Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с CF карта
Автор: vanyatomova   
Дата:   02-09-13 13:57

Здравейте на всички! Моля ви, помогнете ми по един въпрос. Имам една карта с важни снимки вътре, която не се отчита от компютъра и апарата и иска да бъде форматирана. Това се случи след като доста безрасъдно я извадих без да я изключа като външно устройство. Възможно е да я форматирам и после да върна снимките с програма, но ме посъветваха да не бързам да го правя. Моля ви, ако някой е имал същия проблем да сподели инфо, защото е важно... хората си чакат сватбата...
Ще почерпя [beer]
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: cucicuc   
Дата:   02-09-13 14:01

Привет...

Общо взето това е положението :

http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/

Аз лично съм ползвам Stellar Phoenix.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: asahi   
Дата:   02-09-13 14:07

Напиши в търсачката ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: verea   
Дата:   02-09-13 14:16

И при мен ми изчезнаха файловете от CF картата и не можах да ги възстановя /изхвърлих картата/ ,но все пак пробвай с RECUVA

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: vanyatomova   
Дата:   02-09-13 15:52

Въпроса е, че използвах над 10 програми за възстановяване на информация от карти и изчетох доста теми, но нищо не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: pstoev   
Дата:   02-09-13 16:13

тази програма е най-добра, възстановява кадри били на картата дори след многократни форматирания
http://www.cardrecovery.com/download.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: Sokola   
Дата:   02-09-13 16:25

до колко % програмите възстановяват

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: pstoev   
Дата:   02-09-13 16:26

sokola: можеш да тестваш, снимай 30 безмислени кадри, форматирай и пробвай с различни програми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: vanyatomova   
Дата:   02-09-13 19:07

Хора... картата не е форматирана. Казаха ми, че не е препоръчително да го правя. Само щяло да усложни положението. Програми, които работят на принципа на възстановяване на снимки от форматирани карти не мисля че ще помогнат (в което се убедих след многото опити). Обясниха ми, че при рязкото изкарване на картата информацията вътре е разбъркана и заради това апаратът и компютърът искат да се форматира, за да се наредят работите и да заработи нормално. (Грубо се изразявам, но не помня термините които използваха:)) Тоест - нужен е друг софтуер. Или някакво хакерче, което обича компютърните главоблъсканици [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: zbonev   
Дата:   02-09-13 19:16

Пробвай с това:

http://www.z-a-recovery.com



Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: pstoev   
Дата:   02-09-13 19:43

vanyatomova, при мен се случи така че компа хич не вижда картата и се надявам да намеря начин да ми поиска форматиране...
ако се притесняваш направи си експеримент - с друга карта снимай 30 безмислени кадри, форматирай и пробвай с програмата която постнах по-горе..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: vanyatomova   
Дата:   02-09-13 20:00

Пробвала съм да възвръщам снимки от форматирани карти и да, получавало се е. Но не всички кадри са... цели.. част от тях са наполовина сиви.. и все пак това са били лични снимки, които и да се изгубят - все тая... Но в случая е друго.. това ми е работата.. и не мога с лека ръка да форматирам картата, дори и след това да има шанс да се върнат снимките. А ако не се върнат всички?! Това е сватба и не мога да рискувам много много...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: cameraman   
Дата:   02-09-13 20:31

Квкво има повече от туй да рискуваш??... Тя вече оа.ана работата. сега се моли поне 20-30% да спасиш. Да се надяваме, че поне си снимала отделните обекти на сватбата на различни карти... или това не е част от професионализма???



Публикацията е редактирана (02-09-13 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: nickname   
Дата:   03-09-13 10:10

На мен лично ми се е случвало да форматирам SD карта и след това да възстановя снимки. Възстановявал съм и от CF но колко точно процента незнам - мисля приблизително 100-тина. Интересното е, че се "завръщат" снимки които дори може да е забравил човек че ги е имало. Няколко пъти ми се е налагало да възстановявам снимки след преинсталация на компютър, там няма проблем, дори една снимка може да се върне няколко пъти, зависи колко са я местили насам-натам из хард-а. Ако стигнеш до формат на картата пиши едно лично да ти изпратя програмата която използвам аз. Тествал съм много такива - след като едно момиченце дойде и каза - "Преинсталираха ми компютъра, всички снимки от бала ... са в историята"
Според мен единственото което може да те спаси от форматиране е да пробваш с различни четци, на мен ми се е случвало с един четец да има проблем, а с друг-не. Друга опция е да пробваш с различните USB портове. И накрая преди да форматнеш може да се опиташ да залъжеш форматирането като НЕ избереш опцията Quick Format - но не винаги се получава и картата така или иначе се форматва.
Казвам какъв е моят опит с подобни проблеми - за мое щастие повечето от тези проблеми са на клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: nickname   
Дата:   03-09-13 10:22

Всъщност, сега като се замисля, когато ми се е налагало да възстановявам снимки от неформатирана карта, т.е. от карта на която в момента има снимки, програмата "възстановява" и снимките, които са налични, т.е. тези с които няма проблем. Прати ми един e-mail на лични, мисля, че може да ти помогне и без да форматваш. Всъщност имам при мен една проблемна SD, сега ще пробвам с нея и после ще каже какъв е резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: ifoto   
Дата:   03-09-13 11:36

Вчера имах същия проблем.
тази програма е най-добра, възстановява кадри били на картата дори след многократни форматирания
http://www.cardrecovery.com/download.asp



Снимам с 50Д и компактфлаш.Възстанових ги с посочената програма.И друг път ми се е случвало.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: Seifi   
Дата:   03-09-13 12:55

Dai na njakoi da e probva pod LINUX

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: SWE   
Дата:   03-09-13 13:54

Ако Windows не разпознава картата като устройство, пробвайте с Линукс или Mac. Много пъти съм вадил данни по този начин.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »