Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Fuji X100?
Автор: djfroggy   
Дата:   24-01-13 15:41

Взех това нещо за втора безогледалка. Исках второ Оли Пен тяло, но не намерих нищо изгодно. Мислех да взимам един 17/1,8, защото често ми трябва аналог на 35мм. Въпросния 17/1,8 е хилядарка, пък изобщо не е чак толкова идеален според ревютата. Затова за тези пари взех употребяван Х100. Харесаха ми много кадрите. Единставеното, което ми направи впечатление е бавния запис върху картата и не особено правилно мерене. За второто може и аз да съм в грешка, но често снимката става малко по-търма или по-светла. Сякаш меренето се пообъркава малко. Най-често става когато се снима сграда, а слънцето е над нея примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: didesignbg   
Дата:   24-01-13 16:05

Честито, мисля че си направил един добър избор.[smilie24]
Да не би да си в някои странен режим на мерене? Хубаво е да си с последния фърмуеър. Единствения по-сериозен проблем е мързеливата диафрагма, така наречения SAB, но вече надали останаха неоправени камери. На каква цена и от къде го взе, ако може да споделиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: kristiyan   
Дата:   24-01-13 16:11

четох, че картата трябва да се форматира в камерата, и е добре да е Extreeme бърза 45MB/sec примерно или 90MB/s... За меренето, ND филтъра ти включен ли е? Spot ли ти е режима, пробвай различни режими на мерене да прецениш. :) Честито за покупката!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: didesignbg   
Дата:   24-01-13 16:36

Освен това, ако си с мак трябва да я заключваш преди да я сложиш в четеца, имаха проблем с това че мацовете си пишат разни неща по картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-01-13 16:17

днес отидох да пипна черното фуджи х100, че е намалено на 850 евро.
В лявата ръка бях с Бесата, в дясната хванах Фуджито.
Сравних визьорите, подържах ги в ръка, въртях. Просто да видя какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: djfroggy   
Дата:   09-02-13 15:40

Прекрасен е апарата. Пасна ми идеално. Ще го заменя само за Х100s. Камерата има изключително точен фокус и отличен детаил дори на високо ИСО. След две седмици снимане с него мога да кажа само хубави неща. Както ще го ползвам за стрийт и пейзажи е супер. Но............
Следящия фокус е неизползваем.
Дори и "сингъл" фокуса е бавничък. Малко бавно пише РОУ на картата.



Публикацията е редактирана (09-02-13 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   09-02-13 21:58

Щом ти харесва' това е важното.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   05-09-13 22:29

Повдигам малко стара тема, но дано да начеря помощ -
Някой знае ли дали проблема с мързеливата диафрагма се оправя безплатно някъде в България и важи ли за фотоапарати въора употреба? Ако не какъв е начина и колко би струвал един такъв ремонт?
Купих го днес от форума от "артика". Разбира се установих проблема след покупката (жалко, че не знаех за него по-рано, за да тествам като хората). Естествено последва отказ от връщане на парите. И какво ми остава като не искам да се бия, а законова норма за такива сделки няма. Вече май само ново...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: nsirakov   
Дата:   05-09-13 22:44

За апарата на ДЖфроги мога да кажа - не е мързелива диафрагмата (защото неговия х100 мина в моите ръце) :)

да бавен е фокуса, да меренето е забавно и никога не знаеш дали ще преекспонира или не... ама е такъв фън да снимаш с това бижу, че си заслужава всички недостатъци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-09-13 22:45

Отвратителна постъпка от страна на продавача. Трябва ти документ за първоначалната покупка, фактура или касова бележка и евентуално изпращане до страната в която е купен. Ако е от България е най-просто. Сигурен ли си че е SAB, би трябвало да не са останали камери с такъв проблем вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   05-09-13 22:51

Абсолютно съм сигурен, колкото и да не ми се иска, абослютно си стои отворена и експонацията зависи само от скоростта, но не и от блендата (която винаги е на 2, независимо от настройката). За съжаление не е от България, макар че има нещо като принтирана разписка за онлайн покупка от Швейцария. Иначе колко би струвал ремонта в БГ сервиз или трябва да се сменя целия обектив+зарвор?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   05-09-13 22:54

А дори да се изпраща в чужбина, миже ли след като е изтекла гаранцията?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-09-13 23:27

Щом имаш документ за покупка може би нещата са поправими. https://fuji.ch/de/static/fujifilm-kamera-support/kamera-reparaturen
- това са контактите на сервиза в Швейцария. Напиши им един мейл обясни какъв е проблема на камерата, прикачи и няколко снимки и виж какво ще ти отговорят, чак след това мисли за самостоятелни ремонти. Мисля че само в Англия се сервизират Фуждитата със SAB, но може и да греша. Можеш и директно до английския сервиз да пишеш. Не бива да те притеснява това че е извън гаранция. Решение на сервиза е и в Европа мисля по-често ги ремонтират и извън гаранция. В България за сервиз на фуджи се водят бушона, с които по-добре да си нямаш работа. Можеш да попиташ Зентекс по въпроса, дори и да не ремонтира, предполагам ще ти даде съвет. Цената за ремонт обаче сигурно ще е близо до това което си платил да го купиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   06-09-13 01:31

Изпратих мейл до швейцарското Фуджи и за всеки случай (въпреки предупреждението) и до Бушона (може пък те да препращат). Загубена история. Здраве да има! Засега май ще снимам само на F2.
didesignbg, искрени благодарности за отзивчивостта и помощта!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: daniil-k   
Дата:   06-09-13 09:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: victory13   
Дата:   06-09-13 11:22

изключително грозна постъпка [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: gbdesign   
Дата:   06-09-13 11:33

" За съжаление не е от България, макар че има нещо като принтирана разписка за онлайн покупка от Швейцария."

Човека ясно си е написал, че е купил фотоапарата от Швейцария, но желанието да се плюва по някого, надделява над това да се прочете темата, преди да се коментира... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   06-09-13 12:02

Купен е първоначално от Швейцария, аз го купих вчера от Хасково. Все съм добре настроен, но...
Измамата, тарикатщината и безочието явно са част от културата ни. Аз отказвам да стана част от нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: djfroggy   
Дата:   06-09-13 17:10

Тези апарати нямат проблем с мързлива бленда, а с малко неточно мерене. Това и мен ме отказа от апарата. Тоя просложут Фуджи 100с много се забави. Него чак сега го има по магазините.
Проблемът с "мързелива бленда" важи за първите 10 000 бройки и се ремонтира безплатно дори извънгаранционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   06-09-13 18:10

Явно моя късмет е от първите 10000 бройки, понеже определено блендата не се за%



Публикацията е редактирана (06-09-13 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: emilliano   
Дата:   07-09-13 12:30

Нещо се е объркала редакцията...
Това, което бях написал е, че ми е много жалко, че човек, на поколение над мен може без видима емоционална дилема да постъпва така. А уж това поколение е съдник на моето и възпитател на следващото. Горко ни...
Въпросът за съжаление няма законово измерение, а само морално. Той е от тези въпроси, които те карат да се замислиш, какво правиш още в страната на Станишко и сие.
Финансовата част съм готов да я преглътна, но горчилката е друга.

П.П. Не изключвам възможността апарата да е взет само с цел препродажба (което не съответства на "разказа" на продавача) и за проблема да не се е знаело (колкото и да е малка вероятноста). Но това няма никакви връзка с отказа от връщането му.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: kevi53   
Дата:   07-09-13 13:50

Не искам да вземам страна, но май е практика да се продават уж нови апарати със скрити и не толкова фрапиращи проблеми - ако мине номера. Може това Фуджи да е взето от Швейцария за препродаване от Артика на по-ниска цена, която е била намалена точно заради тоя проблем но продвача там да го е премълчал.

Примерно в Хенди точно така тук преди седмица ме прекараха - взимам ново Фуджи Ф50фд на супер цена с 2 г. гарнция щото уж последна бройка и не знам кво си - да ама не... От кутията която е така оръфана и скъсана се вижда, че е бил подмятан къде ли не, по батерията и зарядното има явни следи, че е зареждан многократно, а постфактум установих, че не му функционира стабилизацията на матрицата. Естествено като знам, че "ремонта" тук окончателно ще съсипе апарата и по-добре да не се занимавам с рекламиции го ползвам без стабилизация...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: M_D   
Дата:   07-09-13 14:16

Кво значи "по-добре да не се занимавам с рекламации"? Ти касова бележка и гаранция нямаш ли? Връщаш го и си взимаш парите. Ако нещо се отварят – даваш ги на КЗП.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: kevi53   
Дата:   07-09-13 14:31

И касова бележка и гаранция имам - неам нерви[shtrak] Па сапунера и без стабилизация си е бижу. Иначе в ония петъци на ТМ с 50 процентните намаления, какви стоки мислите че се продават?



Публикацията е редактирана (07-09-13 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fuji X100?
Автор: mesohorny   
Дата:   07-09-13 16:33

Ако наистина това е ситуацията, много долно от страна на Артика... [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Лично бях заинтригуван от този фотоапарат и дълго размишлявах дали да го купя. Бих се почувствал отвратително на твое място.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »