Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: kingjc   
Дата:   04-09-13 11:49


Здравейте, от скоро се занимавам със сток фотография и до сега разчитам единствено на дневната светлина, което ме ограничава доста, понеже единственият ми свободен ден е неделя. Обмислям няколко варианта за осветление, за да мога да снимам и вечер след работа.
Нямам никакъв опит със светкавици, лампи и прочие и ще съм много благодарен за Вашите съвети и препоръки. Апарата ми е Nikon D5100, бюджета ми е около 700 лв. а вариантите на, които съм се спрял са следните:

http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=167&id=1035

http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=166&id=1499

това ми препоръчаха от дайнафос

Другият вариант, който обмислях е да взема 2 светкавици youngnuo 565ex за които четох добри отзиви, но до колкото разбирам, този модел е slave светкавица и ще мода да ги паля но ще трябва да ги настройвам ръчно?

Третият ми вариант е да си взема SB-700 да я оборудвам със софтбокс и статив и да изчакам да събера още парички за да взема втора светкавица, но не знам само една колко ще удовлетворява нуждите ми.
Ами общо взето това е, ще съм Ви благодарен за всякакви съвети и други предложения.
Съжалявам ако някъде не съм се изразил правилно, но тепърва навлизам в тази непозната за мен материя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   04-09-13 12:44

Каквото и да вземеш , от Динафос мога да ти издействам отстъпка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   04-09-13 12:45

Иначе първия въпрос на форумния кибик е : какво ще снимаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: alsash   
Дата:   04-09-13 12:57

какво ще снимаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-13 13:02

Форумния кибик писател, не читател[smilie5]. Това, което си дал е добро за продуктова фотография на по-дребни артикули. За портретна фотография ти трябва нещо от рода на CraftLine серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: kingjc   
Дата:   04-09-13 13:41

ами и за продуктова и за портретна фотография ми е нужно осветлението, като ще се набляга на продуктовата (под продуктова има предвид, всякакви дребни предмети до максимум с големината на бюро или нещо от сорта).
от крафтлайн серията това дали би ми свършило работа http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=168&id=1708

проста над 1000 лв за момента не мога да отделя, а и не ми се чака да ги събера, да си кажа честно [smile]
а за отстъпката ако важи предложението ще се възползвам [smile]
каква всъщност е разликата между чадърите и софтбокса, кое при каква ситуация е по добре ?



Публикацията е редактирана (04-09-13 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   04-09-13 13:55

Поредната тема за светлина. От серията крафтлайн изобщо нямаш нужда засега . Аз имам едно Стартер 200 . Ползвам го за осветяване на бял фон и за други работи . недостатък му е пластмасовия байонет . Лично аз ти препоръчвам един моноблок и един голям софтбокс с грид , който може да се маха . Най добре осмоъгълен .
Много начинаещи подценяват студиините отражатели. Лично аз ти препоръчвам да си направиш такъв от дтрвена рамка , фазер и бял картон (продава се по магазините за художници ) . така ще може да направиш схема с един софтбокс и един отражател ( из ютуб има много такива ) . Успех .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   04-09-13 13:57


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1148787_488810954544614_1016038043_n.jpg


примерно ей такива отражатели . Тук конкретно плющим с дълбок рефлеткор , но това за по нататък :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: Божидар58   
Дата:   06-09-13 19:39

Това е студиото ми. Оборудването е около 1400лв. Всичко е закупено от ДИНАФОС. Този комплект е напълно достатъчен. Имам и пчелна пита.Светкавиците са STARTER 400.


http://i40.tinypic.com/2sb0jz7.jpg




Публикацията е редактирана (06-09-13 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   06-09-13 19:49

Ама светкавичките са ма-а-а-лко по-мощни от тези,които са му препоръчали на колегата. Имах предвид точно мощността като му подсказах за крафтлайн серията[smilie7]. Тук е на ход Мечо Пух с пълна сила[smile].Винаги можеш да затъмниш ама трудно ше "наставиш" нещо дето го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на осветление за продуктова и портретна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   06-09-13 21:38

Всички мъдро обсъждат светкавиците: мощността така, мощността инак... Що за разнообразие не обсъдите какво ще има отпреде им? За цял ръст разни софтбоксове 50х70? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »