Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври!
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:02

Здравейте,

Понеже знам, че доста хора тук имат интерес за ходене и снимане през есента искам да предложа едно ходене/снимане из Централен Балкан на 19/20 октомври, когато ако имаме късмет златната есен ще е с нас :)

Маршрут: София-Карлово-х.Васил Левски, преспиване на хижата и на другия ден се прибираме. Ако има хора от други места могат да се включат направо в Карлово.

Идеята ми е да тръгнем от София в 7 сутринта с кола/коли за да може в 10 вече да сме на пътеката към хижата и да имаме целия ден на разположение за пътя до хижата и снимане разбира се.

Какво се очаква да видим:
Почти целия път се движи през гората покрай Стара Река където есента е особено красиво, така че се предполага бавно ходене и много снимане.
По пътя към хижата има една не толкова известна отбивка откъдето се стига до водопад Черното пръскало, едно от любимите ми места в района.
Много близо до хижа Левски се намира и по-известното Карловско пръскало
На другата сутрин при ясно време може да се качим над гористия пояс над хижа Левски и да се полюбуваме на изгрева над билото на Балкана след което да се съберем и да потеглим обратно към Карлово.
На връщане към София ако не сме закъснели много може да се отбием до язовир Душанци

Какво е необходимо:
Маршрута не е тежък, но си има изкачвания и не малко ходене, трябва желаещите да имат поне малко ходене зад гърба си. Освен това снимката ми от изгрева на билото е точно по това време на годината - възможно е да е хладно и да има сняг, трябва да имате удобни високи обувки и подходящи дрехи. Това е организирано ходене, не пленер и затова всеки ще трябва да си предвиди багажа и планинска застраховка ако желае.

Ако случайно се организираме повече от една кола хора ще е добре да се знае колко сме седмица предварително за да се обадим на хижата да ни очакват.

Както казах това не е пленер и съответно не събирам пари за водачество, всеки е свободен да прекарва времето си както намери за добре, но и да носи отговорност за себе си.


Общо взето това е, ако имате въпроси и предложения давайте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:07

+ още един ден и минете през Рай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:14

За този вариант трябват съвсем подготвени хора, екипировка за зимни условия и предполагам, че не всички могат да се освободят за 3 дни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 16:16

От там до Рай е половин ден ходене без времето за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:18

от Карлово до Левски е същото разстоянието колкото от Левски до Рай. Но Левски и Рай са на една надморска височина, по-бързо се ходи (разбира се трябва да се отчете натруваната умора от предния ден). Положителното е че не се минава един и същи маршрут 2 пъти - качване и слизане ... и трябват 3 дена общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 16:29

На мен ми е интересно предложението за посрещането на изгрева, но хижата е в ниското в гората, докато се излезе на открито са поне 40 мин. ходене в тъмното. Това не знам как се случва..ясно ,че с челници. Винаги съм се възхищавала на хората дето го правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:32

От Левски до Рай си има изкачване и слизане, както казах по това време се случва и преспи да има. Аз лично не мога да поема отговорност за водене на група там в по-тежки условия, все пак идеята е да могат да се включат и други фотографи обичащи природата освен планинарите и затова по-леко :)

П.П. За изгрева не е трудно - аз съм ходил по светло, защото слънцето изгрява зад планината и реално преди да огрее Купена си има достатъчно светлина за да се вижда къде се движиш.



Публикацията е редактирана (27-09-13 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:37

Аз съм 50/50 за (зависи дали съм ангажиран) ... минавал съм маршрута, това не ми е проблем. Но съм аматьор по отношение на снимането. А и нямам широко за пейзажи (с 18-105 съм). Ще изчакам развитието на темата и ще реша. Но ще разчитам на съвети по отношение на снимането.
Предполагам статива е желателен (имам такъв).

Важно условие е да не вали, но това ще се разбере 2-3 дена по-рано. Иначе съм от Пловдив, т.е. ще се предвижа сам до Карлово.

Иначе да допълня - нощувката е 11лв, има нови вътрешни тоалетни, има си баня с топла вода, бира има [beer], ядене винаги се носи ... но и на хижата се намира.



Публикацията е редактирана (27-09-13 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 16:43

Ами не мисля че е проблем, обикновено на такива ходения се научават нови неща. Пейзажи съвсем не се снимат само с широки обективи, а за времето нямам претенции - мократа есенна гора е много красива, а ако има и мъгли съвсем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 16:46

Мокро мокро ама мойта техника не е водоустойчива ако вали ... и си я пазя.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 17:14

realnoncho Шапка ти свалям човеко, за тази ти Снимка "Тих изгрев в Централен Балкан". Попаднах на нея докато търся този изгрев, за които говориш в тази тема.Не го намерих,но за това онемях....как се оказа точно там по това време.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 17:25

MC,

С едни съученици се присъединихме към посрещането на 1 юли на Купена от една старша карловска група. Спахме на палатки долу при Локвата и сутринта преди изгрев се качихме. Беше наистина страхотно, снимките не могат да нарисуват усещането.
Времето беше добро и нямаше някакви проблеми, не беше чак толкова екстремно колкото го описваш под снимката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   27-09-13 17:40

Тая тема е безогледална. Не се виждам с 10 кила техника по тия маршрути. Нейсе, няма ли път с кола?

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 17:44

Ами достатъчно екстремно е ...аз имах в предвид един друг участък след Купена се намира, може би между Кръстците или към Костенурката, едни 4 метра ,най-страшните и не знам защо без въжета ,(при положение, че на много по-спокойни места имаше въжета), но така или иначе щом сте стъпили на този маршрут трябва да минете и през тях. Извинявам се за отклонението извън темата.Да питам, как се прави индивидуална планинска застраховка ? Спомена я по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: МС   
Дата:   27-09-13 17:47

landstar , много си прав...точно заради това място си купих безогледалка...но много хора не се разделят с тежката техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   27-09-13 18:48

Ако ще я докарате до Ботев и от там до хижа Рай съм навит да се присъединя, ако ме приемете, разбира се. За екипировката и прехода от моя страна не берете грижи.[smilie3] Ще е много красиво! Ще ви изпроводя и обратно, не се притеснявайте. Три дни стигат, даже са малко много, ама нека да са си толкоз. Планината си иска уважението, на тагадък не става в Балкана! Особено пък с предварителните планове. Времето е Ключа! Времето!
ПП Фото техниката ми е поне 10 кила, без другите нещица... Но не съм се развайквал...Щото си я нося. А за безогледалките, поздрави на Тор и останалите фенове.[smilie24] Аз все още бича с тъпа огледалка - фулфрейм.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   27-09-13 18:56

Реалнончо,
За преценката ти относно маршрута към Ботев и Рай, за "подготвените хора" - поздравления! Съвсем честно! Там Планината не прощава! Иска се много повече от градски ентусиазъм. Да не се отваря работа на ПСС отряда на Калофер. Не дай Бог!


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: Rebellious   
Дата:   27-09-13 22:35

Гледам, пишеш в други тема, но не в твоята... Балканджио...[smile] Явно ще я караш кротичкото, а то и така си требе![smilie24] И затова и все ще се чудиш кат видиш на билото, някъде куче, при -25 града и вятър 40 м/с. На кадър , де, на живо няма как в твоя случай![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-13 22:49

Rebellious,
Аз съм израснал в района и ми е ясно, че никой не може да си позволи да подценява планината, особено във високите открити части зимата. Смятам, че есенното снимане по долината на Стара река е добър вариант, обясних вече защо не смятам че е добра идея да удължаваме маршрута.

landstar,
първо - не прави сметка на хората с какво снимат
второ - една от причините поради които обичам тази част на планината е че не се стига с кола, разбирай го както искаш.

За планинската застраховка има информация в интернет - общо взето отиваш в офис на застраховател, който предлага такава и може да се сключи за период от няколко дни до година. Обикновено работят с ПСС и общо взето покриват разходите направени от спасителната служба. Няма да давам директно линкове към застрахователи, всеки може да си прецени сам [smilie24]

П.П. И не е като да не съм ходил там на билото и през януари месец, но в случая не е там въпроса ;)



Публикацията е редактирана (27-09-13 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   28-09-13 09:51

Е, нончо - на кой държа сметка??? Писах, че е за хора с малки апарати. Второ, питам за път с кола, щото съм с голям апарат и не ми се мъкне.

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: groshev   
Дата:   28-09-13 10:20

Ако се съберете повечко хора може да си организирате изкачване на багажа до хижата. Преди месец ходих на Левски, струва 40лв да ви износят багаж до горе - тежки раници , храна, бири [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: landstar   
Дата:   28-09-13 10:24

С катъри ли? Добра идея, ама ако се подплаши добичето - ще гоня никона из Балкана до зимата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: peter_m   
Дата:   28-09-13 10:28

Да идеш на балкан и някой да ти носи раницата ...

Ей хора, не отивате на полярна експедиция, а за 1 ден качване и слизане ... Няма да се изгърбите. На Левски съм качвал и градски момичета, и деца колко съм виждал...

Храна колко да се носи - сутрин ядене в Карлово, на обяд на хижа хубавец (супи, омлет) - трябва ви храна колкото за 2 яденета. Бири има по хижите [beer]

Обаче аз най-вероятно ще съм ангажиран :(

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-13 10:55

groshev,
Знам, че има възможност за качване на багажа, но за една нощувка не виждам какъв толкова багаж освен фототехниката ще се носи, а фототехниката ще ни трябва по време на разходката. Сега някой ако смята да си носи дамаджана с ракия и трилитров буркан с туршия е друг въпрос [smilie5]

landstar,
За техниката имам предвид че всеки си прави сметка, аз примерно също ще ходя с ДСЛР, телеобектив(има интересни птички по реката, а и диви кози са ми излизали на пътеката), безогледалка и статив.

peter_m
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенно ходене/снимане в Централен Балкан, 19-20 октомври?
Автор: neillmakoli   
Дата:   28-09-13 11:02

[cool] Интересна програма и място[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »