Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Реклама или Антиреклама?
Автор: mini4iki   
Дата:   30-09-13 09:40

Здравейте!
Извинявам се за темата, но се подразних много на един наш съфорумник. Вчера получих съобщение тук от един мил господин, че наш съфорумник си прави реклама с форумни снимки. Най-много се подразних, че този пич, се е осмелил да публикува поне 5 мои снимки на дъщеря ми, а и не само, във фейсбук страницата и под снимките представете си обяснява на запознатите си приятели с какъв обектив е снимана снимката и разни такива нагли истории. Често срещам снимки на дъщеричката си във фейсбук , но в страници от рода на : "Страничката на еди си кой", но това не ме е дразнело така , защото никога не е било с цел реклама. Та ето го профила на господина, във фейсбук и тук, има и други форумни снимки :
https://www.facebook.com/semeistvo.tsvetkovi

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=126520


Така де, до тук с моето оплакване, не е кой знае какво, че да ви занимавам, но имам друг въпрос към Администраторите. Не е ли възможно да бъде направено невъзможно свалянето на снимки от сайта, нали за това е бутона "В Любими", когато на някой му харесва много една снимка, слага си я в любими и си я гледа като иска 100 пъти на ден. Така ще бъдат избегнати и глупавите надписи по снимките,но на хората им е писнало да виждат свои снимки къде ли не и за сега това е най-добрата им алтернатива... Поздрави [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: peter_m   
Дата:   30-09-13 09:46

"Доверете се на професионалиста"[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: k_p   
Дата:   30-09-13 09:55

Нормално е да си ядосан [smilie24]
Тези Цветкови с чужда пита,помен [smilie23]
Като ги наемат да снимат и като се наакат чрез работата си ще почнат да получават заслужени коментари .[smilie23] и ще си изтрият фейсбук страницата сами[smilie5] .Освен това ти може да пишеш до фейсбук .Тогава фейса ще им я затвори.
Няма начин снимки да не могат да се свалят от сайта ,но може и да бъркам ?
Да ти е жива и здрава дъщеричката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: J0R0   
Дата:   30-09-13 10:03

Ако някой измисли начин снимки да не могат да бъдат сваляни от интернет да каже как.
Засега начинът е един - снимата е скрита в бекграунда и отпред има прозорче, което ти показва само част от снимката.
Местиш прозорчето за да разглеждаш части от снимката, но никога не я виждаш цялата.
Което става за търговски, но е неподходящо за фотографски сайт.
Иначе една снимка видял ли си я на екрана си, няма проблем да бъде записана и на диска ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-09-13 10:05

По-скоро - една снимка видял ли си я на екрана, тя вече е записана на диска ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: ecobo   
Дата:   30-09-13 10:19

Има начини да се затруднят максимално цървули като този, които не знаят що е то кеш на браузъра, но тези начини пък бъркат СЕО-то, особено като става дума за сайт за фотография: примерно, снимката се показва като фон на <div> контейнер и така не може да бъде копирана по обичайния начин. Става също и като се вкара снимката във някакъв флаш контейнер.
Естествено, винаги има начин, но не всички го знаят, а това поне намалява числото на успяващите да откраднат крадци.
А тоя боклук заслужава направо един хубав пердах [smilie9]



Публикацията е редактирана (30-09-13 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: Lycan   
Дата:   30-09-13 10:24

> Засега начинът е един - снимата е
> скрита в бекграунда и отпред има
> прозорче, което ти показва само
> част от снимката.

Жоро, и така не става. Вади се за секунда.

Има какви ли не опити за защита - напр. нарязване на големия файл и обратно сглобяване в браузера.. липсващи части от определени чувствителни зони: заменяне с Base64 код...
Нищо не те спира ако си си наумил да отмъкнеш изображението!

Единствено малки снимки с ТЛЪСТИ водни знаци се крадат трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: e.StaneV   
Дата:   30-09-13 10:26

Доста нелеп тип, пълен резил [smilie23]

Иначе снимките ти на малката са супер. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: ZED   
Дата:   30-09-13 10:34

Болен мозък!!![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: mbtutu   
Дата:   30-09-13 10:38

Пуснах един доклад до фб и вече ги няма снимките или поне аз не ги виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: peter_m   
Дата:   30-09-13 10:39

по-скоро е прочел темата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: mini4iki   
Дата:   30-09-13 10:53

Благодаря за вниманието. Аз вчера му писах съобщение и го помолих да ги махне, радвам се че е удовлетворил молбата ми. Ако пък е прочел темата, искам да му кажа, че няма никакъв смисъл човек да лъже себе си... хайде другите може да излъжеш по някакъв начин, но себе си да лъжеш е тъпо. Достатъчно професионалисти има в този форум, от които можеш да получиш съвет или просто да гледаш снимките им и да се стремиш по някакъв начин да постигнеш нещо такова, но да се залъгваш, че си направил снимка, която не си е някак много наивно.

Относно свалянето на снимките, ами защото ми направи впечатление в 1х , че като натиснеш десния бутон не може да се свали снимката, или поне не така лесно и за това попитах, но явно щом не сте го направили, значи не става, има логика [smile]
Аз също си свалям някои любими снимки, не казвам че не го правя, но си стоят в папката ми с Любими снимки и до там, не ми е идвало на ума да ги публикувам като мои , явно съм много назад [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: kapitancho   
Дата:   30-09-13 11:29

Универсален метод за защита няма. Има методи, които затрудняват свалянето и нищо повече. Дори има и варианти снимката да се рисува в реално време в браузъра, но пак няма защита от PrintScreen функцията, например.
В най добрия случай, може да се направи така, че снимката да не може да се свали в най-високото възможно качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: Rand   
Дата:   30-09-13 11:30

Блокадата на 1x.com се заобикаля много леснo и не разбирам какъв е смисъла от нея. Всеки, който наистина има желание да си свали някоя снимка от там ще го направи без особено затруднение.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: kjey   
Дата:   30-09-13 11:38

В този ред на мисли някой знае ли 500px как си защитиха снимките от копиране - преди с изключване на Javascript защитата се преодоляваше, ама сега не става[smilie5][shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: mbtutu   
Дата:   30-09-13 11:57

С интернет експлорер:

View/Source

търсиш в сорса и намираш нещо такова

http://ppcdn.500px.org/47694464/ce492a05bd68b7380cd82cf4c58f6bdb5addc384/1080.jpg

И после те оплюваме тук че крадеш снимки ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: kjey   
Дата:   30-09-13 12:14

mbtutu написа:

> С интернет експлорер:
>
> View/Source
>
> търсиш в сорса и намираш нещо
> такова
>
> http://ppcdn.500px.org/47694464/ce492a05bd68b7380cd82cf4c58f6bdb5addc384/1080.jpg
>
> И после те оплюваме тук че крадеш
> снимки ;-)

Не крада[smilie5], просто ми стана интересно как се прави[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: Lycan   
Дата:   30-09-13 13:46

в момента е 2048.jpg

хората трият цели профили оттам, ще видим докога пикселите ще издържат на този размер

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: pepi34   
Дата:   30-09-13 13:58

Този Божидар не може да снима изобщо, скоро питаше тук как да нареди осветлението в студио за да няма бликове по кожите на хората. Не му отговорих подигравателно, за да не го заяждам, но при тази ситуация си е за сериозно порицание. има си телефон човека, не знам засегнатите що не му спретнете един тормоз + препълване на форумите с инфо за него :) .Както Павел усра Таня, дето бил недоволен от сватбата си. Няма форум дето да не я е разнесъл :). Та Божидарчо за мене е абсолютен мошеник, сложил хубавите снимки за да краде клиенти. Писал си сам, колко е добър. Ама снимките му в профила.......... да вземе един курс в ФФ да изкара, по-добре ще почне да снима :).А и да не може да снимаш не е грях, ама да печелиш и да се учиш върху клиентите си, това е престъпление.

Отговори на това съобщение
 Re: Реклама или Антиреклама?
Автор: asahi   
Дата:   30-09-13 14:26

За по-сигурно напишете тук имената и телефона на Божидарчо, та бъдещите клиенти да могат да намерят отзивите с Гугъл. Върши работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »