Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Fujifilm Pro Photo Center
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   11-10-13 20:03

Колеги, днес останах адски разочарован от обслужването на Fujifilm Pro Photo Center на Дондуков.

Преди 2 дни отидох при тях, за да ми копират 5 снимки 15х21. Имах проблем с флашката, за това им изпратих снимките по и-мейл.

Не получих потвърждение, че снимките са получени, но нека си затворим очите за това.

Най-нелепото беше, че когато днес отидох да взема снимките, ми казаха, че файловете най-вероятно съръджали вирус и машината им забивала на тях... Останах потресен. По-глупаво обяснение не бях чувал. Вирус...

Най-лошото е, че разчитах на тях, защото час след това, трябваше да представя снимките на едно интервю. Най-малкото трябваше да ми напишат и-мейл, в който да ме уведомят за проблема.
Слава богу, на 100 метра от тях, на ул. Г.С.Раковски, има фото, в което един много любезен млад мъж за 15 минути изпълни поръчката ми със СЪЩИТЕ файлове, без да ми каже, че машината му забива, или че имат вирус, дори се засмя на глупавото отпавдание на колегите си.

За жалост това не е първото ми разочарование от Fujifilm Pro Photo Center. Има един малък и импровизиран такъв в кв. Младост3. Човекът трябваше да ми принтира 3 кадъра. Явно в бързината да спази срока си от 1 час, не беше оставил машината да загрее и кадрите бяха под всякаква критика..

Та ако някой мисли да си има работа с "ПРО" фото центъра на Дондуков, нека помисли малко. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: bOzo   
Дата:   12-10-13 00:38

Машината ако не загрее не иска да принтира...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-10-13 01:21

Лошото ниво на обслужване идва от ниското заплащане и липсата на мотивация у персонала, за което пък шефовете са виновни!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: mmjm   
Дата:   12-10-13 01:25

Това води до отлив на клиенти, и още по-ниско заплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: Славчо1989   
Дата:   12-10-13 01:53

Преди 3 години купувах фотоапарат(фуджи) от един магазин за техника и оттам ми подариха талон за 100 безплатни снимки във фуджифилм.Купувам техниката Май месец, отивам след известно време във фуджифилм с кадри и оттам ми заявават първо, че не били виждали такива талони, след което един от персонала казва "ами те бяха до Март месец".Аз потресен от незнаението започвам да споря, как аджеба са до Март, като аз купувам техника Май месец.Появява се една руса управителка и започва да разпитва какъв е проблемът, след има няма 15 минути и разговори по телефона, се оказа, че промоцията е още валидна.Пита се в уравнението, персонала знае ли, какво прави там въобще, или идея си няма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: mmjm   
Дата:   12-10-13 03:29

Тепа работно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: borisu   
Дата:   12-10-13 22:12

Fujifilm Pro Photo Center са супер зле!
Преди 2 години ми надраха 2 филма при проявяване и не разбираха какъв е проблема.
После им оставям филм за вадене на хартиени копия и отбелязвам кои номера кадри по номерацията на лентата искам. Като си взех снимките обаче се оказва че са съвсем други.
Мацето ми обяснава, че явно машината така ги е разпознала и това е положението.
Оттогава не съм стъпил там.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-10-13 22:18

И защо ходите в така наречения Фуджи Про Център? Много по-добре е отидете в Братя Трейман, Деков, Photo-Place (при Zed) и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-10-13 22:24

Аз ходя във Фототехника, че ми е най-близо, както и в PhotoLan - и двете са ми в квартала. Проблеми с тях не съм имал [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: flofloflo   
Дата:   14-10-13 14:04

Явно трябва да изкажа и моето мнение по въпроса.
Казвам се Марин Руков и съм обучаващ за кописти в спомената фирма. Работя във въпросното студио на Дондуков от 6 години. Копирам снимките на едни от най-изявените фотографи в момента на пазара. Всяка копирна машина разчите файловете по различен начин( работят с различен software) .Няма как да ти се изкопират снимките, ако машината не ги разчита. Смятам че имам по-голям опит от теб в тази област.Не виждам логика да ти бъде отказана поръчката поради простата причина, че се стараем клиентите ни винаги да са доволни и да се връщат при нас / което и става/. Все пак - дължим заплатите си на доволните клиенти. И явно доволните клиенти са достатъчно.
Не защитавам фирмата, а професионализма на нашия екип. Лесно е да се 'хвърлят' обвинения в интернет пространството.
Заповядай в ателието ни лично да се увериш, че файловете, които си ни изпратил не могат да бъдат разчетени от машината.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: BXMarkov   
Дата:   14-10-13 14:22

flofloflo, ами оправете си машината, щом не може да ги чете явно имате проблем Вие а не клиента, при положение че другаде се разпечатват нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: imitev   
Дата:   14-10-13 14:27


Абе то при тях като не се отварят - значи са повредени...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-10-13 14:32

Мда, и са пълни с вируси! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: flofloflo   
Дата:   14-10-13 15:07

Машината работи с легален software на фирмата Фуджи, много е дълго да ви обеснявам какви защити има относно вируси и повредени файлове. За един ден минават прекалено много снимки без проблем да сменям легалния software с някой изтеглен от китайски сайт (през който сигурно ще мине и doc file):) за 4 снимки. Не ме бъркайте с човек , който иска да замазва очите на клиентите с глупави оправдания. Пак ви казвам, нямам сметка да връщам клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-13 16:33

Луди ли сте да ходите във Фуджи...

Във Варна е същото. Управителя е една дърта нед***а ком***а.
Дето незнае каде се намира.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: M_D   
Дата:   14-10-13 18:11

@флофлофло:
Сигурен съм, че е дълго за обясняване, ама обясни все пак за защитите от вируси в картинките в легалния софтуер на Фуджи. [smilie5]
Може и да обясниш как ви е паднал интернетът и не сте могли да драснете 1 ред мейл "няма да можем да отпечатаме, сори".

И безплатен урок по PR: замени си горните два поста, в които обясняваш колко повече разбираш от клиента, с един пост, който гласи "извиняваме се за причиненото неудобство, на виновните ще бъде обърнато внимание."

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: rumensh   
Дата:   14-10-13 18:17

...........Най-малкото трябваше да ми напишат и-мейл, в който да ме уведомят за проблема. .......Да трябваше,прав си , но те са велики не се занимават за някакви си три - четири снимки те чакат на хилядите от грабо......които пускат за шараните на тарифи на половин цена и са нямали време да ти драснат два реда.....[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: Esper   
Дата:   14-10-13 20:02

M_D написа:

> @флофлофло:
> Сигурен съм, че е дълго за
> обясняване, ама обясни все пак за
> защитите от вируси в картинките в
> легалния софтуер на Фуджи. [smilie5]
> Може и да обясниш как ви е паднал
> интернетът и не сте могли да
> драснете 1 ред мейл "няма да можем
> да отпечатаме, сори".
>
> И безплатен урок по PR: замени си
> горните два поста, в които
> обясняваш колко повече разбираш
> от клиента, с един пост, който
> гласи "извиняваме се за
> причиненото неудобство, на
> виновните ще бъде обърнато
> внимание."

За липсата на мейл съм напълно съгласен.
Обаче за останалото - не.

За съжаление съм работил достатъчно дълго с клиенти за да мога да кажа, че клиента е животно неблагодарно.
Колкото и да се опитваш да му угодиш, мисията е обречена.
Накрая изграждаш защитен механизъм и спираш да му сваляш звезди - в общ план е безсмислено унижение!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: imitev   
Дата:   14-10-13 21:29


Esper за това в бг всичките ни услуги са на тоя хал... Като почнеш от магазинерите, през сервитьорките и свършиш в персонала във фотото..

Бахти и смотаняците дето сме...

Аз от 20 години работя в рекламата, която както знаем е в сферата на услугите. Има и идиоти, но държиш ли се нормално с необходимото уважение 99% от клиентите се държат любезно.

Докато има продавачи/консултанти/офис идиоти дето само с поведението си, без да казват нищо, успяват да дразнят клиентите.

Какво значи не можело да се отворят снимките, не минавали през софтуера. Някакви жипеци. Ако са констатирали проблема и са много печени - връщат мейл това и това не е наред, ще ви струва (евентуално!) толкова пари да го поправим.

Направят ли ми куркапан - никога повече не ходя там...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: mmjm   
Дата:   14-10-13 21:34

Има доста голяма разлика м\у добро отношение към клиентт или когото и да е и самоунижение.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: marrio31   
Дата:   14-10-13 21:46

хубаво е да има такива теми,няма смисъл да си губим времето с такива некоректни хора,най-малкото мейл можеха да пуснат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   14-10-13 23:34

Не бих повдигнал цялата тема, ако не бях абсолютно сигурен, че файловете са 100 процента сигурни и проверени. :)
След картата памет на фотоапарата и малкото пост-обработка, бяха съхранени на хард диск, закупен преди броенни дни, стоящ в машина, нямаща връзка с интернет и със свежа инсталация на операционната система. :)

Просто ме учудват защитите, които явно са недоизпипани (все пак е нещо, проектирано и написано от колега програмист - също човек, а хората грешат, или не винаги успяват от първия път да направят най-доброто.)

И Г-н Руков, не разбирам с какво това, че копирате снимките на едни от най-изявените фотографии, омаловажава моя проблем?
Реално погледнато, един файл, било той на изявен фотограф, или на който и да е друг фотограф, е просто един файл. Това кой Ви предоставя файла не определя дали машината ще го копира и това Ви изказване ми се струва неуместно. :)



Един и-мейл с обяснение на ситуацията би спестил много нерви на хора като мен. :) Просто съвет, защото предполагам разбирате, че хората ви гласуват доверие в много ситуации. :) [shtrak]

Без лоши чувства.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (14-10-13 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: asahi   
Дата:   15-10-13 01:03

Някак си не ми се вдига в очите събеседникът г-н Руков като пише "обеснява" вместо "обяснява", а претендира и за компетентност. Ако един файл не "минава" можеш да откриеш причината, да я отстраниш или заобиколиш и да отпечаташ снимката. После вземи парите на клиента и му обясни къде е сбъркал, та следващия път пак да дойде и всичко да е гладко. Оправдания от типа "софтуерът не може" на клиента му звучат като "ние от Fujifilm Pro Photo Center не можем да се справим с този проблем". Както не можете да отговорите на мейла на клиента, което пък е задължително най-малкото от любезност.

За вирусът да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: flofloflo   
Дата:   15-10-13 12:05

Момчета как намирате време да пишете в тези форуми, лично аз предпочитам да снимам .
Знаете ли, писнало ми е да срещам мило държание и да получа некачествена услуга, ако питате мен обратното повече ще ми хареса.
до asahi, ако искаш да ти си издигна в очите заповядай в ателието да разгледаш снимките ми копирани ръчно или на въпросната машина.Мисля че ще бъдеш доста изненадан.
Причината е в software.Никъде не съм казвал, че клиента е виновен.

до Justt доколкото знам наш служител се е извинил за неудобството и несвършената работа и цитирам вас "няма проблем"
В никакъв случай не деля клиентите на важни и маловажни...за мен няма разлика между снимките от Рупите на леля Гичка и всеки друг.
Разбира се , че software не е перфектен, но е най-новия предлаган от Fuji, няма как да бъде подобрен.
Колкото до изпращне на майл с "извинение" съм напълно съгласен за нашата грешка.

до останалите писачи
колко от вас са копирали при нас(Дондуков) за да давате мнение дали работим добре или не?
хайде да не говорим празни приказки.
и от мен без лоши чувства
време е за да затворим тази тема
който иска да копира и да се увери сам дали работим добре или не да заповяда, лично аз ще му копирам снимките безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Pro Photo Center
Автор: vga   
Дата:   15-10-13 12:18

Идвам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »