Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: Hristian   
Дата:   30-09-13 17:38

Здравейте, от около седмица забелязвам този проблем и искам да се допитам до мнението на съфорумци. Не знам дали на мен така ми се струва, но при по принцип нормални настройки канона ми дава безобразно тъмни снимки. Имам инсталиран Magic Lantern, което е възможно да е проблем, но ако някой се е сблъсквал с това, моля да ми каже. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-13 19:19

Да не си врътнал някоя корекция на минус :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-13 20:06

Я пробвайте с друга карта без МЛ-а и тогава пак. Защото го има това понякога. Аз докато го науча и вече реших да продавам 600Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: Hristian   
Дата:   30-09-13 22:17

Благодаря за отговорите. ML наистина беше проблем. Пробвах с друга карта и резултатът беше различен. Форматирах картата с ML и всичко сега е перфектно. Изглежда ML работи до едно време(поне при мен) и след това дава някой бъг. Предния път не можех да си гледам видео файловете от апарата.[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-13 22:26

Не е точно бъг, ами малко в настройките се скофтва. Прави си понякога каквото иска. Иначе е супер за поне 3-4 неща, които по принцип апарата никога няма да ги има. Все пак, ще се радвам да го продам моя, вече никога с апарат с 1 екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 14:14

"Не е точно бъг", ама си е бъг отвсякъде! Пък и представете си на какво ниво са софтуерните разработчици на Канон, щом някакви доброволци вадят повече от канонския хардуер! Това, разбира се, е за сметка на стабилността. Безплатен обяд няма! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: imitev   
Дата:   01-10-13 14:17

Голямо плюене по Канон/Никон/Пентакс/Сони/*.*...

Как не ви омръзва...

edit: добави Сони, гледам че е важно [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-10-13 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 14:47

В случая става дума САМО за Канон. Защо намесваш други марки? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: imitev   
Дата:   01-10-13 14:59


Ти плюеш Канон, други плюят Никон, трети - Пентакс...

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: quazimodo   
Дата:   01-10-13 16:17

Eй, аман от телевизионни техници - "Сони" е №1, само мир да има[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: klez   
Дата:   01-10-13 16:39

Голям плюс на ML, е, че ако при стартиране на фотоапарата натиснеш SET бутона и го задържиш си стартира с нормалния фърмуер и няма проблем :) иначе и при мен бъгва понякога

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 16:58

quazimodo,
Ти го каза: "Сони" е №1! [smile]
Всъщност аз не съм телевизионен техник, но щом настояваш! Само мир да има! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: klez   
Дата:   01-10-13 17:00

П.с. при мен единствения бъг който е правил МЛ-а е... че понякога при изключване на фотоапарата подсветката на дисплея остава да свети (екрана е черен, и през деня не може да се забележи) но подсветката свети и изяжда батерията... изтествах го и със сигурност е от ML-a.
Когато заредя фотоапарата без МЛ, никога не го е правило, когато го ползвам с друга карта без МЛ, също

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: mitaka33   
Дата:   01-10-13 17:10

Мерси, klez, този номер не го знаех[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: Bumerang   
Дата:   01-10-13 17:44

Ааааа никога повече Канон[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: fototo   
Дата:   01-10-13 20:54

Интересно
Аз съм с 550D и ML от самото му пускане, никога до сега след последователно ъпдейти до 2.3 не се е бъгвал
[smilie24] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   02-10-13 00:16

При 600д не е стабилно. Понякога се шашка, но това е нормално, не мислят тия от МЛ понякога. Но и на това да сме доволни. Канон са виновни, че не пускат Келвин температура на белия баланс, макро стакване, но това го нямат май всичките апарати нисък клас. Ако имате възможност, направете така- 2 карти еднакъв капацитет с МЛ и ги сменяйте периодично само на един апарат. И мисля, че няма проблем
А фенчето на Сони, с едното апаратче и снимал на магнетофонна лента кръщенето на прабаба си, няма смисъл да му обръщате внимание. Той не снима снимки, той е спец по видео, а тука я се появи тема за видео веднъж в годината, я не...

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: LEONIK   
Дата:   02-10-13 02:13

kvakioh,
Що не си гледаш в собствената чорба, ами заничаш в моята? Хайде недей да ръсиш мозък за хора, които не познаваш! Не е твоя работа дали съм снимал прабаба си и с какво! Аман от самозванци, които пишат глупости колкото да не заспят! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмни снимки на Canon 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   02-10-13 16:50

E глупавото го видяхме, знаем те Ицко, видеото ти е в кръвта, но не пишат тука за това. Няма смисъл да се прецакват темите на хората, аз видях какво е само от 1 като се впуснах и нищо не стана. Няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »