Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: rimeca   
Дата:   28-08-13 23:19

Здравейте колеги искам да ви попитам някой от вас ако ползва обективи М42 и съответно преходник със оптичен елемент който не маже картината на отворена бленда F 1.8/2.2 примерно понеже си взех един но прави доста мазаници от рода аберации в бяло и се губи детайлност и като цяло е ужасно особено на 1.8 ползвам обектив Pentacon auto 50mm 1.8 MC на NIKON D7000 на бленди 2.8 и нататък нямам проблеми картината е отлична ако някой има опит с тези неща моля да сподели какъв точно има да мога да си реша проблема понеже все пак искам да има безкрайност на фокус благодаря и поздрави ще чакам отговорите ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-08-13 23:24

Мога да споделя само за към Nikon FM2 на Hamma. Проблеми осезаеми не съм забелязал. Може би е до бройка при теб. Като цяло всеки път когато съм ползвал преходници два еднакви не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: LEONIK   
Дата:   28-08-13 23:42

Всички преходници с оптичен елемент влошават изображението. Не разбирам защо не използвате никонски ръчнофокусни обективи - по-добри са от пентаконските, но и по-скъпи.
Апропо, щом искате да снимате с М42 обективи, не е трябвало да си купувате тяло Никон - за всички останали системи има преходници без оптичен елемент.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: shampoanta   
Дата:   28-08-13 23:49

Всички преходници с оптичен елемент влошават изображението[smilie24]
Препоръчвам преработка при Слав , но бих препоръчал преработка само за стъкла с ф.р. по голямо от 50мм[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: rimeca   
Дата:   29-08-13 02:25

Aко се преработи обектива тоест ще има безкрайност без леща ако е така бих се навил понеже съм фен на портретната фотография пък тези обективи ми допадат от към бокето а и ми харесва ръчния режим можете ли да ми кажете долу горе какво би ми излезнало дали си заслужава или пък ако някой може да ми предложи същия Pentacon 50 mm преработен бих го взел ;)



Публикацията е редактирана (29-08-13 02:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: milen4040   
Дата:   29-08-13 07:46

Още един глас за преработка на обектива при Слав - имам 2 преработени от него [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   29-08-13 08:46

Може би преходникът се е случил нещо куц.Но със същото тяло при мен няма проблеми ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: milen4040   
Дата:   29-08-13 09:03

Какъвто и да е преходника омазва картината

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: daniil-k   
Дата:   29-08-13 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: Pavlov   
Дата:   29-08-13 10:57

"Автор: daniil-k
Дата: 29-08-13 09:27
По евтино и практично ще ти излезе да си купиш безогледално тяло и да си го държиш само за тези обективи ... "

Глупости на търкалета.
Човекът си има добро тяло, защо му е да си купува полу-сапунер? Много по-смислена покупка е един Nikkor 50/1.8D.
Фенщината е хубаво нещо, ама трябва да е с граници. Daniil-е, ти на времето се скъса да си хвалиш Сигмата DP1, а сега я гледам в базара. Беше казал, че ще я смениш само с DP2x. А вместо това - PEN-че, и го възхваляваш по същия начин. Ще го видим ли и него скоро да се продава?... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-08-13 11:02

Всеки М42 ли може да се преработи към Никон (да приемем, че ще е над 50 мм ф.р.) и колко приблизително струва тази преработка като цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: daniil-k   
Дата:   29-08-13 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: Pavlov   
Дата:   29-08-13 11:51

И защо да е мъчение, особено на D7000? Заради стабилното тяло, удобния захват, големия и светъл визьор със 100 покритие на кадъра ли?... Неща, с които PEN-чо не може да се похвали.
Щом изказваш такива мнения, ще споделиш ли какъв опит имаш с ползване на ръчнофокусни обективи на DSLR, и още повече на Nikon?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: rimeca   
Дата:   29-08-13 21:04

Доста мнения се казаха нека и аз да кажа мнението ми значи с D7000 е голямо удоволствие да се ползват тези обективи както каза колегата Pavlov много удобен е малко тежък но 1 то за сметка на другото визьора му е супер и дори след 6 часа до към 7 и 30 някъде като се има предвид смрачаването се фокусира с pentacona но явно ще ходи при Слав ако е възможно да го преработи да мога да му се радвам и също 1 helios 44-2 най вероятно някой ако е правил преправка на подобни да сподели как се държи обектива и колко му е излязло благодаря ви и поздрави отново ! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: yakumo   
Дата:   30-08-13 11:25

@ksuhorukov - не всеки може. Свързвате се със Славей Славов, казвате му какъв е обективът и той ще каже дали може да го преправи. Обикновено цените му са мнооого разумни [smile]

На мен ми е преправял и 35-ци без никакъв проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: milen4040   
Дата:   30-08-13 11:33

Хелиоса е перфектен! [shtrak]
Преправянето - 15-20 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник за М42 Nikon с оптичен елемент
Автор: simon4o_bg   
Дата:   30-08-13 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »