Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Една снимка
Автор: krach   
Дата:   13-10-13 20:32

Струва ми се, че тази снимка
я гледах тук преди няколко дена. И ми стана интересно, дали е дадена или взета с източник "Интернет"


Отговори на това съобщение
 Re: Една снимка
Автор: kjey   
Дата:   13-10-13 21:33

От тука е
https://photo-forum.net/i/1769867

Отговори на това съобщение
 Re: Една снимка
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-13 23:03

И аз съм я виждал (и харесал) в този сайт - но само авторът може да каже дали е "взета" или "дадена" (предоставена срещу пари или даром на дизайнера, който я е "украсил" и на движението "Съпротива", което я използва за своя пропаганда).

Съдейки по идеалистичния характер на движението, най-вероятно е даром. Поради същите благородни идеали едва ли е взета пиратски без знание на автора?..

Всъщност благородните идеали на "Съпротива" не са съвсем безспорни - те се асоциират с някои анархистично-склонни движения, които между другото отричат авторското право и настояват, че всики снимки, филми, песни, книги и други произведения на интелектуалния труд принадлежат на всички и следва да се ползват безплатно... Та може и с най-чиста съвест да са си "взели" снимката без да питат? [smilie3]

Интересно е, все пак, какво би казал Пржемислав Крук (a.k.a. fproject) ако четеше български?



Публикацията е редактирана (13-10-13 23:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »