Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: ramdar   
Дата:   11-09-13 00:13

KBaklicharova, на първо време D90 с 18-55 или 18-105. и светка да не забравиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: dimichos   
Дата:   11-09-13 00:23

С този бюджет освен да си намерите приятелче във форума, дето си има техиката.
Друго не мога да се сетя. Сори за спама!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   11-09-13 08:48

Methood - благодаря ти, ще прегледам книжката. Напълно съм съгласна с теб. Мисля, че като за начинаещ 1000 лв. са ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: BXMarkov   
Дата:   11-09-13 14:59

KBaklicharova, покажете снимки от последната сватба или събитие, което сте снимали. Това ще даде възможност да получите наистина полезни съвети съобразени с възможностите Ви. Предполагам, това е причината сериозните и утвърдени фотографи в областта да подминават темата, тъй като критерийте за качествена събитийна фотография далеч надхвърлят опита Ви и техниката която смятате да закупите в рамките на 1000 лв.. Дори да я купите, съвета ми е да снимате събития на познати успоредно с основния фотограф за да покриете поне минималния базис като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: k_p   
Дата:   11-09-13 16:25

Имам Канон 40Д и съм доволна от него.
Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: chefo1979   
Дата:   11-09-13 16:26

D3100 + 35/1.8 + 50/1.8 + светкавица - задължително две батерии и няколко карти памет - всичко втора ръка, разбира се.
Евтино варио и хубаво - само Тамрон 17-50/2.8 без стабилизация, но само той е малко над 500 лева.

Иначе "евтино" и хубаво за Никон - Д300 + Тамрон 17-50/2.8 + SB910.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: pbosakov   
Дата:   11-09-13 17:12

Разбирам, че ви притеснява риска, но рейтинг системата на ebay е доста добра - ако залагате на марка със силна репутация (като Nikon), и четете внимателно обявите и отзивите за продавачите, няма да имате проблем. Аз лично си пазарувам употребявани неща от ebay.co.uk, като гледам да се намират физически в Англия, за да няма разправии с митници.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   12-09-13 11:20

Благодаря на всички за отзивчивостта и полезните съвети, които ми дадохте - вече се обурудвах, така че мисля да закрием темата. Успехи и много слънце на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: LEONIK   
Дата:   12-09-13 15:39

С какво се оборудвахте, ако не е тайна? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   13-09-13 09:30

С това, което планувах от самото начало - Никон Д5100 - нов от Фотосинтезис. За начало мисля че ми е идеален. Сега искам да се запиша на курс. Между временно го разучавам и чета доста. Поръчала съм си и допълнителна литература. Пък знае ли човек, ако влезна в час ще мисля за по-сериозна апаратура и вече по-сериозни планове. И за успокоение на голяма част от професионалистите, нямам намерение да се конкурирам с Вас...засега :)Особено, що се отнася до сватбите. Не бих сасипала най-важния ден в живота на човек, само защото имам фотоапарат със сменяем обектив и много самочувствие, но никакви познания :) Първо ще се ошлайфам. Желание има, има и амбиция...така че освен да ми стискате палци пък времето ще покаже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: pbosakov   
Дата:   13-09-13 11:09

И аз като вас съм още на етап "учим се и пестим от закуски за обективи" :) Успех! За тази марка и бюджет, D5100 мисля че е чудесен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: Pavlov   
Дата:   17-09-13 17:45

Copy/Paste от HWBG, мисля, че е точно по темата:

Тема:
Неотдавна се сдобих с Canon 400D. За кратко време заснех сума снимки и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да изкарам някой лев със снимки на сватби. Парите са нормални! Запознат съм с практиката на снимането - имам приличен опит със "Зенит". По моя преценка смятам какво е необходимо. Наличният обектив за сега е само стандартния, разбирам, че е нужен друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със стандартния? Нужна е външна светкавица, предполагам за ххх лв., препоръчайте каква най-добре да взема. Допълнителна карта за памет и акумулатор ще купя. Какво още е нужно? Статив с "кабел" - не знам, по мое мнение, не е задължително.

Отговор:
Неотдавна се сдобих със скалпел от санитарния магазин. За кратко време вече изрязах кожения диван, едва не отрязах гърлото на кучето си, и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да поработя като кардиохирург. Парите са нормални! С практиката на хирургията съм запознат - имам приличен опит с консервен нож. По моя преценка смятам какво е необходимо. Скалпелът още не е заточен и е само един, разбирам, че е нужен и друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със един да се направи аортокоронарно шунтиране? Нужен е също хемостат, предполагам за ххх лв., препоръчайте какъв най-добре да взема.. Памук и тампони ще си купя сам. Какво друго е необходимо за операция? Троакар и форцепс за тъкани - не знам, по-моему, не е задължително да има.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: tttodorov   
Дата:   17-09-13 22:23

Първо правило - ДСЛР с добра фокусна система и светъл обектив !!!
Второ правило - задължително второ тяло с твърд обектив !!!
Никой не може да ме обори тук , защото всички знаете , че това е така !
Особенно за хора който снимат сватби 200+ човека :)
[smitten] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: wafen   
Дата:   17-09-13 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: valentin4000   
Дата:   18-09-13 10:16

Опасявам се , че 5100 съвсем не е подходящ за сватби, тъй като всичките му настройки са вътре в менюто и нямате бърз достъп до нито една от тях. На сватбите хората се движат постоянно и е необходима бърза работа и смяна на настройките на снимката. Моят съвет е да си вземете д90 или д300(по скъп е но е трепач) има ги даже в тукашните обяви за под 1000лв. Обективът може да е 35мм може и да е 50мм но с 50мм в затворените пространства нещата стават много сложни , а понякога и невъзможни. Китов обектив от сорта на 18-55 е абсолютно безполезен в случая. Колкото до закупуването на апарат от Америка, освен ако нямате човек , който се връща от там и да може да го донесе, покупката е абсолютно безсмислена тъй като парите които ще дадете на митницата ще го направят по-скъп от всяка тукашна обява 2ра ръка.Да не говорим, че не можете да го видите и изпробвате преди да платите.А в бюджета ще трябва да предвидите и поне 2бр х 32gb карти памет както и поне 2 батерии доълнителни:)Мога да ви пожелая само успех и късмет!:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »