Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:02

Здравейте,

Понеже знам, че доста хора тук имат интерес за ходене и снимане през есента искам да предложа едно ходене/снимане из Централен Балкан на 19/20 октомври, когато ако имаме късмет златната есен ще е с нас :)

Маршрут: София-Карлово-х.Васил Левски, преспиване на хижата и на другия ден се прибираме. Ако има хора от други места могат да се включат направо в Карлово.

Идеята ми е да тръгнем от София в 7 сутринта с кола/коли за да може в 10 вече да сме на пътеката към хижата и да имаме целия ден на разположение за пътя до хижата и снимане разбира се.

Какво се очаква да видим:
Почти целия път се движи през гората покрай Стара Река където есента е особено красиво, така че се предполага бавно ходене и много снимане.
По пътя към хижата има една не толкова известна отбивка откъдето се стига до водопад Черното пръскало, едно от любимите ми места в района.
Много близо до хижа Левски се намира и по-известното Карловско пръскало
На другата сутрин при ясно време може да се качим над гористия пояс над хижа Левски и да се полюбуваме на изгрева над билото на Балкана след което да се съберем и да потеглим обратно към Карлово.
На връщане към София ако не сме закъснели много може да се отбием до язовир Душанци

Какво е необходимо:
Маршрута не е тежък, но си има изкачвания и не малко ходене, трябва желаещите да имат поне малко ходене зад гърба си. Освен това снимката ми от изгрева на билото е точно по това време на годината - възможно е да е хладно и да има сняг, трябва да имате удобни високи обувки и подходящи дрехи. Това е организирано ходене, не пленер и затова всеки ще трябва да си предвиди багажа и планинска застраховка ако желае.

Ако случайно се организираме повече от една кола хора ще е добре да се знае колко сме седмица предварително за да се обадим на хижата да ни очакват.

Както казах това не е пленер и съответно не събирам пари за водачество, всеки е свободен да прекарва времето си както намери за добре, но и да носи отговорност за себе си.


Общо взето това е, ако имате въпроси и предложения давайте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:07

+ още един ден и минете през Рай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:14

За този вариант трябват съвсем подготвени хора, екипировка за зимни условия и предполагам, че не всички могат да се освободят за 3 дни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 16:16

От там до Рай е половин ден ходене без времето за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:18

от Карлово до Левски е същото разстоянието колкото от Левски до Рай. Но Левски и Рай са на една надморска височина, по-бързо се ходи (разбира се трябва да се отчете натруваната умора от предния ден). Положителното е че не се минава един и същи маршрут 2 пъти - качване и слизане ... и трябват 3 дена общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 16:29

На мен ми е интересно предложението за посрещането на изгрева, но хижата е в ниското в гората, докато се излезе на открито са поне 40 мин. ходене в тъмното. Това не знам как се случва..ясно ,че с челници. Винаги съм се възхищавала на хората дето го правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:32

От Левски до Рай си има изкачване и слизане, както казах по това време се случва и преспи да има. Аз лично не мога да поема отговорност за водене на група там в по-тежки условия, все пак идеята е да могат да се включат и други фотографи обичащи природата освен планинарите и затова по-леко :)

П.П. За изгрева не е трудно - аз съм ходил по светло, защото слънцето изгрява зад планината и реално преди да огрее Купена си има достатъчно светлина за да се вижда къде се движиш.



Публикацията е редактирана (27-09-13 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:37

Аз съм 50/50 за (зависи дали съм ангажиран) ... минавал съм маршрута, това не ми е проблем. Но съм аматьор по отношение на снимането. А и нямам широко за пейзажи (с 18-105 съм). Ще изчакам развитието на темата и ще реша. Но ще разчитам на съвети по отношение на снимането.
Предполагам статива е желателен (имам такъв).

Важно условие е да не вали, но това ще се разбере 2-3 дена по-рано. Иначе съм от Пловдив, т.е. ще се предвижа сам до Карлово.

Иначе да допълня - нощувката е 11лв, има нови вътрешни тоалетни, има си баня с топла вода, бира има [beer], ядене винаги се носи ... но и на хижата се намира.



Публикацията е редактирана (27-09-13 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:43

Ами не мисля че е проблем, обикновено на такива ходения се научават нови неща. Пейзажи съвсем не се снимат само с широки обективи, а за времето нямам претенции - мократа есенна гора е много красива, а ако има и мъгли съвсем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:46

Мокро мокро ама мойта техника не е водоустойчива ако вали ... и си я пазя.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 17:14

realnoncho Шапка ти свалям човеко, за тази ти Снимка "Тих изгрев в Централен Балкан". Попаднах на нея докато търся този изгрев, за които говориш в тази тема.Не го намерих,но за това онемях....как се оказа точно там по това време.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 17:25

MC,

С едни съученици се присъединихме към посрещането на 1 юли на Купена от една старша карловска група. Спахме на палатки долу при Локвата и сутринта преди изгрев се качихме. Беше наистина страхотно, снимките не могат да нарисуват усещането.
Времето беше добро и нямаше някакви проблеми, не беше чак толкова екстремно колкото го описваш под снимката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   27-09-13 17:40

Тая тема е безогледална. Не се виждам с 10 кила техника по тия маршрути. Нейсе, няма ли път с кола?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 17:44

Ами достатъчно екстремно е ...аз имах в предвид един друг участък след Купена се намира, може би между Кръстците или към Костенурката, едни 4 метра ,най-страшните и не знам защо без въжета ,(при положение, че на много по-спокойни места имаше въжета), но така или иначе щом сте стъпили на този маршрут трябва да минете и през тях. Извинявам се за отклонението извън темата.Да питам, как се прави индивидуална планинска застраховка ? Спомена я по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 17:47

landstar , много си прав...точно заради това място си купих безогледалка...но много хора не се разделят с тежката техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   27-09-13 18:48

Ако ще я докарате до Ботев и от там до хижа Рай съм навит да се присъединя, ако ме приемете, разбира се. За екипировката и прехода от моя страна не берете грижи.[smilie3] Ще е много красиво! Ще ви изпроводя и обратно, не се притеснявайте. Три дни стигат, даже са малко много, ама нека да са си толкоз. Планината си иска уважението, на тагадък не става в Балкана! Особено пък с предварителните планове. Времето е Ключа! Времето!
ПП Фото техниката ми е поне 10 кила, без другите нещица... Но не съм се развайквал...Щото си я нося. А за безогледалките, поздрави на Тор и останалите фенове.[smilie24] Аз все още бича с тъпа огледалка - фулфрейм.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   27-09-13 18:56

Реалнончо,
За преценката ти относно маршрута към Ботев и Рай, за "подготвените хора" - поздравления! Съвсем честно! Там Планината не прощава! Иска се много повече от градски ентусиазъм. Да не се отваря работа на ПСС отряда на Калофер. Не дай Бог!


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   27-09-13 22:35

Гледам, пишеш в други тема, но не в твоята... Балканджио...[smile] Явно ще я караш кротичкото, а то и така си требе![smilie24] И затова и все ще се чудиш кат видиш на билото, някъде куче, при -25 града и вятър 40 м/с. На кадър , де, на живо няма как в твоя случай![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 22:49

Rebellious,
Аз съм израснал в района и ми е ясно, че никой не може да си позволи да подценява планината, особено във високите открити части зимата. Смятам, че есенното снимане по долината на Стара река е добър вариант, обясних вече защо не смятам че е добра идея да удължаваме маршрута.

landstar,
първо - не прави сметка на хората с какво снимат
второ - една от причините поради които обичам тази част на планината е че не се стига с кола, разбирай го както искаш.

За планинската застраховка има информация в интернет - общо взето отиваш в офис на застраховател, който предлага такава и може да се сключи за период от няколко дни до година. Обикновено работят с ПСС и общо взето покриват разходите направени от спасителната служба. Няма да давам директно линкове към застрахователи, всеки може да си прецени сам [smilie24]

П.П. И не е като да не съм ходил там на билото и през януари месец, но в случая не е там въпроса ;)



Публикацията е редактирана (27-09-13 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   28-09-13 09:51

Е, нончо - на кой държа сметка??? Писах, че е за хора с малки апарати. Второ, питам за път с кола, щото съм с голям апарат и не ми се мъкне.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: groshev   
Дата:   28-09-13 10:20

Ако се съберете повечко хора може да си организирате изкачване на багажа до хижата. Преди месец ходих на Левски, струва 40лв да ви износят багаж до горе - тежки раници , храна, бири [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   28-09-13 10:24

С катъри ли? Добра идея, ама ако се подплаши добичето - ще гоня никона из Балкана до зимата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   28-09-13 10:28

Да идеш на балкан и някой да ти носи раницата ...

Ей хора, не отивате на полярна експедиция, а за 1 ден качване и слизане ... Няма да се изгърбите. На Левски съм качвал и градски момичета, и деца колко съм виждал...

Храна колко да се носи - сутрин ядене в Карлово, на обяд на хижа хубавец (супи, омлет) - трябва ви храна колкото за 2 яденета. Бири има по хижите [beer]

Обаче аз най-вероятно ще съм ангажиран :(

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-13 10:55

groshev,
Знам, че има възможност за качване на багажа, но за една нощувка не виждам какъв толкова багаж освен фототехниката ще се носи, а фототехниката ще ни трябва по време на разходката. Сега някой ако смята да си носи дамаджана с ракия и трилитров буркан с туршия е друг въпрос [smilie5]

landstar,
За техниката имам предвид че всеки си прави сметка, аз примерно също ще ходя с ДСЛР, телеобектив(има интересни птички по реката, а и диви кози са ми излизали на пътеката), безогледалка и статив.

peter_m
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: neillmakoli   
Дата:   28-09-13 11:02

[cool] Интересна програма и място[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-09-13 11:25

Пинципно в средата на октомври е най-приятното време за разходки из Централен Балкан. Тогава времето е най-постоянно просто. Въпреки, че винаги трябва да се има едно на ум. Не знам за каква екипировка иде реч за този маршрут по това време.[smile] Освен една раница с фототехника, добри обувки и някоя дрешка. Какви въжета, какви подготвени хора, че това си е просто разходка. Зрък-брък.[smile] На мен и затова ми се орииска да я направим малко по, ама като няма мераклии, здраве да е. Приятно изкарване от мен![beer] И все пак... умната![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: E.Yonkov   
Дата:   28-09-13 14:09

Тя планината верно си иска уважение и подготовка, но чак пък зимна екипировка и газене в преспи в края на октомври не е ли малко пресилено наистина? Дано не падне като по-миналата година някакъв ранен сняг де.
Иначе цветовете по това време са невероятни - бях се навирал преди години в Южен Джендем и бях забравил, че трябва и да изляза, по възможност по светло. Добре, че тоя ден се въртяха часовниците към зимно време (значи е било последната неделя на октомври) та имах един час повече и успях да хвана среднощния влак за връщане. Е, няма я вече тръпката за такива неща при мен, но дано вие имате късмет с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   28-09-13 15:35

Rebellious, програмата,която предлагаш няма как да стане за по-малко от три дни и то няма да има време за снимки, а нали все пак в тях е акцента в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   28-09-13 16:17

noncho, абе нещо по-равно няма ли? Примерно, нещо като да се качиш с колата на Беклемето и да ходиш пеш до х. Дерменка. Вярно, че по билото няма гори а крави и катъри ама с тия чанти и стативи ти отива кефа ... Йонков правилно посочва и част от планинските рискове - да останеш без бира и интернет, манджа и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-13 17:31

Равно, коли, някой да ти носи нещата - да погледна пак заглавието на темата дали не съм предложил ходене на море?
Беклемето-Дерменка е ходене по открито, чак около хижата има гора. Няма река, няма водопади, няма много добра гледка към билото. А нали идеята е да сме на хубаво място за есенна снимки? Ако има вятър/сняг/мъгла ходенето до Дерменка може да е много по-тежко от ходенето по Стара река.

Казах от началото, че се изисква известна подготовка(не кой знае каква), фототехниката не е задължителна, който иска може и само да се разходи и да не носи нищо тежко. Ако да отидеш в планината с раница ти отива кефа има достатъчно други възможности, на мен никога не ми се е случвало заради раницата да ми се развали настроението. Заради хора на които не им е там мястото е по-вероятно да стане...

Аз съм газил по това време сняг на същото място така, че е добре да сме подготвени и за този вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: daniil-k   
Дата:   28-09-13 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: AlexHD   
Дата:   28-09-13 20:00

Карлово - х. В. Левски си е бая и е само изкачване. Дават го 4:30, но ако не сте тренирани, отива на 6. Така че си правете сметката, не е лесно. Добре е, че по пътя минавате през други 2 хижи.
Паниците - х. Рай е по-леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   28-09-13 20:24

Часовете които официално ги дават са само чистото ходене !!! Изкачването е само до баража, но като не е лятото на жегата няма проблем. Дори бих казал че "зора" е до първото мостче, после вече е интересно. И след това само 10 минути има катерене преди хижа Левски.

Паниците - Рай за мен не е по-красив маршрут - 1/3 катерене през сипеи, 1/3 през голи поляни на които няма нищо, 1/3 през гората (и само на 1-2 места се пресича река).

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   28-09-13 21:31

Предложението на realnoncho за мен е интересно и го обмислям, но големия ми респект към планината ме спира да дам отговор отсега.Водещото в случая за мен ще е времето. За тези. които подценяват екипировката само ще кажа, че, юли месец на Млечен чал (дано не бъркам името) ни обгърна такава ледена мъгла, че завидях за ръкавиците на предвидливо другарче...а втората половина на октомври не е за подценяване. И друго се сетих...ако ще се пътува с влак е добре да се направи непосредствено преди това справка за промени в разписанието, че лятото бяха отменили сутрешния влак няколко дни преди това, следващия беше около 14ч, и се наложи да правим някакви комбинации за да се предвижим.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: AlexHD   
Дата:   28-09-13 21:55

Не съм казал, че е по-хубаво, а по лесно като сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 00:21

4 часа се минава без фотоапарат, с фотоапарат 6 е нормалното време, ние ако сме на пътеката в 10 ще имаме 8 часа до стъмване.
Последно преди месец ходихме от Карлово, хапнахме на хижа Хубавец(половината път) и се върнахме за 5 часа общо с приятел.
А когато имаше сняг преди 2 години през октомври бяхме с не добре подготвен човек, движехме се по-бавно, спирахме, снимах, хапвахме и пак стигнахме между 3 и 4 следобед.

Трябва просто да се погледне обективно - не подценяваме планината, но и не драматизираме излишно маршрута :)

За пътуването - аз ще пътувам с автомобил от София в който има места за други желаещи, с влак ще се забавим повече дори и да е по разписание, което не им е силата напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   29-09-13 18:39

Нончо, поздравления за инициативата. [smilie24]
Ако не се случи нещо извънредно в последния момент, идвам и аз.
Програмата и маршрутът може да уточним на място според това колко и какви хора се съберем.


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 19:14

Аз тъкмо се прибрах от този край, гората започва да се прошарва [smilie3]

http://g4.img-dpreview.com/52224020A4E8425BB8BBD6429D529EE5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: zotto   
Дата:   29-09-13 21:16

Харесва ми идеята, броите ме и мен.С кола съм, ще взема и едно приятелче да носи раницата, има две свободни места при нас:).Защо не се тръгне от София час по-рано?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Vladimir666   
Дата:   29-09-13 21:22

Дават сняг тези дни горе и може да прецака гората. Все пак застъпваме по Балкана от октомври до ноември.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 22:08

Така ми харесва вече, повече хора с готовност за хубава разходка [beer]

За часа на тръгване - 7 е оптимално, за по-рано става много ранно ставането като се сметне, че все пак ще сме с други хора в колите и трябва да се предвиди и малко време докато се съберем. Аз пътувам често по пътя и го познавам добре, в събота сутрин без движение с нормално каране е 2 часа(хубав път около 140км), при по-лошо време може малко повече.

Vladimir666 - ние да заформим стабилна група, а природата да я оставим на мира да си върши каквото знае :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   29-09-13 22:12

zotto, чета ти поста и си мисля, кой пък е този дето се е уредил да му носят раницата, а пък то не бил този [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: tttodorov   
Дата:   30-09-13 00:28

99% ще дойда и аз от Плевен , само някой да се свърже с мен на лично да ми се обясни къде трябва да чакам :)
Даже някой телефон на организатора няма да е излишен :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: ivanatora   
Дата:   30-09-13 08:41

Не забравяйте че на 18-ти вечерта е максимума на Леонидите, така че може да включите и нощно снимане в програмата - да хванете някой заблуден леонид ;)

Браво за инициативата - ще следя, па да не обещавам (да не ми мине котка път), но може и аз да се присъединя при хубава прогноза за времето.



Публикацията е редактирана (30-09-13 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-13 11:55

tttodorov,

Имаш всичко на ЛС [beer]

ivanatora,

Много добре, винаги ме е радвало чистото небе на мястото(няма светлинно замърсяване). Е не може да знаем дали няма да има облаци, но това е хубавото - каквото и да е времето има варианти какво да се снима [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: io_bs   
Дата:   30-09-13 16:37

Много ми харесва идеята и с удоволствие бих се присъединил, освен ако не изникне нещо неотложно... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-13 17:28

А така, като има интерес казвайте [smilie25][smilie24]

Ще помоля към 10ти октомври да имаме яснота за броя хора за да може да се нагласим и разберем с придвижването до Карлово и местата на хижата. Тогава ще направя един списък да се види какво е положението. Разбира се винаги може да изникне нещо в последния момент, но нека поне да имаме планираните хора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   30-09-13 20:52

Може пък да ви срещна на хижата направо. Хем да се запознаем, хем да се видим. Ама аз ще тръгна по от изток.[smilie3] За места в хижата не ме бройте, аз предпочитам на откритото. Или да импровизирам, не ми допада да планирам прекалено. Все ще измисля нещо.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   01-10-13 23:15

Тези дни прогнозите за времето са за първи големи снеговалежи по планините и слани в ниското, ще видим докато дойде време какъв ще е нашия късмет [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   03-10-13 12:18

А на мен ми пристигна още една оптика, която смятам да мъкна с мен - бинокъл Bushnell 8X42, благодарение на колегата djovani [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: solarwind   
Дата:   03-10-13 13:37

Идеята е отлична, а и периодът е подходящ. Ще се присъединя. Дано да е подходящо времето. Но както са отбелязали и другите - планината си е планина и не е за подценяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   03-10-13 21:06

Аз да взема да започна да правя списък [smilie25]

От София:
1. Нончо
2. 4i4o-Joro
3. daniil-k
4. zotto + 5. раницоносител :)
6. orling
7. solarwind
8. io_bs
9. chel
10. steffo
/засега 3 обявени коли с достатъчно места.

В Карлово ни чакат:
1. tttodorov
2. kakavudica


Ако някой съм изпуснал или иска да се включи да пише [beer]



Публикацията е редактирана (14-10-13 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   04-10-13 00:11

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   04-10-13 10:31

Аз не се колебая ... но трябва да присъствам на важен рожден ден който е по принцип на 18-ти но ще се празнува на 19-ти. Така че не ме бройте :( Ако нещо се промени ще се обадя.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: solarwind   
Дата:   04-10-13 11:43

За сега прогнозата за времето е благоприятна
http://www.accuweather.com/bg/bg/karlovo/45312/daily-weather-forecast/45312?day=16



Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   04-10-13 14:46

Рано е да се каже за времето, особено в планината [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Rebellious   
Дата:   05-10-13 21:59

Раницоносителя е много важен момент! Да ви имам стойките и чалъмите! Туристи![smile]
Внимавайте със снега, нищо, че е един пръст, евентуално!
Ще ви размина, с пунтьори не ми се занимава! За по-високото си иска повечко от мерак.



Публикацията е редактирана (05-10-13 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   05-10-13 23:29

Rebellious,

Започна да се държиш с хората тук като с по-нисши от теб, просто защото сме избрали по-лек фотомаршрут от твоя в случая. Намекнах ти го по-нагоре в темата, да ти го кажа направо сега - тази тема е за приятно общо начинание, а не за това кой е по-голям планинар.

Ако нямаш какво повече да кажеш по темата се въздържай от коментари, ако имаш нещо да ми кажеш на мен използвай лични съобщения.

Успех с твоя преход [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Rebellious   
Дата:   06-10-13 09:36

realnoncho,
Няма "големи" планинари"- или си планинар, или не си. Меренето в планината е белег на всичко друго, но не и на планинарство. Приятното общо начинание е хубаво нещо, а всеки го разбира както му идва на него. Но и всеки сам си избира компанията в планината. И изживяването там. Повече нямам какво да казвам и ще уважа нежеланието ти да пиша в темата!
Успех и от мен. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   07-10-13 12:32

За мое огромно съжаление изгрева на луната съвпада с пика на Леонидите, а отгоре на всичко е пълнолуние:(

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   07-10-13 14:37

Аз никога не тръгвам на разходка разчитайки на нещо да е гвоздей на програмата, защото ако е независещо от мен и се провали остава едно такова неприятно усещане.


А следващия уикенд(12/13окт) ме поканиха една група и ще ходя на друга хижа в района, тъкмо да видя как се развиват нещата с есенната гора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-13 08:22

Тези дни ще пиша на всички, които са в списъка за потвърждение и телефони(на които нямам). Искам да имаме идея за броя хора до петък за да се обадя на хижата. Засега по списък сме 8 от София + колебаещи се така, че е хубаво да се уточним и за да сме наясно как сме с местата в колите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: ivanatora   
Дата:   08-10-13 08:29

Всъщност за леонидите май аз съм ви объркал - датата не е 18 октомври, а ноември :)
А аз си оставам в списъка на колебаещите се, но спокойно може да ме извадите от организацията. Ако дойда, ще е с независим транспорт и няма нужда да ми пазите място за хижата.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: chel   
Дата:   08-10-13 10:33

[smilie24] Следя темата и се навивам [smile] Май ще мога да дойда и аз - още 1 човек с 1 кола от София

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-13 10:49

Супер, колкото повече толкова повече, сега ще те добавя [smile]

Понеже ставаме 3 коли от София - удобно място да се чакаме е паркинга пред стадион Васил Левски.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   08-10-13 21:21

Да и аз сега видях че бъркаме месеца, но пак ще е пълнолуние, така че метеорити няма да може да се снимат [smile].Паркинга на стадиона е добре за сборен пункт.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   08-10-13 21:54

ПО-добре се чакайте пред болницата, там има паркинг. Така или иначе от там тръгва пътеката

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-13 22:23

peter_m,

Говорим за тръгването от София...

А за Карлово - ние ще минем по друга от военното градче по която изкачването е полегато [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   08-10-13 23:09

Аз си мисля за карловския стадион че и той е Левски [smilie18]

То точно полегатата пътека почва от болницата нагоре по улицата. Стръмната е по пътя за Сучурума.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   09-10-13 11:08

Откакто писах, че вече уточнявам бройката имаше активизация на хората и вече групата е над 10 [beer]

Сега се чух с ТД Васил Левски - Карлово, които стопанисват хижата да видя какво е положението, казаха че няма проблеми за настаняването само като имаме бройка ще потвърдим. Вероятно ще ни настанят в голяма стая в която да сме само ние. За храненето общо взето няма да има много избор - някоя супичка, омлет, такива неща. Пиша за да не очаква някой да има ресторант горе :)
Ние сме за една вечеря горе на практика(през деня ще снимаме и ще се разхождаме, може да хапнем на обяд на х. Хубавец на която има повече избор), така че ще се намери място в раниците за който каквото сметне за добре. Нощувката е 11лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   09-10-13 11:21

Там е много красиво точно по това време[smilie24] Хижата е хубава. На втория ден може да свиете в ляво зад хижата, да подсечете костенурката и да се качите или снимате под купена и да слезете по платото към х. Хубавец.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: landstar   
Дата:   10-10-13 16:46

Който не е ходил в казарма - много възпитателно ще му дойде екскурзията.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: steffo   
Дата:   11-10-13 09:31

Тури още едно име от София, пък да видим какво е рекъл Аллах!
Голяма група се заформя! Ще има зор :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   11-10-13 10:56

Добавен си [smilie24]

Да обобщя - имам потвърждение и телефони от всички без един, така че мисля следобед да се обадя и да потвърдя за 12 места [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: svetlio979   
Дата:   12-10-13 23:41

Нещо есенно https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1384069_644214242290681_1033981381_n.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   13-10-13 02:50

И аз може да дойда (от Пловдив). Не ме бройте за нощувка, ще я уредя. А ако има желаещи може да слезем по друг маршрут, да не повтаряме. Мисля си за нещо през Равнец.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   13-10-13 12:27

Някой с реален поглед към времето там... Предполагам няма да ми трябват зимни гуми за беклемето :?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   13-10-13 17:28

promis,
имаш предвид през пътя за Ботев и билото ли?

tttodorov,
Днес и вчера се разходихме там по билото и времето беше супер топло, днес поради ниската облачност долу в долината даже беше по-студено. Но това не значи че другата седмица не може да има сняг :)

Иначе в момента е супер, в ниското още преобладава зеленото, по-нависоко става шарено, а в най-високата част вече е кафяво и листата са поопадали. С една разходка може да видим всички стадии на есента, ето как изглеждаше вчера на няколко километра от мястото където ние ще ходим:

http://g1.img-dpreview.com/528D0CFF477B41D99B7E80202CF9A3D2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   13-10-13 23:56

По-скоро пътеката за Рай и после на юг през масива, май има някакви пътеки. Стига времето да е хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   14-10-13 10:21

promis,

За същото говорех и аз, маршрута е от хижата до петолъчката и от там се разклонява за Ботев, Рай, Равнец...

Честно казано от там понеже се качва по-високо слизането по стръмното надолу ще е тежко за повечето хора и ще удвои времето за слизане в неделя. И ако няма сняг по върховете пътеката по Стара река пак е по-интересна.


Относно организацията - запазил съм 12 места, като съм говорил евентуално ако има промени до сряда да се обадя пак. Имайте предвид, че като се очертава хубаво време хижата е вероятно да е пълна и затова трябва да сме напълно наясно с местата(тази седмица на Дерменка едвам се събраха всички желаещи). Писане в последния момент дали има възможност за допълнителни хора няма да е възможно.

Другото което забелязах при това ходене - сутринта имаше страхотна красива лека мъгла в района на Долно Камарци по подбалканския път и ако положението е същото(слънчево време и лека мъгла по изгрев) предполагам, че ще спираме по пътя за някоя друга снимка.
За да не закъсняваме допълнително ще помоля да си направите така сметките че в 7 часа да сме се събрали всички и да сме готови за тръгване, а не да се точим още половин час след това. Аз мога да събера ако има някой по бул. България до стадиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   15-10-13 15:15

може да изтеглите добра карта на района на излета

Линковете ще бъдат активни 120 часа.
Файл: Vrah-Botev.pdf

Линк за свалянe

Разпечатал съм я, ако мога ще я ламиниран и ще я нося


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Vladimir666   
Дата:   15-10-13 15:22

Ей тази също е добра. Показана е маркировката в зелено от Карлово към Васил Левски.

карта
Свалете си я на ПЦ-то, вижда се в доста по - голям размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   15-10-13 16:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   15-10-13 17:09

Двете карти много добре се допълват. На Съветския генерален щаб е по-подробна, но не е ясно кои пътеки са маркирани. На другата е много ценна информацията за времето от точка до точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   15-10-13 17:39

Честно казано картите реално няма да влязат много в употреба - маршрута е такъв че и да не си ходил трудно може да се загубиш, времената по маршрута също не са писани за фотографи [smilie3]

За който не е ходил - по-тежкото на маршрута е изкачването в началото от Карлово до местността Баража, след това вече е по-леко и приятно.

Време е да започна да напомням:
Тръгваме в 7 сутринта в събота от паркинга пред главния вход на стадион Васил Левски, София!

Не съм писал, че се събираме тогава, така че имайте предвид да сте там 5-10 мин по-рано, да се разпределим по колите и да отпътуваме в 7 по възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   15-10-13 19:37

картите реално няма да влязат много в употреба - в случая е така,
но друго си е да извадиш картата и компаса.
Както фотографите с големите черни апарати [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: io_bs   
Дата:   15-10-13 20:19

5 Sky Events This Week: Partial Lunar Eclipse, Halley’s Shooting Stars
Ще има какво да се снима и нощта [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: ivanatora   
Дата:   17-10-13 08:44

Аз няма да идвам. Едно отдавна запланувано ходене май е на път да се осъществи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-13 09:43

Няма лошо, важното е да не се заменя със седене вкъщи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: myphotos   
Дата:   17-10-13 10:07

Освен да ви пожелая успех в това което сте замислили, защото като го гледам в момента карловския балкан как се е намръщил [cool]но до събота и неделя има време [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-13 11:26

Прогнозата е за положителни температури и без валежи на връх Ботев събота и неделя - май като предната седмица ще е за по тениска и ще се чудя къде да нося якето и полара [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   17-10-13 12:01

къде видя положителни температури и без валежи на връх Ботев събота и неделя


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-13 12:06

Тук

Иначе ясно че 5 сайта - 10 мнения, няма да се плашите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   17-10-13 12:17

Не се стряскайте бе, времето е идеално, особено за снимки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   17-10-13 22:44

не виждам ни уплашени, ни стреснати [smile]
па времето квото такова, кво да го мислим


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-13 23:05

На мен ми се наложи да се консултирам с хората, които ме обучаваха да наблюдавам и познавам птици за една величествено рееща се над Стара Планина миналия уикенд за която имах съмнения, които се потвърдиха - наблюдавал съм скален орел [smilie25]

Май пак няма да мина без бинокъл и дълъг обектив [beer]



Публикацията е редактирана (17-10-13 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   17-10-13 23:23

дай снимки на орлето да го видим


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Rebellious   
Дата:   18-10-13 00:13

realnoncho,
Явно добре са те обучавали, но все пак щом си се наел да си водач на група, имай нещо наум! Повечко, отколкото резервацийките. Времето е нестабилно, ще ви изненада. Макар и не с преспи. Сняг едва ли, но вятър, мъгла и дъжд... Пиша го това от лични наблюдения там, не от "хапартамента" си някъде . Умната, макар, че ...разбирачите си остават разбирачи, докато не стане "мазало". Тогава се намират "обективни причини" , ама дано не се стига до там! Пиша го за добро! И успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-13 08:22

4i4o-Joro,

Снимката е само една и е доста зле, става само за определяне, преди това гледах през бинокъла.


Rebellious,

Времето в момента не е тежко, температурите може да приближат нулата само сутрин което е стандартно време за периода дори за София. В самата долина в която сме вятъра(ако има такъв) съвсем не е като на билото. Писал съм и по-нагоре че съм ходил по тези места във всеки сезон - проблеми там може да има при преспи/голям студ, неподготвени хора незапознати с маршрута при лоши условия, неподходящи дрехи/обувки.

А слънцето тази сутрин вече разкара облачната покривка и не се очакват валежи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: TeodoraB   
Дата:   18-10-13 15:40

Следя темата въпреки, че няма да мога да дойда, вързана съм в София. После непременно да покажете снимки, интересно ми е доколко е обагрена гората край реката и дали не са изпадали листата от последните ветрове. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-13 16:24

100 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: mIRCata   
Дата:   18-10-13 16:29

Някой попита за обстановката през Беклемето - вече е със сняг и е затворено за товарни автомобили. Поне вчера беше. Та зимни гуми задължително. Предполагам и по самия пешеходен маршрут ще е заснежено - подгответе подходящи обувки и облекло. Ако е заснежено, ще се върви по-трудно, особено ако няма утъпкана пътека, което ще удължи времето за преход, а и се стъмва по-рано. Да си ги предвидите тези неща, да няма изненади от неприятните.
Успех в начинанието и да сложите хубави снимки после.



Публикацията е редактирана (18-10-13 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-13 16:43

mIRCata,

Благодаря за информацията, надявам се снега на билото да издържи до вдруги ден сутринта за снимки по изгрев. Съмнява ме да има сняг до хижата, ако е имало малко утре през деня докато стигнем вероятно ще се стопи.

А колегата няма да минава през Беклемето [smilie3]


Да кажа за последно, ако някой не е разбрал:
Утре сутрин в 7 трябва да сме се събрали и да тръгваме от паркинга пред стадион Васил Левски в София. Ако може елате 10 мин по рано само да се разпределим по колите и да потеглим без да се бавим много, аз ще гледам да съм там в 6:45. Изобщо не е желателно да се бавите, защото така бавите цялата група - преценете си времето добре. Имайте предвид, че за храната най-добрия вариант е всеки да си има предвидено за себе си в раницата, защото не се знае колко хора ще има на хижата и какво ще има като ядене докато стигнем.

Ако някой няма статив,(а му се мъкне) имам един допълнителен, днес ми пристигна новия.



Публикацията е редактирана (18-10-13 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   18-10-13 18:57

При мен има промяна в последния момент, моя човек го повикаха на работа утре, оставам и без кола.Въпросът ми е дали ще се намери местенце за мен в някоя от другите коли и без моята ще се съберем ли всички?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-13 21:10

В момента сме 9 човека с 2 коли - събираме се.

Обаче по важния въпрос е сега кой ще носи раницата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   18-10-13 21:45

аз ще я нося , моята не е много голяма :D[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   18-10-13 21:52

дайте съвет - с маратонки или с високи зимни обувки (които се връзват прекрасно с анцуг).

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-13 21:56

Винаги с високи, най-често срещаната травма е изкълчен глезен а с обувки хващащи глезена намаляваш шанса за такава травма а и като цяло си по-стабилен. Брал съм ядове с ниски обувки които ми направиха глезените синьо-лилави докато стигна точно до същата хижа за която сме се запътили.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   18-10-13 22:39

Никой не го интересува дали ти се връзва стила на дрехите , в планината сме все пак :D
Аз как ще пътувам в автобуса с анцуг и високи обувки[shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: iliyanb   
Дата:   18-10-13 22:50

И да не забравите снимки, че 5 страници организация, отпадания на раницоносители и т.н. без снимки не вървят. Как съжалявам, че не можах да се включа....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   18-10-13 22:54

защото и аз съм с автобуса. На мечките им е все едно дали съм с анцук и зимни обувки или не [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   18-10-13 23:31

кви мечки е брат :D
имам ножка , ще ги дупча :D
имам и Никон , мечките ги е страх от Никон [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Crowz   
Дата:   20-10-13 17:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Vladimir666   
Дата:   20-10-13 17:36

написа:

> Ние отидохме с приятели по този
> марщрут събота и се загубихме горе
> в планината [smilie10] Таксиджията ни
> излъга за пътя и отидохме на
> майната си.. [smilie9]


Откъде избичихте, че се затрихте?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Crowz   
Дата:   20-10-13 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   20-10-13 20:52

На хора в планината и под нея вяра никаква! :)
Как изкарахте в Балкана?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: steffo   
Дата:   20-10-13 21:26

Благодарско на Нончо за организацията и на всички за приятната компания!! Беше таман!!

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   20-10-13 21:36

Благодарност на цялата компания за прекрасното изживяване

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   20-10-13 21:41

. Аз си чакам още на гарата. :)))Иначе , всичко бе прекрасно , а с нимките са като за картичка. [shtrak] Прекрасни хора ,бъдете здрави. !!![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   20-10-13 22:42


Групата преди да потегли (няма нужда да се коментира фона)[smile]


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1382297916_37.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: io_bs   
Дата:   20-10-13 22:49

Всичко беше супер! Отново благодарности на Нончо и на компанията, разбира се! Вероятно утре ще има снимки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   20-10-13 22:52

Надявам се всички да са се прибрали успешно, а tttodorov да пътува вече [smilie24]

Направихме една доста добра разходка и снимане, всички бяха много стабилни и добре подготвени - нямаше оплаквания дори след като ходихме през почти целия ден вчера, ентусиасти освен мен да се изкачим сутринта за изгрева и цял ден слизане и снимане надолу днес. С такава група се изкарва много добре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   20-10-13 23:14

А не, снимки ще има днес [smilie25]
Набързо няколко, да вкарам за цвят в темата, а колегите да се включат по-натам когато и с каквото могат.

От първото ни спиране по пътя за Карлово вчера сутрин:

http://g2.img-dpreview.com/643A9A710B1B45D8A1F97D70ECB49736.jpg



Зелената на места в началото гора...

http://g4.img-dpreview.com/5E93C2AA855E445F88E9F83E979E6809.jpg



... но златна по-натам:

http://g2.img-dpreview.com/242F4CD2FABC4221A1D47449F1ADE6A8.jpg



Да не си мислите, че като се стъмни сме приключили със снимането - хижата и върховете огряни от луната:

http://g4.img-dpreview.com/0AF95D7A250844CBB0A0FD94E1321528.jpg



А на сутринта се качихме над горския пояс за изгрева на слънцето (и залеза на луната):

http://g4.img-dpreview.com/64950DBBFE7B4454AADE1313B20737F9.jpg



През деня продължихме пак надолу в гората покрай Стара река:

http://g2.img-dpreview.com/2CF16AF3374845D2A32A95EBE4963E61.jpg



И след като слязохме от планината и се разделихме по колите все пак остана време и да наминем набързо за залеза при яз. Душанци:

http://g3.img-dpreview.com/AD357F1FD3D44052B34DAA4BC842517E.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   20-10-13 23:21

Една бърза и от мен, утре повече :)


https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1384067_578535028866932_1741855962_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   21-10-13 01:23


https://lh3.googleusercontent.com/-yH7zzPNi5T0/UmRXKbAhIuI/AAAAAAAAF0s/P__glIUD76M/w835-h553-no/DSC_


Лека нощ , това е случайно избрана снимка измежду многото , че адски много ми се спи , щом дори не ги селектирах ,а се бях наканил да е тази вечер [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   21-10-13 09:24

И аз минах през това място [smile]



Публикацията е редактирана (23-10-13 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-10-13 09:42

Тед [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: iliyanb   
Дата:   21-10-13 09:44

Много хубави снимки. Добре сте изкарали и добре сте поснимали![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Rebellious   
Дата:   21-10-13 11:01

Много се радвам, че сте имали два прекрасни дни, пълни със споделени хубави преживявания![smilie24] Браво на Нончо за доброто дело![smilie24] Само така!
И аз се поначекнах на воля тия дни по камъните![smilie3]

ПП Над 1100 м. гората вече е оголяла почти напълно. Но под тази височина е приказка![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: makaveliv   
Дата:   21-10-13 11:17


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1382342825_IMG_7792small.jpg





Публикацията е редактирана (21-10-13 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Vladimir666   
Дата:   21-10-13 11:39

написа:

> написа:
>
> > написа:
> >
> > > Ние отидохме с приятели по
> този
> > > марщрут събота и се
> загубихме
> > горе
> > > в планината [smilie10]
> Таксиджията ни
> > > излъга за пътя и отидохме на
> > > майната си.. [smilie9]
> >
> >
> > Откъде избичихте, че се
> затрихте?
>
> Ами забихме се покрай водната
> станция и след това се качихме на
> едно било,което имаше гледка към
> заснежените върхове.В крайна
> сметка излязохме във вилната зона
> на Карлово след известно време
> лутане. [smilie11]
>
>
> https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1400294_615233868515287_1295809777_o.jpg

>
>
> снимката е от него
>
> Тази събота и неделя отново мислим
> да отидем,просто за 1-ви път така
> става и чувството е много
> гадно.Най-вече като си излъган,а не
> е по твоя вина [smilie2]
>

>
> Публикацията е редактирана (20-10-13
> 18:37)


Тръгнали сте към Сакарица. Доста панорамен и див маршрут.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: io_bs   
Дата:   21-10-13 16:58

Ето я бандата [shtrak]


http://s13.postimg.org/xw6tls187/DSC_7123.jpg




http://s13.postimg.org/m5sw4e8fr/DSC_7127.jpg



На втората съм забравил да префокусирам и затова става единствено за уеб... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   21-10-13 17:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-10-13 17:12

Ех, тва с ултраширок да не сме на фокус [smilie5] [smilie25] [beer]

П.П. Иначе аз съм се бил познавал по звука от фокусирането [smilie25]



Публикацията е редактирана (21-10-13 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   21-10-13 17:23

За съжаление и тук не сме много на фокус ... то и моето тяло като няма автофокус с този обектив :(


http://oi41.tinypic.com/2h7nts3.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-10-13 17:27

Тази от изгрева е още по-добре, само не мога да разбера тия никони с широки обективи да нямат фокус [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   21-10-13 17:33

Малко прекраснотии от мен [smile]


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q75/s720x720/1383143_578466018873833_19292469



https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q75/s720x720/1374299_578471058873329_11735087



https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q77/s720x720/1391614_578475882206180_13320377



Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: biser_todorov   
Дата:   21-10-13 18:54

Нончо, чак сега я виждам тази тема [smile]
Браво на вас, доста хора сте били. Миналата година и аз бях там за 3дни в края на октомври и началото на ноември. Мястото е прекрасно, не знам как е била есента там тази година.


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: biser_todorov   
Дата:   21-10-13 18:59

Малко миналогодишни неща и от мен от Стара река:

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1356608385_DSCN7234_6.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1355234718_DSCN7239_16.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1353595337_DSCN7191_5.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1351711555_DSCN7152_5.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1353929314_DSCN7231_6.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: biser_todorov   
Дата:   21-10-13 19:02


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1351710989_DSCN7127_7.jpg



[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: neillmakoli   
Дата:   21-10-13 19:40

[smilie3] Ланшните много ми харесват..

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-10-13 20:27

Не че е лошо да пускате и други снимки, ама Бисер прекали - темата НЕ Е есенни снимки от Централен Балкан, а за нашето ходене там все пак. Ако искаш да пуснеш снимка за пример от миналата година се пуска една, не половин дузина.
Мнението ти е маркирано като спам.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   21-10-13 21:03

Поздрави на всички, чудесна компания и прекрасен маршрут.[beer] Нончо беше отличен водач, а групата най-готината с която съм ходила на планина, без мрънкала и фасони.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   21-10-13 21:04





Публикацията е редактирана (21-10-13 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   21-10-13 21:11

не оспях да кача снимки тук в темата и ще пусна в галерията [smilie4]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-10-13 21:19

Много се радвам че се получи такова хубаво и безпроблемно ходене, така следващия път може някой който познава други места да не се притеснява много да пусне подобна тема и да ни покани [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: neillmakoli   
Дата:   21-10-13 22:06

[cool] Точно така[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   21-10-13 22:12

[smilie10]



Публикацията е редактирана (23-10-13 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: marto   
Дата:   21-10-13 22:19

Тед... тези последните (3) много лилави бре....
Аз не бих ги пуснал тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   21-10-13 22:22

Еми изключи си монитора [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: marto   
Дата:   21-10-13 22:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

едит:

На ТЕД се смея... иначе темата е готина [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-10-13 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   21-10-13 22:39

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-10-13 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   21-10-13 22:42

Тед, и при мен лилавеят, но пък фотографията не винаги е точно пресъздаване на цветове, а по-скоро личното виждане на автора. [beer]

Но това с изкарването на чужди снимки от профилите не ми харесва като практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-10-13 22:43

Ако ще се разправяте - не в тази тема!
От този пост натам не искам да виждам такива мнения извън темата или извън добрия тон.

Всеки харесва различни цветове и има различно настроен монитор.



Публикацията е редактирана (21-10-13 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   21-10-13 22:50

promis, споко, той се заяжда с мен от години...
може би му отговорих, понеже пише, че "въобще не би ги пуснал", но пък не е ходил по маршрута, за да пусне нещо[smilie7]

PS. тя отиде в 1х, ама в Ямбол са на другия край на света :)[smilie25]



Публикацията е редактирана (20-11-13 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-13 23:01

Хубави, но лилавеят и при мен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Rand   
Дата:   21-10-13 23:45

Поздрави за приятната разходка и хубавите снимки. Трябва по-често да има такива мероприятия [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   22-10-13 00:12


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1382109_719887754706063_2121612767_n.jpg




ягуар [shtrak] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Crowz   
Дата:   22-10-13 08:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: chel   
Дата:   22-10-13 11:16

Чудесно беше всичко - и групата, и времето, и планирането :) А тази пътека е една от най-красивите в България, особено в този сезон. Благодаря на realnoncho, че я сподели с нас [thankyou]
Би било супер, ако се намери кой да ни заведе и на други такива хубави места [smile]
А ето го и моя сапунерен принос към снимковия материал [shtrak]


http://farm6.staticflickr.com/5498/10417599773_6ecfa228e7_h.jpg



http://farm6.staticflickr.com/5504/10417599223_776aeb96da_b.jpg



http://farm6.staticflickr.com/5543/10417429614_d9122fdbe5_b.jpg



http://farm3.staticflickr.com/2821/10417486554_61107f5713_b.jpg



http://farm8.staticflickr.com/7451/10417654313_a770b38b5a_o.jpg



http://farm8.staticflickr.com/7358/10417562775_1366b9a460_o.jpg



http://farm6.staticflickr.com/5481/10417579386_82d3510a01_o.jpg



http://farm6.staticflickr.com/5513/10418017035_d447227e6e_o.jpg



http://farm8.staticflickr.com/7351/10417786686_30aea42262_o.jpg



http://farm4.staticflickr.com/3784/10417656605_12bcf942d4_o.jpg



http://farm8.staticflickr.com/7452/10417654135_09e39a5cb4_o.jpg


накрая едно намигване от х. Хубавец [smilie3]

http://farm8.staticflickr.com/7412/10418285673_9d6266d094_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: TeodoraB   
Дата:   22-10-13 12:19

Красиви снимки и природа. Браво! И сега как ме е яд, че не можах да дойда. [smilie8]
Тед, водата наистина лилавее, може да е от белия баланс, освен ако не е от обработката, де.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: marto   
Дата:   22-10-13 12:25

Трябва поне 10 души да му кажат, че да повярва...

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   22-10-13 13:16





Публикацията е редактирана (20-11-13 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: compur   
Дата:   22-10-13 13:40

Тед,

в профила си имаш и такива с правилни цветове

https://photo-forum.net/static/site_pics/160/1367325037_probas.jpg



можеш да сравниш с предишните и да видиш къде е драмата.



ако Лаптопа не дава "правилни" цветове, може да го калибрираш за "по-правилни" такива

успех!



Публикацията е редактирана (22-10-13 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   22-10-13 14:41

Сега имате 2 варианта - спирате да размивате темата с това лилаво или блокирам наред всички писали за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: marrio31   
Дата:   22-10-13 14:59

строг но справедлив[smile] вярно е лилава водата и при мен,иначе хубава разходка сте си направили[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   22-10-13 16:22

Аз само да попитам: Това с правилни цветове ли е? [smile]

http://s21.postimg.org/fq1qqh4h3/Kak_da_ne_snimame_peizazh.jpg



Какъв е цвета на водата? Отделен е въпросът дали въобще е пример за пейзаж...

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   22-10-13 16:50

Тед е първия блокиран, marto също превантивно - някой друг да му отговори за лилавото?!

Не се разбирате от дума...

[beer]



Публикацията е редактирана (22-10-13 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   22-10-13 16:55


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1382218_578879708832464_33809639



https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1376552_578879648832470_16828988



Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   22-10-13 16:57

Абе казах ви аз, че като има шарена сянка във водата не се получава много добре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   22-10-13 17:04

Така е [smilie24]


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q77/s720x720/1395974_579041732149595_48560224



https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1235543_579342838786151_2111563452_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   22-10-13 18:09


https://lh6.googleusercontent.com/-aKFIHlCOGeY/UmaUp31AjiI/AAAAAAAAF1Y/glDl1gVsmJI/w835-h553-no/DSC_



https://lh4.googleusercontent.com/-V9pJDn3pBxc/UmaU8PFc49I/AAAAAAAAF14/bR84IW4h2mI/w878-h553-no/DSC_


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: io_bs   
Дата:   23-10-13 17:42

Ето и мои:


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1382521308_11.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1382521352_11.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1382521396_11.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1382521427_11.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: victory13   
Дата:   23-10-13 17:53

Кадърът на "дебнещите кадърът" е страхотен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   23-10-13 18:11

Не съм ходил на фотографски преходи, но при такива случаи не се ли практикува разпръскване на фотографите, за да не им се повтарят снимките? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   23-10-13 18:13

Колко може да се разпръснеш на едно хълмче. А и снимките са за удоволствие :) И не всеки сам да си снима през 1 километър разстояние ами и да си комуникираме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: promis   
Дата:   23-10-13 18:34

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: io_bs   
Дата:   23-10-13 18:38

> Кадърът на "дебнещите кадърът" е страхотен [cool]


Благодаря, скоро ще го пускам за гласуване [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-10-13 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kakavudica   
Дата:   23-10-13 22:29





Публикацията е редактирана (23-10-13 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kakavudica   
Дата:   23-10-13 23:13

Привет и от мен.
Действително мероприятието беше много готино. За съжаление времето ми е много накъсяло напоследък и ще качвам снимки парче по парче, ето две за сега:


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1382558984_DSC_0100.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1382559037_DSC_0103.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   24-10-13 00:05

Ето още едничка [shtrak]


https://lh4.googleusercontent.com/-Bf3_cgAnNb8/Umg5pNRN-bI/AAAAAAAAF3U/YkNLb7gRdvg/w366-h552-no/DSC_

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 10:53

А сигурно половината група снимахме тези гъби, пък никой не ги пусна, срамота [smilie25]


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1382554790_IMG_4566_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: chel   
Дата:   24-10-13 11:14

[smilie5] хахах, предизвикателството прието - давайте гъбката [smilie25]

http://farm3.staticflickr.com/2842/10454250325_5356c89a1e_o.jpg



http://farm4.staticflickr.com/3779/10454243246_876570a1ac_o.jpg


Тези гъбки пък realnoncho ги забеляза, но да не остана и аз по-назад...

http://farm3.staticflickr.com/2854/10454359865_d481b2492d_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 11:27

Ако е за предизвикателства - малко хора стигнахме до големия бор, от там няма снимки [smilie25]

Освен това с интерес очаквам 360 градусово включване от Жоро [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   24-10-13 11:30

Като гладни вълци се накатурихме на тия гъби [shtrak] [smilie5]



https://lh5.googleusercontent.com/-93NMbv6K9kk/UmjaLkFWJPI/AAAAAAAAF4U/ugJaKHQlD9M/w839-h553-no/DSC_

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   24-10-13 11:36


http://oi42.tinypic.com/n6rwqf.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 11:39

Я какви сте бързи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: io_bs   
Дата:   24-10-13 11:44

Ето ги гъбите тогаз [smilie5]


http://i078.radikal.ru/1310/6e/968d719ea010.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: chel   
Дата:   24-10-13 12:12

борЪТ (предизвикателство си е, наистина, как се снима такова чудо?)
http://farm8.staticflickr.com/7395/10454863475_26c565c85a_o.jpg



http://farm4.staticflickr.com/3726/10455022883_0e04c46d68_o.jpg



http://farm3.staticflickr.com/2848/10454849926_f58fccdaa6_o.jpg



и едни по-лицеприятни коренища от мен [smilie6]

http://farm8.staticflickr.com/7365/10454949315_701a73bf3a_o.jpg


tttodorov , кой ти е надрал така филма??! [smilie10]



Публикацията е редактирана (24-10-13 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 13:13

Хубави снимки [smilie24]

А филма мога да предположа че го е надрал негово светейшество - артЪ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kakavudica   
Дата:   24-10-13 15:24

Ето още малко и от мен:


http://www.23hq.com/23666/13700560_20826bb3fc449d69a1a110d170d0b8aa_large1k.jpg




http://www.23hq.com/23666/13700562_62a74fceb69f927b5c9f35f263055606_large1k.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: tttodorov   
Дата:   24-10-13 16:15

Вие да не си мислите , че гъбите са ми перфектни , че да са цветни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 17:30

kakavudica,

Първата много ми харесва, бих опитал само различен кроп за да заобиколя дънера долу вляво :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kakavudica   
Дата:   24-10-13 18:11

Съгласен съм с теб ама ей на, време остана само за сваляне и последващо качване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   24-10-13 21:36

ако искате виртуален тур, цъкайте тук


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-13 21:50

Страхотни са, почти като на живо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   25-10-13 01:14

Супер са панорамите[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: zotto   
Дата:   25-10-13 01:15





Публикацията е редактирана (25-10-13 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kvakioh   
Дата:   25-10-13 01:16

Добри са снимките и целта е постигната.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kakavudica   
Дата:   25-10-13 08:32


http://www.23hq.com/23666/13700565_192cb4ea8f230ddc7c734324e4b82677_large1k.jpg




http://www.23hq.com/23666/13700566_31dc7f04a943d6059873437c331aa5fd_large1k.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: kakavudica   
Дата:   25-10-13 08:39

Панорамите са страхотни.
Пак се върнах в планината ееех...

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: Тед   
Дата:   30-10-13 16:16

[beer]



Публикацията е редактирана (30-10-13 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   19-11-13 13:40

Един малък фото-блог от ходенето [beer]
http://www.nonchoiliev.com/blog/680

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: snooper   
Дата:   20-11-13 01:35

Еееех, защо ли минах през форума, само ме размечтахте и малко затъжихте, че не съм там - това ми е най-любимият маршрут в Балкана, няма друга такава гора...

Носталгично, нещо от преди 3 години снимано от съвсем същото място, на което ви има снимани сутринта, през Октомври:


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/487640_561163230561339_855261074_n.jpg



Поздрави [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   20-05-14 10:02

Сетих се за това ходене покрай тридневното издирване на неопитни туристи в Централен Балкан.

Преценявайте си възможностите и не подценявайте Балкана, защото една разходка в променливо време може да се превърне в трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: peter_m   
Дата:   20-05-14 10:04

И аз се сетих. Хайде пак да ходим [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   20-05-14 10:18

Ами на мен напоследък не ми остава време за двудневно ходене, иначе преди месец ходих донякъде в дъжда - http://www.nonchoiliev.com/blog/1255


Иска ми се да пробвам една-две пътеки в района, по които не съм минавал, но не бих водил други хора при такива проби [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: jingov   
Дата:   20-05-14 10:26

realnoncho [smilie24]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »