Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   10-09-13 15:18

Здравейте,
занимавам се любителски с фотография, дори имам една изложба зад гърба си. За тази цел използвах по-висок клас сапунерка от серията на Canon PowerShot. Преди време снимах една сватба на моя позната с професионален фотоапарат Canon, който взех на заем за повода. Оказа се, че младоженците останаха много доволни от снимките и започнаха да ме препоръчват на други двойки. Започнаха да ми званят по телефона и мои познати почнаха да ме офертират да снимам децата им. Та съм решила все пак да се пусна по течението, но за целта ми трябва и хубава техника, като за начало. Не искам нещо много скъпо и сложно. Предпочитанията ми съм към Никон пред Канона, определено. Като за начало с един обектив, Никор за предпочитане, подходящ за сватби и т.н. Бюджета ми за двете е 1000 лв. Като цяло гледах Nikon D5100. В БГ са доста скъпи, но в e-bay има китове на приемливи цени и то с безплатна доставка , но...според ман тая работа е малко рискова. Другия вариант е да си купя нещо хубаво и запазено втора ръка, но нямам познат, който да е в час , за да дойде с мен да огледа работата, защото не съм чак такъв разбирач....Ще се радвам ако ми дадете съвет.
Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: LEONIK   
Дата:   10-09-13 15:21

Като не сте чак такъв разбирач, защо "предпочитате" Никон? Или сте чували само за Никон и Канон?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 15:21

Може ли линк към оферта в ebay?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: kvakioh   
Дата:   10-09-13 15:26

За тези пари, което и да е като марка рефлексен апарат+китов обектив ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: yakumo   
Дата:   10-09-13 15:36

За 1000 лв. кой-знае какво ново не можеш да си купиш, но D5100 с китак и в БГ има за 900 лв. , пък за 1200 го има и с малко по-добър и универсален обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 15:38

Според мен не е възможно да се снима каквато и да е сватба само с тази техника (без външна светкавица и без светъл обектив). Трябва да сложиш изискване младоженците да си изберат светла църква, в ресторанта да танцуват бавно, за да не се размажат, и на портретите да нямат претенции за боке.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: gbdesign   
Дата:   10-09-13 15:38

Най-евтиният "сватбен" обектив за Никон е 920 лв. Тялото отделно... На лични ще ти пусна оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: slav4cho   
Дата:   10-09-13 15:39

я да видим малко снимки твои, че ми стана интересно

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 15:41

[smile]



Публикацията е редактирана (10-09-13 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   10-09-13 15:47

LEONIK - ползвала съм и Никон и Канон, и Пентакс о Олимпус, горе-долу от един клас. Снимките от Никона, менюто и цялата работа с него ме очароваха най-много. Не съм съвсем начиенаеща и имам предпочитания към марката, но тези предпочитания може и да се променят, за това се обръщам към вас.

Нели - Nikon D5100


Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 15:47

Ама този не е нов

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: kvakioh   
Дата:   10-09-13 15:49

И е от УСА...И може да не дойде.
Иначе, Никон втора ръка може да се намери доста лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: ararat   
Дата:   10-09-13 15:53

Дори и да дойде от УСА ще има едни 20% ДДС като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: mmjm   
Дата:   10-09-13 16:02

Прочете ли, че търговецът не изпраща до България? Има и други оферти с безплатна доставка до Б-я, но е твърде вероятно да се наложи да платиш мито( ако не е от ЕС) и евентуално пощенски разходи докато го освободиш от митница. Прибави и това, че на практика нямаш гаранция и си прецени струва ли си.
РР. Всъщност фотографската техника е освободена от мито имах предвид ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: ararat   
Дата:   10-09-13 16:07

Фотоапаратите са с нулева митническа ставка.
Обективите обаче имат мито, а след това се начислява и ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: LEONIK   
Дата:   10-09-13 16:25

Досега сте снимали със сапунерки. Голямото набутване при DSLR системите идва от обективите. Един приличен "сватбарски" вариообектив струва колкото (или повече от) тяло среден клас - да не говорим за ниския клас, където D5100 се позиционира. Ако сте тръгнали в тази посока, и двойно по-голям бюджет няма да стигне, пък ще трябват и светкавица, че и статив, пък и чанта, карти ...
Дайте си реална сметка с какво се захващате и дали е по силите Ви - и фотографски, и финансови!
Нямам никакво намерение да Ви демотивирам да се развивате като фотограф! Съберете повечко информация и сама преценете как да постъпите.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   10-09-13 16:31

Значи, аз не държа да пазарувам от чужди сайтове, питам за различни варианти - 2-ра ръка, Фотопавильон и т.н. Интересува ме нещо с универсален обектив, с времето ще си набавя каквито обективи ми трябват, защото по принцип слабостта ми е макро фотографията. Но тук обектива играе много важна роля, за това по-натам ще отделя специални субсидии за него. Мисля да се запиша на курсовете за начинаещи, за да може все пак да влезна малко повече в час - изчела съм доста литература, но на много места информацията се конфронтира.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: realnoncho   
Дата:   10-09-13 16:32

Предлагам всички недоволни от сватбената фотография, която са получили да минат през тази тема да видят как се става сватбен фотограф [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   10-09-13 16:39

Все пак държа да отбележа , че не съм професионалист. Не мога да отделя 10 000 лева за техника, с която няма да мога да боравя. Познавам сватбени "фотографи", които са разполагали с излишни пари, купили са скъпа техника и са решили че са фотографи. Имам усет, имам и желание. Отдава ми се, но съм все още в началото. Нямам намерение за сега да ходя да снимам сватби професионално срещу съответната сума - поне не и докато не влезна в час. Като за начало мисля , че по нисък клас от сорта на Никон Д5100 е ок за мен. Дори и Д3000....по-натам, съответно по-хубава техника. Може би не съм се изразила добре и съм оставила впечатление , че от утре почвам професионално - извинявам се ако е така, не това имах предвид. Даже мисля да потърся някой, на който да чиракувам за известно време...



Публикацията е редактирана (10-09-13 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: kvakioh   
Дата:   10-09-13 16:42

5100 втора ръка (дано да имате късмет ако е от ebay) и 35/1.8G и ги почвате сватба след сватба. За макро след втората-третата сватбва си взимате 40/2.8G и почвате макро след макро и нови сватби след сватби.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: KBaklicharova   
Дата:   10-09-13 16:43

realnoncho - Разбирам за какво говориш, но тук не става въпрос за това. Аз искам да се уча и да успея, а не да взимам парите на хората, щото имам "голям" фотоапарат, дето прави хубави снимки :)



Публикацията е редактирана (10-09-13 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: LEONIK   
Дата:   10-09-13 16:46

Такова животно "универсален обектив" просто НЕ съществува!
Както не съществува и "най-добра" марка.
Щом ще градите система съвсем от начало, най-добре е да отидете в някой голям магазин и да тествате лично. Аз бих Ви препоръчал Сони, защото произвеждат по-добри сензори (неслучайно напоследък Никон работят със сензори на Сони), разполагат с отлична оптика (благодарение наследството от Минолта и сътрудничеството с Цайс), и т.н. Други биха Ви препоръчали Никон, Канон, Сигма, Фуджи, Олимпус, Панасоник, че дори и Самсунг. Решението, обаче, си е Ваше!



Публикацията е редактирана (10-09-13 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: realnoncho   
Дата:   10-09-13 17:09

С това уточнение звучи малко по-добре [smilie24]
В случая с ограничен бюджет - някое тяло като Canon 40D втора ръка за около 500лв, един общ обектив като Сигма 17-70 и един светъл като евтиното 50 1.8. Другото което може е на първо време да се вземе светкавица вместо 50 1.8 и после да се добави. Не знам как стоят нещата с подобно еквивалентно тяло при Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-09-13 17:17

Сватбарите уж им трябваха и светкавици ... или аз съм се заблудил нещо ? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет за закупуване на техника
Автор: methood   
Дата:   10-09-13 23:59

Литература мога да препоръчам
текст


това е само копие от книгата и не е цялота, но е супер написана с примери и доста обяснения. има и доста клипове ако си я купиш ебоок формат е само 4 евро. В форума е малко как да кажа..... трудно до получиш отговор. много просто препоръчват това което имат, досто субективно мнение. аз съм начинаеш и специално тази книга доста ми помогна при избора и в първите стъпки.

Прецени сама, както са ти написали, прочети малко повече и ще вземеш решение[smile] без чужда помош.

Cheers

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »