Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Canon SX20
Автор: Robkill   
Дата:   04-09-13 23:26

Здравейте, имам едно запитване относно проблем с Канон SX20 . Преди известно време закупих въпросния SX20 2-ра ръка с твърдението ,че работи перфектно и без технически проблеми . Купих чисто нови алкални батерии с цел да ползвам апарата 2-3 дена с тях и след това да се закупят акумулаторни , след няколко zooma забелязах проблем който се появява доста рядко - изписва ми Lens Error - restart и апарата се самоизключва . Говорих с продавача и той твърди ,че това се случва когато батериите са слаби и трябва да взема акумулаторни с 2500 ач. и всичко ще се оправи , след закупуването на такива проблема отново го имаше (направи ми впечатление ,че го прави повече не при слаби батерии а при напълно заредени ) след поредица от zoom in - zoom out 5-10 същия проблем се получаваше . За късмет продавача излезна коректен и си го взе обратно с твърдението ,че това е нормално да се случва след поредица от зоом но аз лично съм на друго мнение... Та въпроса ми е аз ли греша или нещо ме мятат в тиквите ?!!! Та това е причината сега и да купувам друг 2-ра ръка ..

Благодаря предварително за отговорите,


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon SX20
Автор: mmjm   
Дата:   04-09-13 23:38

Не грешиш. И важи за изписването на всяка грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon SX20
Автор: Robkill   
Дата:   04-09-13 23:44

Благодаря за бързия отговор колега и това ,че съм прав в случая ме успокои :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon SX20
Автор: mmjm   
Дата:   04-09-13 23:49

Моделът е доста стар, но това не значи, че е нормално да изписва съобщения за грешка. Предполагам, че след профилактика ще се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon SX20
Автор: Robkill   
Дата:   04-09-13 23:58

Профилактика , ремонт да го прави каквото иска в случая твърди ,че продава апарат в перфектно техническо състояние и след като му казах за проблема твърдеше ,че е от батериите за мен това е некоректно но така или иначе вече е минало и не ми се рови повече , повдигнах темата просто от лично любопитство и това ,че ме ядеше от вътре дали съм прав във случая или ме мотаят ..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon SX20
Автор: checheto   
Дата:   05-09-13 00:17

Ултрасоник мотора, който движи обектива, е тръгнал да си заминава и затова дава съобщението за грешка. Сега го дава рядко, но след време ще почне все по- често. Добре че продавача е излязъл точен и ако според него това е нормално - нека си го ползва със здраве, а ти се ориентирай към по- нов модел - СХ30 или СХ40 (пак 2-ра ръка). По- нови са и шанса да дефектира УС мотора е по- малък.
Успех:)

И колега - в случая си напълно прав [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-09-13 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon SX20
Автор: glaz   
Дата:   05-09-13 12:05

Прави са колегите. Имам същия модел, снабдил съм го с акумулаторни батерии 2500 мАч, работи много дълго с тях. Работата му е безпроблемна и с обикновени, и с изтощени - не дава грешки. Единственото, което съм забелязал и ме дразни малко, е разминаването в цветопредаването на екрана и впоследствие на монитора. Проблемът не е в цветови профили, калибриране и т.н. - всичко това е направено и с останалите ми апарати не съществува като проблем. Не е болка за умиране, преживява се - с малки последващи корекции на снимките.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »