Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 оптимизиране
Автор: Славчо1989   
Дата:   14-10-13 20:45

Как да оптимизираме windows 7, дали чрез чистене на регистри, дали чрез спиране на различни приложения, или нещо друго?Чакам предложения, смятам ще е една полезна за всички тема.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Славчо1989   
Дата:   14-10-13 20:47

Интересно ми е как се държи специализирания софтуер и дали има безплатен такъв?

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: gbdesign   
Дата:   14-10-13 20:49

Преинсталираш със Уин 7, сървис пак 1 и спираш ауто ъпдейтите. С тези 30 актуализации на месец, съм доста сигурен че с нищо не го подобряват, но за сметка на това, "бързодействието" му става потресаващо. Ако имаш излишни пари, вземи си SSD диск за системен. Общо-взето, стандартна практика на Майкрософт е след излизане на нова версия, да гледат всячески да направят по-бавна старата. Алчни боклуци. А новите им лицензионни споразумения, в които по всяко време могат да прекратят работата на бузата им по тяхно усмотрение, са върха на наглостта!



Публикацията е редактирана (14-10-13 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Славчо1989   
Дата:   14-10-13 21:08

упдейтите ги спирам винаги,и аз съм забелязал, че става по-бавен след тях

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   14-10-13 23:14

Деинсталирай всички ненужни програми/приложения, КОИТО ЗНАЕШ какво правят! :)

В активните процеси остави само най-нужните.

Определено спри ъпдейтите. Пусни чек с антивирусна (препоръчвам MSE, и със нещо от сорта на SuperAntiSpyware) TuneUp също помага до известна степен, стига да знаеш какво правиш : )

И не търси причината само в уиндоус-а! Оптимизирай и нивата на прахоляк в кутията! [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Canon   
Дата:   14-10-13 23:22

Всъщност е достатъчно да се спрат определени сервизи, някои ауторънващи се приложения и да се разчистят темпови (и на проложенията) и се лимитират кешовите (winsxs)
Онлайн приложения като SKYPE и редица антивирусни са като дръпната ръчна спирачка.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Славчо1989   
Дата:   14-10-13 23:26

използвах Auslogics BoostSpeed за поразчистване и спрях някои аеро елементи,но ми е по-интересно този вид софтуер, добра работи ли върши ?

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: imitev   
Дата:   14-10-13 23:28


Не.

Особено безплатните - няма безплатен обяд.

Най-добра работа върши преинсталация + ъпгрейд на хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Canon   
Дата:   14-10-13 23:37

Някои излишни стартиращи се, висят в tray, намират се в run и runonce на регистрите (run: registry -> find: "runonce").
Сега затрих там 5-6 излишни регистърни записи.


НО ПРЕДИ ТОВА - винаги си прави твоя ресторна точка!
Да има откъде да възстановиш системата.



Публикацията е редактирана (15-10-13 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Canon   
Дата:   14-10-13 23:39

Преинсталацията е най-голямата глупост. Губиш си цялата рабоота по настройките и инсталациите.
Никой не си събаря къщата, после пак да я изгради, за да си пребоядиса стените на стаите.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: imitev   
Дата:   14-10-13 23:42


Обикновено като се засере 7цата може да си ровиш в регистрите 1 седмица и пак ще я преинсталираш за да е всичко ок...

Даже на домашния компютър ми се е случвало това забавление.

Затова си имам запазен дяла с виндовса на външен диск - цапвам го върху прецакания и за 15 минути съм отново в бизнеса...

Даже сега ще го архивирам отново [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Canon   
Дата:   14-10-13 23:48

Бих казал, че за последните няколко години от вистата, не ми се е засрала.
Но едно клониране на добре направена и изгладена инсталация е огромен плюс, с който се спестява месечен труд.
Да, това е от задължителната хигиена на админа!

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Lycan   
Дата:   14-10-13 23:58

виндовс :) сменяте редовно памперсите, а?

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: analogsa   
Дата:   15-10-13 00:18

Ползвам SSD за системен. Веднъж месечно му правя image с Acronis върху 3TB диск, който дори не е в кутия а го включвам директно в eSATA - тауъра ми има изведен куплунг отгоре и е много удобно и бързо. При най-леки съмнения за забавяне качвам последният image - отнема минути.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Canon   
Дата:   15-10-13 00:59

Е това е малко табу за масовите Макаджии - колкото е дадено от фирмата майка, толкова работи ябълката.
Не може да си подобриш или оптимизираш.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Canon   
Дата:   15-10-13 01:12

За клонирането - проблема (скоро беше) от системен SSD. В гаранция, а инсталацията е с една торба лицензирани продукти, част от които, искат местене на лиценза онлайн (форма на връщане на лицензианта и ново активиране в новата инсталация)
Демек, ако не го върнеш онлайн, ти остава само home (2-то копие) или молби и обяснения до съпорта.
Да, ама на системния SSD му правиш един клонинг (image) на HDD, когато се сбъга генерално SSD-то (както стана на практика)- имаш няколко болта, менкаш ги hdd <-> ssd и пей сърце.
Новата (стара) инсталация си бачка на 6+. Да, цели 15 минути [smilie24] с кафето и една цигара на чист въздух.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Славчо1989   
Дата:   15-10-13 01:55

проблемът не е самата преинсталация, а инсталирането после на допълнителния софтуер, той отнема доста време

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: realnoncho   
Дата:   15-10-13 09:58

Аз досега в темата не видях да е пояснено какво се има предвид под бавене и на какъв хардуер се развиват събитията. Защото на мен вкъщи от 2 години си ми е наред като скорост и не виждам смисъл да ръчкам по регистри че да сваля някоя милисекунда. Обаче съм с доста прилична машина и SSD диск. В работата обаче не е така, инсталация на 2 месеца на не толкова добър хардуер(лаптоп без SSD) и пълна с корпоративни програми се държи осезаемо по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-10-13 10:21

Advanced System Care, 360Amigo, TuneUp Utilities 2014 от AVG, са най често използваните програми, които могат да ви спестят ровенето из регистрите и евентуално накрая преинсталацията. Китайците от Baidu са много добри с техните продукти, и антивируса им и всичко останало препоръчвам, особено Baidu PC Faster.



Публикацията е редактирана (16-10-13 02:19)

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: Славчо1989   
Дата:   15-10-13 14:04

Пуснах тема, но не съм писал за хардуера нищо.Темата е за проблемите, които имаме от софуера.Дали ще са ъпдейти, дали нещо друго, просто да знаем, как да си запазим машината максимално дълго без преинсталация.Също пуснах темата, защото винаги има някакви приложения, които няма да ни трябват, а се включват автоматично и забавят.



Публикацията е редактирана (15-10-13 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: tyunkata   
Дата:   15-10-13 16:57

Универсално решения на софтуерни проблеми - няма. Всичко се оглежда, преценява и се слага диагноза. Като при лекаря - той трябва да прецени и да набблюдава пациента до пълно оправяне. Не може да се каже - температура+хрема+болкив корема = язва примерно. Както всеки организъм е различен, така и всяка комп конфигурация+софтуерите инстлирани на него си взаимодействат помежду си. Може да се направи точна диагностика и оптимизация само след обстоен оглед на състоянието от разбиращ човек, а направо да се посяга към аспирина и нурофена :)



Публикацията е редактирана (15-10-13 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: оптимизиране
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   15-10-13 17:25

Аз си имам нещо като правило-ако не ползвам нещо 30 до махам. И на месец и половина Дефрагментирам дисковете, проверява за гадории с АВГ допълнително с CCleaner махам ненужни файлове.
Скайп и Уторрент/Биткомет рядко пускам. Също гледам да поддържам ниски температури и през 20-на дни издухвам прахта, а докато ползвам лаптопа е в/у охлаждаща подложка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »