Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Огледало
Автор: bartowski   
Дата:   18-09-13 19:52

Привет,
вече за втори път ми се отлепи долното огледало на Канон 5Д Марк I и се допитвам до всички вас за съвет къде могат да го залепят и да не бера грижи и ядове повече. Четох различни теми тук, но искам съвет за актуално състояние за качествен ремонт. Сигурно моделът ми е от по-старите и лепилото не държи много. Пък и от сервиза, който го залепи първия път ми се струва, че е някакво пластично, като тези моментните. Все някой ще е чувал и ще се е сблъсквал с подобни неща. Апарата да е на около 50 000-60 00 сработвания, няма други забележки никакви - може и на по-малко да е.
Благодаря ви за вниманието!
Хубави мигове тук

С най-добри пожелания...

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: DonBasilio   
Дата:   19-09-13 08:56

Лепил съм огледало с двойно лепящо тиксо-фолио. Бях намерил много тънко такова фолио (лепенка). Май още я имам.. Е не беше на Канон 5Д Марк I

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: Mogila   
Дата:   19-09-13 09:01

Дай го на сервиза на Канон. Друг вариант нямаш. Оправят го без пари. Странна работа, че пак е паднало...

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-13 09:20

Това е детско-юношеска болест на първия 5Д[smile]. В официалните сервизи на Канон ги лепят безплатно и доколкото знам вече за постоянно. За да падне пак явно не е лепено точно по необходимата технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: bartowski   
Дата:   19-09-13 13:44

Благодаря за отговорите,
като го дам в Канон няма ли да ме забавят много? Бихте ли ми дали някакви координати, към които да го изпратя и да го оправят? Казвате, че е бъзплатно, наистина ли е така - Mogila и quazimodo? Ще съм ви много признатален на последващите отговори!

Благодаря за вниманието!
Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-13 16:48

Колега, не си споменал за кой град става дума, но от Пан сервиз в София казаха, че наистина подобна повреда се отстранява безплатно,като гаранционна, но в рамките на 10-тина дни. Искат се сериен № на апарата, двете имена на собственика и телефон за връзка. Уловката е, че при приемането сервизния техник трябва да прецени как точно се е случило всичко и ако даде положително мнение, тогава се приема за гаранционен ремонт. Ти пък каза, че вече е лепено един път, което ме навежда на мисълта, че може да има мънкане в твоя случай. Това е от мен а ти решаваш как ще действаш. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: bartowski   
Дата:   19-09-13 18:17

Благодаря за отговора!
ИЗпратих го до сервиза, не става дума за София, извън него е. Да, уловката е много реална и ще видим тепърва до къде ще ми смъкнат кожата или резнат кръста... Но пък техен техним ми върна е-мейл, че ремонта ще е безплатен в рамките на до десетина дни. Не ме притеснява толкова това забавяне, искам само повече да не се поврежда и да си творя безпроблемно и аварийно.
Добре, че поне има един лицензиран сервиз на Канон за страната!

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-13 21:47

Контактувам с няколко колеги от руски форуми и те твърдят, че след ремонт на огледалото в официален сервиз забравят за проблема. А самия факт, че след толкова години се занимават с това, поне на мен ми говори, че поемат отговорност за ремонта. И все пак да не забравяме, че сме в България[smilie7].

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: bartowski   
Дата:   20-09-13 01:06

Да, точно така - България. Не може ли и ние да се докоснем до световните лидери в ремонта на фотографска техника? Какво като се българи. Ние сме си такива, вярно, че народопсихологията не е със светлинни години назад, но все пак това сме ние. Трябва да сме най-добрите пред другите.
Тепърва ще се разбере от лицензирания сервиз колко ще е безплатно лепенето на огледалото и последващите ефекти!
Иначе руснаците са номер едно във всяко отношение!

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: fotorafi   
Дата:   20-09-13 08:28

Защо не отидеш при Наско,техника? Дондуков 18, тел. 0887-360-051 раб.време 10-18 часа. Ще види проблема и пред тебе ще го поправи
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Огледало
Автор: bartowski   
Дата:   20-09-13 14:09

Здравейте,
случая с отлепеното огледало е разрешен -
От Пан Сервиз ще го отремонтират безплатно, за сметка на Канон. Искам да изразя благодарността и точността им, сега остава да бъде осъществен ремонта и всичко да си по мед и масло. Пожеланията ми към екипа от техници е да вършат вса така точно необходимите ремонти - да не се случват често с апарати и обективи.

Хубав ден от мен!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »