Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   11-09-13 21:09

Здравейте колеги,

След повече от година не-снимане с тази система реших да се разделя с нея. Причината – Olympus m4/3. Още преди да напиша обявата, обаче ме усетиха и вече „отмъкнаха“ D700 + 28/1.8 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-300VR.

Останаха някои обективи и други неща, които бих искал да продам бързо и си мисля дали бих могъл да поканя интересуващите се в неделя, 15/09 на кафе във Фотосинтезис - на бул. Васил Левски от 11.00 ч. където всичко по-долу може да се види и евентуално да зарадва някой колега.

Росен

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   11-09-13 21:10

Продукт, състояние, цена:

35/2.0 D, 9/10, 350 лв.
16-35 VR, 10/10, 1350 лв.
Sigma 35/1.4 HSM Art, Нов, 1550 лв.
Чанта-голямa, Lowepro Stealth Reporter D550 AW, 8/10, 90 лв.
Чанта-средна, Lowepro, 8/10, 50 лв.
Филтър B+W ND x64 77mm, 10/10, 100 лв.
Филтър B+W UV x64 72mm, 10/10, 100 лв.
Филтър B+W ND x64 67mm, 10/10, 50 лв.
Филтър Hoya UV 82mm, 10/10, 20 лв.
4 бр. памети по 4GBx200, ---, 90 лв.
Benro-статив C-257m8, Benro-глава B3, 10/10, 380 лв.
Мобилно Осветление Dynaphos RD600: Чанта за 3 статива, софтбокс 60х60 + основа, компактен статив 3.60м, 28см дълбок рефлектор, RD-600, 9/10, 450 лв.

Ако към определена позиция има интерес от повече хора предлагам – да има явно наддаване.

Можете свободно да пишете в темата - дали формата е удачна или ако имате интерес към нещо от списъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kadans   
Дата:   11-09-13 21:17

Е , то са отнесли каймака[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-09-13 21:25

Добре сте обявил официално продажбата, ама са отмъкнали това, към което е било най-интересно (за съжаление)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   11-09-13 21:30

Да, тялото на 21,000 кадъра замина но смятам, че останалите три обектива са в отлично състояние и на добра цена. Особено Сигмата, която е най-добрата 35-ца/1.4 в света сред всички марки, даже цайс...

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: georgioiv   
Дата:   11-09-13 21:35

Какво съвпадение [smilie5] И аз се разделям с кропка и фулфрейм Канон и всички обективи и чанти. С Канон бяхме 9 години заедно. Но времената се менят. Причината – Olympus m4/3 [smile] Очаквам темата на rorus - на кои обективи м4/3 се е спрял, че аз още се чудя...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   11-09-13 21:39

Правите го само заради размерите на апаратите и обективите, не казвайте че е за друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: pumabg   
Дата:   11-09-13 21:57

Без да се сърдиш, но за такъв тип снимки https://photo-forum.net/i/1716766
не ти трябва, нито Никон, нито М4/3.. Огледай се за някой нов телефон![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: asahi   
Дата:   11-09-13 22:03

Кефът май го пропускаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: serjy   
Дата:   11-09-13 22:07

ахааа някой ще взима е-м1 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   11-09-13 22:28

Автор gorbi:
Снимам вече 2 години с m4/3. Обективите са въпрос на стил на снимане и лично предпочитание. Важното е, че тази система има избор. Сигурен съм, че ще избереш точно това което ти пасва на теб. Ако трябва да избера само един обектив - той ще бъде 20/1.7.

Автор: kvakioh:
Така е - заради размерите и теглото е!
Не мога да кажа нищо лошо за Nikon FX, напротив - чудесна система!


Автор: pumabg
Не се сърдя:)
На печат 60х45 / 80х60 - нещата изглеждат съвсем различно - трябва да ги видиш просто...

Автор: serjy:
Мммм, най-вероятно да, но не бързам.
С OM-D, PL5 и 5-6 обективчета - си имам всичко за сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: demiman   
Дата:   11-09-13 22:42

[cool] [cool] [cool] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   12-09-13 00:53

Може да пишете и на лични, но отговорът е:

Неделя, 15/09 на кафе във Фотосинтезис - на бул. Васил Левски от 11.00 ч.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: BoneFletcher   
Дата:   12-09-13 02:05

Извинете за спама, но просто място не мога да си намеря да задам един въпрос. Ето въртя се тука, стана 2:00ч. и искам, и искам да задам този пусти въпрос! Ето го и него:

А аз като си сменям системата, нали няма проблем да си пусна темичка/покана във форума с която да поканя и аз някакви хора някъде да си ми харесват нещата и да ми ги купуват?

Поздрави! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: marto   
Дата:   12-09-13 06:51

[cool] [cool] [cool]

Точно преди 3 години и аз я свърших тая работа... [smilie3] Поради същата причина [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: Нели   
Дата:   12-09-13 08:20

21 хил. кадъра...на каква цена е бил, ако не е тайна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: serjy   
Дата:   12-09-13 08:34

още преди пет години минах от никон на олимпус! който обича да снима с малки камери това е избора! нищо чудно, че големите фотоапарати си остават в шкафа, просто, много са малко ситуациите в които голям фф ще има съществено предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-13 09:50

Oтговорът за размерите и що-годе приличното удобство ме успокои. Защото преди 1-2 месеца имаше захлас и гълтане на езици от това как някакъв богат чичко с 11 или повече милиона харесвания в една свръхпопулярна "социална" мрежа бил си сменил Никонската пълна система за четирибуквен безогледален апарат...Ма той мой може да си се връща на Никонска, Канонска и всякаква система всеки месец, важното е че има "последователи".
Успех в продажбите, между другото продавам отличен Канон 600д с грип, и не съм заинтересован дали ще ми харесат снимките от последните 2 седмици.



Публикацията е редактирана (12-09-13 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-13 10:39

serjy каза:

който обича да снима с малки камери това е избора! нищо чудно, че големите фотоапарати си остават в шкафа, просто, много са малко ситуациите в които голям фф ще има съществено предимство.


Не е работата в това дали обича някой големи или малки неща. Иде реч за елементарна практичност. Аз моя първи ДСЛР го купих 2004. Мъкнал съм я тая раница с обективите до побъркване. Спомням си преди няколко години във Виена, впечатлен от града снимах от сутринта до вечерта, без да седна да си почина дори. Вечерта се качвам на влака за Братислава и установявам че не мога да си вдигна крака за първото стъпало [smile] [smile]

После дойде Некс 5 и ДСЛР си остана в раницата с обективите. Измъквах го рядко, а постепенно - хич.

После дойде ФФ и раницата оживя... за около три седмици... И после пак добрия стар некс с китака и ръчните обективи. Не искам да се хваля, ама и с едното и с второ и с третото където съм снимал - снимките, предимно портрети, са предизвиквали възторг.

Изводът който направих за себе си - защо да се мъча с раници и механични обективи и чанти и т.н., когато м4/3 с един китак за широкото и няколко фикса за портрети ще запълнят 2/3 от нуждите ми. Понякога ще ми липсва ФФ - може да си взема пак някой стар фулфрейм с 135/2 закачен на него неподвижно. Или ако измислят сапунерка фулфрейм с портретен обектив за добри пари. До тогава смятам да се отдам на любимото си хоби, а не на мъкнене на техника.

А, и за да не съм офтопик - останаха ми Canon 70-200/4L Сигма 170-500/5.6-6.3 и Сигма 28/1.8 макро за продаване [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-09-13 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: danov_b   
Дата:   12-09-13 10:47

Искам да купя позиция 1 ама в неделя не съм в София.Няма ли някакви други възможности ?

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   12-09-13 12:10

Отговарям на всички и на лични, но тъй като съм публикувал обявата по този начин - смятам, че е коректно наистина всичко изброено да може да се види и купи в неделя във Фотосинтезис. Каквото остане - след това се обаждам на всички по ред на съобщенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   12-09-13 12:46

marto, gorbi [smilie24]

На две места съм ходил специално да снимам и с двете системи - Родопите и Ню Йорк. И на двете места излязох само 1 ден с D700 и след това си стоеше в стаята. За много ходене m4/3 е супер. Без компромис с качеството.

В Париж бях с две тела и 5-6 обектива - тегло с телефон и портфейл около 1,5 кг. Никакъв проблем при 10 часа ходене:)


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-13 12:49

Според нуждите и нещата, които правим и инструментите. Щом се прави за удобство, това ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: Божидар58   
Дата:   12-09-13 13:04

Предлагам да зачеркнеме всички скъпи апарати и обективи, да вземеме един телефон или сапунерка и напред. Явно дискусията отива натам.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-13 14:04

Божидар58: Поглеждал ли си към цените на м4/3 добрите тела и обективи, да ми покажеш някой евтин.. [smilie5]
Хич не са евтини, просто са мънички, качествени и удобни. И една система в джоба прави същото в 90% от случаите като една система в раница. За фотолюбителите. Профитата не ги мислим, те си взимат според задачите техника която им трябва, за да правят пари с нея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »