Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Осветление за камера
Автор: MaXtor   
Дата:   31-08-13 18:07

Здравейте колеги, интересувам се дали някой от вас има опит относно новият тип осветления
текст


В момента работя с ето такова: текст с 4 диода,
но се чудя дали да минавам на новият тип. Предимството което съм забелязал е че новите LED панели не правят точка при близки кадри но не знам дали осветяват добре в трудно осветени места. Необходим ми е отговор от колега, който има опит, а на суха теория, все пак както се вика едно е на теория, друго е на практика.
P.S. Мисля закупуването на осветление с 300 диода.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за камера
Автор: MaXtor   
Дата:   31-08-13 18:08

.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за камера
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 18:59

здравей.
хубаво е да уточниш на каква камера ще го монтираш и ползваш, и за какъв тип снимки, продължителност, интериор-екстериор и тн.? това би помогнало да уточним, какъв тип лампа би бил най-удачен.

така наречените диодни "пити" са идеални за работа най-общо казано. предимствата са много, няма смисъл да ги изреждам, например във формат 16:9 имат много добра покриваща площ, без да дават спотово осветление.

бих ти препоръчал като добър избор спрямо цена-качество
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=16798


оптимално като тежест-размер-"сила"-захранване.

това, което си дал като пример е необосновано и излишно скъпо, а параметрите са като това горе.



Публикацията е редактирана (31-08-13 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за камера
Автор: MaXtor   
Дата:   31-08-13 20:25

Ще се ползва на видео камера Sony HDR FX-1000

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за камера
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 20:34

няма проблем в такъв случай за посочения модел.

3 варианта за захранване. принципно се продават без зарядно и батерия в комплекта, добре е да го знаеш. като модела който съм ти предложил понеже ползвам същата.

има и модели, които не се нуждаят от филтри за промяна на цветната температура, просто имат два вида диоди и димер, но аз поне не съм виждал от тези модели с достатъчно компактни размери за подобен тип камера.



Публикацията е редактирана (31-08-13 21:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »