Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 GOSSEN
Автор: VassilK   
Дата:   01-09-13 21:44

Напоследък разглеждам експонометрите, които се предлагат на пазара."Най-мощната", с най-голяма рекламна кампания компания са Sekonic.Днес обаче видях, че легендите от Gossen, са все още в играта, при това здраво.
http://www.gossen-photo.de/english/index.php

Моделите им изглеждат много добре, особено Starlight 2.Преди си бях харесал, образно казано Sekonic L 758, но Starlight 2 ми изглежда някак по-рационално направен.(мнения от разглеждане на снимки и спецификации).За съжаление не съм имал възможността, да разгледам машинките наживо.Всъщност, това би било доста трудно, защото явно немската техника, не е така разпространена, като Секоник.Иначе Sekonic L758, знам, че има в България, даже май някой от форумистите имаше.
Ако някой има желание, нека да изкаже мнения по темата, за модерните наследници на важния уред.

Отговори на това съобщение
 Re: GOSSEN
Автор: kaschey   
Дата:   02-09-13 14:22

Всичките са много хубави, ама са скъпички.Аз търсех спотметър на втора ръка, ама нещо не можахме да се разберИм за цената...

Отговори на това съобщение
 Re: GOSSEN
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-13 18:37

мисля, че секоника е с повече екстри и по-добър дизайн
не съм сигурен дали старлайта има опция за калибриране спрямо дадена камера а това е важна опция

колкото до спотметър дето е варираш от 5 до 1 градус, то като имах секоник с тази функция винаги седеше на 1 градус

иначе за мен съм си взел това най-доброто бюджетно решение за работата ми


Отговори на това съобщение
 Re: GOSSEN
Автор: M_D   
Дата:   02-09-13 18:51

Аз си ползвам дъртия Gossen Mastersix и е пушка. Мери леко криво, което няма никакво значение, но консистентно, което има огромно значение.
Иначе то е малко трудно да се дават предложения, без да е ясно с какви цели ще се ползва метъра.

Аз само със 758 съм си играл от тия новите, дето имат спотметър, и си върши работата добре. Честно казано, калибрирането по динамиката на камерата не е чак такава екстра, но пък е доста скъпа. Ако си познаваш кривите на камерата, след един-два теста можеш да си я правиш сам тая екстра на ум.

Друго, дето може да ти е полезно: Gossen са много трудни за комуникация, ако се наложи нещо да ги търсиш. В смисъл - игнорират те. :) Секоник, от друга страна, се чудят как да си говорят с теб, само им подай, че нещо те интересува. :)



Публикацията е редактирана (02-09-13 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: GOSSEN
Автор: VassilK   
Дата:   03-09-13 11:02

Джъмбо, Госена май няма калибрация по характеристиката, на тялото.
М Д, Те немците са малко високомерни по принцип.Ще те питам нещо на лични.
Касчей безсмъртни, спотметрите са си доста скъпи по принцип.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »