Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-09-13 20:17

Имали ли сте проблеми с неоригинални грипове? От доста време се чудя, дали има смисъл да си купувам оригинален грип, при положение че китайските аналози са в пъти по евтини. Един познат преди време ми обясняваше, че 30D-то му горяло два пъти от неоригинален грип, друг познат ми обясняваше как за д700 си взел кетайче от ибей и след седмица употреба почнал да не сработва с тялото... Въпреки всичко, съм склонен да чудя и някое друго мнение по темата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-09-13 20:20

Не оригинален, а цената в пъти по-ниска,[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: koev   
Дата:   18-09-13 20:27

Имах грип на д90 - нямаше проблеми, но не съм го ползвал много. Сега с д7000 наследих един китайски грип - на външен вид перфектен, но се счупи след няколко часа снимки. Физически се счупи - вътре пластмасите се натрошиха като сол. Това стана като вдигнах апарата държейки го за грипа. А съм с китака 16-85. Представям си ако му бях сложил 70-200...Сега ще мисля някакво подсилване да му правя - дано се позакрепи.
По мое лично мнение - една батерия оригинална за 89 лв е в пъти по-добре от китайски грип.


Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   18-09-13 20:39

Аз ползвам моя Nikon D200 с китайски грип и имам 2 проблема на моменти:

1. Когато натисна спусъка за снимане, трябва да го натисна повторно за да направя кадъра, съответно скоростта на затвора отива на кино.
2. Когато направя снимка, на дисплейчето с настройките ми излиза надпис Err и не прави снимка, или поне не я запазва.

Удобството при грипа, определено е вертикалния спусък, който е адски удобен при снимане на портрети.
Както е казал колегата koev, каквото е и моето мнение - ако не държиш на вертикалния спусък, си вземи просто втора оригинална батерия, сменят се за секунди.
Ако държиш на спусъка и не си привърженик на идеята да сменяш батерии, то тогава си вземи грип, но оригинален.

Бях с добро мнение за китайските грипове, докато не ми попадна една не до там добра бройка и вече им нямам пълно доверие. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-09-13 20:39

Ми зависи за кой апарат. Примерно аз ползвах на Д200 временно оригиналния, екстра си е. Но става неудобно.
За 600Д взех неоригинален, той е по-нов модел и имаше поне 10 различни грипа. Взех този, който най-много приличаше на оригиналния.
Имам пример също за прецакан менте грип на 5Д, сега купих втора ръка оригинален, работи. Ментето просто имаше някъде проблем, най-вероятно кабелите.
Както го казаха вече, може и втора и трета батерия, грипа понякога идва неудобен или в повече. Този на 5д е кютук, но го ползва голям човек.
Разбира се, след "запознанството" ми с 1д марк2Н, най-добре е "вградения" грип...Но там е сложно с батерии и др. Ментетата са много зле като качество, но държат брой кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-09-13 20:40

Сега виждам в профила 5д марк 2...По-добре оригинален.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: estate   
Дата:   18-09-13 20:49

Има и качествени неоригинални грипове,Phottix ,Hahnell които не отстъпват на и струват наполовина.Ползвал съм Photix на D300 и нямах никакви проблеми.Най-евтините китайски които са по 50-60$ наистина не си струват.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   18-09-13 20:51

От 3 години снимам с неоригинални грипове. случвало се е врътките да не ми сработват на момента, но това е единствения проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-09-13 21:52

...
По принцип търся за 6D. Гледам Phottix за 6D-то е 200 пари нов в България. За оригиналния нов няма да коментирам. За 5D2-то в базара има една обява за оригинален, но мисля да се разделям скоро с апарата и грипа ще трябва да го препродавам. И сега имам резервни батерии, но търся именно копчето за вертикалното снимане.. Но за едно копче толкова пари [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: аляска   
Дата:   18-09-13 21:56

Ако смяната на техниката се очаква да бъде в скоро време - няма нужда от скъпо нещо. И грип от 60-70 лева ще върши същата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: wafen   
Дата:   18-09-13 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-09-13 22:15

wafen [smilie24]
Има хора, който си купуват евтин грип, ползват го година - две. След това го продават при смяна на фотоапарата.
Ако възникне някакъв проблем с грипа, просто си купуваш нов. Не са скъпи, но ти добре знаеш това. Ако съм на твое място - едно евтино китайче, и нещата са точно. [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-09-13 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: belone   
Дата:   18-09-13 22:30

Ако искаш да имаш грип, купи оригинален, ако искаш тежест вземай китайско или най-добре паве[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: wafen   
Дата:   18-09-13 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: da.fo   
Дата:   18-09-13 22:48

Китайския грип е въпрос на късмет - получих един от дийлекстрим , който за 24 часа изтощаваше батерията до 0% . Смениха ми го. Втория е перфектен [smilie3] , не си личи , че е менте [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-09-13 22:58

Виждал съм надписи на канонски грипове - "made in Japan"
Често срещано мнение, е че на копията им се отлепят/побеляват гумите. На един познат зимата от базара му взех за 450д един Phottix - втора ръка, в интерес на истината има протривания на гумите, докато по тялото (и то втора ръка) гумите са пушка.
Чувал съм също и че пластмасата на неоригиналните е нискокачествена и груба. До тук просто споделям мнения. Утре може да отскоча до павилиона да поразгледам китайските и оригиналните грипове [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: wafen   
Дата:   18-09-13 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: k7   
Дата:   19-09-13 08:26

Имам Phottix от павилиона на 5ДМ2, от година за ~200 лева и не е мръднал. Доволен съм [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-09-13 08:42

Имам оригинален на 550д от 6 месеца, супер е ... на 30д на познат някъв китаец след месец точно гумички се протриха и копчето за снимане се развали полуспусъка

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: Патаран   
Дата:   19-09-13 08:56

D300 от нов е с китайски грип на 80 к кадъра е сега, батерията не е вадена за петте години от грипа - има си външно зарядно, никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: Esper   
Дата:   19-09-13 09:36

Аз съм малко скептично настроен към неоригиналните но в моят случай нямах избор за D70s - за това тяло няма оригинален.
Купих преди няколко седмици ето този и може да се каже, че съм много впечатлен от качеството на изработката му.

Ако някога се наложи да купувам грип бих го направил от същата фирма без да се замислям много.
То не че на грипа пише каквато и да е фирма но... :)

Иначе за момента не намирам особена полза от него, де.
В моят случай на конкретно това тяло но това е и друга тема.
Китайчето ме впечатли накратко, и то приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: qavkata   
Дата:   19-09-13 10:11

оригинален със сигурност, не оригиналните батерии и грипове могат да създадът много проблеми. аз съм го изпитал и с двете. заради не постоянен ток в батерията тялото ми забиваше и оставаше с вдигнато огледало, помислих че е за ремонт, а след тет с оригиналната батерия всичко се оправи. а грипа ако случиш на някой (или в последствие) със слаби връзки ефекта е същия. разликата в цената не е чак толкова голяма. купи си оригинален, а ако не ти стигат парите....вземи го от базара 2ра ръка. успех

Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: niro   
Дата:   19-09-13 10:39

Преди ок. 4 год. купих от тук за 5М2 и до сега съм нямал проблеми. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Оригинален или неоригинален грип да избера?
Автор: pivanov   
Дата:   19-09-13 16:45

И аз си взех за 6Д "фотикс" за 200лв. Няма никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »