Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: k7   
Дата:   02-09-13 22:52

Знам, че не е фотографска тема, но имам нужда от съвет за сокоизтисквачка и цитруспреса. След около 20 дена, живот и здраве чакам бебе и ще се използва и за него някой ден, а и за нас. Интерсувам се от това какво да гледам - мощност, вместимост, възможност за работа с цели плодове, антикакпкова система- ТОВА КАКВО Е?!?, и материал на корпуса (метал/инокс/пластмаса). Дайте някакви предложения за цени и модели. Ценови диапазон до около 130 лева. Благодаря за съдействието [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: mihail_radkov   
Дата:   02-09-13 22:54

sony [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: slav4cho   
Дата:   02-09-13 22:55

За мен най-важното е мощността.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: cicomanco   
Дата:   02-09-13 22:58

Има бая време докато бебока започне да цоца сокчета. Особено цитрусови! Не взимай нищщо скъпо. Няма да го ползваш дълго. Докато се обърнеш вече хлапето ти ще гризе сурови моркови![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: mmjm   
Дата:   02-09-13 22:59

Мощността, когато става дума за бебе мисля, че и материала.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: Gru   
Дата:   02-09-13 23:05

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4134.0
- тук има подходяща тема

Написал си електрическа , но често в този форум се пренебрегва залгавието - та и аз да споделя ,че имам ръчна ( без ток )

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jvnq2278.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/glvw8873.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yqhj7923.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-09/fydw8373.JPG


http://www.zoya.bg/public/upload/productimage/1575-3735-3.jpg

, но може да се ползва за зеленолистни, моркови и още няколко по- твърди .. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: Dessisslawa   
Дата:   02-09-13 23:35

В началото бебетата пият по 1-2 лъжици сок. Н амайката ще й е по-лесно да изцеди сока с тунзух, отколкото да разглобява и мие машинарията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: shampoanta   
Дата:   02-09-13 23:38

електрически - не съм намирал нещо свестно, сега търся механични[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: mico78   
Дата:   02-09-13 23:47

Ние сме с тази http://www.technomarket.bg/products/09108746/bosch-mes-20a0
Вече 2 години работи почти през ден .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: compur   
Дата:   02-09-13 23:47

ако решиш да използваш тензух, обади се. може и да направим нещо по въпроса...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: BOZO   
Дата:   03-09-13 00:08

Купи си хубава сокоизстисквачка - децата обичат фрешове и ще я ползвате дълго време. Вземи модел, който работи и с твърди и с меки плодове/зеленчуци, INOX задължително. Подготви се с окпло 200-300лв.
Вземи голяма, която може да цеди поне по 300-400 мл. сок с едно зареждане преди да запълни контейнера с отпадък, детето ще расте и ще пие повече сок - 2г лапе смуква 300мл. сок за норматив.
Спри се на познати доказани марки, избягвай изгъзици като NEO, Zelmer, Singer и т.н жмейове ...
Гледай да се разглобява лесно и да може да се мие в съдомиялна.

1

2

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: bpavlov   
Дата:   03-09-13 03:26


А кой ти каза, че бебетата пият сокове? Не се майтапя, сериозен съм. Най важното е да суче. Всяка друга течност го лишава от еквивалентното количество кърма, което е най-важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: pepi34   
Дата:   03-09-13 03:50

Цица, трябва за бебето, Цица, това му е майката :) . Сокчетата са за по натам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: deandim   
Дата:   03-09-13 07:28

нашия е почти на 3,и досега не му даваме цитруси освен банани...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: Marillion   
Дата:   03-09-13 07:53

Аз ползвам тази:
Сокоизтисквачка Braun MP80

Много съм доволен. Цеди изключително много сок, което ме учуди. Купих я случайно /беше на промоция/ и доста мои приятели си купиха, след като им показах как цеди.

За парите си е идеална. Лесно се разглобява и чисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: imitev   
Дата:   03-09-13 08:00

Всички центрофуги имат един кусур - много чистене след всяка употреба.

Вземи си евтина - като изникнат зъбите и няма да искате да ползвате машинарията повече.

Моята у дома е някаква Уфеса и не е ползвана от 4 години. Давах я на приятели и те не са изявявали желание да си я оставят.

По-полезно е да се ядат плодовете, отколкото да се цеди сока - фибри, витамини, ала бала...

По-добре си купи стерилизатор за шишета и биберони...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: rimohit   
Дата:   03-09-13 08:54

Аз съм за ръчната!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: Frenchev   
Дата:   03-09-13 09:18

Аз имам тази на bosch, която е показал mico78 по-горе. Доволен съм, но въпреки, че имам две деца я ползвам само за нас. Соковете не са най-полезното нещо което могат да пият децата.

Естествено зависи и от родителите, но съм свидетел как заради сладостта си, соковете са много по-предпочитани от децата и понеже липсва контрол от страна на родителя, има деца на по 3 - 4 години с по 5 - 6 кариеса.

Сина ми е на 3г. и 4м. Вода за пръв път в живота си опита когато беше на годинка някъде - (това е нещо което е строго индивидуално за всяко дете, то само си показва колко нужда има) Сок не е опитвал никога още (той самия не иска).

Относно сокоизстисквачката - най-големия проблем е чистенето след всяко ползване. Има няколко отделни части които трябва да се мият добре. доста досадна работа е.

Често родителите започват да правят различни плодови и зеленчукови сокчета за децата си. Те съответно с напредването на възрастта си започват да пият повече. На родителите им писва в един момент да изискват сок и мият машината по 5 пъти на ден и се почва на QUEENs, Cappy и в най-лошият случай на евтини газирани напитки или разтворими сокчета. А това са неща които не би искал никой разумен родител децата му да пият.

Това всичкото го говоря от лични наблюдения.

Сори за офтопика, но ми се стори важно да те предупредя [smile]

Иначе бих те посъветвал да вдигнеш малко бюджета за нещо по качествено. Евтините са доста слаби или имат много малка центрофуга и за всяка ябълка трябва да ги чистиш понеже се пълнят.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: k7   
Дата:   03-09-13 09:19

Благодаря на всички, Не съм казал, че ще захранваме бебока със сокове от първия ден, тя е и за нас, но предпочитаме един ден, когато му се дават сокове да не са от магазина. Благодаря още веднъж за мненията и съветите (:

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: bOzo   
Дата:   03-09-13 13:48

Е как, прясно изцедените сокове са вредни и правят кариеси...
Тц тц тц...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за електрическа сокоизтисквачка
Автор: Dessisslawa   
Дата:   03-09-13 14:07

Пак да се изкаже старата свекърва. Синът ми на четири месеца ядеше настърган домат (без семките), а на 6 месеца изяде две касетки круши - настъргани. Естествено - всичко беше домашно производство. По сокове не си е падал никога. И винаги е бил здраво бебе. Започна да боледува чак, когато тръгна на детска ясла.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »