Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ЧЕЗ - Измамата
Автор: -ID-   
Дата:   01-10-13 08:55

Драги колеги и приятели, след като толкова тръбиха, че намаляват цената на тока, реших все пак да сметна какво ми пробутват, като искам да кажа, че тук въобще на говорим за потребление.
Какво мислите че се оказа?! Цената на тока не само, че не е 5% надолу, а напротив тя е 5% нагоре.
Ще кажете ама как така (така казаха и в ЧЕЗ като отидох)- един компонент е нагоре с няколко процента, но друг е надолу с много повече, да да ама не.
Сборът от ценообразуващите компоненти по фактурата на ЧЕЗ говори съвсем друго:
https://photo-forum.net/i/1768899

https://photo-forum.net/i/1768900


Оказва се, че някой по веригата намазва с 10%!
Така че проверете си сметките и да борим заедно октопода!


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: Shama   
Дата:   01-10-13 08:59

А, нали БСП-то щеше да оправи нещата ?

Ко?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: pbosakov   
Дата:   01-10-13 09:38

Грешно е да се събира тарифата за дневна и нощна енергия, защото всеки един КВч го плащаш или по едната, или по другата тарифа, не по двете едновременно. Като се поправи тази грешка, цената наистина излиза с около 5% по-ниска. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: pstoev   
Дата:   01-10-13 09:49

на мен миналия месец ми дойде сметка 100лв и бях бесен, тъкмо тръгвам да се разправям и чета че това била хипотетична сметка.
Каква щяла да ми бъде сметката без намалението на тока!
После дойде истинската-30лв.
Комунистите явно играят и с ЧЕЗ, щом го раздават и те популистки[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: compur   
Дата:   01-10-13 10:07

ЧЕ(Гевара)Завинаги!

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: Don_Diego   
Дата:   01-10-13 10:13


Тия ЧЕЗ някаква оптика ли правят? Или нови цифрови апарати? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: JohnyWalker   
Дата:   01-10-13 10:40

100 Гигабитова оптика ще пускат от ЧЕЗ, задължително да си купиш [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: kevi53   
Дата:   01-10-13 11:45

Някой тук съвсем правилно беше обобщил, колкото и икономии и уреди да изключваш - сметката ти пак ще е същата, че даже и по-голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: icikonti   
Дата:   01-10-13 11:48

Уважаеми съфорумци, не е съвсем по темата, но да ви предупредя!
ЧЕЗ, ЕНЕРГО ПРО и т.н. дружества които ще наричам "Енергото" са подготвили нова схема, за да ни измамят и да НЕ можем да обжалваме техните действия-такса спиране, такса пускане, начина на изчисляване на енергопотреблението ни, ако ни е повреден електромера и т.н.
При подмяна на електромера ви дават нов договор за доставка на ел. енергия.Със ситни букви най-отдолу е написано, че приемате бъдещите спорове между "Енергото" и вас, ще се решават НЕ ОТ СЪД, а от АРБИТРАЖНА КОМИСИЯ.Под арбитражна комисия "Енергото" разбира трима-петима човека, можа даже и да не са юристи, които са се регистрирали като АРБИТРАЖЕН СЪД.Естествено "Енергото" е постигнал предварителна уговорка с тези "арбитри" да решават спора в тяхна полза!!!Освен това, ще заплащате първоначална такса, за да ви се реши спорът от тия арбитри, да речем 200 лева.Пътят ви към българския съд, ще бъде отрязан, защото доброволно сте се съгласили спорът между вас и "Енергото" да бъде разрешен от т.н. "арбитражен съд".
СЪВЕТВАМ ВИ да подпишете новото споразумение със следната клауза "НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН С КЛАУЗАТА ЗА АРБИТРАЖНИЯ СЪД".

В момента този номер е започнал и с газоразпределителните дружества.
С този си пост, искам само да помогна на желаещите.Не желая всички да се съобразяват с мнението ми.То е частно!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 13:08

Посочената клауза в договора е нищожна. Който й се върже - върже! По закон никакви клаузи не могат да ви попречат да си търсите правата по съдебен ред.



Публикацията е редактирана (01-10-13 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   01-10-13 13:26

LEONIK написа:

> Посочената клауза в договора е
> нищожна. Който и се върже - върже!
> По закон никакви клаузи не могат
> да ви попречат да си търсите
> правата по съдебен ред.


Чл. 19, ал. 1 от ГПК: Страните по имуществен спор могат да уговорят той да бъде решен от арбитражен съд, освен ако спорът има за предмет вещни права или владение върху недвижим имот, издръжка или права по трудово правоотношение.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: Giorgio.K   
Дата:   01-10-13 15:32

Трябва да се уточни за какво точно става въпрос: АРБИТРАЖНА КОМИСИЯ не означава АРБИТРАЖЕН СЪД

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: -ID-   
Дата:   01-10-13 16:14

до pbosakov
Би ли ми обяснил къде е грешката, защото всички компоненти са сметнати и за двата периода. Каква е разликата, като изключим по-високата цена за новия? Пак казвам, че не говорим за потребление, а за ценообразуващите позиции! Това какъв ток и какво количество ще потребяваш каква връзка има?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 16:21

_OmegaTransFer_,
Какво точно искаш да кажеш???
Този член от ГПК забранява уреждането на спорове извън съда, ако те имат за предмет "вещни права или владение върху недвижим имот, издръжка или права по трудово правоотношение." Този член по никакъв начин НЕ влияе върху отношенията между потребителите и доставчиците на битови услуги.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: serjy   
Дата:   01-10-13 16:38

тук пуснатите мнения по отношение на "енергото" ги засякох и по други форуми в абсолютно същия вид! айде молим, платените политически писачи, поне си променяйте малко текста, но явно до толкова ви стига капацитета... копи - пасте.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   01-10-13 16:42

LEONIK - исках само да кажа, че ако има арбитражна клауза, то тогава всяка страна може да се позове на нея и да предотврати провеждането на исков процес в съда. И да - влияе върху отношенията между потребителите и доставчиците. Друг е въпроса какъв е точно текста на разпоредбата и дали представлява арбитражна клауза или не.

А за сметките - по каква методология ги изчисляват не съм изследвал, но откакто падна цената, моите са с 30% нагоре. И не, не съм си купувал климатик междувременно.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: -ID-   
Дата:   01-10-13 17:16

до serjy
Ще кажеш ли какво имаш в предвид или просто имаш свободно време.
Това е моята сметка и така, както виждам нещата, в момента някой прави няколко милиона на наш гръб.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: Bumerang   
Дата:   01-10-13 17:41

та така може да убиеш някой и да кажеш че искаш арбитражен съд.Не ми се вярва да нямаш право на исков ,граждански и т.н. процес в нашия- Българския съд[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: 3DF   
Дата:   01-10-13 17:52

Само да вметна:
Онзи ден ми смениха електромера от ЧЕЗ -за София

Дадоха ми стария уред и казаха да го пазя него и констативния протокол до следваща сметка.

Констативния протокол е жълта бланка
Никъде не съм се подписявал, а и никои не е искал това.
На гърба няма нищо напечатано с малки букви.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: landstar   
Дата:   01-10-13 18:15

Ако мога да поясня - намалението от средно 4.70% за ЧЕЗ е реално. Занчи, с последните решения на ДКЕВР за новия ценови период на практика ел. енергията за бита е на загуба за ЧЕЗ ЕЛЕКТРО. Печели се от услугите по разпределението. Отделно тежестта е прехвърлена на предприятията. Цялата мизерия не е в ЕНЕРГОТО в случая а във факта, че 10% от енергията /зелената/ струва 32% от сметката ви за ток. Ако някой има специално питане - да пише на ЛС. Водил съм успешно доста дела срещу ЕРП-та, но днешната ситуация е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: mmjm   
Дата:   01-10-13 18:27

На чез плащаш разпределението, парите за снабдяване(горната част от фактурата) отиват в НЕК( национална електрическа компания) и ЕСО(електро системен оператор) ужким държавни, но за мен паразитиращи фирми. Според мен във фактурите трябва да бъде отразена само крайната цена, ако си купувате печка примерно, никъде не пише коя нагревателна зона колко струва, цената на кабелите, винтовете, рапидките и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: vga   
Дата:   01-10-13 18:53

Я, ЧЕЗ били с БСП! Верно? А как се свали предишното правителство, ако не с изкуствено завишени сметки на раята?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: mmjm   
Дата:   01-10-13 19:04

Електромерите изведнъж започнаха да отчитат повече, а след абдикацията станаха нормални, абе уж сте интелигентни хора, техничари, как пишете подобни глупости?
А и тогава протестът първоначално започна срещу ЕОН.



Публикацията е редактирана (01-10-13 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: landstar   
Дата:   01-10-13 20:07

ммммжм - Днес всички са паразитиращи по енергийната хранителна верига - БЕХ, НЕК, ЕСО, ЧЕЗ и др., ПЕРКИ и ФОТОВОЛТАИЦИ - най-вече. На времето Енерго беше едно цяло. Днес един директор в ЕРП взема колкото сметките на ток в цяло село или квартал. Но така рече Европа - отделно пренос, производство, разпределение, търговия. Всичко - отделно, докато стане на съвсем малки парченца.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ - Измамата
Автор: mmjm   
Дата:   01-10-13 21:23

Това с директорската заплата е мит, както и глупостта с целенасочените по-високи сметки целящи смяната на властта. В момента енергетиката е в трагично положение, строят се фото, ветро и на баба им п-та волтаици и идиотщини при изключително силно намалено потребление и липса на външен пазар. И какво се произвеждаме доста повече от това което изразходваме, разходите по поддръжката на съоръженията независимо какви количества енергия са пренесли е в общи линии константа. Откъде да дойдат тези огромни заплати при константни разходи и силно намаляващи приходи(няма никаква промишленост, а тя е основния потребител на енергия)? Представи си огромен магазин в който почти никой не пазарува.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »