Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоексперт - сервиз
Автор: Buzzard   
Дата:   19-09-13 15:12

Здравейте. Някой ползвал ли е услугите на "Фотоексперт" http://www.photo-expert.eu/main.php?module=content&cnt_id=4

Някакви отзиви за сервизът им?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: leitz   
Дата:   19-09-13 22:05

БЯГАЙ далеч, ако е за фотоапарат, за някаква електроника може, но за фотоапарат не си помисляй !


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: BXMarkov   
Дата:   19-09-13 22:46


Подкрепям казаното от leitz, бягай далеч. За ДСЛР-и са трагедия. Носил съм и тяло и обектив, няма такава мърлявщина, мотаят със седмици докато си признаят че нищо не могат да направят! Нямат нито истински квалифицирани техници, нито налични резервни части.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: fotorafi   
Дата:   20-09-13 08:29

За какъв фотоапарат или обектив става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: Buzzard   
Дата:   20-09-13 20:04

Става въпрос за обектив Никон 70-300VR - лентов кабел за смяна само те се навиха да го правят. Другите предлагат цени.....като да си купя двупосочен билет до Унгария, да го занеса на ремонт там и май ще остане някой лев за кафе и сандвич.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: fotorafi   
Дата:   22-09-13 12:51

Обади се на техника Наско, 0887-360-051 и го питай, дали може той да смени кабела.
Става въпрос за един телефонен разговор, той ще ти отговори
Късмет, от Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: Buzzard   
Дата:   22-09-13 21:17

Чух се с Наско - не беше много въодушевен. Спомена нещо от сорта "ще излезе като да си купиш нов" ?????? Акъла не ми го побира 2 кабелчета за 20$ са частите. http://www.youtube.com/watch?v=BknENuvCcmg Ето за този проблем става въпрос. Хората споделят, че в белите страни струва към 50$ части и труд. В банановите републики е в стотин лева. И после само някой да е споменал, че заплатите и доходите на българина са ниски

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: джъмбо   
Дата:   22-09-13 21:41

Спомена нещо от сорта "ще излезе като да си купиш нов"

правилно ти го е споменал... виждал съм цена за ремонт на този обектив идваща от бяла страна (започва с Г) и бе 400 евра... (тоест колкото нов почти) така, че не използвай израза бананова република..

кабелчето е евтино, но труда и настройките са скъпи... особено настройките

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-09-13 22:03

Ако реално цената на сервиза е в тези граници на 300-400 евро, най откровено - няма никакъв смисъл да се поправя, по добре нов от магазина.,

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: gbdesign   
Дата:   22-09-13 22:16

джъмбо, в България заплатите са има-няма 20-тина пъти по-ниски от германските. След като частите са 30 кинта, нещо не намирам логика да искат за труда повече от средна работна месечна заплата в България. Баси, да не настройват Хъбъл. За един високо платен специалист в България, тази сума е повече от седмичната надница + данъци и осигуровки... пък и обектива, нов с гаранция е 900 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: джъмбо   
Дата:   22-09-13 22:27

и аз не виждам логика в сервиза на тойота да ти искат 400 лв за задължителна смяна на маслото... щото заплатите не са германски ама.. си ги искат...

разглобяването на обектива и ремонта е трудоемък и изисква скъпи машини за настройка...

и аз съм се чудел, но за някои неща си е по-добре ново...

да не казвам колко струва ремонт на 24-70/2.8... че темата ще стане протяжна...

който му е скъпо да рискува с неоторизиран сервиз... шанса е 50:50 или ще стане или не нали за това е пазарната икономика...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: MOPT   
Дата:   24-09-13 10:02

Кога обектива прави този проблем като от видеото - докато зуумваш ли?
И аз имам един 70-300, който по време на фокусиране прави нещо подобно, но са "само" 3,4 "подрусвания" и после се успокоява и си снима. Още се чудя дали да го ремонтирам или да ги зарежа. Така или иначе на дълго снимам с друг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: batdin   
Дата:   24-09-13 10:45

На мен са ми ремонтирали обектив във Фотосинтезис- доволен бях.
Беше преди 3 години; сега не знам как са.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: asahi   
Дата:   24-09-13 11:22

Сега ще им излезе име, че ремонтират обективи. Недейте така.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: ZED   
Дата:   24-09-13 12:31

Там не стъпвай ИЗОБЩО!!![smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: Buzzard   
Дата:   24-09-13 18:14

Само при зум над 100-135 прави мизерии. Пръстена за фокуса също задържа. Четох, че се дължи на лошо лепило на лентовите кабели - изтърва, упира в пръстена, протрива се и почват мизериите

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: donzezi   
Дата:   20-05-16 14:05

Е и аз да си призная........
Пратих си скъпо струващата светкавица YN 467 за ремонт при тях.[smilie3]
И останах по абитюренските само с две светкавици..... зорррррр !
Като ми я върнат ако са намерили нещо ще дам отзиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: obscureman   
Дата:   20-05-16 15:28

Защо просто не си поръчаш кабел от ebay и не се ограмотиш как се сменя в youtube? Едва ли е нещо чак толкова сложно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: SEURET   
Дата:   20-05-16 16:36

По-катастрофален сервиз не съм срещал. Съсипаха Никор 50/1.2 и всичко мина като майсторите на парното в "Топло", повдигане на рамене и "сори".

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоексперт - сервиз
Автор: piknik   
Дата:   20-05-16 19:09

"SEURET" Как може да има такива "гьонсурат" хора - не ми е ясно....[smilie11] Не разбираш нищо, ама пипаш, че и пари искаш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »