Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 не най-добър а най-подходящ
Автор: antonio2013   
Дата:   12-09-13 04:14

Здравейте.И аз съм от хората който ще молят за съвет и преди да получа отговори от типа а ми прочети има достатачно информация ще кажа да инфо има , да чел съм , но честно да ви кажа колкото по чета толкова повече се обърквам.Изястниха ми се много неща като че пиксел снимка неправи , като и на кой параметри на фотоапарата да обърна внимание и все пак това ще ми е покупка на първи такъв. След нещата който изчетох и молбите за помощ ми направи впечатление че каточели хората небяха наястно какво точно искат смисъл какво ще снимат или поне него бяха написали. Те просто съпоставяха два или три фотоапарат, и питаха кой е по добър. Точно затова пуснах темата така, защото по мое мнение и което мисля за правилно е , че апарат се купува според нуждите а не според цена и т.н. То е ясно кой е по хубав, по скъпия но заслужава ли си да се харчат излишни пари при положение , че няма да се използват пълните възможности на апарата. Предварително искам да благодаря на хората които имат време и желание да ми помогнат. И сега по въпроса.. Искам апарат който да е за около 800-1000 лв. Ще го използвам предимно за снимки на осем месечния ми син. А и не само за снимки видео също. На мястото където живея в момента няма много природа за снимане смисъл остров е камъни и пясък нищо интересно поне за мен. Понеже неразбирам почти нищо от ръчни настройки промяна на ИСО, баланса на бялото и т.н. ще го ползвам предимно на авто режим.Спрях се на няколко модела Canon sx50, Nikon P520,Nikon D5100/D3200 Panasonic fz200. Единствените ми изисквания към апарата е да прави хубави снимки и видео, което май не е малко и се надявам че за тези пари ще мога да си купя някакво качество или греша? Отново предварително благодаря на хората решили да ми помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: Digitalgab   
Дата:   12-09-13 06:46

С еднакъв успехх можеш да снимаш синчето с апарат за 200 лева, но понеже е най скъпото нещо в живота ти, можеш и да се изръсиш с 1000 лева, щом не е проблем. Но на такъв въпрос, нямам желание да отговарям, защото всъщност това е въпрос с който да се обърнеш към продавача съответния магазин, затова му плащат там да може да обяснява и продава. Айде в магазина и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: Нели   
Дата:   12-09-13 08:18

Здравейте, този апарат, който най-точно отговаря на изискването да прави хубави снимки е Nikon D5100/3200 най-малкото защото има няколко пъти по-голям сензор. Ако му се сложат и хубави обективи, качеството на снимката няма как да бъде надминато от останалите изброени.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-13 09:10

Аз бих заложил на компактен апарат - Sony RX100 или Fuji x20.
Ако бюджета се увеличи и имате желание за нещо по-сериозно тогава дслр, но никон за 1000 лева ще е с толкова тъмни обективи че предимството на големият сензор ще клони към нула, а разликата в обема/теглото е фрапираща. Най-добрият апарат е този който е в теб. [smilie3] Не случайно най-много снимки се правят с телефони.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: kocemak   
Дата:   12-09-13 10:48

Sony A58 е отличен вариант ,справя се много добре във видео режим ,а и се вмества в бюджета-около 900лв е в БГ
После може да добавите и един 50мм Ф1,8

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: milen4040   
Дата:   12-09-13 11:15

Цели 4 поста преди да предложат Сони, направо е постижение

На питащия предлагам да започне с нещо по-простичко с ръчни настройки от ФФ базара, преди да скочи на огледално-рефлексен апарат

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: Duffer   
Дата:   12-09-13 11:21

antonio2013 написа:

> > Единствените ми изисквания към
> апарата е да прави хубави снимки и
> видео, което май не е малко и се
> надявам че за тези пари ще мога да
> си купя някакво качество или
> греша?

Съжалявам, но грешиш. Хубавите снимки са продукт на фотографа, не на апарата. И за да не съм голословен - просто надникни в темата "Снимки с телефони" - ще се убедиш...

Съвета ми е започни с нещо скромно и инвестирай в знания за фотографското изкуство. Другото ще си дойде с времето...



Публикацията е редактирана (12-09-13 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   12-09-13 11:35

Защо не някоя микро 4/3 системка. Панасоник примерно от рода на Panasonic GF 5 с китов. Хем компактно, хем има супер видео, бърз фокус, обективи има. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-13 11:47

Безогледален апарат със сменяеми обективи. Като за начало дори 500лв стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-13 11:52

Панасоник - има хубави модели до 1000 лв. Съветите за големи тежки апарати направо ги прескачай... Самсунг имат хубави нови модели. Иди в сайтовете на фотопавилион или фотосинтезис и виж в раздела - компактни апарати и компактни апарати със сменяеми обективи. Вторите са с по-добро качество, но и малко по скъпи. От първите - вече са те посъветвали в темата - Сони рх100, Фуджифилм - избор има... Почети повече и като си готов с избора - напиши тук - да проверим... :))

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: J0R0   
Дата:   12-09-13 12:03

Автор: kvakioh

Безогледален апарат със сменяеми обективи. Като за начало дори 500лв стигат.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Никона не е добрър избор за правене на видео, тъй като няма автофокус по време на видеото и начинаещ любител едва ли ще се справи добре с ръчния фокус.
Сапунерите пък са с гадна картинка.
Безогледалка е най-доброто решение.
Хем голям сензор и прилична картинка, хем АФ във видеорежим, хем компактно и леко.
(И по-евтино)

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-09-13 13:18

Няма ти губя времето с излишни пояснения.
Колкото по-скъпа е техниката, толкова повече творческа свобода. Сам избирай от предложеното.
50мм вместо китак или 18-105 това е твоето решение[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   12-09-13 13:33

Nikon d3200/d5200 има автофокус по време на видеото [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-09-13 14:05

Безогледална камера му трябва на човека.

Сони Некс/Олимпус/Панасоник (Фуджи е далеч от любителска система)

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: nsirakov   
Дата:   12-09-13 14:07

x100 прави чудесни кадри за семейни снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: MikeDimit   
Дата:   12-09-13 14:09

Помислете за Canon 100D. Апарата е малък, бърз, с перфектен фокус, лек. Не зная в БГ къде и колко струва, но е идеален за вашите нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: dido1234569   
Дата:   12-09-13 14:21

NOKIA LUMIA 1020 with 41MP camera [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-09-13 14:27

Автор: Pd
Дата: 12-09-13 14:05

Безогледална камера му трябва на човека.

Сони Некс/Олимпус/Панасоник (Фуджи е далеч от любителска система)


[beer]

Колега земи си нещо от горно изброените камери.

Много по-малки са и компактни от ДСЛР но имат същото качество на изображението и видеото като на ДСЛР.

Освен тва се снима по-лесно с тях в автоматични режими.

С ДСЛР ще ти е трудно.

[beer]

Тука е така форумчето малко. Отсявай хорат които ти обръщат внимание от останалите които пр са влезли и изср**и нещо без да мислят.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: LEONIK   
Дата:   12-09-13 15:26

milen4040,
"Цели 4 поста преди да предложат Сони, направо е постижение"
- Защо така?! Нима някой ТРЯБВА да предложи Никон, Канон, Сигма, Олимпус и прочие, преди някой друг да се ОСМЕЛИ да предложи Сони?! Що за криворазбрана свобода на словото?!

antonio2013,
Изброяваш камери от съвсем различен клас. Ако не искаш да сменяш обективи, Panasonic FZ200 ще ти свърши прекрасна работа за целите, които си поставяш - най вече заради светлосилната си оптика и доброто видео. Този модел е, обаче, с малък сензор, посредствено цветопредаване и т.н. Ако те блазнят предимствата на големия сензор и си съгласен да инвестираш в сменяема оптика, Сони А58 е удачен избор. Канон и Никон нямат предложения с по-добри характеристики в този ценови клас.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: anjsan   
Дата:   12-09-13 15:35

Вземи си един компактен фотоапарат с по-голяма матрица за около 300-500лв без сменяеми обективи и си щракай детето с кеф. Има си ръчен и автоматичен режим ... За пейзажи също става,май може и видео да се снима . Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: antonio2013   
Дата:   12-09-13 19:31

Аз също клонях към безогледален апарат, но все пак реших да питам хора които разбират. Канона и Никона които сам посочил според мен са от най ниския клас ДСЛР апарати най евтини и според мен няма да надминат кой знае с колко безогледалните. Като мои фаворит определях Canon sh50 но странно за мен никои не го споменава в коментарите си,явно аз сам с грешна преценка или сайта снапсорт не показва коректни резолтати при сравняване ,защото там тои е на много челна позиция. Единствения минус който открих е че давал много черно в сенките,каквото и да значи това. Другия ми въпрос е след избора на апарат от къде да го купя.Четох че някой хора са на мнение да не е от технополис. Живея в Кипър но със сигурност няма да е от тук по простата причина че тук всичко е адски скъпо за пример Канон Д1100 е на цена около 600 евро. Та идва въпроса от къде,заслужава ли си ебай или по добре от емаг или фотопавилйон.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: MikeDimit   
Дата:   12-09-13 21:43

Преди месец и нещо ме взеха за консултант за подобна покупка. Идеята бе за нещо до 600 лв. по българските магазини. Много исках да препоръчам фуджи, но в този клас просто Канона стоеше по-добре. В крайна сметка след пипане и пробване се спряхме на това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280101000169.html

Ако няма да развиваш система ( да купуваш обективи и т.н.), каквото и да вземеш от компактните апарати, разликите не са толкова сериозни.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: Ирник   
Дата:   12-09-13 22:22

Duffer е прав. Не е лошо и да се научиш да снимаш. Снимките на деца не са никак лесно занимание. Давам една малко необичайна препоръка. След като овладееш техниката започни да снимаш деца, но не твоето, а други и то с нагласата да направиш не красива, а интересна снимка. Има разлика. Избягвай светкавицата - само в краен случай. Разваля естествената атмосфера и дава плоско и неизразително осветление.
Колкото до безогледалните апарати, не съм привърженик, въпреки че често снимам без да гледам през апарата, а понякога не гледам и обекта.
PS. На остров с камъни и пясък бих отделил два-три месеца за да снимам.



Публикацията е редактирана (12-09-13 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: anonim4o   
Дата:   12-09-13 22:22

Жалко че си в Кипър - утре се каня да пусна един NEX 5N с 2 обектива за продажба и щях да ти го хваля ;) а пък и не разбрах нов ли търсиш или втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 01:52

antonio2013,
Изглежда не обръщаш внимание на размерите на сензора в моделите, които разглеждаш! Canon SX 50 HS (предпполагам, че това имаш предвид като пишеш "sh50") е с 1/2.3" сензор и няма как да се мери с който и да е DSLR от най-нисък клас - големите сензори са много по-добри във всяко отношение.
Недей да четеш snapsort, там е пълно с глупости.
Снимките на деца изискват бърз автофокус - нещо, с което турбосапунерките не могат да се похвалят. Преполагам, че ще снимаш и доста в инериор - тогава ти трябва светлосилен обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »