Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: qavkata   
Дата:   11-09-13 00:12

Здравейте, интересува ме този обектив, но нямам никакви впечатления, а искам малко по-светлосилен и съм се спрял на този. Но чуденето ми е коя версия да взема, старата без мотор, по-новата с мотор или последната със стабилизация. Ще съм ви много благодарен ако имащите опит с него от вас да ме посъветват. Благодаря и успех на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: photographist   
Дата:   11-09-13 00:57

qavkata, ако се разровиш в чуждестранните форуми ще получиш много информация по въпроса! Аз самия съм прочел може би 90% от ревютата и темите за въпросния обектив. Не си споменал за коя система питаш (може и да има значение), но поне за Nikon нещата стоят на кратко така:
1. Версията без стабилизация (при Tamron се бележи с VC, а когато липсва VC - означава, че е без стабилизация) се води по-острата! Макар и да е по-старата по прозиводствена хронология, версията без стабилизация е по-опростена като изработка, същевременно по-издръжлива, стабилна и читава, освен това е и по-малка по размери! Не знам дали си виждам VC версия сложена на D3100 например - но изглежда като базука в ръката на пеленаче ;)
2. Относно версията с или без мотор в нея е въпрос на съображение относно какво тяло притежаваш. Ако имаш тяло без мотор (като по-старите D40,D60,D3000,D5000, че и по-новите D3100,D3200,D5100,D5200) - немонуемо ти трябва версията на Tamron 17-50/2.8, която е с вграден мотор, ако искаш да имаш автофокус. Но ако притежаваш тяло с вграден мотор в него, като D80,D90,D300/s,D7000,D7100 - то определено не се колебай - взимай по-старата безмоторна версия на Тамрона. По-безшумна е, а и получаваш по-бърз автофокус! Имай в предвид, че въпросния Тамрон е предназначен замо за кроп формат, т.е. не и за тела от сорта на D700,D800/E, но ако имаше такова, предполагам нямаше и да питаш за въпросния Тамрон.
3. Версията със стабилизация, т.е. VC е с вграден мотор, т.е. не стига, че е с по-лоши оптични свойства, по-скъпа е, по-бавна е, по-чуплива, че и по-шумна!

Като заключение мога само да кажа, че ако имаш тяло с мотор в него - най-добрия избор за него е безмоторен Тамрон 17-50/2.8. Лошото е, че май вече не се предлага по магазините, но пък за сметка на това в базара изпада по някоя бройка. М/у другото това май е и най-читавия светлосилен обектив в този диапазон на разумна цена. Спор няма, не е точно, като с Никонския 17-55/2.8, но е в пъти по-евтин, а огромна разлика в изображението трудно някой може да долови, ако въобще някой може. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: devil_never_cry   
Дата:   11-09-13 01:16

Колегата photographist е изпуснал един много важен факт в иначе подробното си мнение - стабилизираната версия на обектива има...стабилизация! Ако qavkata смята да прави снимки под 1/50 скорост едва ли двата процента по-голяма острота на нестабилизираната версия ще му помогнат в случая. Аз бях изправен пред същата дилема преди време и се спрях на стабилизираната версия, защото реално погледнато ако не гледаш снимката на 100 % зуум разлика в остротата няма да видиш ( на 100 % е минимална) , а VC-то ми е позволявало да правя използваеми кадри на 1/5.


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: photographist   
Дата:   11-09-13 01:29

Съвсем не отричам наличието на стабилизация - водя се от всеобщото мнение в нет-а. Тези 2% по-голяма острота не знам кой как ги е сметнал, но навремето когато аз сравнявах ми се чинеше, че са повечко, в смисъл ако бяха два процента нямаше и да ги забележа, не съм експерт все пак... Може и да е прав, колегата devil, но ако целта е да правим снимки на 1/5 от ръка за принт, то не знам дали и последната версия на Nikkor 16-85 VR II ще ни помогне, ама мога да му го препоръчам - нищо, че е тъмен ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: iioorrddaann   
Дата:   11-09-13 02:12

Здрасти,
снимал съм и с двата. Единият(nonVC) беше на приятел, но съм снимал доста с него. Стабилизираният си го купих преди няколко дена и съм много очарован. Определено има разлика в цената, но си заслужава. Със 7д съм. Взимах ВЦ-то и си свиркай ;) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-13 15:13

Да разликата м/у Никон и Тампром подчти няма. Никона само е малко по зле. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: kvakioh   
Дата:   11-09-13 15:19

За Канон точно версията със стабилизация преди 6-7 месеца няколко бройки не можаха да се справят с фокуса на 1100д и 50д едновременно. Даваха различни проблеми, при което се прибегна до друга марка.
Аз лично съм останал с впечатлението, че версията без стабилизация е по-добрата. За Никон също мога да го кажа, без много примери за стабилизирания с байонет Никон.
Наистина е един от най-достъпните светли обективи за кроп тяло, доста евтин е. Само че в някои случаи е до бройка. Хубавото е, че в магазините ги сменят, ако дават много отклонения.



Публикацията е редактирана (11-09-13 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: mORAK   
Дата:   11-09-13 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: gbdesign   
Дата:   11-09-13 19:09

Стабилизацията е голямо предимство... особено ако е на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: VladX   
Дата:   12-09-13 16:34

Аз имам нужда да си купя светлосилен зуум обектив за канон в диапазона 17-50. Това което имам нужда е и стабилизация в обектива. То е ясно кой е най добрия варят за канонска кропка! Но 17-55mm f/2.8 IS, дори и втора ръка, е малко извън бюджета ми.
И това което искам да ви питам е всъщност, колко е зле този стабилизиран тамрон 17-50 в сравнение с по-старата версия, която препоръчвате. Защото ако наистина разликата е фрапираща, по-добре да спестя някой лев и на си купя канон 17-55mm f/2.8 IS или ако е тамрона да е втора ръка, за да не ме е толкова яд поне за инвестицията, което всъщност пак би било безсмислено прахосване на пари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: cornholio21   
Дата:   12-09-13 16:38

Стабилизация на тези милиметри не ми е много ясно защо ви е.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: VladX   
Дата:   12-09-13 16:42

На мен ми е нужно. Имам лек тремор (треперене) на ръцете и при ниски скорости размазвам снимките. Със стабилизация е друго. За много ниски скорости, ясно е че и стабилизация не ме оправя, говоря за някакви допустими граници, където стабилизацията, би ми помогнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: iioorrddaann   
Дата:   13-09-13 14:34

@VladX снимал съм и със 17-50/2.8 и със стабилизирания и със нестабилизирания тамрон.. избрах стабилизирания тамрон защото цената не е много различна от тази на неВЦ, а качеството е малко по- добро и все пак има стабилизация. На мен ми дойде на половината от цената в бг и съм предоволен от покупката. Разликата между канонския също не е чак толкова забележима. Според мен няма смисъл да даваш двойно повече пари за нещо с не чак толкова видима разлика. Ако ще изкарваш пари с него- по добре канона, но ако ти е за любителско снимане или с в началото на бизнеса- взимай ВЦ тамрона и другите пари можеш да ги инвестираш в друг обектив. Дано съм бил полезен. :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: vladx   
Дата:   13-09-13 15:20

Благодаря ти, iioorrddaann! Мнението ти е важно за мен [smilie24]

На мен ми дойде на половината от цената в бг и съм предоволен от покупката

То къде взе обектива? За до колкото съм чел във форума, тамрона трябвало да се пробва преди покупка. Даже няколко бройки. Имал проблем с бек и фронт фокуса. Това важи ли и за ВС версията?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: bodlio   
Дата:   13-09-13 17:31

Здравейте, аз също имах възможноста да снимам с версията, която е без стабилизация и при по ниска скорос доста от кадрите са ми размазани, и твърдо съм решил, че ще си взема със стабилизация, (даже сега само чакам да свърша работа и отивам в павильона за да го взема) преди време бях снимал за малко с него и доста добри впечетления имах от него.

поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: imitev   
Дата:   13-09-13 18:36

Стабилизацията на 50 мм не е нещо което е супер необходимо...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: qavkata   
Дата:   13-09-13 23:43

аз избрах вече, ще е без мотор и без стабилизация, пък ако не отговори на очакванията ми ще се продава. поздрави и благодаря за мненията на всички.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 със или без мотор или със стабилизация
Автор: photoninja   
Дата:   14-09-13 02:13

Добър избор си направил, колега! Обектива е много добър за цената си, а от там и няма конкуренция относно качествата си, както и постоянната бленда от 2.8 в чудесния обхват 18-50. От варио обективите за Никон в този диапазон май само 16-85 и 17-55/2.8 са му конкуренти по острота, но първия не е така светъл, а втория е прекалено скъп за любителски нужди. Сигма в същия диапазон примерно е двойна като цена, а едва ли ще докара двойно по-добра картинка ;)
А дори да промениш мнението си - пускаш го в базара и за седмица си го продал, хората си го обичат този обектив и веднага някой ще му се зарадва! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »