Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   26-09-13 23:12

Здравейте!

Преди месец си купих Nikon D200 от колега от форума. Апаратът е безупречен, но имам странен проблем с батерията. След като се изхаби, което стана след около 120 кадъра (което е необичайно малко), я заредих. Сложих я във фотоапарата, но ми излезе индикация, че батерията е празна и така всеки път.[smilie11]
Както и да е, намерих друга батерия.
Мерих проблемната батерия и установих, че ми дава 2,1V, вместо 7,4V, колкото е предвидена да предоставя.
Има ли начин да се спаси батерията, по някакъв начин да се повиши волтажът, или е за кофата? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: landstar   
Дата:   26-09-13 23:21

Нова оригинал е 70 лева. Според мен е за кофата, ама ако ти е евтино времето - може да си играеш. Не знам дали я зареждаш на оригинално зарядно? Има и друго - прекъсва ли ти контакта? Ако е последното - залепи й отдолу 2-3 слоя изолирбанд.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   27-09-13 07:53

Зареждам я с оригиналното зарядно. С другата батерия няма проблем.
Просто ако има някакъв начин да се вдъхне още малко живот на батерията, ще е чудесно, ако не... ще се ползва другата и това е =D

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: Esper   
Дата:   27-09-13 15:30

Принципно не-оригиналните зарядни не са толкова стриктни към параметрите на батерията.
Има някакъв шанс с някакво универсално такова да я заредиш по-успешно отколкото с оригиналното зарядно.
И може би точно така е станало като са ти продали камерата.
Така или иначе е за боклука - ползвай си новата!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: landstar   
Дата:   27-09-13 17:33

За боклука, не си играй. Изпяла си е песента. Доколкото знам тия батерии имат около 1000 цикъла на заряд, тая си е била явно с апарата, значи е почти 8 годишна.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: peter_m   
Дата:   27-09-13 17:37

Неоригинална излиза към 20-25 лв ... най-малкото като резервна да я имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 17:40

Ако е Phottix за 25-30лв неоригинална, но нова, кара доста, вече съм 2 години с такава, на Д200 ми показва винаги, че е на пълен капацитет. И държи достатъчно кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: da.fo   
Дата:   29-09-13 01:46

Пусни и 3/4 пъти за по няколко секунди 220 волта ... може и да се "съживи". Имах подобен проблем и после всичко си беше ОК [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия Nikon EN-EL3e
Автор: dekov   
Дата:   29-09-13 20:21

da.fo,
не се шегувай, това си е потенциална бомба !
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »