Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Застраховка на обектив под наем
Автор: munich   
Дата:   29-08-13 14:47

Здравейте,

другата седмица ще взема за 3-4 дни Никкор 14-24 от Павилиона, но разбрах, че за разлика от Синтезис преди те не предлагат опция да застраховам обектива срещу щети и всички рискове са за моя сметка.

Исках съответно да Ви попитам дали знаете за възможност отделно сам да сключа застраховка, защото обектива ще пътува с мен в чужбина и съответно не им се иска да му се случи нещо и да трябва да го плащам като за нов.

Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: peter_m   
Дата:   29-08-13 15:12

Да допълня питането - ако техника под наем се развали без вина на ползвателя носи ли се отговорност ?

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: k7   
Дата:   29-08-13 15:24

Редно е да можеш да го застраховаш и ако се развали, не по твоя вина, предполагам, ще искат да докажеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: Rand   
Дата:   29-08-13 16:06

Не би ли трябвало те да докажат, че ти си виновен?

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: ivjordan   
Дата:   29-08-13 16:28

Едва ли някоя застрахователна компания ще застрахова движимо имущество, особено за пътуване в чужбина.
Каква е гаранцията, че няма да остане в някоя чуждестранна заложна къща съответната техника?
Обикновено застраховките на техника се правят само за определен адрес и не се осигурява покритие за каквото и да било място, различно от адреса.
Поне в трите застрахователни компании, където съм работил, е било така.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   29-08-13 18:07

Antiqua, quae nunc sunt, fuerunt olim nova[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: munich   
Дата:   29-08-13 18:54

Е че Фотосинтезис си ми продадоха навремето застраховка, и тя беше срещу всички рискове, вкл. продажба в чужбина и мисля, че беше на Виктория.

Иначе съм сигурен, че ако стане нещо ние ще трябва да доказваме. То като си подписал Запис на заповед...и като ги гледам как се държат в Павилиона...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: Rand   
Дата:   30-08-13 10:39

Предполагам, че зависи какво пише в договора за наем. Ако пише, че при каквато и да е повреда трябва наемателят да плаща -ще се плаща. Ако обаче в договора за наем пише, че наемателят следва да заплати повредената стока, ако се установи, че с негови действия или бездействия са причинили повредата, то тогава би могло да се оспори в съда възникването на задължение по ЗЗ, ако наемятелят счита, че няма вина за повредата.

Това са мои лаишкки разсъждения.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: munich   
Дата:   30-08-13 19:00

Тоест вие не се сещате за астраховател, които да покрива такива рискове?

То голяма брадва това...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: rosku   
Дата:   30-08-13 20:22

Никой не застрахова такава техника .
Изключения се правят за някои медии /и то мнооооого рядко , с осебенни клаузи и много пари/

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: nikolayvarna   
Дата:   31-08-13 08:28

Интересно, вземаш под наем един обектив с цена 2000 лв, дето кой ли не го е ползвал, пазиш го като очите си защото знаеш колко струва, на третия ден се прецаква нещо, разваля ти плановете за снимките, после се връщаш, носиш го в магазина и ти казват "дължиш 2000".
Те големи тарикати в тоя магазин бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: chepkata   
Дата:   31-08-13 08:47

Единствено с фототехниката е така! Взимал съм машини под наем, където ремонта си е за сметка на наемодателя. А той си е решил проблема с гаранционна техника и като наближи края на гаранцията, продава и заменя с нова. Загубите при продажбата са по-малко от евентуалните ремонти, а и парите ги е избил отдавна. И тука става дума за машини, които се амортизират жестоко, а един обектив, след две години, колкото му е гаранцията, може да се продаде с далеч по-малки загуби. Но така са решили, защото е по-лесно.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на обектив под наем
Автор: munich   
Дата:   31-08-13 16:46

И защото хората реално нямат избор!

Съвсем отделно излезнах някакъв прошляк, затова че попитах дали парите за наема мога после да си ги приспадна от евентуално покупка на Никкор 14-24. Демек, както е на много места на запад, ако дам 200 лв. за наем и после искам да си взема Никкора за 2700, да ми го дадат за 2500, защото аз един вид съм направил само тестово използване. Поне аз в Германия съм го срещал много често, но те ми отговориха: "Ама моля ви се, това са две съвсем отделни сделки. Няма как да ви дадем отстъпка"...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »