Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: baraba   
Дата:   12-09-13 00:28


не мога да разбера защо като ходите до южна франция не минавате с ферибот гържия-ферибот италия.. имате време и да поспите на ферибота.. тои пътува вечер.. така икономисвате и винетките и таксите.. е, плащате ферибота.. ама па се возите...от там италия и франция няма дори да разберете кога сте във френско..еми няма табела...

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: tisho86   
Дата:   12-09-13 02:58

Надявам се да пътуваш с европейска кола и да не и се случва нищо по пътя, както на нас с elmago:)
Иначе спазвай ограниченията, карай с не повече от 10км. над тях и никой няма да те закача. В Сърбия през ноща на връщане ми писна и настъпих педала движейки се зад друг ентусиаст и мога да кажа, че там контрол няма, все едно си си в БГ.

Относно горивата, най евтино е в Словения и уж най качествено. Не знам какви коли карат останалите хора, но аз промяна не усетих нито в хърватска, нито в словения, нито в италия. Колата си вървеше по един и същ начин. Със сигурност има разлика в качеството, но ми е много забавно като някой ми изръси, че като е сипал еди къде си и колата му литнала...

Ако отиваш по работа си предвиди един ден в повече на отиване, всичко се случва и гледай да е през седмицата, че ако стане нещо в четвъртък си го закъсал:)

Винетка задължително си купи на границата в Словения, кеф ти седмична, кеф ти месечна, зависи колко ще се застояваш. Веднага след като подминеш митничарите имаше бензиностанция. Не си прави угушки за нея, тъй като на входа на магистралите те снимат и висят полицай:) Не е като тука:)
Не те съветвам да минаваш по второстепенни пътища, тъй като за пример от Бреша до Минало имаше 50 кръгови и не можеш да поддържаш нормална скорост.

Иначе, не е никаква философия, така че качвай се смело и карай:)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-09-13 09:52

Май другото е казано по-горе,освен ако минаваш по северната магистрала в Италия(Венеция-Торино) пресмятай да си нощно време там(Тръгване към 10часа преди обяд от Софето примерно).Хванеш ли пиков час-ще се чудиш какво ти се е случило с тези задръствания около големите градове.Нощно време Италия се прекосява за 5-6 часа,през дена смятай по час и половина на град в задръстване.



Публикацията е редактирана (12-09-13 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: lakosta   
Дата:   12-09-13 17:57

Колата е Пежо партнер и ще пътувам до северна Франция.
Маршрута е:
София
Сърбия
Хърватия
Словения
Австрия
Германия
Люксенбург
Белгия
Франция
[shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: tisho86   
Дата:   13-09-13 01:11

и в Австрия имаш винетка, Германия няма такси до колкото знам, всичко е включено в цената на горивата. За Люксембург и Белгия нз как стоят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: ecobo   
Дата:   13-09-13 02:58

tisho86 написа:

> Относно горивата, най евтино е в
> Словения и уж най качествено. Не
> знам какви коли карат останалите
> хора, но аз промяна не усетих нито
> в хърватска, нито в словения, нито
> в италия. Колата си вървеше по един
> и същ начин. Със сигурност има
> разлика в качеството, но ми е много
> забавно като някой ми изръси, че
> като е сипал еди къде си и колата
> му литнала...

На тебе може и да ти е забавно, но на мен не ми е, когато съм в България. За бензина как да е, бензиновите мотори не са капризни, но дизел комънрейл си иска читава нафта. Макар че и с бензинова кола съм ходил до Франция и определно имаше разлика в мощността, говорим за малък мотор 1100 кубика.



Публикацията е редактирана (13-09-13 03:24)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: elmago   
Дата:   13-09-13 07:13

Точно 2-литров дизел комънрейл е въпросната мазда и определено не показа никаква разлика в работа на мотора - нито като разход, нито като мощ и динамика.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: speedking   
Дата:   13-09-13 07:41

с този сайт е много удобно да определиш разноските си.
http://www.viamichelin.com/

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: MA   
Дата:   13-09-13 08:37

тук


Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: X_C   
Дата:   13-09-13 09:00

Най-краткия път е през Загреб към Париж Ако може избягвай Мюнхен и околности, че има такива задръствания. поправят едни мостове. Цените на горивата в цяла ЗЕ по магистралите са високи. Разходът ми от Париж до София през Загреб е 7.8 дизел като скоростта в Германия беше колкото максимална.Не мисля, че е подходящо да се минава през Италия, освен, ако не ходиш в Ница, Марсилия и .т.н. Някой горе поса за 200 евро глоба за превише скорост с 9 км/ч. при ограничение 120км/ч. в Испания доста странно. Обикновено до 20км/ч. повече, глобата е 45 евро.



Публикацията е редактирана (13-09-13 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: rostoshev   
Дата:   13-09-13 09:32

От моя опит в такива пътувания мога да те посъветвам - в Сърбия и Хърватска зареждай само на OMV. Иначе аз минавам към северната част на Хърватска /Вараждин/, след това Птуй и Марибор в Словения и към Грац /Австрия/. Разстоянието от Птуй до Грац е 60-70км и не го минавам по словенска магистрала, а по селските пътища и спестявам едни 15 евро от словенска седмична винетка. В Австрия имаш винетка 10-дневна, но и преминаването през някои тунели се заплаща допълнително. В германия няма винетки и такси, но във Франция магистралите са си скъпи... Слушай си навигацията, особено ако е с нови карти. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »