Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към нексаджиите
Автор: daniil-k   
Дата:   01-10-13 00:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: nyamago   
Дата:   01-10-13 04:09

Да, Некс са много подходящи за работа с ръчни обективи. Имат потвърждение на фокуса с функцията peaking, която доста наподобява трепкащия контур в някои огледални визьори и фокусиращи екрани/системи - без много обяснения интуитивно се усеща.

Освен това от досегашните безогледални марки Некс имат може би най-големия сенсор, оттам - най-качествен образ. Сони води и с технологиите си за експозиционна динамика, както и за обезшумяване - при което Накс-а снима в рекордно ниско осветление (високо ISO).

Бих препоръчал оригиналния 5 (дес като 'стари' са доста евтини), който превъзхожда повечето 3-йки почти във всичко. Дреболии като дистационно управление или пълно HD видео са икономисани при тях и дори да не са ти важни, един път да потрябват - щ еусетиш липсата им. Може би и 5N вече е паднал на цена, а е един превъзходен апарат от най-висока класа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: batdin   
Дата:   01-10-13 07:48

И аз ще следя темата, защото, както и автора, си мисля за Некс тяло на старо.
Нека се присламча със следния въпрос: всички ли нексове имат "пийкинг" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-13 08:12

Да, всички имат пийкинг - на три нива, с избор на три цвята - бял, жълт, червен.

Превъзходна работа с механични обективи, благодарение на много добрата резолюция на екрана, неколкократното увеличение и функцията "пийкинг".

Няма потвърждение с писукане.

Заради голямата работна отсечка, могат да се закачат чрез преходници почти всички известни марки и модели стари ръчнофокусни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-13 08:22

понеже ползвам некс с визьор.... винаги като съм на ръчен фокус през визьора е по-точно и прецизно спрямо дисплея.... може и да си въобразявам

обаче ако съм с некс без вичор и снимам с ръчно фокусни... то бих инвестирал в лупа за дисплей която имитира визьор [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: iliyanb   
Дата:   01-10-13 08:57

Аз съветвам автора на темата хубаво да помисли какво всъщност иска, защото с интерес следя в последните месеци как иска някаква сигма, как купува безогледалка, как разменя същата тази безогледалка за сигма, сега пък некс.
Бих те посъветвал да си напрявиш сметката преди да купуваш, защото от качеството на изображението ще останеш дововолен само ака закачиш добър обектив - съвременен за системата или стар ръчнофокусен. И двата вярианта струват сериозни суми. Да мислиш, че с посредствени ръчнофокусни стъкла ще постигнеш нещо, е наивно, поне за мен.
Ако не си уверен в това което правиш и не си доволен от резултатите, то най-малкия проблем е системата, с която снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: Japan   
Дата:   01-10-13 09:08

iliyanb - Колега, сиромасите да излизаме от форума ли?

daniil-k - Хубаво си го решил. Ако просто ще снимаш, няма да намериш разлика между тези модели. Тук таме някой пиксел, вградена светкавица или малко исо... нищо важно за такава система.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-13 09:18

некс 5 на старо - около 300+ лв.
Хелииос 44-3,4,5, 6 - 20 - 50 лв.
Юпитер 137 - 100 - 150 лв.
Юпитер 9 - 100 - 150 лв.
Мир 1 Б - 90 лв.
Зенитар 16/2.8 - 250 лв.

Ето ти не много скъпи, но качествени варианти, на различна фокусна дължина, с който ако имаш "прави" ръце - можеш да постигнеш доста добри и съпоставими със скъпоструващите апарати резултати.

Това е силата на системата некс - матрица, на която можеш да наденеш каквото си искаш и при достатъчно добри познания и умения да твориш каквото ти е на сърце, макар и със силно ограничен бюджет...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: A4o90   
Дата:   01-10-13 09:21

Некс 3 и 5 изискват ъпдейт на фърмуеъра за да имат пийкинг. Разликата между 3 и 5 (първите) не е особено голяма: разлики в размерите, 3 е от пластмаса, 5 има и метал итн. http://www.dpreview.com/reviews/SonyNex5Nex3/2


Имам 5ца, доволен съм. Не е нещо уау, но върши прилична работа. Снимам единствено и само със стари ръчнофокусни обективи. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: iliyanb   
Дата:   01-10-13 09:21

Нищо не съм казал за сиромасите, я само за тези, които заблудено скачат от система на система, вечно недоволни от качеството, а са я ползвали само с най-достъпните стъкла. Съжалявам, ако съм обидил "сиромасите". То май всеки си е сиромах за което реши и чорбаджия пак за което реши. Единственото, което намекнах в поста си, е че най-вероятно авторът и от некс няма да е доволен. Който се вманиачава технически без де инвестира в техника е обречен вечно да е недоволен. Та по-добре повече снимане и по-малко гледане на 100 % на екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: Don_Diego   
Дата:   01-10-13 10:17

Има сто теми за безогледални и специална тема за некс системата. И то на първа страница от форума. Виж снимките на thor в тези теми. Снима с първата 3-ка и не му пречи да прави страхотни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: Japan   
Дата:   01-10-13 12:01



Хелииос 44-3,4,5, 6 - 20 - 50 лв.
Юпитер 137 - 100 - 150 лв.
Юпитер 9 - 100 - 150 лв.
Мир 1 Б - 90 лв.
Зенитар 16/2.8 - 250 лв.
_________________________
560-690лв



Sony sel 50 1.8 - 500лв
Sony sel 16 2.8 - 200лв
________________________
700лв

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-13 12:03

сони 16/2.8 - някак си ввсе още не съм разбрал къде мога да го използвам :) Прекалено ми е крив и мек [smilie5] По-добре да изправям острия зенитар...

сони 50/1.8 - това да... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към нексаджиите
Автор: daniil-k   
Дата:   01-10-13 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »