Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 "Стената" - как беше ?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-13 20:29

Вашите мнения...[cool] [cool] [cool]
Снимки биха радвали [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-08-13 20:35

Концертът сега започва ... Не избързваш ли малко [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-13 20:46

Диди [smile] аз да си пусна темата [cool] .
Това ми е любимата група. Слушам я от 25 години, но ми се насъбраха ангажименти събота и неделя. Ако бях отишъл - щях да съм пиян поне 2 дена, а имам работа неотложна...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   30-08-13 21:41

и аз чакам отзиви[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-08-13 21:55

http://offnews.bg/files/uploads/2013/08/664977_526939627378166_1876077813_o-1024x576.jpg?325412


Така [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-13 22:04

За мен е неразбираемо и малко "глупаво", че Роджър се намесва в нашите вътрешнополитически събития...
Що не направи концерт в Русия и не пусне същото...???

Май вече не съжалявам, че не отидох, щото това щеше да ме подразни... Ляв съм по убеждения, ако на някого Капитализмът в България с тези си извращения му харесва е друга тема...

Талантът на Пинк Флойд не го коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   30-08-13 22:09

хм, остарява човекът, простено да му е


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tvk75   
Дата:   30-08-13 22:29

a аз не съм ляв по убеждения и нищо не ме дразни

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-08-13 22:31

Не обичам концертите на останки от разни велики групи. Или на разни велики групи с подменени основни изпълнители от времената, когато са били наистина велики.Оригиналът , дори на запис, си е... винаги оригинал. Иначе - Пинк Флойд ми е една от най-любимите групи. Наред с Кинг Кримсън например. Също и Йес. И стария Дженезис с Питър Гейбриъл. И Джетро (не става дума за Гибс от Морски детективи[smilie18]). И Крийм. И стария Флитууд... И кой ли още не.


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   30-08-13 22:32

Що не направи концерт в Русия и не пусне същото...???
Щото е мноо вероятно другите му концерти да са в Сибир или на оня свят, а ние сме безопасни игли, дори за тули не стааме. Един бивш премиер беше казал "лош човешки материал"...
Пинк Флойд и аз не се наемам да коментирам. С музиката им съм повече от 36 години.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mesohorny   
Дата:   30-08-13 23:47

Не знам какво ви учудва, според мен музиката на Pink Floyd винаги е носила духа на промяната.
Като се има предвид случващото се в момента в родината ни, (70 дневният протест) не виждам нищо странно в това Roger Waters да изкаже позиция чрез изкуството си (както и винаги е правил). Живеем в уж свободна страна.
Оставка.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-13 23:57

"mesohorny"
Флойд са били против войните и насилието 2-та Световна, Авганистан, Бейрут и т.н.

По твоята логика Уотърс трябва да мине през всички Европейски държави дето Социалистите са на власт и да пее: "Оставка", в Китай също...

"mmjm" [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   31-08-13 00:09

Бъдещото му пеене в Китай, ще сложи край на дългогодишната му кариера[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: neillmakoli   
Дата:   31-08-13 00:11

Концерта беше страхотен!
И мен ми се иска да гледам Пинк Флойд, но уви няма как....дори и само заради обективните причини..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mesohorny   
Дата:   31-08-13 00:14

Социалистите нямат нищо общо.
Тук става дума за едно развалено правителство и активен протест. Концертът така или иначе се състои, протестът е обстоятелствена подробност, която Roger Waters е забелязал и е решил да подкрепи.



Публикацията е редактирана (31-08-13 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 00:36

Китайците могат и да го пуснат, но евентуален концерт в северна Корея https://photo-forum.net/joro/emoticons/angel.gif

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 00:38

Не се занимайте с глупости. С тази "оставка" той повече губи, от колкото печели.
Тъпите му софийски пиари/мениджъри, ....
Тухлата в стената беше пробива, когато беше незаконна в БГ, когато не бяхте родени 95% от сегашните протестиращи.
Когато Ние пробихме тухлената стена.
Сегашните екшънстващи пробиват смешни ютонгови пенотухлички, тапети, гипскартони прегради, и т.н., разните ерзаци.
Сега политизирането и е халтура и наивитет. 2 в 1
За няколко долара повече ...
с Джулиано Джема и с един сребърен долар.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 00:40

Въпреки всичко, съжалявам, че не можах да отида.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 00:51

И аз. Много.
Но и сега ми звучи в главата. Тон по тон ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Staev   
Дата:   31-08-13 00:56

piknik, Роджър Уотърс не е срещу социалистите принципно (все пак е син на комунист). Но той е срещу тези, които градят стени. Много добре е разбрал, кой го прави в момента у нас. Отворете си малко очите "леви" привърженици!
Не ти харесвал капитализма с "извращенията" му. А социализмът харесваше ли ти? Там защото нямаше извращения, а?



Публикацията е редактирана (31-08-13 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Saxon   
Дата:   31-08-13 00:59

Уотърс не е човек, който ще оставя ПР-ите да му пишат без да знае за какво иде реч и без да е проверил. Не го мисли ти.
Пикник, като си ляв по убеждения, какво те дразни? Напротив един ляв човек, трябва да се радва, че се иска оставка на едно престъпно олигархично-феодално правитлество, което се демонстрира уклон към тотална диктатура. Какво общо има лявото тука[smilie18] Вие още малко и ще кажете, че Путин е ляв хахах[smilie18]
Ляво има в Швеция, в Норвегия, в Австрия ако щете. Къде сложихте нашите другари там, те са още преди капитализма, във феодалния строй, вие леви ще ги изкарате[smilie18]
Ама щом ви харесва и се кефите за концерти да пращат в Сибир или на оня свят, какво ли се учудвам.

ОСТАВКА!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 01:00

Моето виждане се покрива с това:

Манипилирането и манипулиращите


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 01:01

Екстра си беше ... най-якото шоу на което съм се радвал ...Който бил,бил!Жалко , дето ни наплашиха за фотоапаратите , та си оставих истинския , сапунерката ги направи едни такива сапунени ... а никой не ни проверява за техника ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 01:03

Saxon
Да бе, вчера, Уотърс беше в провинцията в БГ. Дето и е през роденщока, та оттатък, и за него, и за палаткуващите бираджии на площада пред парламента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Staev   
Дата:   31-08-13 01:05

"Ама щом ви харесва и се кефите за концерти да пращат в Сибир или на оня свят, какво ли се учудвам."
Saxon [cool][smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   31-08-13 01:13

Снимането си беше разрешено, казаха само за светкавици. .смешното беше че от трибуните долу на терена се виждаха хиляди светещи екрани на апарати и телефони... Народа вместо да гледа и да слуша се опитваше да снима...
А червените фосили трябваше да са там та да чуят накрая стадиона как викаше оставка..но малко ей така за отбелязване само, защото бяха на концерт а не на протест...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: piknik   
Дата:   31-08-13 01:13

Това с "Оставката" не беше на място. Кой ляв или десен е без значение.

Темата е за мнението Ви от концерта и витаещата 'Оставка' [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: rorus   
Дата:   31-08-13 01:14

The Wall - Roger Waters...

Доста години по-късно и в София.
Усещането беше за нещо уникално, силно, което действа не само на слуха, а ти разбърква мозъка ... и те кара да мислиш за неща, които си игнорирал с години.

Някои ще кажат - абе вокала не е като едно време, няма го Gilmour... Аз ще кажа - за този който има ум и сърце - усещането е велико - така както беше преди 25-26 години когато го слушахме на "нелегално" записани касети и сричахме текстовете преписани в тетрадка на ръка.

А от българското мрънкане - вече ми е писнало отдавна.

Когато дойде някой и не знае нищо за България - се обиждаме.
Когато дойде Великан - и виждаш как е научил 10-15 изречения на български и му е трудно но ги казва и освен това е разбрал кой е най-големият ти проблем в момента - ние пак мрънкаме.
Жалка нация сме:(

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 01:16

Saxon
Ресетнал ти се e часовника назад с половин век, приятелю.
Смешен си с тези кюлоти на плажа сред topless Ladies и тезите за Сибир.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 01:32

rorus
Не преигравай, българския проблем не е софийския проблем на жълтите павета.
А в самата "София", в топ 10 на най-западащите градове в света, издърпала 1.5 милиона от провинцията да и слугуват!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mesohorny   
Дата:   31-08-13 01:32

Saxon, rorus [smilie24] [smilie24] [smilie24]

uri64 винаги са ме озадачавали хората на концерт, снимащи постоянно. Вместо да се насладят на момента, атмосферата, звука, те ръчкат нервно в своите джаджи, блестят със светкавици и препречват полезрението на останалите. Нито ще извадят нормална снимка, нито имат нужда от такава, защото събитието е достатъчно комерсиално че ще има дузина фотографи там.

P.S
Защо "червените" фосили?
Управляващите в момента са никакви. Те нямат цели и идеали, които да ги характеризират. Просто една организация от безочни крадци и измамници. Не ми харесва как протестиращите скандират срещу "червените", "сините" или други. Всички са комбина.


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: rorus   
Дата:   31-08-13 01:37

Каноне - за да бъдеш точен в преценките си - трябва някои неща да ги видиш и пипнеш наживо. Позицията ти е силно провинциална. От 30 г. живея в София - но когато ме питат откъде съм - отговарям от Балчик.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ivjordan   
Дата:   31-08-13 01:38

Най-великия спектакъл, на който съм присъствал за всички времена. Невероятен, незабравим.
Ако някой го дразни онзи надпис, очевидно изобщо не е наясно с концепцията на шоуто и ако е бил там, напразно си е дал парите, а ако не е бил - по добре да не коментира.
Във всяка държава, където се изнася спектакъла има препратки към местната действителност. В Турция беше за Тиксим. И това ли не е правилно? Или бетонните комунистически глави нямат грам акъл, че да схванат...

П.П. Близо до нас някакъв снимаше с някакъв Пентакс (ДСЛР) и вградена светкавица. Бяхме на стотина метра от сцената. Дали му е свършила работа светката?

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mesohorny   
Дата:   31-08-13 01:39

Canon, българския проблем е комплексен и определено свързан и с жълтите павета !

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jingov   
Дата:   31-08-13 01:44

[smilie24] [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jingov   
Дата:   31-08-13 01:44

rorus [smilie24] [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 01:46

rorus
Преди теб съм живял доволно много в София, но сега живея в целия свят. За селото София, не ща и да чуя, независимо, че ходя и работя и в него. Баш софиянците са една шепа хора, на третата дума си личат. Останалото са безмълвните борчета в сцената. Гастарбайтерите на София.

Болярин, провинциалист няма!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 01:48

ivjordan, 24 години след падането на социализма(комунизъм никога и никъде не е имало) е меко казано идиотизъм да се говори и пише за бетонните комунистически глави.
А ти като си с по мека глава(или поне материал различен от бетон), що не пита човека с пентакса за ползата от светкавицата, а питаш нас?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   31-08-13 01:51
















Уотърс е гений.
Не че казвам нещо ново.
И е Личност! И Човек!
Стената чух за първи път в казармата и тя стана символ на стремежа ни към Свободата.
Толкова години по-късно на живо в София.
И същите стремежи към Свободата.

ОСТАВКА!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: rorus   
Дата:   31-08-13 02:02

Каноне,

Много си категоричен и раздаваш присъди болярино.
Уважавай по-вече различното мнение.
Силата на София е най-вече в приходящите, бедни, работливи и амбициозни "борчета".

BTW това е направило САЩ велика държава, а не местното и население.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 02:05

Свободата Санчо...” както казва Дон Кихот, оня същия, дето се е борил с вятърните мелници, „Свободата Санчо, е на върха на копието”
Т.е., за свободата си трябва да се бориш, да се пребориш със своите си вятърни мелници, дето сам си ги измислил.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 02:20

rorus
САЩ не е велика, а нова и агресивна държава, създадена е от утайката на стара Европа (престъпници) и е по-млада от няколко стари български къщи на Арбанаси. Както екскурзоводите са гаврят с поредните нафукани американци.
Явно не правиш разлика между кравари с пищови (каубои) и индианци.

А велика държава е България. 1300 години чествахме, преди 20-тина години, благодарение на социалистическата Людмила Живкова, човека, който най-много е направил за културата и авторитета на България в света от векове насам.
Аре спести ми псевдософийските си регионално-шовинистични амбиции, истинските софиянци ги познавам и много от тях лично, като дланта си.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 02:32

Тук не мога да се съглася. За това каква е държавата, се съди по благоденствието на населението, и Египет е древна, дори по-древна зържава от България, били са и по-велика държава от България, сега са същите гладници като нас. Духът и величието им, както и нашите са изчезнали някъде в миналото.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: rorus   
Дата:   31-08-13 02:33

>Автор: Canon
>Дата: 31-08-13 02:20

Няма да сляза на твоето ниво на разговор.

Предлагам ти - да се игнорираме взаимно. Живеем в различни пространства.

Бъди здрав.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Canon   
Дата:   31-08-13 02:37

Свобода или оставка?

Оставката НЕ дава свобода, а само сменя управляващите.
Свободата е, да не зависиш от тях. И тогава не те интересува кой е на власт.
Робите искат свобода, служащите искат оставка.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: asahi   
Дата:   31-08-13 03:14

Ти гледа ли Стената? Не. Аз я гледам за втори път. И пак ще я гледам. А ти си стой на Търново вий по луната.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Murnau   
Дата:   31-08-13 03:21

за мен беше доста нива под очакванията ми

остава вкус на претоплено, неприятен вкус

шоуто? какво шоу?

пс.повечето от песните на плейбек от страна на уотърс също е суперизненадващо и разочароващо



Публикацията е редактирана (31-08-13 03:27)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Стефан   
Дата:   31-08-13 04:01

Ами те го казаха хората предварително, че превода на български на въпроса, "Майко, трябва ли да вярвам на правителството?" ще е силно нецензурен [smilie5]

Така де, съвсем в духа на шоуто беше тази "локализация", и не е задължително да се тълкува като директна намеса в българската политика [smilie8]

Иначе не мога да не отбележа факта, че голяма част от скандиращите "оставка" биха освиркали и всеки "червен боклук" дето ходи да се покланя на гроба на м-р Томпсън, че и на разни други партизани...[smilie8] Факт![smilie8] Че и не само отиде, ами и се похвали пред цял препълнен национален стадион [smilie5]

Да не говорим, че примерно заради един от символите които се сипят от бомбардировачите на Уотърс (по-точно на Джералд Скарф) вместо бомби, това шоу е доста по-проблематично за представяне в една малка, но необичайно влиятелна за размера си близкоизточна държава от колко в Москва. Пък и в целия близък изток, де, заради един друг символ. В този смисъл това в Истанбул е била една наистина заслужаваща уважение "локализация" [smilie8]
А на всичкото отгоре точно днес, в контекста на днешните новини от към този регион цялото шоу "Стената" придобива особена актуалност и драматизъм... Я си представете че бяха и почнали бомбардировките още тази вечер (каквито предположения имаше), докато на нас на стената ни прожектират бомбардировачи сипещи кръстове, сърпове и чукове, $, шестолъчи звезди, месечини със звездички... [smilie8]



Публикацията е редактирана (31-08-13 04:13)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Shama   
Дата:   31-08-13 09:38

...абе то и комплексирания провинциалист си личи от две думи .

Докато има хора страдащи по социализма , все ще сме си в калта. Това да те дупат 50 години и ти да искаш още и още си е диагноза - стокхолмски синдром.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ilko78   
Дата:   31-08-13 09:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   31-08-13 10:31

хайде бе, фотографи, къде са ви снимките, един само Жоро показа[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   31-08-13 10:32

Хаха ... червения шаман Canon се е активизирал тази сутрин на тема ОСТАВКА, ама какво ли може да се очаква от човек който страда за времето на Людмила Живкова .... жалък, много жалък![smilie23]

По темата: Концерта беше великолепен, с много актуални послания, качеството на звука и мултимедията - най-доброто което съм виждал на концерт в България - изобщо радост за сетивата! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: vanquished   
Дата:   31-08-13 10:35

Жалки комуноидни фотографчета живеещи в 70те години...как не ви е срам.

ОСТАВКА!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: likeduh   
Дата:   31-08-13 10:45

Жалко за тези, които не бяха на спектакъла, ...много по-жалко за тези които няма никога да го разберат....цАНОНИО...язък ти че си станал гражданин на света...../всъщност дали си гражданин на тоя свят, то и селяния трябва за равновесието/
Човекът сподели мнението си за свободата въобще...не за нашите жълти павета....конкрет....Някой и там да са били ...не са го разбрали ...още от 70-те....
ОСТАВКА

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: georgioiv   
Дата:   31-08-13 11:34

гражданин на света.. [smilie18] [smilie18]
по-скоро селски шмекер...

Р.УОТЪРС е бил винаги моторът на ПФ


ОСТАВКА

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   31-08-13 11:59

Я, си признайте кой хвана летящото прасе[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   31-08-13 12:04

Ето кой




Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   31-08-13 12:04

[smile] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   31-08-13 12:21

Автор: mihajlov2
Дата: 30-08-13 22:31

Не обичам концертите на останки от разни велики групи.


И аз така. Затова не отидох и не съжалявам. Все пак признавам таланта на човека и умението му да ангажира социално и политически публиката. Ето, само с една дума успя да разчовърка мозъците на хората, независимо дали подкрепят вижданията му или не. На повечето въпроси няма еднозначен отговор, всеки намира отговор за себе си.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стефан   
Дата:   31-08-13 12:48

написа:

> хайде бе, фотографи, къде са ви
> снимките, един само Жоро показа[cool]
>

Аз снимах предимно видео, при това 3D:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLp1Lf3KaHw1uN4Hs7xj2nhSqC84H91vzZ

И най-добрата снимка не може да предаде атмосферата на един концерт така както видео със звук [smile]



Публикацията е редактирана (31-08-13 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   31-08-13 12:49

"Не обичам концертите на останки от разни велики групи."

ей поради тая причина си купих билет едва оня ден и никак не съжалявам, че вчера бях на стадиона.

хем не ми се ще да се лъзгам по прочетените дивотии, ем ми е трудно да се въздържа - тия, дето ся са на власт са сичко друго, освен лява партия. тия са сбор от лакоми гьонсурати, продаващи страната за дребни комисионни на чужди интереси.
и ако сичкия народ на стадиона фане по една гьостерица...или даже по една малка шибучица - светът тесен ще им се стори. ма не - требе да се протестирало цивилизовано. ми ша ни яздят.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   31-08-13 13:12

Така е, Стефане, както и най-доброто видео не може да предаде усещането, когато си с толкова хора на живо[cool]
Благородно ви завиждам[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Staev   
Дата:   31-08-13 13:14

Канонеее, Каноне (ама си се кръстил на прогнила капиталистическа корпорация), България е била страховита нация и държава и е имала велики чада - хора и държавници...До момента до който таткото на възлюбената ти Людмила, както и неговите авери от една-две генерации преди това не са направили всичко възможно да унищожат, в буквалния смисъл, цвета на нацията (убивали, малтретирали, разселвали, преследвали, ограничавали - това са уточнения за ограниченото ти и опростено мислене). На няколко етапа, продавайки смръдливите си селски гъзове на "братушките", от които българин никога добро не е видял (или ти вярваш в образа на "дядо Иван" -ако е така, явно нямаш и идея от истинската история, не тази която си учел видимо с плам като пионер и комсомолец). С едничката цел да направят СОБСТВЕНИЯ си жалък животец по-удобен и с повече привилегии (същото, каквото правят и в момента), без да ги е еня за "народа". И тези комунистически варвари ми били направили нещо за културата. Съжалявам те за мирогледа ти...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: nikton1954   
Дата:   31-08-13 13:17

Тоя червен нещастник Канон защо не се е кръстил Зенит ами изневерява на Великата Руска страна с упадъчни капиталистически японски имена!?Такъв промит мозък не съм виждал.


[smilie23]


ОСТАВКАААААААААА!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   31-08-13 13:47

Стената чух за първи път в казармата и тя стана символ на стремежа ни към Свободата.
Толкова години по-късно на живо в София.
И същите стремежи към Свободата.


JORO, това е страшното.

Благодарение на такива "напредничави" и "свободни" умове като левите Canon и piknik, които така и не се събудиха за тези десетки години и не разбраха, че "леви" няма - има престъпници, които ограбиха живота - техния, нашия, на техните и нашите деца и внуци.

И че сега децата и внуците на тези престъпници са също толкова вредни за всичко и всички [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 13:50

Бъдете по-внимателни, когато говорите за Людмила Живкова! Задайте си въпроса защо руснаците я ликвидираха!
"В качеството си на Министър на културата, Людмила Живкова прави един от рядко успешните за социалистическа България опити за реформа. Създава мощен екип в Комитета за култура, дясна ръка ѝ е историкът Александър Фол. Безспорно изиграва роля за отварянето на България в културно отношение към несоциалистическия свят — прокарва и реализира идеята за създаване на Галерията за чуждестранно изкуство в София, както и редица международни изложби и мероприятия. България посещават редица изтъкнати писатели, композитори, художници от цял свят, често по нейна покана.
По нейна инициатива са организирани честването на „1300 години България“, домакинството на България на Международната детска асамблея „Знаме на мира" под егидата на ЮНЕСКО, построяването на комплекса „Камбаните“ в София (край ж.к. Младост - 4), на Националния дворец на културата в София (който от смъртта ѝ до 1990 г. носи нейното име), откриването на десетки хиляди културни домове, библиотеки, музеи и галерии из цялата страна, организира лично успешни археологически експедиции.
Благодарение на личната ѝ упоритост е съхранен Царският дворец в центъра на София, където е било предвидено да бъде изграден нов комплекс за нуждите на държавния протокол."
За онова време това беше непростима ерес. Кой от следващите министри на културата било комунист, било антикомунист, е направил повече за издигане авторитета на България?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стефан   
Дата:   31-08-13 14:01

Оправих малко линка с видео плейлиста по-горе. Би трябвало да може да се гледат някои от клиповете като 3D стереоскопични на 3D монитор/ТВ/смартфон или аналгифно на обикновен монитор, но youtube e малко своенравен в това отношение и може и да ги показва двойни на някои [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Staev   
Дата:   31-08-13 14:05

И какво сега? Да седнем да поплачем за царската дъщеря, която направила малко по-малко безобразия от татко си...Била организирала...Била направила...Със силата и помощта на целия държавен апарат...Голямо геройство...Не сте ли си задавали въпроса, че тя работеше по проектите на пропгандата за създаване на "поносимо" за международната общност лице на социализма? Да не би да разкритикува или да игнорира някой "сициалистически реалист", без значение дали е художник, поет, писател или творец в друга област. Или промени учебните планове, за да научим истинската история? Символиката на соц. реализма я съпътстваше и нея навсякъде - или не е така? А соц. реализма не беше нито изкуство, още по-малко култура...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: fove   
Дата:   31-08-13 14:10

[smilie24] [smilie24] Staev

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 14:11

Родените след 1969-70 г, които казват, че им е било забранявано да слушат нещо и са били гонени за това (говореше се за упадъчно изкуство не беше препоръчително да се гледа и слуша, но забраните вече бяха паднали), е паталогичен лъжец, разказващ спомените на родителите си, като свои.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   31-08-13 14:18

Роденият през 59-та мой съпруг притежава всички плочи на Пинк Флойд - хайде, който е чел за онези години само в новите учебници по история, да не пише глупости.


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mesohorny   
Дата:   31-08-13 14:32

Извинете ме, не се сдържах.
http://www.youtube.com/watch?v=hUYzQaCCt2o



Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 14:32

Със силата и помощта на целия държавен апарат?
Я пак си помисли!
Отричайки, творците и творбите от това време, с какво си по-различен от теоретиците на културната революция?

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: fove   
Дата:   31-08-13 14:35

И,сигурно са издадени от Балкантон.Че те ни гонеха на концерти на Щурците и на Сигнал и забраняваха техни парчета да се излъчват по радио и телевизия.Да имаше нелегално внесени плочи и на Битълс, Пинк Флойд и т.н.За сведение роден съм 1955г.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   31-08-13 14:42

55-та и 59-та година не са ли преди 69-та?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 14:46

..и никой, нито дума за звука на концерта.
преди всичко събитието е музика.

П.П
mesohorny,
това са асахи и Уотърс !

П.П.П.
моите плочи на Пинк Флойд, "Енимълс" и "Тъмната Страна на Луната" са на сръбския Юготон, а тавата "Временна Загуба на Разсъдъка" е издание на Балкантон.



Публикацията е редактирана (31-08-13 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   31-08-13 14:47

mesohorny , добре че е Gilmour да се включи[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 15:28

"Бащата на Уотърс е загинал във Втората световна война. Майор Томпсън споделя същата съдба. Уотърс се покланя не пред нечий идеологически фетиш, а пред трагедията, сполетяла поколението на баща му и призовава тя да не се повтаря повече. Това е ясно показано в цялото му творчество. И защо - питат нищите духом - след като се поклони на майор Томпсън, Уотърс поиска оставката на "лявото" българско правителство...? Защото не можете да излъжете Уотърс, че правителството е "ляво", или че протестът срещу него е "десен" - можете да лъжете за това само себе си. Роджър Уотърс е добре информиран, че правителството е марионетна прислуга на криминалната българска олигархия, а протестиращите срещу него искат да вземат живота си в собствените си ръце - каквито и да са възгледите им в политиката. Уотърс не може да НЕ подкрепи хората, които искат да вземат живота си в собствените си ръце - той ги призовава именно към това през целия си живот и с цялото си творчество - заедно с колегите си от Пинк Флойд."

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jingov   
Дата:   31-08-13 15:41

мара каза "и ако сичкия народ на стадиона фане по една гьостерица...или даже по една малка шибучица - светът тесен ще им се стори. ма не - требе да се протестирало цивилизовано. ми ша ни яздят." !!! [smilie24]

[smilie24] [smilie24] абсолютно вярно !




п.п.На мен лично ми свалиха комсомолската връзка пред цялото училище, задето съм разказвал за Флойд и Утър , в ония времена !


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: don_kolev   
Дата:   31-08-13 16:00

Концертът беше уникален и като звучене и като ефекти. Спомних и текстовете и всеки един момент от филма.

Няма да крия, че ми стана истинско хубаво когато целият стадион зарева "оставка".[cool]

И сега какво другари? На Уотърс ли ще дърпате ушите? Много ви дразни тая "оставка". Нали сте наясно, че тя ще се случи?

Ако само това сте видели от концерта е било по-добре да останете вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 16:46


http://s37-temporary-files.radikal.ru/bef0f3d5b1d943609aa2dd629a8280c4/-88693455.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 16:48


http://s37-temporary-files.radikal.ru/276d16fabfb6418a84f82be55d2b1bc5/-88693455.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 16:49


http://s37-temporary-files.radikal.ru/a8a7798df4c948499a871b320f10be02/-88693455.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: attempt   
Дата:   31-08-13 16:51

Сега промоутърите да питат МВР колко хора е имало на стадиона.И съответно за толкова билети да платят данък. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 16:52


http://s34-temporary-files.radikal.ru/010a2fd876c24d0688a964c1b9809e03/-88693455.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 16:56


http://s33-temporary-files.radikal.ru/b7ae55f03b6c424283cb7df9fc28d5a3/-88693455.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Стефан   
Дата:   31-08-13 17:21

За звука като говорим, трабва да се отбележи, че съраунд ефектите си ги биваше - това нали за първи път се прави на концерт, че и на стадион [cool] От две различни позиции ги гледах/слушах двете части (заради недомислие на организаторите и даже на ръба на стадиона беше добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 17:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   31-08-13 17:29


http://s36-temporary-files.radikal.ru/dcb79b3b44c44d5b988e391d44e33e8b/-88693455.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   31-08-13 17:55

да, и аз чух, че даже и там било добре...за разлика от рамщайн, дето там беше пълна скръб. имало е колони и пищялки навсякъде, внушителни звукови ефекти и чудесни звучене въобще

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: likeduh   
Дата:   31-08-13 18:05

след МАРА. другите коментари стават леко излишни...
остатъка от групата направи сериозно и запомнящо се шоу....
Имаше идея, смисъл, провокация...
Явно е успял....щом се започна пенявене...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 18:14

Чудесно !
И все пак трябваше да видим първо концерта "Животни" на Пинк Флойд.
Там, с трите едноименни парчета: Свине, Овце и Кучета, се влиза в характерите на трите социални слоя на съвременното общество.

П.П.
музика на Пинк Флойд без Гилмор, е като пикня без пръдня.

П.П.П.
Дейвид Гилмор също не губи времето което му остава, и носи духът на легендарната група. Много точен, импровизира така, че да запази оригиналното звучене през многото минали години.



Публикацията е редактирана (31-08-13 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Стефан   
Дата:   31-08-13 18:34

Нищите духом е добре казано, но ги има и от двете страни - факт е, че доста хора от протеста първосигнално биха освиркали всеки който ходи да се покланя на партизански паметници независимо с какви мотиви, стига разбира се да не се казва Роджър Уотърс. Между другото м-р Томпсън не случайно са го пратили са свръзка с българските партизани - самия той е бил "комуняга" отвсякъде, член на GBCP ако не бъркам абревиатурата, британската комунистическа партия, даже според някои изследвания, вкл. май и книгата която чете Роджър Уотърс в момента, е жертва колкото на Втората световна война, толкова и една от първите жертви на Студената война - има сведения че може да е бил нарочно изоставен от SAS и въобще британските служби, за да се разправи с него българската жандармерия, както тя си знае забравяйки разни там женевски конвенции...[smilie8]

Факт е също така, че хората с възгледите на Роджър Уотърс още след първите дни бързо-бързо ги изгонихте от протеста - всеки който излезеше с някакви идеи противоречащи на принципите на неолиберализма моментално биваше обявяван за провокатор и (в някои случаи) извеждан от полицията. Самия факт, че един единствен път само подочух нещо за протести пред офисите на Корпоративна търговска банка, банката (и собственика й) обвинявана че стои зад цялото задкулисие с Пеевски и въобще, и след това се заглушиха всякакви такива идеи е показателен - други хора биха и потрошили офисите, ама това май ви идва твърде "левичарско" на вас. А пак повтарям - нали видяхте какво "валеше" от бомбардировачите прожектирани на Стената [smilie8] Сърпа и чука бяха само един от многото символи, имаше и доста търговски марки в частност [smilie8] Та, убеден съм, че Уотърс щеше да бъде един от първите остракирани ако се беше включил в протестите от първия ден [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 18:53

Стефан

абсолютно подкрепям всичко казано от теб, защото това е моето виждане. това само показва колко сме провинциални и неграмотни в политическите и чисто хуманните си разбирания. Уотърс твърде ляв за едните и твърде десен за другите, тоест надскочил идеологиите или по-точно отишъл отвъд тях.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   31-08-13 19:01

ми стефане, то аз затва на протест не съм стъпвала след 97-ма.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 19:04

А аз ходя на протестите и ще продължа да ходя, защото друг път няма пред нас, а и не искам да се срамувам от себе си най-вече.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   31-08-13 19:14

табла, ами ако всеки от нас беше правил онова, което трябваше да прави през всичките тия 25 почти вече години, изобщо нямаше да са тия гьонсурати на власт тук. а сегашните протести са някаква индулгенция за онези, които не са правили нищо, защото "една птица пролет не прави". само гледай - всеки смята, че неговото право е най-правото право и неговата истина - най-истинната истина, па ако мое и джобът да му се пълни - чудесно! ми ем к.ра до края, ем душата в рая няма да стане.

а впрочем аз бех просто на концерт! но оставката я искам. ма не само оставка, ами и присъди!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 19:27

ами аз не знам кой, какво е правил или не през тези 25 години,официално колективна вина имаше в едни други времена. а като гледам 25-30 годишни по протестите, не ми идва отвътре да ги назидавам защо не са правили нищо. и последно, никога не е късно да си поправиш грешките.

за истината...трябва да си средно интелигентен, за да прецениш, анализираш и разбереш какво представлява сегашната власт - най-уродливото дете на Прехода. Не че предните бяха цветета, и по-предните и тн., но това не може да е извинение цял живот - няма други, седи си домА.

И аз бях на концерт, но твърде много знам за Музиката, Уотърс и Флойд, за да не отида или пък за да се подведа по посещението в Литаково и надписът Оставка, но и да го гледам само като концерт.

Уотърс ни каза едни неща и си отиде, сега какво сме разбрали и тн., си е наш проблем. Ако си разбрал тези неща вчера, а си 40+, значи поне ти остава възможността да се погрижиш децата ти да получат нужното обяснение за Света, за да не бъдат роби.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 19:33

като знаеш много за музиката и Флойд, знаеш ли защо е създаден албумът Стената през 1980г. ?
какво са искали да кажат Флойд с него тогава ?



Публикацията е редактирана (31-08-13 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   31-08-13 19:34

е, ся...ако си 40+ и си ги разбрал вчера - тя работата е отекла и вероятно бързо ще ги забравиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 19:45





Публикацията е редактирана (31-08-13 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 19:48

концептуалната идея за "Стената" не е на Флойд, а е изцяло плод на Уотърс, еднолично, включително и парчета, които другите не харесват и те отпадат, за да бъдат по-късно част от "The Final Cut". Концепцията на "Стената" Уотърс развива и до ден днешен и тя има много различно послание от създаването си през 1979г. От много лично изживяване до универсално, политическо послание днес.

Уотърс винаги е бил ангажиран с войната-войните и последствията от тях. Когато не познаваш баща си и той дори няма гроб това е обяснима обсесия, а когато направиш връзките откъде и защо "идват" войните и имаш дарбата да го кажеш чрез музика на милиони по Света..е това вече си е История.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-08-13 20:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 20:02

идеята за създаването на Стената е твърде егоистична от тяхна страна, точният факт явно не знаеш, но и аз не съм човек който да те учи на това. далеч е от политика и хуманизъм. дори, обратно на това.
филмът Стената е биографичен за Уотърс (ако не знаете).
Гъвкавост в развитието на творбата ! ... Евангелие в музиката. Може да го четеш както искаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 20:06

виж сега, за умората от турнето In The Flesh, раздразнението от фанатичните фенове, следващи вече една група със звезден статус, конкретно за наплютият фен висящ на оградата няма да пиша. Самият Уотърс се извинява малко по-късно и точно тази му реакция го провокира да осмисли самата идея за "Стената" и това в какво се е превърнал самият той.

а тук мисля хората са се постарали добре

http://www.thewallanalysis.com/main/




Публикацията е редактирана (31-08-13 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 20:16

това което посочваш е като либрето на творбата.
ама раждането на идеята : " Искате ли да направим един албум с който..... .......?" малко хора знаят, и в гугъл не излиза : )

..и аз няма да го кажа. че сте големи специалисти по всичко тук.
а какъв съм че да ви уча ? .. никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 20:19

ами радвам се за теб, приличаш на ранният Уотърс от времето на "Стената" [smile]

понеже повече вярвам на казаното от Уотърс, няма такова изречение като "Искате ли да направим един албум с който..... .......?"



Публикацията е редактирана (31-08-13 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: likeduh   
Дата:   31-08-13 20:21

казвано е тука...МАРА -президент...
подкрепям..или направо Р.Уотърс да и дава шмайзера....:)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: piknik   
Дата:   31-08-13 20:28

Вероятен отговор на въпроса на "luboar".

"Искате ли да направим един албум с който..." да изгради Стена между групата и Феновете - символизираща отчуждението на Флойд от публиката на големите концерти.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 20:31

не знам на кой приличам, ама през 1979 когато свирихме "Свине" пред съученици в залата на училището където учех. Когато се разгрухтяхме, дойде един даскал, и издърпа кабелите на усилвателите под освиркванията на децата. Имахме и гости, ученици от ГДР, които не бяха чували за парчето и албума.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 20:31

пикник, печели !
(познавача отпада)



Публикацията е редактирана (31-08-13 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 20:37

отчуждението на Уотърс не може да се приписва на цялата група. Физическата Стена на сцената по концертите, е само визуалната част, парче от общия замисъл на Уотърс и тя бързо се оказва твърде скъпа и безполезна. толкова за познавача.



Публикацията е редактирана (31-08-13 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 20:44

ами, какво. Уотърс им е бил началник и ги е карал да му свирят парчетата.. :)
В група решенията се вземат така, че един да не е съгласен, нищо не става. ..бегай се образовай, и не се излагай във фотографски форум.
аз имам профил във форум за музика, ама един ред не съм написал от уважение към хората там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 20:47

не си далеч от истината за Уотърс, но аз пък нямам дори профил в музикален форум и понеже не съм, и свирил Пинк Флойд, няма да нареждам кой къде да ходи. сполай ти. не, всъщност ти какво искаше да кажеш през цялото време?



Публикацията е редактирана (31-08-13 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-08-13 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   31-08-13 21:15

каквото съм искал, го казах.
за Уотърс този концерт е пари. И знае как да ги вземе. Не превръщайте това музикално събитие в изява с голяма политическа значимост.
Уотър вече е забравил за България. Той мисли само за просперитета на Британия, и ще си плати данъците там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-08-13 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: belone   
Дата:   31-08-13 21:48

Най-доброто шоу, което е имало у нас и като звук и като визия!За тези с левите идеи има един други прояви, т.н. паради[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-08-13 21:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   31-08-13 21:56

не, и той е ляв като мене



Публикацията е редактирана (31-08-13 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-08-13 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 22:00

Да свалим олигарсите от власт, да вземем откраднатото от тях и да го върнем на ограбения народ е особено дясно виждане. Безкръвната революция също е дясно изобретение.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-08-13 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   31-08-13 22:05

Dumbledore ти май задаваш отговор [smile]

че който прави ''пушилката и отвличането на вниманието''

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mmjm   
Дата:   31-08-13 22:05

Засега му е рано на Господ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyanivanov   
Дата:   31-08-13 23:12

Канон, какво си пробивал, ако не е тайна? СТЕНА? И къде и как, ако съвсем не е тайна?! Или мислиш, че никой тук не знае?!
Хайде стига... единият бил "ляв", затова бил против протестите. Капитализмът му бил враг, пък сегашното правителство не е хич, ама хич мафиотско-капиталистическо, не е маша в ръцете на най-гнусната част от дивия олигархичен компрадорски капитал, създадена и владяна от ДС и бившата червена номенклатура плюс дечицата им.
Бабината им трънкина на хората, готови да подкрепят мутро-компрадори, само защото според тях са "от нашите, не от чуждите", без извинение! Що ли се дразня от хора, на които СТЕНИТЕ СА В ГЛАВИТЕ И ДУШИТЕ ИМ!
ОСТАВКА!


***
gaco.bacov45, мерси за снимките.
За J0R0 се подразбира...



Публикацията е редактирана (31-08-13 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   31-08-13 23:13

Как добре се разбирахме, когато си обсъждахме Шамара и Веско Маринов.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Sassho   
Дата:   31-08-13 23:17

Дайте линкче към видео от концерта в София , ако има такова де [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Staev   
Дата:   31-08-13 23:48

stoyanivanov
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: asahi   
Дата:   01-09-13 00:45

Роджър Уотърс сам поискал надпис "Оставка" на сцената

Има и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   01-09-13 01:23

Ми не ми хареса концерта... но аз нямах големи очаквания, та не бях разочарован..

"Стената" е затворена структура, която не се е променила и си с впечатлението, че гледаш нещо изтъркано чак до болка и посиняване...
И преди директните, неалегорични послания и политизирането дразнеха, но личния ъгъл имаше въздействие..
Сега, гледам, ъгъла се е променил към някакъв планетарен идеализъм, който е просто eдна доларопечатница... да не говорим, че по същество това са леви идеи.

Я феновете да обяснят как от личното се стига до планетарното [smilie18]

"Геният" започва меркантилно да бълва едно и също, докато руши стени и освобождава хората...

И "The wall" никога не е бил концептуален албум [smile]
RW е добър текстописец и е педантичен в детайлите, харесвам много текста на "Кучета" от Animals.
От "Стената" като музика ми допада "Run like hell".
Съраунда беше на много добро ниво.
Но като цяло скука.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mesohorny   
Дата:   01-09-13 01:29

asahi, мишо шамара не е съгласен https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif


http://offnews.bg/index.php/236722/shamara-izbuhna-vav-fejsbuk-e-em-ti-uotarsa-e-em-ti-plateniya-met...

Но той все пак е "контрапротестиращ и подкрепя правителството".
Фарс. Оставка!



Публикацията е редактирана (01-09-13 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: slav4cho   
Дата:   01-09-13 02:35

Шамара взе много да се изживява...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DonBasilio   
Дата:   01-09-13 10:17

Аз ли пропускам нещо ама на нито едно видео от този концерт не чух "целия стадион да вика "Оставка"". Както се каза по горе?

Прегледах и предишните концерти на RW. Ами то няма нищо ново. Един спектакъл. Няма нищо "прави се за първи път тук" - май просто търговски трик.

И ще се окаже, че каквото и да си говорим става въпрос за пари:
Roger Waters



Публикацията е редактирана (01-09-13 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: don_kolev   
Дата:   01-09-13 10:38

DonBasilio.
Пропускаш, пропускаш!

И какво като става въпрос за пари, ако музиката ти носи удоволствие.
Идеалисти!
Чуват това което искат и живеят на фотосинтеза.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: don_kolev   
Дата:   01-09-13 10:45

Все си мислех, че има надежда българите да станат малко по-позитивни.
Оплюхме и Роджър и Пинк Флойд!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tvk75   
Дата:   01-09-13 10:46

няма такава надежда

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: J0R0   
Дата:   01-09-13 10:56

Автор: allanpoe
... просто eдна доларопечатница

Автор: DonBasilio
... каквото и да си говорим става въпрос за пари:


Тия думи освен духовната пустота на авторите им не показват нищо друго. Завист някаква, знам ли.

Да кажеш за някой творец, че парите са основния движещ мотив в творчеството му, е обидно отношение.
Независимо дали става дума за Уотърс, за Стоянка Мутафова, за Мара или за някой читалищен самодеец.

Хората творят, защото им е приятно да правят това което правят.
Защото това е начин за себеизразяване.
Това че някои са получили повече пари от други, от творчеството си, е вторично. То е следствие от куп други причини, но не е двигателят да се прави нещо.

За кинти може да бичат разни имитатори халтураджии, ама точно па за Уотърс да кажеш че е такъв е тъжно.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   01-09-13 11:19

stoyanivanov
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: geokar   
Дата:   01-09-13 11:28

Dumbledore, досега не знаех, че теософията е дело на западните марксисти. Благодаря, че ми се отвориха очите.
А колкото до "Стената", тя беше недолюбвана, но и умело използвана от пропагандата като "критика на капитализма и милитаризма, на промиването на мозъците в западното общество" и т. н. и в никакъв случай не беше забранено понятие. Роден съм през 58 г. и все още съм добре с паметта.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   01-09-13 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: slav61   
Дата:   01-09-13 11:39

само заради първите секунди от началото, през които ми избиха сълзи и тръпки си струваше
и съм благодарен на сина си,че ми подари това изживяване

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: asahi   
Дата:   01-09-13 11:41

"Друга тухла в стената" се въртеше по националното радио, албумът го представиха в Пулсиращи ноти или Музикална стълбица. Тогава беше популярно движението на политическата песен, та Стената беше причислена към тях. Тогава този номер минаваше, защото другарите не знаеха английски, а и не се замисляха много ако изпълнителите изглеждаха прилично облечени и не пикаеха на сцената.

Виж, по-старите албуми на Флойд бяха яко табу. Не знам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jradev   
Дата:   01-09-13 11:41



> http://www.dnevnik.bg/video/2013/08/31/2132407_video_rodjur_uoturs_sam_poiskal_nadpis_ostavka_na/
> Роджър Уотърс сам поискал надпис
> "Оставка" на сцената
>
> Има и видео.

Хаха, моето видео се прочу и в дневник :)


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   01-09-13 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jradev   
Дата:   01-09-13 11:51


http://farm4.staticflickr.com/3765/9640991073_a4fa36d121_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jradev   
Дата:   01-09-13 11:53


http://farm4.staticflickr.com/3797/9640991565_8c313825b8_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: kam   
Дата:   01-09-13 13:57

Това искат управляващите - да сме разединени - леви и десни, млади и стари, село и град....

Само обединени от една обща идея, да махнем тумора, ще успеем, поне заради бьдещето и децата ни...

ОСТАВКА!

И това ще е само началото!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Murnau   
Дата:   01-09-13 14:00

Тия думи освен духовната пустота на авторите им не показват нищо друго. Завист някаква, знам ли.

мне

скука показват, на мен също ми беше скучно

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: J0R0   
Дата:   01-09-13 14:09

Да ти е скучно е съвсем различно от това да твърдиш за някой творец, че парите са му основния стимул за творчество.
Едното няма общо с другото.
И на мен много велики произведения са ми скучни, но не бих се изказал зле за авторите им.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   01-09-13 14:50

в "...просто една доларопечатница", може да се превърне всичко. вкл. библията, правата на човека, мона лиза. може и да бъде превърнато. зависи кой кога как подходи. човек рядко похожда по тоя начин, когато си прави кефа. аз лично си мисля, че тук не става въпрос само за кеф, някак си го виждам като мисия, желание към някаква идея, която е важна за автора - да бъдат приобщени максимум хора - като сбор на съмишленици. в този смисъл става дума за пропаганда. на мен не ми пречи, когато някой печели пари по подобен начин.
пречи ми когато се печелят пари ей тъй на, зарад самите пари...
аз на бай роджър пачките няма да му броя, няма и да го издигам в култ, но ще съм му благодарна, че съм чула и преживяла музиката на флойд, а също - че съм видяла "стената" в часност на живо.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   01-09-13 15:07

Винаги съм мислила, че Уотърс написва албума заради Сид Барет, след като "лудият" гений на групата я напуска


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: don_kolev   
Дата:   01-09-13 15:23

мара[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   01-09-13 15:29

JORO, ах, прости, че хуля идола ти :)
Явно съм духовно пуст и преждевременно погубен, както казваш ти...

Здравей. Кристиан Александров съм, т. нар. christal (2005-2012) R.I.P. [smile]
Пиша тук, защото едно време също много харесвах въпросния... и той със сигурност има талант.

Не е нужно да се обяснява. Всички от Флойд най-открито казват, че най-голямата им и първа мечта е
да забогатеят - още през 60-те. Това поне не е тайна, разрови се.

Това, което са създали никой не го оспорва.

Но как би нарекъл ти създаването на "спектакъл" с който обикаляш света и правиш абсолютно едно и също,
фиксирани акорди, хореография, ефекти? Лично удовлетворение и себеизразяване?? Не, разбира се...

Личното удовлетворение и себеизразяването... хаха, не знам как може да има по-кретенски изрази.... приключват с подреждането на нотите и написването на стиховете....
Позволи на един духовно пуст завистник да ти го обясни :)
Какъв е мотива да ги изпълняваш до скъсване още 35 години? Едно и също? И да пееш на плейбек?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   01-09-13 15:40

Всеки спектакъл, Кристияне се изпълнява докато има публика.
Не приключва с подреждането на нотите или написването на стиховете.
За композитора и поета, може би, но не и за актьора и певеца.
А Уотърс е и актьор и певец в спектакъла си.
И в нашите театри има спектакли, които се играят по няколко сезона, че и с години.
35 години едни и същи ноти, едни и същи текстове - ужас.
За Фигаро и Кармен какво да кажем :)
Моцарт също е писал за пари.
Но както казах, това не е водещото и определящото при никой творец.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GSS   
Дата:   01-09-13 15:47

allanpoe - Може би защото все още има хора които искат да го видят, чуят и преживеят.
Концерта беше повече от уникален. Няма какво да се коментира пълните стадиони говорят достатъчно за това. Радостното е , че има много млади хора знаещи текстовете на изуст. Бяхме там пяхме, а що се отнася до посланията те са актуални и до днес няма какво да се променя...
Поздрави на всички които харесаха шоуто.



Публикацията е редактирана (01-09-13 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   01-09-13 19:34

Дуварът

http://www.demokrathaber.net/images/haberler/irkci_bir_duvara_ihtiyacimiz_yok_1307976360.jpg


Стамбул
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: realnoncho   
Дата:   01-09-13 20:14

Аз не мога да разбера защо толкова се палите за този надпис. В Румъния имаше подобна заигравка по време на тази песен за тяхните, сигурно другаде и за други. Човека си прави шоуто и толкоз - нито отричане, нито прекалено вживяване са полезни.

Аз не знам как още някой епъл фен не се е засегнал от i-надписите [smilie25]



Публикацията е редактирана (01-09-13 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   01-09-13 20:15

т'ва никой не го разбра

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jradev   
Дата:   01-09-13 20:35

написа:


> Но как би нарекъл ти създаването
> на "спектакъл" с който обикаляш
> света и правиш абсолютно едно и
> също,
> фиксирани акорди, хореография,
> ефекти? Лично удовлетворение и
> себеизразяване?? Не, разбира се...
>
> Личното удовлетворение и
> себеизразяването... хаха, не знам
> как може да има по-кретенски
> изрази.... приключват с
> подреждането на нотите и
> написването на стиховете....
> Позволи на един духовно пуст
> завистник да ти го обясни :)
> Какъв е мотива да ги изпълняваш до
> скъсване още 35 години? Едно и също?
> И да пееш на плейбек?
>

"В очакване на Годо" се играе от 1953 година...гледал съм го 3 пъти в Армията, и не ми изглеждаше никак кретенски.

Стената гледах два пъти - в Загреб и в София, и това са едни от най-смислено изхарчените ми пари. Бих гледал и двата спектакъла пак, и пак, и пак...

А вий (знаете си кои)...вий сте идиоти!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   01-09-13 20:38

Това вече прозвуча по ботевски[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: jradev   
Дата:   01-09-13 20:44

тъма, не думай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   01-09-13 21:00

Темата стана страхотна - букет от мнения.[thankyou]
Не бях на концерта, за което съжалявам... писах по-рано защо.
Всеки от групата Пинк Флойд е униакален сам по себе си. Заедно правят нещо и са направили, което друг не може да направи, както Моцарт, Бетовен, Битълс, Линард Скинард, J.J. Cale, Стоунс, Джо Кокър и много други.

ДА НЕ СЕ РАЗБЕРЕ НЕПРАВИЛНО - СПОМЕНАТИТЕ ТВОРЦИ СА УНИКАЛНИ !

Но Флойд се отличават с нещо, което дърпа струните на душата, нещо необяснимо - сякаш са ИЗВЪНЗЕМНИ..., като ги слуша човек стават "Очи на плочи" [smilie10]. Ще си пазя винаги касетките TDK записани от Плоча - това пукане и "белият шум"
Първо си записах - "The Final Cut". С това не се почва да се слуша Флойд, но много ми хареса, после "Wish You Were Here".
Хвърлих се после и на ранните - "More, Ummagumma, Гайдаря".
После чух: " Забулен в облаци", тук даже свирех 1-2 песни - правех се на Китаристче [smilie5] и....и....и..., аз си свирех яко [smilie5] по 8 часа на ден.

После си записах пак от плоча "Мeddle, Атомното сърце на майката и Animals" и откачих....[smilie10] невороятни !!!

После чух концерта в Помпей - лудница - първият концерт на слънчеви батерии в света - влязъл в Гинес.
Това 1971-1972 година.

Най-накрая чух "Обратната страна" и "Стената".

Ще изброя любимите ми Албуми на Флойд - без да степенувам:

Wish You Were Here, Animals, Мeddle, Атомното сърце на майката, Забулен в облаци, The Final Cut, Обратната страна на луната.

"Стената" остава към края на любимите, даже тъпите Журналя я преекспонираха през годините. Като питаш някого какво е Пинк Флойд и той ти казва - "Стената". Питам: "слушал ли си друго, а той ... ами не".
Мое мнение: " Стената" представлява 7-8% от същността на Флойд.

Който мисли, че ги познава, чрез този албум се заблуждава...

Пак казвам - съжалявам, че бях възпрепятстван да отида.



Публикацията е редактирана (01-09-13 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: bratico   
Дата:   01-09-13 22:02

Самият факт че,цял ден някой пише за концерта е показателен(и това във фото форум).Който може вижда!!!!Наздраве!!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: мара   
Дата:   01-09-13 22:13

Автор: luboar
Дата: 01-09-13 20:15

т'ва никой не го разбра



ай ся, чак па...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   01-09-13 23:06

Поздрав за "luboar" и "мара" :

http://www.youtube.com/watch?v=TGFNnpWOyq4




Публикацията е редактирана (01-09-13 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ivjordan   
Дата:   01-09-13 23:47

Ще се постарая да съм кратък:
"Стената" е нещо невероятно, което се появява на финала на творческия път на една група, която е създала купища невероятни албуми.
Винаги съм се чудел на мерните единици на "Билборд", които казват, че "Тъмната страна..." е в класацията повече от 750 седмици... Ами, това май прави повече от 15 години.
Няма друга такава група. Факт.
Между другото, май за последно седмиците надхвърлиха 1000, което си е 20 години.
Оф, то на форум не става, не можеш с писане да обясниш, колко са големи Флойд... Трябва да ги чуеш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-09-13 00:10

Да вземем например Comfortably Numb... Просто невероятна. Една от най-любимите ми. Но кой знае защо е желателно и Гилмор да е някъде наоколо при изпълнението на тази песен, а не само Уотърс...[smilie18] А и не само той. И това се отнася кажи-речи и за всичко останало при изпълнение на албума. Съжалявам, но точно ето такива "дреболии" ме дразнят при "живо" изпълнение на "Стената". Знам. Това е положението и няма връщане назад. Но все пак жалко. Ех, какво щеше да бъде в днешно време да се отиде на концерт на Пинк Флойд, ама в пълен състав...



Публикацията е редактирана (02-09-13 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   02-09-13 00:11

Прав си Приятелю "ivjordan", ама не всеки може да слуша...

Има един анекдот - ще го перефразирам, за да не обидя нкого.

И така - Един оглушал и отишъл на доктор. Д-ра вика: "Ми тук има един донор ( тъп и необразован е бил човека ) ще ти присадим неговите тъпанчета - ок.
Идва пациента след 2-3 дена - Докторът пита: "Как е чуваш ли?"
Пациентът казва: " Чувам Докторе, ама нищо не разбирам..."



Публикацията е редактирана (02-09-13 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   02-09-13 00:23

"mihajlov2" [smilie24] [smilie24]
Нека почетем Ричард Райт - ТИТАН [thankyou] Нека почива в мир.

Comfortably Numb без Уотърс:

http://www.youtube.com/watch?v=cAMnqZqn6RI

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   02-09-13 00:55

Жоро, класическите композитори не си адаптират произведенията за стадиони и не ги изнасят на тях. Някакви криви сравнения правиш.
Да, докато има публика. Порното доказано изкъртва всички рейтинги и това води до нова продукция. Индийските филми с много любов и музика също :)
Довод ли е това?

Не ми се спори особено... доста неангажираща и скучновата ми е музиката точно на "Стената" и не ме е грабвала за разлика от други техни неща - преди това.
Виж за филма не мога да кажа същото, визуално беше страхотен - в много голяма степен заради анимациите на Gerald Scarfe.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   02-09-13 01:33


http://www.geraldscarfe.com/wp-content/uploads/pf-flowersseq.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dumbledore   
Дата:   02-09-13 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   02-09-13 09:10

Кристияне, да сравняяваш едно музикално-сценично произведение с друго такова не е криво сравнение. Криво е да го сравняваш с порно филм.
Класическите композитори (ако имаш превид тия от периода 17-18 век) не са си адаптирали произведенията за стадиони, защото тогава не е имало стадиони. И защото не е имало озвучителни уредби, които да покриват такава площ.
В днешно време тия произведения ги адаптират и изпълняват на стадиони и площади. Павароти, Доминго и компания. Аида на Мавзолея беше чудесен спектакъл. На Царевец - редовно класически опери и т.н.

Това че ти е скучно е едно, а това да принизяваш човека е съвсем друго. И ти много добре го знаеш. Всеки може да харесва или не харесва някой творец, обаче да му вменяваш че 30 години прави едно и също за пари е несправедливо. Все едно да кажеш че Стоянка Мутафова излиза на тия години на сцената заради парите.

Специално Уотърс има достатъчно пари за да си ги харчи до края на живота. Вместо това на тия години той има доста напрегната програма от пътувания и концерти.
Защото го приема като мисия.
Обсебен е от анивоенната идея и това е видно от последващите албуми след Стената, от факта че не ползва рожденото си име, а това на загиналия си баща, от събирането и до днес на истории за загинали от войните, подкрепа на антивоенни каузи и т.н.

Харизматична личност е.
Видно е с просто око.
Личност, която си заслужава уважението най-малкото заради антивоенните идеи. Заради които и този спектакъл 30 години на сцената си заслужава.
Личност която повлия на цяло поколение и стана световен символ.
Такъв човек заслужава малко повече уважение от треторазряден халтураджия, който върти за пари едно и също.

На Дъмбълдор няма да отговарям, защото достатъчно нищихме темата.
От нейната църковна гледна точка си е права.
Но светът е малко по-голям и малко по-разнообразен дори и от най-голямата църква - християнската.
Аз засега нямам намерение да отказвам мюзикълите, и спектакъла на Шаде ми хареса и We Will Rock You.
И концертите нямам намерение да отказвам, и филмите и книгите, фотографията, картините... На нея Библията и е достатъчна - на мен не ми е.

С нея можете да си поспорите за качествата на анимацията и за идейната и страна.
Всъщност анимацията от филма присъстваше и в тоя впечатляваш спектакъл, съчетана с 10 метрови кукли, самолет, който се разбива в Стената, летящото прасе и т.н.
Скарф в същата степен като Уотърс е част от това мащабно шоу.

За „Стената“ Скарф, съвместно с Уотърс, разработва оригиналните визуални идеи както за албума, така и за сценичните представления. Първоначално изпълнява ролята на сърежисьор, а впоследствие тази на художник-постановчик и режисьор на анимираните сегменти във филма. По-късно отново си сътрудничи с Уотърс при разработката на новото сценично представление „The Wall”, което вече пожъна шеметен успех в Северна Америка и Европа.


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: the_cat   
Дата:   02-09-13 12:38

Страхотно беше! СТРАХОТНО!

И в тона на дискусията, която едвам успях да изчета в темата, бих искал да споделя нещо, което много добре описва нас, българите, и мнението ни за нещата, които нямаме сила да разберем, възприемем и видим.

Стоя си аз на концерта, обзет от онази невероятна еуфория, която съм сигурен, много от вас, които бяха там, са изпитали. Стоя на седалката, ръцете ми са потни, постоянно оглеждам сцената, очаквам началото, мълча, не говоря с приятелите си /отново от вълнение/. Сбъдва се моя съкровена мечта - да бъда на този концерт и да чуя и видя музиката, която беше едно от нещата, определили съзнанието ми като личност за напред. Пускана хиляди и хиляди пъти по купони, преди заспиване, след събуждане, с гаджета, без гаджета, в колата... къде ли не.
В тази треска на очакване чувам коментара на човек, който стои до мен, някъде отзад, незнайно защо появил се на концерта:
- Тц! - казва той - Не може тая стена да е 150 метра. Тия във вестниците пак лъжат. Аз като я гледам има няма 60-70 метра! И Уотърс и той, уж голямата звезда, пък се изхвърля като...
В това време някой явно му опонира плахо и човека продължава:
- Абе к'ви 150 метра бе, глей са, двайсе метра пистата, терена е 50-60 метра и от другата страна още двайсе... не може да има повече от 60 метра. /Бел. на автора - Общата сума от тази негова сметка е около 100 метра. Без трибуните :)/
Та така!
После, след концерта, още по-развълнуван от преживяното се обадих на един приятел, музикант от онова време, певец, по настоящем адвокат с добра кариера и практика. Очаквам екзалтация - все пак заедно сме слушали тия касети до протъркване, презаписвали сме си ги, филма сме го гледали не знам колко пъти...
И той ми вика:
- А бе пич, къв беше тоя филм... Тва никъв концерт не беше. И въобще плейбеци, Гилмор го нямаше, някви мултимедии и тва е.
Аз замълчах за секунда, после изломотих нещо от сорта на "Ами брачет, тва е положението." Казахме си още няколко лафа и затворих телефона.
От тогава, от този концерт насам ме загложди още повече идеята на СТЕНАТА! Стените, които стоят пред нас и се правим, че не виждаме. ОГРОМНИ стени, които ни дават удобната опора да критикуваме световните величия, пред които просто трябва да замълчим засрамено, защото те имат смелостта да застанат пред 50000 души и пред "малката" стена от има няма пеесе-шейсе метра да заявят ОСТАВКА! Право в очите ни! Имат смелостта да ни кажат iBelive! Да пуснат от самолетите Макдоналдсите, Шел-овете, Доларовите бомби и да заявят на едно прасе, летящо в небето да пием руска водка Калашников.
Тази смелост е неразбираема, несмилаема и за това е по-добре да я гледаме зад стената. Невиждайки я, ненавиждайки я, ние имаме самочувствието да подпрем ръка на тухлите и да кажем:
- Тц, тая стена не може да е 150 метра. Къв е тоя филм! - и тихо, защото сме малки и не ни чуват, да заплюем Уотърс щото не бил с Гилмор и пеел на плейбек.
Смешно ми е, страшно ми е! Защото стените са пред нас, огромни, гигантски и не ги виждаме, вероятно? Не, то е защото стените са в нас.
Преди няколко дни на стената си във ФБ бях постнал един коментар на мнение, което казваше да внимаваме да не ни удари някоя тухла по главата. Аз написах отдолу, че е по-добре по-главата, отколкото тухли В ГЛАВАТА!
Сега разбирам, какво съм искал да кажа!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: IPB7   
Дата:   02-09-13 13:12

the_cat [smilie24] [smilie24] [smilie24]
J0R0 [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: fove   
Дата:   02-09-13 13:28

the_cat [smilie24] [smilie24],изкуших се,да пусна линка след твоите думи:

http://kafene.net/pc_url_31051241

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   02-09-13 13:29

"Сега разбирам, какво съм искал да кажа!"[smilie10]

[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: asahi   
Дата:   02-09-13 13:35

the_cat [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   02-09-13 13:49

the_cat
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: serjy   
Дата:   02-09-13 14:27

написа:

> "Сега разбирам, какво съм искал да
> кажа!"[smilie10]
>
> [smilie18] [smilie18]
>

той и Роджър е така... написал една стена за едно нещо, а то какво стана... всеки вкарва собствените си виждания в тези рамки и намира някакъв дълбок смисъл... иначе като комерсиално момче, как се бори с корпорациите и им стреля балоните когато той самия е техен продукт и подлога... елементарен цинизъм за парици...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tabla   
Дата:   02-09-13 14:33

serjy

Не мислиш ли, че се изказваш доста провинциално и профански?
Очевидно не правиш разлика между Уотърс и, да речем Бон Джоуви. Когато Уотърс поставя еталони в рока, много от визираните корпорации още несъществуват[smilie7]



Публикацията е редактирана (02-09-13 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: serjy   
Дата:   02-09-13 14:43

като ме залае помияр обикновено не отвръщам със същото на улицата...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 14:56

Трудно ми е да разбера злобата на повечето - Уотърс е Талант, а ние тук сме от тези, за които Горки пише:

"все в землю лягут, все прахом будет"

затова ли сте толкова нахъсани да плюете срещу Таланта

трябва да се примирим,че сме обикновени, и да се радваме на онези, които карат хиляди да скандират имената им


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: the_cat   
Дата:   02-09-13 15:01

@тьма

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Murnau   
Дата:   02-09-13 15:03

кво сте тръгнали да убеждавате?

харесали сте, има много повече харесали от нехаресали, споделяте си в тема, която е по-скоро настроена проспектакъла...

за къв и за какво ме/ни убеждавате, че сме изпуснали шоуто на века?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: neillmakoli   
Дата:   02-09-13 15:03

ivjordan, ето отговор на въпроса ти относно снимане без светкавица [smilie3] https://photo-forum.net/i/1759799



Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   02-09-13 15:06

serjy

когато видя "подлога" и "парици" в съчетание, по отношение на гениален композитор и текстописец, обикновено се моля здравната реформа да успее.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 15:12

Murnau , и аз не бях на шоуто, но да твърдя, че Уотърс прави всичко за пари, ще бъде под достойнството ми, защото все още са останали "динозаври" на тази земя, за които парите не са най-важното

е, дано не греша по повод на Уотърс


а Сид Барет не мога да прежаля


http://vbox7.com/play:63864ad8




Публикацията е редактирана (02-09-13 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-13 15:24

Автор: likeduh
Дата: 31-08-13 10:45

....цАНОНИО...язък ти че си станал гражданин на света...../всъщност дали си гражданин на тоя свят, то и селяния трябва за равновесието/




Мен пък къде ме намеси? Не съм писал дори и дума в тази тема...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SameButDifferent   
Дата:   02-09-13 15:25

Аз не мога да разбера откъде идва тоя стремеж всички да харесват едно и също нещо или пък да мислят по един и същ начин. Според мен това, че възприемаме нещата по различен начин е добре. Иначе щяхме да сме като "по калъп" или като тухли, за да използвам актуалната дума.[smilie3]



Публикацията е редактирана (02-09-13 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luboar   
Дата:   02-09-13 18:53

Ако Сид Барет не беше напуснал групата, сега нямаше да има Стена, Животни, и всичко друго което направи Пинк Флойд големи.
Втвърдяването звученето на групата и излизането от стила на закачливите младежки песни, се дължи на замяната му със Гилмор.
Намаше да съществува и парчето "Пари", с което тьма тъжи за него.
Барет е силно повлиян от Бийтълс, и силно ги пунктира. Самостоятелното му творчество след напускането на групата е още по инфантилно.

Ето как звучи Пинк Флойд с диаманта Сид Барет:

http://www.youtube.com/watch?v=sLQiFlgSVYs


П.П.
изобщо, ако Барет не беше напуснал групата, светът нямаше да е чувал за него ;)

П.П.П.
разбира се това е лично мнение



Публикацията е редактирана (02-09-13 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   02-09-13 19:10

Pink Floyd - Vegetable man

..умен мъж е излязъл, като се е оттеглил и оставил грипата си, да се развива по нов начин ! [smilie24]
..може би за това П.Ф. му посвещават един от най-силните си албуми.

R.I.P.


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: rorus   
Дата:   02-09-13 19:37

Някои хора правят разлика между "на мен не ми харесва" и "не признавам".

Други - не.
На трети нищо не им харесва.

В България има най-много от третия и втория вид. Тъжно:(...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 19:56

Ще си тъжа, Любо


http://www.youtube.com/watch?v=klN627MMm2E



Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: asahi   
Дата:   02-09-13 21:08

Сид Барет не става. Доказал го е.
Да си добър музикант не означава само да си интересен и талантлив. Означава да работиш, да се поддържаш във форма, да записваш, да концертираш, да се развиваш. Вместо това Барет се е съсипвал с наркотици и лош живот. Не е първият и последният от онази епоха, дето е загаснал рано.

Останалите Флойд-членове са пълна противоположност - богати на идеи и достатъчно амбициозни, за да ги популяризират. И Уотърс, и Гилмър, и покойният Рик Райт имат завидна самостоятелна кариера. Ник Мейсън, освен че е участвал в записите на Флойд, има интересен живот на автомобилен състезател и колекционер.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 21:18

А вие двамата какво сте се заели да ме разубеждавате за кого да си тъжа.
Става, не става - вашето мнение си е ваше[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   02-09-13 21:33

тьма,
ето едно музикално произведение, посветено на Барет от колегите му.

Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond

Смехът в 4:50 минута, е негов, на Барет. Вкарали са от някакъв стар аудио запис на лента. Обърни внимание, как се е променил стилът на групата след Сид. Само за 2-3 години. И как му благодарят. При все, че е жив и здрав.

П.П.
ако Барет, не се беше махнал, нямаше да я има тази музика.
правиш разлика с неговата нали ?
и Флойд му благодарят, преди да разберът колко им е помогнал.


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   02-09-13 21:51

Да се каже за Сид Барет че не става е малко пресилено. И с него имат няколко доста читави парчета...просто си е бил необходим етап от развитието и си е отишъл в правилния момент....Може би може да се каже, че чак в Animals следите от присъствието му изчезват напълно...
Помня, че първата тава на Флойд, която чух цялата (защото един колега на баща ми му я беше дал) беше Animals...направо бях като треснат..какво ровене по речника беше да разбера текста, който май беше отпечатан на обложката(?) ...и досега като че нея харесвам най-много. Разбира се харесвам доста от по-ранните парчета като Fearless и If, както и доста от периода на Барет - The Scarecrow, Matilda Motherq It would be so nice... или пък Eclipse - The lunatic is in my head...
А кой албум не харесвате? При мен е The momentary lapse of reason и Division Bell...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Zdram   
Дата:   02-09-13 21:52

И една друга Стена


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   02-09-13 22:04

Текстовете в Животни бяха отпечатани на квадратен лист, черен с бял текс, бяха пъхнати в обложката, при плочата.

След 1985, когато се разделят с Уотърс, трудно харесвам повече от едно парче на албум. И ми стига. Преди 1970 също харесвам по една пиеса от албум.
Харесвам безрезервно, всичко направено между 1970 - 1980.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 22:33

уморих се, лека нощ[smilie3]





Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: punkpixel   
Дата:   02-09-13 22:38

може да се каже също че без Сид Баред нямаше да има Флойд
Той прави първите хитове на Флойд Arnold Layne и See Emily Play.
Барет е е откаченият талант на Флойд, който почва да смесва блус звучене с електронни звуци. Той създава и групата, и името и психеделичният рок . Някой спомена за пари и музика. При Барет се случва точно това - той прави Флойд известни с психарските си концерти от звук и светлина. Тръгват на турнета, почват да правят пари Барет не издържа на напрежението почва да психясва и да откача и Флойд продължават без него...
Така че без Сид Барет просто нямаше да има никога Флойд

ПП мен са ми най-любими албумите с Барет,имат някаква особена мистика, музика и поезия..



Публикацията е редактирана (02-09-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 22:40

punkpixel [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: J0R0   
Дата:   02-09-13 22:46


http://www.rogerwaters.org/images/CI/CaIraCover.jpg



Това някой слушал ли го е?

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 22:57

абсолютна боза, най-слабият му албум - лично мнение


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   02-09-13 22:59

друго си е



Amused To Death


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: punkpixel   
Дата:   02-09-13 23:02

http://www.youtube.com/watch?v=H13ADwaZEYk

http://www.youtube.com/watch?v=JSG5KW5gj_E



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: narval   
Дата:   02-09-13 23:04

A от Amused to Death особено това



Публикацията е редактирана (02-09-13 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   03-09-13 04:10


http://www.geraldscarfe.com/wp-content/uploads/pf-judgeinarena.jpg



Исках да покажа една фигура, която си ляга уморено след бомбардировките, но не я намирам..


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   03-09-13 04:24

Жоро,
явно си върл фен, щом всичко ти се вижда привлекателно и извинително, че дори и героично...
Не знам дали прави всичко за пари или не, но твърдя, че комерсиализира първоначалните си идеи.
В петък ти видя един напомпан комерс.
Тая страна при него обаче не ме вълнува...

При мен така се случва, че се разделям със свои идоли, както сега. Имал съм такива и съм ги уважавал много...
Но при някаква близка среща усещам, че са въздух под налягане - преувеличено казано, разбира се, по-скоро
загубват тяхната предишна митичност. Харизмата се изпарява. Стават обикновени. Смаляват се. Причините най-често са мои неудовлетворени сетива и чувство на неизличима скука...
Някаква липса на дълбочина, едноплановост, поза.
Има произведения, които разкриват, има и такива, които само регистрират, помията на едрия шоубизнес въобще не я засягам...
"Стената" на ПФ е с твърде ясна идея и много тясно обвързана с актуални за времето си каузи, за да бъде нещо "вечно". Възприятието се изтърква, идеята се износва, историята е поднесена на тепсия, няма алегоричност.
Освен това е "поп" - и като текст и като музика, с очевидни презастраховки...
"Ден след ден любовта посивява като кожата на умиращ" на ни на ни на...
И музиката е далеч от това, което са показвали, че могат.
Това е съдбата на политическото изкуство.
RW обаче не е съгласен и иска да удължи живота на своя magnum opus, дето го изпрати в пенсия, включвайки разни препратки към съвремието. Като уж "поведе война" с корпорациите.
Странно как не е включил млада мулатка или виетнамка в шоуто, другар на самотния протагонист, за да "обере" негативните му вибрации...


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: J0R0   
Дата:   03-09-13 12:56

Кристияне, аз не го възприемам като актуално политическо изкуство (макар че до известна степен надписа "Оставка" го направи такова)
За мен това е класика и докосване до един жив класик.
Колко личности от такъв калибър имаме възможността да срещнем през живота си?
Едва ли има по-значимо събиие през втората половина на ХХ век от падането на Берлинската стена, съпроводено със същия този спектакъл.
Та по тая причина исках да го видя.
И по причина че съм слушал музиката на тия хора безброй пъти в тинейджърските си години.
Актуалността е достойнство на вестниците и телевизиите, не на изкуството.
Стената не е "вечно" и непреходно, но пък е свързана с най-съществената промяна случила се в живота ми. За нас, хората прекарали половината си живот зад Стената, тя е много по-актуална отколкото за някой американец.
Както и да е...
А иначе Уотърс е пич.
Личи му.
По разни най-дребни жестове.
Примерно че раздаде автографи в омачканите тетрадки на лелките от с. Литаково, без надувки, без помпозност или поза, без журналисти и камери.
По това че се беше постарал да научи 20 изречения на български. Определено се мъчеше с артикулацията.
За топлото отношение към публиката и за съпричастността към пртестите на хората.
Нали не си мислиш, че "Боко му е цакал едни кинти за да напише Оставка" - Уотърс все пак не е Веселин Маринов.
Тия неща не са част от "задължиетлната" му програма.
Той хонорара ще си го получи независимо дали ще говори на български с публиката или ще си изпее парчетата като на репетиция без нито една дума към хората (примерно като Джо Кокър или Дилън).
Дори либералния режим за вкарване на фотоапарати или по-ниските цени на билетите в сравнение с другите европейски страни, също контрастират с високомерието и суетността на други изпълнители.
Пич е.
Разбира се, няма съвършени хора и всеки в контакта си с творчеството или с личността на твореца може да се концентрира върху положителните или върху негативните му страни.
Аз предпочитам първото.
Смятам че го заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   03-09-13 14:18

Е, тия 20 изречения не ги е научил, бъди сигурен.
Казват му ги в слушалката и той ги повтаря.
Така прави и на други концерти в други страни, на съответния език.
Още много артисти съм виждал да го правят.
И още - нека не се смятаме за супер уникални и че заради нас Роджър Уотърс е направил нещо изключително и специално.
Написал "Оставка". Добре.
Изгледайте други концерти в други държави и ще видите, че и там пише нещо, което е злободневно и актуално за съответната страна.
Човекът е артист и професионалист.
Шоуто беше супер готино и аз се изкефих на макс!
Браво!
Колкото до "Стената", политическият контекст идва малко по-късно.
Самата концепция в началото е друга - за стената, която всеки един от нас изгражда около себе си, за отчуждението, за отхвърлянето, за самотата, за любовта и раздялата, за озлоблението, за такива неща...
Има и политическа нотка, но тя не е основната.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: J0R0   
Дата:   03-09-13 14:31

Бе така е, ама и Кокър е артист и професионалист, пък не каза една дума на публиката. Няма хелоу, няма тенкю, няма гудбай... изпя си песните все едно че беше пред празна зала.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: rorus   
Дата:   03-09-13 14:32

В момента, в който хората започват да мислят за стената в себе си, в държавата, в корпорациите и започнат да спорят помежду си - RW си е свършил перфектно работата! Изкуството е комуникация, разговор, спор, страст, приемане, отричане...

Когато си тръгнеш от едно мелодично шоу, на което си танцувал и си се кефил и след 3-4 дни няма нищо в главата ти - това са пуканки... "Стената" няма нищо общо с това.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   03-09-13 14:39

Автор: J0R0
Дата: 03-09-13 14:31

Бе така е, ама и Кокър е артист и професионалист, пък не каза една дума на публиката. Няма хелоу, няма тенкю, няма гудбай... изпя си песните все едно че беше пред празна зала.

----------------------------------------------------------


Не съм бил на концерта на Кокър... но можеш да си сигурен, че и той не е знаел къде точно е и какво е правил там. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   03-09-13 15:50

Автор: J0R0
Дата: 03-09-13 14:31

Бе така е, ама и Кокър е артист и професионалист, пък не каза една дума на публиката. Няма хелоу, няма тенкю, няма гудбай... изпя си песните все едно че беше пред празна зала.
Точно .... Дедо George идва от University of Westminster school of architecture,чичо Джо тогава бачка водопроводчик.Не,че е лошо,но ..... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: realnoncho   
Дата:   03-09-13 16:52

А децата, които от година се подготвяли за да са "good chicken" [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   03-09-13 18:18

Верно ли цяла година подготовка? За 6 реда текст и 10 движения...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ivjordan   
Дата:   03-09-13 21:37

BTW, в другите страни на мястото на "оставка" се прожектира буквален превод на "No Fucking Way" на съответния език. Само в България и Турция е било различно. Така че, и това има значение. Би трябвало да има значение, ако не бяхме такива нихилисти.
Абе, видяхме и чухме Господ, останалото е мълчание.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: tabla   
Дата:   04-09-13 13:47

J0R0 [smilie24]

"Кристияне, аз не го възприемам като актуално политическо изкуство (макар че до известна степен надписа "Оставка" го направи такова)
За мен това е класика и докосване до един жив класик."

точен в оценката, кратък в изказа!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 19:20

Пинк Флойд, трябва да направят паметник на Сид Барет !
Как ги освободи от ЛСД-то !
Как им даде зелен светофар към света !
Умен мъж !
Ако не беше умен, щяхте да гледате дуварите на село !

поздрави,
л

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 19:55

понеже някой спомена Animals по-горе... аз хич не го харесвам този албум.
за мен той е нещо като компилация от най-лошото, дето не е влязло в предните 3-4 албума.

В Obscured By Clouds пък още си личи много влиянието на Beatles.

Абе, за мен първият албум на Флойд, дето си ме кефи изцяло, е The Dark Side of the Moon.

Meddle също ми харесва доста.

[smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (04-09-13 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   04-09-13 20:03

Лично мнение:

Битълс са гениална група и са на нивото на Флойд.
"Obscured By Clouds" няма нищо общо с Битълс. "Slivenski" - чуй "Атомното сърце на майката" "Мидъл" или концерта в Помпей. Те са преди този албум.

"Animals" е гениален, колкото и албума " Бихме искали да си тук",
"Окончателното скъсване - 1983г." е също такъв.

Колкото до "Тъмната страна на луната" - не ми е баш любим, но Флойд се показват на света в различна светлина - правят си своята музика, но и лек реверанс към музикалните критици, медиите и по-широката публика.... и ТИЯ като налапат Въдицата...[smilie5] "Ма най-гениалният Албум, ма джазови партии, ма уникален...".
Просто Флойд се бетонират в изкуството завинаги.
Албумът е страхотен, просто предпочитам, 1975, 1977, 1970, 1983 г. Никого не ангажирам - просто споделям.

Даже понеже темата е за "Стената", то той е най-разбираемият за широката публика и за тези, които не разбират текста, както и най-пусканият по телевизия и радио, заедно с песента "Време" и "Пари" от 1973г.

Поздрави! [beer]



Публикацията е редактирана (04-09-13 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 20:06

къде усети Бийтълз тук ?
Pink Floyd - Obscured By Clouds


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   04-09-13 20:12

А, Любо ме е изпреварил [smilie5] [beer] [cool]
Това парче дето го е пуснал, даже мога да го свиря на китара [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-09-13 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: serjy   
Дата:   04-09-13 20:13

Meddle [smilie24] Animals [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 20:18

"Obscured By Clouds" няма нищо общо с Битълс.

къде усети Бийтълз тук ?
Pink Floyd - Obscured By Clouds

-----------------------------------


в хармониите най-вече, но и в аранжиментите също.

особено си личи в парчетата Burning Bridges, The Gold it's in The... и Free Four.

не казвам, че Бийтълс са лоша група. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-09-13 20:19

Ummagumma пука редовно на грамофона при мен...Другите неща от групата също. Баща ми ги харесва най-много, но не разбира какво пеят. Усеща. За мен са допълнение към животоспасяващите Depeche Mode, които не са метафизични като Флойд.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 20:24

(за незнаещите в темата, Slivenski бара китарата много добре) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 20:25

и аз просто си казвам мнението.
нито искам да обиждам нечий вкус, нито бих се повлиял от това, което е харесала критиката, или от класациите на Билборд.
единствено решаващо за мен е дали ми харесва или не, а не дали е популярно, модерно или "класирано".

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   04-09-13 20:26

"Slivenski"

Времето е такова, музиката е такава по това време за всички, но Флойд почват да скъсват връзката с общоприетото преди 2-3 години - с "Атомното сърце на майката".

П.С Накой може и да не знае - нашата поетеса Петя Дубарова има няколко гениални превода на Пинк Флойд.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   04-09-13 20:37

Албумите на Флойд, които са ми любими, но не мога да ги степенувам.
Слушам всеки според настроението:

Meddle
Wish You Were Here
Animals
The final Cut
Atom Heart Mother
The Dark Side Of The Moon
Концерта в Помпей
Obscured by Clouds

Стената - отчасти - "Run like hell", "Young Lust

МНОГО СЕ РАДВАМ, ЧЕ СЕ ЗАФОРМИ ЕДНА МНОГО ХУБАВА ТЕМА ЗА ТАЗИ ГЕНИАЛНА ГРУПА.
Без злоба, без нападки - много съм доволен [smilie24] [smile]



Публикацията е редактирана (04-09-13 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 20:56

piknik,
по фаворитните ти парчета в Стената, съдя, че си млад бунтар по природа.
В "Избягай като луд" има всичко обобщаващо музиката от албума !
другото парче е наситено с агресия в звука. (това го казвам като хубаво)

с времето фаворит ще ти стане парчето "Приятно вцепенен"

П.П
личен опит

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 21:03

МНОГО СЕ РАДВАМ, ЧЕ СЕ ЗАФОРМИ ЕДНА МНОГО ХУБАВА ТЕМА ЗА ТАЗИ ГЕНИАЛНА ГРУПА.
Без злоба, без нападки - много съм доволен

----------------------------------------------------

така е. и е нормално да е така.

дори и да става дума за една и съща група.

то, дет се вика, и феновете на Металика - едни харесват Черния албум, а други го ненавиждат. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 21:05

дет' вика оня, Кажи ми какво слушаш - да ти кажа какъв си.
: )

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 21:09

е, аз и Металика слушам... и още хиляда групи от всякакви стилове и епохи. и това е нормално за меломаните. :-))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   04-09-13 21:09

Любо, такова ми е настроението сега [smilie5]
Аз се казвам Ники, Кольо, Никола.
Тези парчета мога да ги свиря в началото.
На 38 години съм. Run like hell ми харесва само началото - Хорус, Дилей, Компресор, Дистер и Фендер !!![smilie5] и то това - колкото по-дълго начало, толкова по-добре [smilie5]:
http://www.youtube.com/watch?v=KcahIWbKzhc




Публикацията е редактирана (04-09-13 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 21:14

той luboar ме похвали, че свиря на китара, за което му благодаря, но аз от една-две години почнах да се уча и на барабани.

та да се похваля и аз с едно парче от Стената. [smilie18] [smilie18]

не се смейте много! правя грешки на няколко места... и не го свиря баш едно към едно. [smilie7]


между другото, аз съм наборче на Meddle. [smilie25] [smilie25] [smilie21]


http://vbox7.com/play:72568e6eef



Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 21:17

!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   04-09-13 21:20

"Slivenski" много яко !!!! Похвално ![cool] [cool]
Барабаните си остават май - най-трудният инструмент.

Bravo !!! Това ми е любима песен, но с Гилмор [smilie5]

Я ми кажи, че ми е любопитно, а и за останалите:
Какво си пускаш в слушалките? Чуваш ли си собствените барабани и так дале?
Питам от любопитство - не се майтапя или гъбаркам.



Публикацията е редактирана (04-09-13 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luboar   
Дата:   04-09-13 21:50

young lust pink floyd
усетихте ли ритъмат на рокендрола тук [smilie24] [thankyou]

Pink Floyd - Run Like Hell - The Wall live at Earl's Court 1980



Публикацията е редактирана (04-09-13 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-13 21:55

Я ми кажи, че ми е любопитно, а и за останалите:
Какво си пускаш в слушалките? Чуваш ли си собствените барабани и так дале?


ми чувам ги, естествено... заедно със самото парче, и свиря върху него. то извън слушалките нищо не се чува по принцип, ако не го пусна към колоните. :-)

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   05-09-13 00:26

Ел барабани Yamaha ли са? За свиренето 1:1 - в you tube един точно така беше отвърнал на упрека че не го свири точно това парче като Мейсън - ми естествено че него свиря като него като Мейсън със сигурност свири самият Мейсън... Важното е да ти е добре вътрешно, Колко му е 1:1-сваляш си дръм таб-а научаваш го бар по бар и с повечко практика може да се докара "вярно". То и сега на Стената барабаниста на Уотърс не свиреше 1:1, и солото на Comfortably numb не беше 1:1 ама концерта си беше як...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 01:35

"uri64" не те питам теб, а чисто искрено "Slivenski".
Намам никакъв упрек към никого...

"uri64" - говори си на църковни теми с "Dumbledore" и не се мешай у Флойд и тъпаните, щото там историята е по-дебела от Библията и Началото на света...

Възможна идилия е да стоиш на хубав бряг, да започне изгрева на слънцето с любим чоек или приятели в 4:30 сутринта. Да си пуснеш Wish You Were Here и да останеш сам със себе си....сам.

Твой цитат: "Важното е да ти е добре вътрешно";;;;;;"Колко му е 1:1-сваляш си дръм таб-а научаваш го бар по бар и с повечко практика може да се докара "вярно"
!!!!!!!! не това е важно !!!!!!
" Slivenski" го свири с чувство, емоция, желание, вътрешно спокойствие, страх от публика и др.

Slivenski [smilie24] [beer] [cool]



Публикацията е редактирана (05-09-13 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   05-09-13 02:10

Пикник, не разбирам реакцията ти. Смятам, че по никакъв начин не съм я предизвикал, поне съзнателно. Моят пост не беше към теб. Между другото имах предвид точно, че не е важно да е 1:1 ако се свири с чувство с емоция и желание. Също така не разбирам защо се намесва другата тема на дъмбълдор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 02:16

Може би не съм те разбрал.. - извинявай.
А темата с Дъмбълдор се намесва, защото тя се намесва във всичко напоследък и дразни - повличайки и другите Съфорумци с нея.
Остава едно чувство - като във вица....

П.С Да забравим всичко лошо между нас хората !!! Така пиша в Библията.

Така да бъде - прилагам моменти от вечността:
http://www.youtube.com/watch?v=PGwPSPIhohk



Публикацията е редактирана (05-09-13 02:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uri64   
Дата:   05-09-13 02:23

Пикник няма проблем, вероятно аз също не съм се изразил много ясно. А онази тема стана вече необхватна, а и на моменти цикли. Верно че и там се споменаваше Уотърс, ама по- добре тук да си е само за Флойд :)



Публикацията е редактирана (05-09-13 02:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 02:28

Ок Приятелю ! [cool] [beer] "uri64" Поздрав към теб!
http://www.youtube.com/watch?v=PGwPSPIhohk


Първият концерт влязъл в Гинес на Слънчеви батерии.. и други такива - без публика и т.н.

Това дето споменаха, че Флойд са като Битълс - се изпарява веднага като схващане...



Публикацията е редактирана (05-09-13 02:34)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   05-09-13 02:39

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 02:44

Ние Българите си имаме:

ХРИСТО БОТЕВ
ЗАХАРИ СТОЯНОВ
ИВАН ВАЗОВ
ИВАН ХАДЖИЙЙСКИ
ЕЛИН ПЕЛИН
ЕМИЛИАН СТАНЕВ
СТАНИСЛАВ СТРАТИЕВ
ТОДОР КОЛЕВ

и да не изброявам много знайни и незнайни творци БЪЛГАРСКИ !!!
ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА ИМ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-09-13 11:09

Уф! Благодарение на тази тема вече трети ден в главата ми непрекъснато звучи Comfortably numb - дума по дума, акорд по акорд[smilie18]
Трябва да взема спешни мерки по метода "клин клин избива" да я сменя с нещо още по-хубаво и по-натрапчиво[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   05-09-13 19:33

Is there anybody out there

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: тьма   
Дата:   05-09-13 21:49

Малко разнообразие и настроение с Рамщайн - също любима група, но не очаквах подобно изпълнение[smilie5]


http://www.youtube.com/watch?v=Jys1gSJ6Kpc&feature=youtu.be



Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Rebellious   
Дата:   05-09-13 22:37

Тъма,
Като искаш разнообразие прескочи и към "Anybody there". [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: CTEHATA   
Дата:   05-09-13 22:40

255

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-09-13 22:59

За да е пълно удоволствието, Is there anybody out there задължително трябва да се комбинира с Hey You и Nobody Home, а после... остават само две песни до Comfortably Numb[smilie18]
И така набързо преговаряме цялата лицева част на втората тава на Стената (side tree)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   06-09-13 00:14

От втората плоча аз доста харесвам и:

-"One of My Turns":

..Run to the bedroom, in the suitcase on the left
You'll find my favourite axe...
(това с брадвите май продължава още от едновремешната Careful with That Axe, Eugene)


-"The Show Must Go On"
-"In the Flesh"

А от филмовата версия и

-"When the Tigers broke free":

...It was dark all around.
There was frost in the ground
When the tigers broke free.
And no one survived
From the Royal Fusiliers Company C.
They were all left behind,
Most of them dead,
The rest of them dying.
.....



Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ivjordan   
Дата:   06-09-13 00:27

^брадва - axe, в случая е синоним на китара. Във филма, точно на тази реплика мацката разглежда китари, а Пинк замахва с една. Имам предвид, няма общо с Careful with That Axe, Eugene.
Но песента си е супер яка.
И аз много харесвам "When the Tigers broke free" и много ме е яд, че не е влязла в студийния вариант на албума.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   06-09-13 00:34

Е ако е ако е имал предвид само китара защо веднага следва "Don't look so frightened this is just a passing phase, one of my bad days...според мен си я бъзика на брадва точно, иначе ясно че не носи сатъри в куфара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   06-09-13 00:37

Мен специално ме кефят там линиите на китарите (Гилмор и Лии Ритенауер) и клавишните (Райт и боб Езрин)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   06-09-13 00:48

И малко да излезем от Стената - в Animals и по-точно в Sheeps, има една много яка смяна в темпото бавно-бързо от 4тата минута и половина нататък...не е нещо кой-зане какво, но винаги ми е харесвало...щура работа...а, и китарата на Гилмор в края, естествено, и в началото клавишните на Райт...абе не знам, в Animals няма празно...нито една излишна нота, най-стегнатия и компактен албум на Флойд без при това да е аскетично прост...

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   06-09-13 00:49

Slivenski [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ivjordan   
Дата:   06-09-13 00:55

Според мен си е точно за китара. То "ахе" си е жаргон за китара, особено при рок групите. А и той замахва точно с китара. Не че с нея не можеш да очистиш някой.
Въпрос на трактовка и превод, все пак. Моето мнение е такова, но не пречи друг да не го споделя.
А "this is just a passing phase, one of my bad days" спокойно си се интерпретира като обикновено откачане, когато си трошиш всичко, включително китарите.
Аз лично доста се чудих, каква е тая брадва, докато някой от някаква металистка група (може да беше Макс Кавалера, но може и друг) в едно интервю не нарече китарата си така и тогава изведнъж ми се вързаха нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   06-09-13 01:07

може и така да е, ей тук един дъълъг анализ го потвърждава(http://www.thewallanalysis.com/main/one-of-my-turns.html), важното е че е добра :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   06-09-13 02:01

между другото много добър концерт на Уотърс "In the flesh" от 2000-ната или някъде там...май трима от музикантите бяха с него на концерта в София....има песни не само от Стената, а и от солови албуми...не е така зрелищен, в зала е...много е добре от качествено двд през добра уредба:

http://www.youtube.com/watch?v=NDTWsuyDYRM

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tabla   
Дата:   06-09-13 09:14

"When the Tigers broke free" била отхвърлена от останалите, защото била "много лична", толкова лична и гневна, че не можели да я припознаят като общо послание.... пак онези анти-военни обсесии на Уотърс инспирирани от загубата на баща му.

"Анималс" за мен е най-любим, не смея да кажа най-добър все още. Недооценен от критиката, но попаднал в звездният тайфун след "Дарк сайд..." всичко е в еуфория и не подлежи на осмисляне, бисер след бисер като преяждане със шоколад[smile] . Казват, че там точно започва битката на Гилмор с егото на Уотърс. Загубена по-късно.



Публикацията е редактирана (06-09-13 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: ivjordan   
Дата:   06-09-13 09:55

^"Animals" безспорно е невероятен албум, където няма празен момент. Това си е по-скоро симфония, отколкото сбор от песни.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   06-09-13 20:42

Is there anybody out there ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: baytosho   
Дата:   06-09-13 21:17

http://www.youtube.com/watch?v=ZH-7Tqv6XFg

Невероятна интродукция, страхтно въздействие.
Само един Телекастър и ехо...


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   06-09-13 21:27

знаете ли кое е най-хубавото, на парчето от Стемата - "Bring The Boys Back Home" ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: baytosho   
Дата:   06-09-13 21:28

"I can't explain
You would not understand
This is not how I am

I... Have become comfortably numb"


Мисля, че тази фраза от "Comfortably Numb" много точно описва състоянието на всички "пробудили" се за протест в България. За съжаление!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piknik   
Дата:   06-09-13 23:41

"luboar"
знаете ли кое е най-хубавото, на парчето от Стената - "Bring The Boys Back Home" ?

Хубавото е, че след него започва "Comfortably Numb" [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-09-13 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: allanpoe   
Дата:   07-09-13 04:07

Абе слушайте класика и джаз и не се излагайте с тоя Сomfortably numb [smilie23]

Аман [smilie23]

ПП. А и какво е да си "удобно безчувствен"? Феновете? Пояснение?


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   07-09-13 14:40

т'ва горното прозвуча като от устата на даскала от Стената.

П.П.
най-обичам някой да ми казва какво да слушам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Slivenski   
Дата:   07-09-13 14:51

А и какво е да си "удобно безчувствен"? Феновете? Пояснение?



обяснението е, че преди един концерт в Щатите, Роджър Уотърс се е разболял. надупчили са го с инжекции, за да може да изкара концерта. в смисъл - станал е "удобно безчувствен" към неразположението. оттам му е дошла идеята за това парче. това добре ли е като обяснение? :-))

иначе, за алегоричния смисъл какво има да се обяснява? ако не се усеща, обясненията са излишни. :-))

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (07-09-13 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: luboar   
Дата:   07-09-13 15:06

във филма е показано друго. Героят се е надрусал с ЛСД или хероин, по примера на батко си Сид, и е останал "Приятно Вцепенен", сънуващ кораби на хоризонта към отвъдното.

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   07-09-13 15:08

е, са във филма трябва да е драматично. не върви да покажат, че си получил разстройство. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: Slivenski   
Дата:   07-09-13 15:09

но да - "надрусването" също се вписва в този смисъл. [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Стената" - как беше ?
Автор: uri64   
Дата:   07-09-13 15:12

> Абе слушайте класика и джаз ....

слушаме (ама не защото поредният форумен великан ни е повелил, а ей тъй, защото ни харесва)...и к'во???

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »