Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon slave flash
Автор: snake79   
Дата:   04-10-13 05:44

Здравейте

Имам Канон 40Д и 580 ЕХ , обектив Сигма 85 1.4. Преди 6 месеца ми се роди момченце , вече започна да пълзи и прави интересни неща. Дори и с насочена нагоре светкавица резултаата не е това което ми се иска, няма смисъл от софт боксове и подобни. Става думи за ежедневни домашни снимки. Та въпроса ми е : препоръчайте ми slave flash. Цената ако е възможно да не превишава 100$ :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon slave flash
Автор: imitev   
Дата:   04-10-13 06:02


При условие че имаш 580ЕХ - аз бих си взел 430ЕХ, въпреки че не ти влиза в бюджета...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon slave flash
Автор: satyno   
Дата:   04-10-13 10:33

Според мен правиш нещо не както трябва, затова не си харесваш снимките. Разстоянието на между светкавицата и тавана трябва да е достатъчно голяма за да получиш равномерно осветление. Като снимаш малкият фотоапаратът "вижда" света от неговата перспектива, нали ( а ти пълзиш, за да хванеш най-добрият кадър :-)? С какъв обектив снимаш в затворено помещение, 85мм е доста дълъг за това?

Аз бих си взел тригери за тази цел, скоро ще има нови TTL с Manual SuperSync Timing Adjustment, старият е YongNuo YN-622C ETTL. Една светкавица е в повечето случаи е достатъчна за твоите цели, отделената светкавица ще ти подобри значително снимките, а после може да си вземеш още една ТТЛ-ка, примерно YN стават все по-достъпни, надеждни и усъвершенствани.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon slave flash
Автор: tzl   
Дата:   04-10-13 11:32

Много интересно как давате съвети, когато човек каже "не е това, което ми се иска". А какво означава това? Какво точно иска човекът? Познавате ли го лично? Знаете ли му вкуса?

Веднага препоръки да си купи още техника.

Нека да видим първо резултатите и какво точно не се харесва и какво се очаква и тогава препоръчвайте решения.

Такива съвети приличат на това някой да се оплаче, че не му върви колата, колкото и да натиска газта, и да му препоръчат да си купи ферари, а реално човекът се опитвал да кара с 90км/ч на 1-ва скорост.

Нека авторът да покаже снимка, която не му харесва и да обясни какво не му харесва и какво би искал да се промени в нея.



Публикацията е редактирана (04-10-13 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon slave flash
Автор: chukov   
Дата:   04-10-13 11:38

Насочената нагоре светкавица връща обратно насочена отгоре-надолу светлина

Няма как да изгрее личицето на детето, когато светлината пада перпендикулярно отгоре върху главата му.

Прав е колегата да се опита да търси по-добро решение

Отговори на това съобщение
 Re: Canon slave flash
Автор: tzl   
Дата:   04-10-13 11:45

Той да търси, обаче това не е оптимално решение да се сложи 2-ра светкавица. Има толкова по-добри начини, като например съпругата му да е облечена в бяла дреха и да стои до него, докато снима детето и да отрази светкавицата в нея.

Решението е евтино и подкрепя здравата семейна връзка.

А има и много други решения, включително и отразяването в тавана, което ще свърши работа, но стига да се види какво точно човекът прави и не харесва. Отразяването в тавана не дава добри резултати ако се снима в огромно помещение и е много близко до човека. Ако ситуацията е друга, отразяването в тавана е чудесно решение и то с по-разумен подход, а не просто да се насочи "нагоре" (както обикновено казват).

Но пак, докато човекът не покаже какво не харесва, няма смисъл да се дава акъл как да похарчи $100.

Тези $100 аз предпочитам да му дам съвет какво интересно нещо да си вземе за детето и да си свърши работата с наличната техника, отколкото да ги похарчи за нова техника.



Публикацията е редактирана (04-10-13 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon slave flash
Автор: satyno   
Дата:   04-10-13 12:36

Съгласен съм, че авторът може да уточни какво не харесва в снимките си и че не е абсолютно необходимо купуване на нова и особено на скъпа техника.
p.s.
С най-обикновен ( и евтин) оптичен тригер може да си пали отдалечено светкавицата в ръчен режим с вградената, макар че е пипкава работа защото при 40Д не може да се маха префлаша. Древна тема, в която е дадено обяснение за 400Д (последния пост) , при 40Д е подобен начинът. ( Тогава слагах пред вградената кутийка от сокче, за да не попада светлината ѝ върху обекта. Отдавна съм с тригери и почти никога не слагам светката на апарата)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »