Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изгоряла лампа на SB 900
Автор: Hrisida   
Дата:   07-09-13 21:33

И така....иде реч за изгоряла ксенонова лампа на въпросната светкавица. Оставям факта, че се случи по средата на събитие. Това, което ме вълнува е какви са възможните варианти за подмяна. И цените и сроковете за това, съответно.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: pepi34   
Дата:   08-09-13 03:15

Зентекс за 1 ден, слага неоригинални за 80лв, доколкото си спомням и сервиза на Никон за много повече от 1 ден, цената мисля е двойна но за оригинална лампа. И питай, да не те подведа нещо, че това инфо май беше за СВ800.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: pepi34   
Дата:   08-09-13 03:17

А другия факт е , че лампата много рядко гори по средата на събитие от раз. Обикновено има признаци много преди това, но понякога не се обръща сериозно внимание. Да кажем, почва да прави пропуски, не пали всеки път.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: piknik   
Дата:   08-09-13 03:48

Оригиналната колко струва? със сервиза? Пепи34

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: Hrisida   
Дата:   08-09-13 08:46

Благодаря за информацията, ценна е. А лампата - просто стана на сол, красива работа...
Между другото - каква е цената в България на този вид ксенони(имам за сравнение ибейска)?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: muu   
Дата:   08-09-13 11:30

оказва се че лампата е счупена , значи... просто не се пърскат като изгорят. възможно е и други повреди по светкавицата да има.
не разбирам защо не я занесете във фирменият сервиз, ще ви я отремонтират и ще получите гаранция за ремонта...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: pepi34   
Дата:   08-09-13 15:33

Питайте в сервиза за актуално инфо. Не знам каква е цената, последно правихме подобен ремонт на една наша светкавица преди година при Зентекс. Относно ибея, не съм много сигурен, че може сама да смениш коректно лампата, ако нещо счупиш или разместиш ще спре да ти работи зума на светкавицата.А и разглобяването (по точно сглобяването) на светкавицата не е много просто занимание. Изобщо това е глупаво занимание, затова си има сервизи.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: j_mironski   
Дата:   08-09-13 22:16

Пръска се и как с пръска 2 пъти студийна ми е гърмяла и един стар Низин също

А SB900 се оказа доста бъгава светкавица че и доста калпаво направена

Ако Профаилд и Зентекс не искат, и нямам кой да ти я смени пиши едно ЛС да ти дам адрес и я пращай

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: muu   
Дата:   08-09-13 23:40

в сервиза на профайлд това им е работата да ги поправят, няма как да откажат... това колко е "бъгава" и "калпаво направена" сб 900 е меко казано смешно... за 30г. снимане с множество портативни и студийни светкавици съм видял 5-6 бр.лампи да изгарят, но никога да се пръскат.ако не бе така студиата щяха да са доста опасни места. в сервизната ми практика също.за тези години счупени блицови крушки съм виждал само след неправилна работа с телата и механични повреди.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: j_mironski   
Дата:   09-09-13 13:39

muu - Колко SB900 си отворил до сега за ремонт? Да ти пратя малко снимчици да видиш какво се случва вътре за да не ти е смешно. А това че при теб не се е случвало не означава че не се случва да гръмне ксенонова лампа.Факт е че на колежката се е случило значи става и това.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: muu   
Дата:   09-09-13 16:54

ами сб 900 са пресни, та не съм отварял много, за разлика от 800... вие предполагам сте отварял повече. пуснете снимките тук, ще е любопитно.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: ZENTEX   
Дата:   09-09-13 21:20

Оригинална и неоригинална лампа няма,има качествена и некачествена,като в живота,има цени за балъци,има и цени за тарикати.Лампите и за КАНОН и за НИКОН са едни и същи,произвежда ги една малка фабричка далеч в Азия,откъдето си ги взимам в КОЛИЧЕСТВА на много добра цена,отделно и двата производителя не ги предлагат отделно а с рефлекторите и зуум механизма.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: Hrisida   
Дата:   10-09-13 11:52

Внимателно прочетох всички коментари и препоръки. Говорих и с човек от Зентекс - днес пътува към тях. Пък какво ще открият те вътре - душата ми се е свила в очакване...
Трудно е, когато не живееш в София и трябва да решиш подобен проблем. Тук сервизи няма, опцията "техника под наем" е само смела мечта...
Сега стискайте палци само в ламБата да е дерта, пък и да не попадне пратката в някой изнервен куриер, който да и създаде и други "болежки".....
За сроковете и цената ще пиша като се върне при мен....

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла лампа на SB 900
Автор: Hrisida   
Дата:   12-09-13 10:10

Пиша, понеже обещах...
Във вторник изпратих с куриер светкавицата към Зентекс. Днес ми я пращат обратно, ремонтирана. Смяна на лампата и на уплатнения някакви - 90 лв.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »