Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на компютър
Автор: Tonyy   
Дата:   06-10-13 22:54

Четох наскоро във форума коментари на хора които разбират от компютри и искам да попитам понеже искам да сменям компютъра дали тази конфигурация ви се струва добра.
Интересува ме игри дали ще вървят добре на този компютър.

MB: ASROCK B75M
Cpu: Intel® Core™ i3-3225 Processor
RAm: 2X4G DDR3 1333 ADATA
Hdd: Seagate Barracuda 500GB 7200rpm
Case: CM K350 W/600W PSU
VC: PALIT GTX650 OC 1GB Gddr5
CD:lg gh24nsb0 dvd rw black

Бюджета ми е 800 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: vboykov   
Дата:   06-10-13 23:18

За съвременна машинка се нарежда в долния клас. Двуядрен процесор и не точно "геймърска" видео карта. Зависи какво искаш да играеш точно, но най-тежки съвременни игри ще се затрудниш да ги подкарваш на хубави настройки.

За бюджета може и да е добре, не съм следил конфигурациите. Може би някакво четириядрено процесорче AMD ще е по-удачно за тези парички вместо двуядрено Интелче и то не от най-новото поколение. Също ATI Radeon 7770 вместо GTX650 може би е по-добрият избор.

Тук се очаква да питаш за PC за обработка на снимки и видео, за по-изчерпателни отговори опитай http://hardwarebg.com/




Публикацията е редактирана (06-10-13 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-10-13 07:24

Новите игри няма да са добре с тази конфигурация. Горе са ти посочили проблема ... Слаб процесор и видеокарта. Събери поне оше 200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: Dalt   
Дата:   07-10-13 07:54

Така сглобено това не е много добре. А и цената му на око не е повече от 600 лв. За да докараш нещата повече към игрите, бих те посъветвал да промениш следните параметри с най-голям приоритет:

1. Видео - Заложи поне на 660
2. Памет - заложи на 2 х 4 РАМ. Даже и 8 гиги от най-евтината памет ще е по-добре от 4.
3. Твърд диск - сигурен съм, 1 ТБ диск на 7200 оборота, САТА 3 с по-голям кеш няма да е с много по-различна цена от сегашният избор.
4. Кутия - 600 вата са си доста за това дето си го събрал. Според мен можеш да минеш и с 500.
5. Едва ли ще ти трябва СД. Лично аз не съм ползвал от 2-3 години ;)
6. Процесора можеш да го смениш по-късно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: didesignbg   
Дата:   07-10-13 09:04

3225 не е подходящ защото той представлява 3220(с 20-30 лева по-евтин) със малко по-мощно вградено видео, а ти определено не смяташ да ползваш вградено видео. Или вземи по-евтиния 3220, или 3250, който е на сходни пари но с по-висока честота.
Ако не държиш на интел АМД FX-6300 / 6350 мисля също ще са добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: venny   
Дата:   07-10-13 10:04

Процесора е 4тири ядрен, престанете да дрънкате глупости!
Това, че има две физически ядра не значи, че работи реално само с две. Реално работи на 4 логически.

Аз ти препоръчвам да смениш марката на дъното, хич не ме кефят тези дъна. Но това е мое мнение.

Друго, в зависимост какви игри ще играеш можеш да се разровиш по други форуми да питаш за характеристики, ще имаш по-голям успех.


И четете човека какво е дал като конфигурация защото далт му предлага 8Г памет а той такава и си е сложил.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: realnoncho   
Дата:   07-10-13 10:23

venny,

Значи Intel пишат че е двуядрен, но за теб и нишките били ядра [smilie5]

Това, че не те кефи марката на дъното не значи, че не работят добре и нямат много добри предложения в бюджетния клас.

Аз бих си взел видео за тази конфигурация HD7790 и 1ТБ диск(малка разлика има в цената и на двете с тези в началната конфигурация).

Съгласен съм с didesignbg за i3-3220 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: ZENON   
Дата:   07-10-13 10:43

off/
за venny, че гледам е нещо нервен тука, пък и да ограничим излагацията в рамките само на тази тема [smilie7]

Hyper-threading



Публикацията е редактирана (07-10-13 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: venny   
Дата:   07-10-13 11:49

realnoncho , аз нещо различно ли казах ?
ZENON , спри се навреме защото още повече ще се изложиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: ZENON   
Дата:   07-10-13 12:07

off/
venny, дано правиш разлика между логически и реални ядра [smilie5]
прочети си поста преди да говориш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: Myth   
Дата:   07-10-13 12:37

Автор: venny
Дата: 07-10-13 11:49

realnoncho , аз нещо различно ли казах ?



Мда, нещо различно каза:

Автор: venny
Дата: 07-10-13 10:04

Процесора е 4тири ядрен, престанете да дрънкате глупости!


Процесора е ДВУЯДРЕН, хипертрейдинга не го прави 4-ри ядрен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: Tonyy   
Дата:   07-10-13 21:24

Искам да кажа че конфигурация не е за някакви мощни игри,в момента играя :league of legends,counter strike и разни игрички в steam.
А и бюджета ми е около 800 лева.Ако може да ми дадете конфигурация за тези пари ще сам ви благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-13 09:46

Аз поразгледах сегашните цени и общо взето конфигурацията е прилична и трудно може да се предложи нещо по-добро, GTX 650 не е лоша карта и съвсем добре ще се справи с тези игри.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: e-mil   
Дата:   08-10-13 14:38

Много си е хубава картата и процесорът хич не е лош. Имам съвсем същата със същия процесор, само че сложени на по-хубаво дъно - Asrock Z77 Extreme4.
Игри не играя, но понякога обработвам AVCHD видео на него - за домашен компютър се справя чудесно. По производителност е сравним с предишния ми служебен - i7 на сокет 1366 + GTX280.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: Myth   
Дата:   08-10-13 17:24

Ами тая конфигурация, е за под 800лв. 600W захранване и е много, можеш да минеш с едно ниво нагоре при процесорите като гледам, тоя процесор е с вградено видео, както вече казаха, след като ще ползваш отделно такова то вграденото се обезмисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: vga   
Дата:   08-10-13 17:26

Бе момчета, като е отворена темата, я дайте идея за компютър до 600 лв. Ако има Mac Mini някъде също става. Цел - Lightroom и Фотошоп с до 60 мб файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: e-mil   
Дата:   08-10-13 19:07

Преди да те залеят с мощни предложения, да кажа, че Lightroom рядко съм ползвал, но Фотошоп ЦС3 и ЦС4 вървяха с гигабайтови файлове на стария ми едноядрен Athlon 64 3600+ с 4 ГБ РАМ и видео Nvidia 7300GT с пасивно охлаждане. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: Tonyy   
Дата:   08-10-13 22:02

Мерси много за отговорите.Ако може само хората които знаят от къде да си взема конфигурация за до 800 лева да ми пише.Защото аз я намирам за не по малко от 920-960 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компютър
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 22:10

sky.bg
nikem-bg.net
outmax.bg
Това май са най-евтините места
vga, значи същото без външната видеокарта, процесора 3225 на интел, или пък 6300 на амд с дъно с вградено видео. Интела обаче в този случай може би е по-подходящ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »