Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: desislava   
Дата:   10-09-13 16:13

за ръка не съм съгласна, но надали заради нея са ти казали "лошо качество", много вероятно организаторите на конкурса сами да не са наясно какво имат в предвид под "лошо качество". Според мен може да искаш фидбек, демек да ти кажат какво искат да кажат и защо не ти приемат снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 16:13

Разбира се [smile]

http://photo.net/casual-conversations-forum/00a9TK


или просто потърси в гугъл "lens micro contrast"



Публикацията е редактирана (10-09-13 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 16:16

Имам един приятел, питам го - Харесва ли ти снимката ми?
-Не знам, чакай да я видя на 100%

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: desislava   
Дата:   10-09-13 16:23

...това за 100% и аз го казва понякога о.О и после се почва едно - това петно тук, това е преекспонирано, това недоекспонирано, тук липсва ръка, там око...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: niki777   
Дата:   10-09-13 16:40

в контекста на участие в конкурс, обикновено под "лошо качество" се разбира недостатъчна резолюция.

всичко останало свързано с "добро и "лошо" е абсолютна нелепица и загуба навреме да се обсъжда без конкретни факти и задания. тъй че не се морете много. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   10-09-13 16:43

Ако са ми я гледали снимката на 100% сигурно им се е видяла много зърнеста и замацана. Ето за който иска да гледа пиксели под микроскоп [smile]
http://farm8.staticflickr.com/7327/9706091389_a61dd53619_o.jpg


Иначе не знам дали има смисъл да ги питам за причините, както казах не се чувствам засегнат...просто това ме провокира да започна тази тема и не ми се искаше да се коментира конкретно моята снимка, а именно този така субективен критерии за оценяване на нечия снимка. В случая кадъра ми няма право на оценяване нито от другите хора, нито от жури, защото не е допуснат изобщо до конкурса.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: marchello   
Дата:   10-09-13 16:47

след няколко години ще гледаш по друг начин на тази си снимка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: M_D   
Дата:   10-09-13 16:50

Безсмислено е да се гледат снимки на 100%, особено от байер матрици, дето всеки пиксел е или зелен, или червен, или син, а останалите два канала се интерполират (демек, мажат). Отделно дето няма обективи, които да могат да напълнят съвременна матрица изцяло (някои се справят с централнтие зони).

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 16:52

на д800 снимката на 100% сигурно става колкото стената [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: ivanatanasov   
Дата:   10-09-13 16:52





Публикацията е редактирана (10-09-13 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: desislava   
Дата:   10-09-13 16:52

не става въпрос дали човек е засегнат или не, когато се участва в конкурс, вероятно има дадени някакви правила за участие, ако не са приели една снимка, човек просто има право да получи информация защо това се случва. Зърнеността не може да е лошо качество по презумпция, защото при слаба светлина се ползва високо изо, което предполага зърненост.

Иначе вече си прочел някои неща, които определят качествата на снимките по принцип. Номерът е в конкретната ситуация да разбереш за себе си, защо са ти дисквалифицирали снимката. Казвам го и защото много вероятно организаторите не са наясно какви са изискванията им и може би просто на принципа това ми харесва - ок, това не - значи лошо качество. Може и да не е така разбира се, но затова съветвам да си се говори с тях. Иначе ако се говори по принцип, критерии много. За всяко нещо си е индивидуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: nemchev   
Дата:   10-09-13 16:59

Микро контраст викаш липсва а? Бе вие нещо от жегите ли, от какво, не знам точно, ама ич ви нема напоследък. Под лошо качество се разбира,че снимката няма да стане за печат в размера необходим за целите на конкурса. Другите дивотии дет ги творите са съвсем други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: desislava   
Дата:   10-09-13 17:01

немчев, не всички конкурси, особено си представям във фб имат като крайна цел голям печат и изложба. За това посъветвах човека да си пита организаторите на конкурса.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: Нели   
Дата:   10-09-13 17:03

nemchev, не толкова грубо, кой е казал, че липсва микроконтраст?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: nemchev   
Дата:   10-09-13 17:11

Бе то си е малко кат хвърляне на боб. Нито е казал къв е конкурса, нито какви са изискванията на въпросните организатори. Обачи тия дивотии дет се говорят в този форум от известно време...немам думи. То не са микро контрасти, то не са некакви преекспонирани участъци, то не са некви си стопове, то не са чудесий. Ако направим една статистика на сички неща дето по-горе изброих и някои други дет не се сещам сега, съм сигурен, че нито в Нешънъл Джиографик, нито в Магнум, нито където и да било другаде по света, ще се намери снимка, която би удоволетворила критичното мнение на форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   10-09-13 17:12

Опитвам се да намеря правилата на конкурса, за да видя дали е посочено да има някакво изискване за размер, но по памет до колкото се сещам (а аз бях чел правилата) пишеше, че всеки участник може да качва снимки с желания от него размер и има право да участва с 1 снимка на ден. Никъде не помня да е било посочено изискване за минимален размер, нито пък последващо участие на снимките в изложба. А и 4128x3072 не ми се струва толкова малък размер. Но да, явно трябва да ги питам, за да узная причините, защото така единствено са написали че "снимката е с много лошо качество".
Не съм споменал конкурса от лични съображения, но ако държите толкова, мога да го кажа.



Публикацията е редактирана (10-09-13 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: nemchev   
Дата:   10-09-13 17:15

Нели, не се засягай. Не е насочено конкретно към теб, а към всички дето повтарят като папагали,неща които някой, някъде, по някакъв си повод казал. Наблюдава се някакво неистово търсене на недостатъци /за което е виновна техниката, разбира се/, а никой не се радва на идея, композиция, светлина, уловен момент или всичко друго, което може да улови една фотография /снимка демек/.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   10-09-13 17:24

OK, ето цитат от правилата... там се вижда и кой организира конкурса:

РАЗДЕЛ 5. УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ И МЕХАНИЗЪМ НА КОНКУРСА

В конкурса има право да участва всяко физическо лице, навършило 16 години, което отговаря на условията, посочени в Раздел 4 от настоящите правила. За да участват в конкурса, потребителите трябва да натиснат бутона "like / харесва ми" на страницата на организатора във Facebook (http://www.facebook.com/PhotoPavilion) и да качат поне една своя снимка, за която притежават авторските и сродните им права. Ако участникът не притежава авторски права върху качената от него снимка, той не може да участва в конкурса и следва незабавно да прекрати своята регистрация.

С участието си в конкурса всеки участник декларира, че се съгласява имената му и снимките му да бъдат обявени на страница на организатора при евентуално спечелване на награда. Тази регистрация в конкурса и потвърждението й гарантират включването на участника в конкурса за предвидените награди, спазвайки условията описани в Раздел 7.

Всеки потребител има право само на една регистрация за участие в конкурса.

Всеки потребител има право да участва само със собствени снимки, които не е представял в предишни конкурси на организатора.

Всеки потребител има право да избере в какъв размер да качи своите снимки в конкурса. Снимките могат да бъдат разглеждани свободно в този размер от всички други потребители. В конкурса се допускат снимки, които съдържат имената на автора или друг воден знак за авторско право. Всяка снимка в конкурса е собственост на потребителя, който я е добавил и той запазва своите авторски и сродни права върху нея. Организаторът не носи отговорност, ако други потребители в конкурса нарушат авторското право на собственост върху качената снимка.

Участието в конкурса не е обвързано с покупка на стоки и/или услуги.

Всеки участник има право да споделя своите снимки от конкурса с приятели, за да събира повече гласове.

Забранено е използването на всякакви методи, които по един или друг начин добавят регистрации "автоматично" вместо участниците.

Всеки участник, който се опита или наруши правилата на конкурса ще бъде автоматично дисквалифициран от организатора. За нарушениния се считат следните действия за:

а) получаване на повече от една регистрация от едно лице и/или от един профил във Facebook;

б) използване на повече от един и-мейл или Facebook профил от едно и също лице за участие в конкурса;

в) използването на техники и/или технологии, които изменят елемента на лично и индивидуално участие на съответното физическо лице в конкурса;

г) всяко друго действие, което променя механизма за участие в конкурса или увеличава шансовете за печалба на някой участник извън описания механизъм в настоящите правила, в т.ч. правилата за регистрация и за привличане на други участници в конкурса.

Решението за дисквалификация е изцяло на организатора, като той не дължи обяснение за начините на определяне на опит или нарушение на правилата на конкурса.


Не мисля, че съм нарушил някое от тези правила, а и аз не съм дисквалифициран,а само конкретна моя снимка не е допусната... но никъде в правилата не се посочва какви са критериите по които една снимка ще бъде одобряване или не за участие.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с лошо качество?
Автор: nemchev   
Дата:   10-09-13 17:26

Да, никъде не се споменава никакво техническо изискване къмснимките. Ако си много настоятелен да участваш с точно тази снимка, поискай от организаторите да те включат по споментите по-горе причини.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »