Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой е ходил на Санторини?
Автор: UnitedColors   
Дата:   13-09-13 15:44

Здравейте! Опитвам се да намеря хотел на Санторини. Прехвърлих всякакви сайтове, избор голям, но ми се иска някой, който е бил там и е останал с добри впечатления просто да сподели. Насочил съм се към столицата Фира, тъй като има транспорт към всяка една точка на острова. Търся хотел, който да е с изглед към калдерата/морска гледка и да е тип "пещерни стаи", традиционното за острова. Искам да се усеща атмосферата на острова.
Планираме да отскочим другият месец, мисля че вече не е сезон, но времето би трябвало да е топло. Всяка една информация ще ми е полезна.
А и нямам търпение за много снимки! :)
Благодаря на всички, които ще споделят информация!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: Marconi   
Дата:   13-09-13 16:01

Аз..
Цикладите са готини, Санторини е скучно и скъпо. Бая свят съм обиколил, ама не ми се беше случвало в обикновена сладкарница, е верно с вю, да плащам за 2 пастички и две сокчета 50 евро..
Залезът над Оя е бая преекспониран..
Наеми си кола, поне това е евтино..
спах тук
http://www.lamer-santorini.com/?gclid=CI_HoIi2yLkCFWOWtAodtVUAfg

не е лошо, но пък не отговаря на твоите изисквания..
абе приготви повече кешовица и се разходи и по другите острови..
и се наслаждавай [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-13 16:29

Имаше един потребител тук, направил над 10000 снимки, така ходенето се обезмися. той ще ти каже и за хотели и за места.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: marchello   
Дата:   13-09-13 17:00

и аз за него се сетих, всъщност санторини освен че ми образува стрес и диария, ами и го свързвам с джанкофффф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-13 17:01

Чак толкова не, но се създава убиване на интереса към даденото място от толкова визуална информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: Moonchild   
Дата:   13-09-13 17:15

Въпрос на вкус. Аз след първото си посещение на острова бях толкова впечатлен, че си казах, че всяка година ще отскачам поне за 5-6 дни.

Миналата година бяхме в най-приятното хотелче досега - близо е до fira (на 2 км.), евтино, много много приятно, чистичко.
Казва се Agapi Vilas Santorini - http://www.agapivillas.gr/en/index.htm


За хотел на калдерата с изглед и пещерни стаи нали знаеш, че трябва да си подготвиш поне 300-400 евро на нощ ?

Oтносно твърдението, че острова е скъп - АБСОЛЮТНИ глупости. Да, можеш да седнеш на ресторант на ръба на калдерата, където няма да ти стигнат и 600 евро за вечеря. Можеш и да се разходиш по вътрешността на острова, където за 20 евро ще си хапнеш царски.

Задължително пробвай виното им - Vinsanto. Но не си го купувай от магазини, има малки винарни, където си го правят - пазарувай директно от тях. Другото задължително са доматените кюфтенца ;) И непременно си вземи ATV за обикаляне (18 EUR за 24 часа) - това е най-правилното транспортно средство там. Не се ограничавай до Fira и Oia. Островът е пълен с уникални местенца. Задължително отиди до крепостта на върха на Emborio през нощта - мноооого creepy място, но страхотно ! И много интересно за снимане.

Също така, може да отидеш до венецианската крепост La Ponta в Akrotiri - там живее един пич, Янис Пантазис, който прави уникален workshop с духови инструменти (7 EUR) - също много фотографско място. http://www.laponta.gr/


Обиколи целия остров, хората погрешно смятат, че той е само Oia и Fira ;)

А, и последно - екскурзията до вулкана можеш с чиста съвест да я изпуснеш. Доста е тъпо...[beer]

Ако имаш други въпроси - питай ;)



Публикацията е редактирана (13-09-13 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: UnitedColors   
Дата:   13-09-13 18:09

Moonchild, благодаря за информация! Смятаме хотела с полета да ги купуваме от expedia.com, има хубави оферти между 600-700 долара на човек за 4 нощувки в хотели, които са на скалите и с гледка към морето. Като цяло нямаме големи претенции, просто ни се иска да усетим така да се каже острова. Иначе за цената, която споменаваш от 300-400 евро, мисля че е доста пресилена. Другата информация, която си оставил е доста полезна, за което благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-09-13 07:01

UnitedColors, от къде пътуваш към Санторини?

Цикладите са изключително интересни особено ако решиш да пътуваш от остров на остров. Основният транспорт между островите са кораби, разстоянията са кратки и гледката е неповторима, когато коръбът влиза в съответното пристанище.

Ваканцията там е casual, няма официалности, една раница на гърба и обикаляш. Хотелите в мнозинството си представляват стаи по къщите, винаги има места и окло 50Е на вечер ти гарантира чисто и приятно легло.

Санторини е може би най- посещаваният и съответно най-комерсиалният остров, заедно с Крит.

Моето предпочитание е двуседмична ваканция там, една седмица за обикаляне и една за застопоряване на някой остров. Прекарвала съм седмица на Милос, и друг път - седмица на Сифнос и Парос.

Провери кога е сезонът на ветровете там. Има месеци, когато вятърът духа непрестанно, студен е и става неприятно на плажа. Ако не греша, август - септември са такива месеци.

Каквото и да е, Цикладите са невероятно красиви и съм сигурна, че ще прекараш чудесно и ще си спомняш с кеф дълго време след това. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: UnitedColors   
Дата:   14-09-13 12:39

sunnyshot, благодаря и на теб! Честно да ти кажа, направо ме замисли дали да не спретнем едно пътуване до Атина с автобус и оттам по островите с фериботи и да завършим със Санторини. Поне ще разгледаме!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: UnitedColors   
Дата:   14-09-13 13:00

sunnyshot, има ли възможност да се пътува от един на друг остров с ферибот? ако се посети някой остров оттам трябва да се върнеш към отправната точка Атина или има вариант да продължиш на следващия остров? аз ще разровя, но от това което си написала, имаш опит с цикладите и ми се иска да дадеш малко повече инфо. От трите, които си изброила, къде би повторила?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: ararat   
Дата:   14-09-13 14:23

Ето малко полезно инфо за придвижване между островите:

http://www.bluestarferries.com/site/content.asp?sel=624&loc=2


http://www.hellenicseaways.gr/?a_id=209


Има още няколко компании, не им помня имената. На Санторини има летище, Aegean имат полети от там до Атина, така че можеш да направиш едната посока с фериботи през островите, а другата със Aegean Санторини - Атина - София (аз така направих).


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-09-13 18:56

UnitedColors, Фериботът от Пирея е около 6 часа. Преди имаше и ферибот, който тръгва от Солун преди да залезе слънцето и с утрото е на островите, но не знам дали още пътува. Главната комуникационна точка на Цикладите е Парос, нещо като столица. Между островите освен фериботи, има и транспорт с бързи корабчета, всеки час в главното пристанище влиза кораб с пътници.

Пътуване с автобус до Атина и после - ферибот, ми се вижда дълго и изморително. Пътуване в спална кабина от Солун през нощта е ОК, ако още го има. Бих го направила на отиване, а на връщане - през Атина със самолет.

Аз харесвам всички острови там, забравих да спомена Микена. Някои са по-туристически и пълни с хора, други са по-спокойни и селски. Зависи каква ваканция търсиш.

Не мога да дам специфична препоръка, защото не съм ходила там от няколко години, а нещата се променят. Чети на интернет.




http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/58/Cyclades-Satellite.png



Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: cicomanco   
Дата:   14-09-13 22:47

Питай Джъмбо!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е ходил на Санторини?
Автор: sunnyshot   
Дата:   15-09-13 06:13

още един линк

Виж също дневните температури за Септември и Октомври в линка.



Публикацията е редактирана (15-09-13 06:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »