Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доброволци фотографи
Автор: minimalistic   
Дата:   03-10-13 11:56

ре-пост от фейсбук групата :


1.10.2013 - Фондация 'Пламен Горанов' стартира работата си за личностите на тази страна. Нашият първи проект е за обучаване на деца, лишени от родителски грижи, в изкуството на фотографията. За тази цел фондацията се нуждае от помощта на фото общността. Имаме нужда от вашето съдействие в следните насоки:

1. Хора, които имат желание да участват в обучителния процес на децата на доброволен принцип, със сравнително дългосрочни ангажименти; трябва да имате познания по фотография и отнешение към децата, трябва да имате търпение за процеса на обучение; населеното място не е от значение;

2. Фотографска техника - старите ви фотоапарати (независимо дали компактни или по-стари или по-нови модели DSLR); ненужни или неизползвани обективи, които работят, или могат да бъдат поправени; зарядни устройства за батерии; стари карти памет, които са ви малки и не използвате и друга техника за дигитална фотография, която не ползвате в това число и някой неизползван от вас лаптоп, който обаче все пак работи;

3. Подкрепа и разпространение на идеята, ако тя ви е спечелила.

Като Пламен и ние вярваме, че мисията на българите е да се утвърждават в красотата, талантите, способностите и доброто в България и по света. Ако имате желание и възможност да ни помогнете, (приемаме както стара техника, така и пари, и акъл), моля свържете се с нас на info@plamengoranov.org, благодарим.

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: xaerial   
Дата:   03-10-13 12:50

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: landstar   
Дата:   03-10-13 21:31

Макаренко? То ако има такива, мога да ги обуча примерно за ел. техници, по-ще им свърши работа от едно хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: Posledenzalez   
Дата:   03-10-13 22:26

[smilie24] Чудесно е, че мислите за децата, лишени от родителски грижи. Аз съм страничен наблюдател на този проблем, но се срещам с него. Струва ми се обаче, че даряването на любов към красивото при тези деца е като даряването на орхидеи на бедуините в пустинята - красота, която няма почва и условия да разцъфне. Тези деца имат нужда от обич, подкрепа и истински дом... Идеята е хубава и наистина би разведрила ежедневието на тези деца, обаче при тях проблемите са други...

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: k_p   
Дата:   04-10-13 06:58

с удоволствие ще се включа,вчера писах ЛС [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-10-13 02:08

Най-добре пишете директно на майла на фондацията info{at}plamengoranov.org - автора на темата тук просто е видял съобщението във Фейсбук и препредава - ако пишете ЛС на автора на темата той пак ще тряба да препредава вашата информация към фондацията.


П.П. Ако държите контакта ви с организаторите на проекта на фондацията да се осъществи точно чрез ЛС тук - пишете на мен евентуално по-добре ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: fotorafi   
Дата:   05-10-13 19:08

[smitten] [smilie24] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: minimalistic   
Дата:   07-10-13 11:00

Както BirdOfPray каза - аз само препращам, тъй като идеята ми хареса.

А иначе принципно съм съгласен, че проблемите при тях са други. Това обаче не означава, че подобен вид помощ/подкрепа е ненужна. Понякога 2-3 часа прекарани с подходящ човек и няколко добри думи, може да имат по-качествен и дълготраен ефект от 15г в системата на образованието..

Не подценявайте нуждата от ролеви модели, нужда която в Бг имат не само децата в подобно положение

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: kopche   
Дата:   09-10-13 12:57

Според мен "орхидеите" могат да разцъфтят в тези деца /пустини/, както и във всяко друго. Това, че са лишени от родителски грижи ги лишава и от това да имат избор дали да станат музиканти, художници, писатели, фотографи, спортисти, артисти... Те са задължени да станат някакви. Трябва и на тези деца да се даде възможност да имат цели и желания, които надхвърлят последен модел модна дрънкулка. Това се постига чрез допир с изкуството и творчеството. Така и само така според мен им се дава шанс да имат по-светъл живот. Така и ние ще имаме шанса да живеем с по-светли хора. Трябва да се прави разлика между роял "Блютнер" и хладилник!

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: Нели   
Дата:   09-10-13 13:13

Да им обърнеш внимание и да поговориш с децата час-два е по-полезно за тях от финансова помощ. Много е добра идеята, пожелавам ви успех! [smile]



Публикацията е редактирана (09-10-13 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Доброволци фотографи
Автор: kopche   
Дата:   09-10-13 13:53

Казвам се Албена Делистоянова. До тук за 1 седмица, преди съобщението на фондация "Пламен Горанов" да излезе във фото форума,съм събрала седем дарени фотоапарата от напълно непознати хора, получили информацията от уста на уста, както се казва. Надявам се, че тук фондацията ще срещне още по-голяма подкрепа, защото се обръща към хора, които знаят каква сила е фотографията. Сила като творческо себеизразяване, сила, която превръща ежедневието в изкуство, сила, която показва красиви и грозни истини...
И така, ако идеята Ви е спечелила и сте съпричастни, можете да помогнете дори като питате познати, приятели, семейство дали имат възможност да подарят прозорче към един широк хоризонт на дете, което е принудено да стои в ъгъл на заключена стая. Това прозорче гледа през обектив на фотоапарат.
Моите координати са 0888 711 520, kokopche@gmail.com, поемам куриерските разходи по изпращането. Ако сте в София, може и да се видим лично.
Който се съмнява, че има смисъл в това да се предлага възможност на децата от домовете да бъдат творци и автори, вместо да се хвърлят усилия за събиране на консерви с копърка например нека види снимките с децата от "Летен лагер по изкуство". "Няма" такава жажда за знания! Благодаря, че прочетохте и споделихте!
Важно е да се прави разлика между роял "Блютнер" и хладилник!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »