Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане относно Live View
Автор: ivaivalito   
Дата:   02-10-13 14:48

Здравейте

Има ли някаква опция да снимам в live view режим примерно на F10 когато затворя толкова блендата екрана става тъмен на 5Д Марк2 .Според мен няма как да стане ама аз да питам ....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: georgioiv   
Дата:   02-10-13 15:37

не знам как е на 5дм2, но на 6д блендата се затваря само при полунатиснат спусък, когато е готов с фокуса - през останалото време седи отворена....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: imitev   
Дата:   02-10-13 16:51


Някъде има опция дали да ти пуска изображението със симулирана бленда или директно от сензора...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: M_D   
Дата:   02-10-13 17:47

Пък ако конкретната камера няма тая опция, МЛ я добавя.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-10-13 18:01

Предполагам става дума за снимки, а не за видео. Отиди в менюто "Live View/Movie func.set" и избери "Stills only" и пак опитай.
Няма начин, ако си в режим М, Av или Тv да ти е тъмен екрана.
Успех и пиши дали се е "оправил" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: Canon   
Дата:   02-10-13 22:10

live view режим примерно на F10 когато затворя толкова блендата екрана става тъмен на 5Д Марк2

При бленда 10 светлината зад обектива поради затваряне на блендата намалява 100 пъти. Единственото гарантирано решение е да се увеличи осветеността на обекта 100 пъти, примерно ако е осветена с лампа 100 вата, да се освети с 10 000 вата. Което е доста много.
Иначе режима на live view е добре да е Still display, така си усилва видео сигнала а дисплея до граничната възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: ivaivalito   
Дата:   02-10-13 23:11

Мерси на всички стана и главно на Генчо :) направих го на Still Display .Друго питане имам да не пускам нова тема в режим AF MODE
Само в Qick Mode пали светкавиците .... в другите два live mode и live :)mode затвора пада по бавно и не пали светкавиците ...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно Live View
Автор: Nedelcho1   
Дата:   02-10-13 23:25

Изключи Silent shooting (на disable). Когато използваш не канонска светкавица или трансмитер е добре да се изключва тази опция. Тогава няма да използва електронен затвор за начало на експонацията, но пък ще работят светкавиците.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »