Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 пътуване до франция с кола?
Автор: lakosta   
Дата:   11-09-13 14:48

Предстои ми това пътуване и моля за съвети от патили и препатили [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: danov_b   
Дата:   11-09-13 14:54

Интересна тема,ще я следя и аз понеже планирам подобно пътуване [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: LEONIK   
Дата:   11-09-13 15:10

За северна или южна Франция ще пътуваш? Моля бъди по-конкретен. Маршрутите доста се различават.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-13 15:11

аз също ще пътувам до Франция догодина, но определено със самолет и от там- кола под наем
След изморителното ми пътуване до Италия с колата, не ми се мисли кво ще е чак до Франция

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: sigmadelta   
Дата:   11-09-13 15:20

1. Зависи откъде желаеш да влезеш във Франция, обикновено през Италия.
2. Повече от 1000 км. на ден си е убийствено. Планувай и резервирай междинното си спане, както и нощувките във Франция.
3. По магистралите, винаги първо натисни червения бутон на автомата и после си вземи талона. Ще си спестиш много неприятности.
4. Да не забравиш да си купиш винетка за Словения на границата и. Вземи си за един месец ( 30 евро), ако ще бъдеш зад граница повече от 7 и по малко от 30 дни. Провери в кои държави се изисква винетки и в кои е с такси .
5. Провери цените на горивото в различните държави и планирай къде ще зарежаш.
За сега толкоз от мен, дано да съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-13 15:26

Извън България където и да заредиш гориво няма да съжалиш- определено ще ти падне разхода.
В Словения е с винетка- да, през другите държави, през които ще минеш мисля, че се плаща такса магистрала.
Един съвет от опит- когато зареждаш гориво в държава, която не е с евро, плащай в местната валута, иначе те прекарват- това ми се случи в Хърватска

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: sigmadelta   
Дата:   11-09-13 15:31

Горивото плащай с кредитна карта , както и таксите , къде ще ходиш да обменяш в местна валута. Почти навсякъде можеш да плащаш с карти.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-09-13 15:35

Не забравяйте и фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: Vladimir666   
Дата:   11-09-13 15:38

Ние миналата година ходихме до Френските Алпи с кола. Към 2000 км. Бензина беше най - скъп в Италия. В Словения имаш винетка задължителна, ако минаваш по магистралата. Има седмична и за месец. Тази за месец е 30 евро.
На някои бензиностанции и гишета по магистралите няма персонал , плащаш с карта в специално поставен терминал.
Две хиляди километра ги взехме на 20 часа с няколко спирания за бира.



Публикацията е редактирана (11-09-13 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: fotorafi   
Дата:   11-09-13 15:42

Коста, приятно пътуване ! Спазвай правилника, местата за паркиране и максималната скорост..На мой близък в София дойде снимка от Испания, превишил скоростта на магистрала с 9 км. и кихна 200 евро.
Хубаво да си поснимаш и прекараш, късмет. Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   11-09-13 15:43

[smilie24] atrifonov
Зависи от бройката на хората, но мисля, че със самолет може да излезе и по-евтино при правилно планиране.
Ако пък целта е да се видят много държави, тогава е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-13 15:44

Как сте взели 2000 км за 20 часа [smilie11]
Аз 1500 км от Италия до България ги взех за 22 часа с няколко спирания за по цигара

Не забравяй да спазваш ограниченията за скорост, че глобите са солени
В хърватска между другото карат като луди, но магистралата е идеално права и спокойна. В Италия трафикът е убийствен, предполагам, че и във Франция е така

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: ink   
Дата:   11-09-13 15:47

Спазвай ограниченията на скоростта, дори и да няма никой наоколо, имат мн камери навсякъде. Внимавай къде паркираш и не спори с полицията, няма смисъл. Всичко това си важи за цяла Европа, не само във Франция. Купи си навигация и и вярвай. И не го мисли толкова, не е трудно, хората са внимателни и услужливи, винаги ще ти помогнат. Само да не се пребиеш с колата, че е изморително. Не бързай и спирай по-често за почивка. Уреди си роуминга за гсм-а, обади се да ти увеличат кредитния лимит и провери с кои оператори ще ти е най-евтино, купи си зарядно за кола. В някои страни катаджиите искат разни глупости, примерно въже за теглене и комплект резервни крушки. Те не са глупости де, но ние нямаме такъв навик да си носим. Приятен път.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-13 15:57

Най- добре си купи и подробни пътни карти, че на нас в Италия два GPS-а изгърмяха и ни помогна добрата стара карта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-09-13 15:58

Катаджиите не спират по принцип, но по едно време карах с три аптечки в колата, че изискванията бяха различни за различните държави. Вземи си жилетки светлоотразителни пет броя. За всеки пътник да имаш жилетка. Ако е студено - и балтонче.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: tabla   
Дата:   11-09-13 16:48

тази зима София-Двете Алпи за 19 часа.

В Италия е най-скъпо горивото. Последно зареждане на излизане от Словения - има една бензиностанция и колкото изкараш.
Където се плаща с нещо различно от евро - с карта.

повтарям се, но това май е по-забележителното.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: elmago   
Дата:   11-09-13 17:53

Ето ти моя опит от преди няколкко месеца. Пожелавам ти да не ти се случва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: ecobo   
Дата:   11-09-13 18:11

В Сърбия горивото е българско, не струва. В Хърватия също не е имане. Словенското е ОК. Ще разбереш за какви разлики става въпрос едва в Италия. Нищо, че е малко по-скъпо, струва си парите ;-)
Моята каруца на отиване ми изгори 5.3/100, на връщане, понеже карах преди всички с френска и италинаска нафта - 4.8/100. Да не говорим, че работата на мотора се промени - стана по-пъргав, по-тих и не пуши, като дадеш рязко газ. На всичко отгоре, във Франция дизела беше малко по-евтин от българския. (Welcome to Bulgaria :-) )
Ямбол-Марсилия, 2450 км, за 24 часа точно, с половин час спане в Словения. Без нарушения - карам с колкото е позволено.
Магистралите са около 130 евро в едната посока. Извън магистралите е много бавно, но пък се виждат/снимат повече неща.
От Сърбия натам контрола на скоростта е изключително с камери, няма корупция.
Вземи си доволно Пепси, да си къркаш в колата, много помага на тонуса :-)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: lakosta   
Дата:   11-09-13 18:36

Благодаря на всички. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: lakosta   
Дата:   11-09-13 18:38

Северна Франция - Шарлевил Мезиер е дестинацията.
Рафи, благодаря ти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: prisonbreak   
Дата:   11-09-13 20:00

Внимавай с ограниченията и изпреварванията в Сърбия.Копсовете са много коварни и искат много евро. Ако може изобшо не спирай в Сърбия за нищо.В Германия внимавай с Баденбаден...Няма тъбела на автобана.Не трябва да влизаш в града.Държиш средна или дясна лента. И като наблизиш Франция, се качи на Насион-а. Има малко разходи по пиажите, но по-добре от там..По стария път, който не се плаща, ще се изгубиш ако няма кой да те води.

София - Париж, със 40мин. разправяне със Сръбски копсове, и 2 часа изгубване в Баденбаден 20ч.

Успех. [smilie24] и Весело [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: lakosta   
Дата:   11-09-13 20:19

Като гледам маршрута ще вляза във Франция от Белгия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-13 20:59

айде ве- сръбските ченгета били лоши, а навите кви са- само като видшт кола с чужда регистрация и им светват очите[smilie18]

Напротив- сръбски катаджии са ме спирали с превишена скорост и са ме пускали без глоба, без нищо

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-13 21:34

elmago добре сте си изкарали, поне адреналин не ви е липсвал[smilie24]
Само да вметна, че за подобни случаи съм си направил добавка към каското- евроасистанс на Алианц и то включва безплатна пътна помощ в европейски съюз и ншкаква сума за ремонт в сервиз

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до франция с кола?
Автор: krist   
Дата:   11-09-13 22:34

моят автоасистанс към Алианц за Гърция включваше само транспорт до сервиз[smilie11] иначе голям екшън е паднал, като чета. на мен така миналата седмица един вакуумен маркуч на турбото се измъкна и турбото умря, но за щастие - на няколко километра от майстора, при който ходя[smilie5] иначе, elmago, за Ла Дефенс специално не се коси - ужасно подтискащо място...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »