Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 13:13

Здравейте ,може ли един съвет,дали си струва светкавица YN-560 II - с LCD дисплей. Режими на работа - М, S1, S2 и Mult, за начинаещ фотограф. Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: photostoykov   
Дата:   27-08-13 14:45

"YN560-II представлява втора, подобрена версия на популярната светкавица Yongnuo YN560. Също както своя предшественик, Speedlite YN560-II има голямо водещо число GN 58 @ 105 mm (метри, ISO 100), предназначена за професионална употреба. Поддържа както режим на ръчно регулиране на мощността (М), така и два режима на отдалечено запалване чрез светлинен импулс (S1 и S2).


Въпреки че като технически параметри YN560-II не се различава от YN560 Classic, тя има следните важни подобрения и нововъведения:

За разлика от YN560 Classic (която има панел със светодиодни индикатори за мощност и фокусно разстояние на импулсната глава), при YN560-II настройките на светкавицата се показват на голям течнокристален дисплей с подсветка — с едри, четими отдалеч символи.
Друго предимство на YN560-II пред YN560 Classic е добавянето на програмируема стробоскопична функция (наречена "Multi"), при която светкавицата възпроизвежда автоматично серия светлинни импулси с предварително зададени брой (2 ÷ 99) и мощност (1/128 ÷ 1/8), през определен интервал от време (1 ÷ 99 кадъра в секунда).


Мощността на YN560-II се регулира ръчно в широки граници: от 1/1 до 1/128 (7 EV) със стъпка 1/3 EV, а управляемата моторна глава покрива фокусно разстояние между 24 и 105 mm (с вградения дифузер - до 18 mm). Профилът на импулсната глава е идентичен с този на Canon Speedlite 580EX II за осигуряване на пълна съвместимост на аксесоарите.

Усъвършенстваната електроника позволява рециклиране на заряда за ~3 секунди, а при използване на мощност 1/8 или по-малка YN-560 гарантира скорост до 8 кадъра/сек. Светкавицата е оборудвана с конектор за свързване на външен магазин за батерии SF-18C. При включването на външната банка светкавицата рециклира заряда за по-малко от 1 секунда след произвеждане на импулс с пълна мощност. За допълнително удобство YN-560 е снабдена със звукова сигнализация за готовност.

Комплектът на светкавицата YN560II включва краче, велурен калъф за съхранение и упътване на български език".

(с разрешението на BVI Photo Video магазин)

Още повече си заслужава Yongnuo YN560 Mark III, която има вграден приемник за радиосинхронизатор, съвместим с тригерите от сериите RF-602 и RF-603 на същия производител.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 14:51

Струва си, новата III-та версия си струва още повече. Която и да избереш няма да сгрешиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   27-08-13 15:25

Аз си купих 568EX защото има и висока скорост до 1/8000. Обмислям даже закупуването на 568EX II, която е същата, но вече може да бъде мастер. Като цяло съм доволен от марката. Готиното е, че може да се пали както от канон, така и от никон и подържа I-TTL въпреки че е канонска.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 15:30

YN-568EX II наистина е супер, и аз я ползвам, но е над 2 пъти по-скъпа от тази, за която пита Samuil7. А и щом задава такъв въпрос едва ли му трябва високоскоростна синхронизация.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   27-08-13 15:33

Споменах тази подробност защото предполагам, че човека не знае за нея. Иначе, да прав си, по-скъпа е.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   27-08-13 15:48

Имам две от първата версия на YN-560 с метално краче без LCD и стробо. Според Strobist групата във flickr е по-добра от тази с екрана. Ако сега си взимам първа ръчна светкавица бих избрал III-та версия или пак същата стара и непременно със синхронизатори, примерно Commlite Comtrig T320.
Има много статии за YN светкавиците в този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 17:08

Благодаря ви за информацията! Иначе търся такава, която да не ми отказва,като вградената (Busy), и да мога да използвам по-големи скорости (над 1/200s).На YN-560 II каква е максималната скорост?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 17:34

Максималната скорост е 1/200, но на тези въпроси би трябвало сам да си отговаряш, специфиакциите на светкавицата са достъпни навсякъде в нета. По-горе е посочен и сайт с хубави ревюта. За по-високи скорости ти трябва високоскоростна синхронизация, а тази светкавица не поддържа такава. Първо си отговори дали наистина ти трябва и знаеш ли за какво ти трябва. За да позлваш светкавицата в такъв режим отделена от апарата, ти трябват и по-специални синхронизатори, които също не са евтитни.
Отдели минимум няколко часа за четене в нета, защото много неща явно трябва да си изясниш преди да решиш каква светкавица ти трябва.



Публикацията е редактирана (27-08-13 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 17:46

ок, мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: 255111   
Дата:   27-08-13 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: kaiser.soze   
Дата:   27-08-13 20:36

560 II - £45, 560 III - £58, 568EX II £120

Въпрос: Заслужава ли си заради ТТЛ да се плати 2-3 пъти повече, не че е кой знае каква сума, но все пак...
Колко често ви се налага да ползваре ТТЛ

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: klez   
Дата:   27-08-13 21:01

Аз си взех 3тата версия, 110лв ми излезе с доставката и честно да ти кажа доволен съм. Като за непретенциозните ми нужди и смешната си цена е супер като изработка и работа

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: красис   
Дата:   27-08-13 21:07

Която и да вземеш няма да сбъркаш аз си взех YN-560 II и съм мн.доволен само за 60$ изключителна изработка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 21:25

а Canon EOS 1100D + YN-560 III ?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 22:17

Нямаш грижи, вземай я смело. Ще можеш да я палиш от разстояние и с вградената си светкавица, но по-добре си вземи един предавател RF-602 или RF-603.

С Nikon D70S и YN 560 снимам с до 1/8000s закачена на тялото без никакъв проблем.
Това не разчитай да се случи с твоя апарат. С тези светкавици апаратът ти ще снима на всякаква скорост, тъй като са ръчни и не ограничават скоростта на апарата, когато се поставят на него (за разлика от автоматичните светкавици). Но ако снимаш със скорост по-висока от синхронната, част от кадъра ти или дори целия (зависи колко по-висока е скоростта) няма да бъде осветен от светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   27-08-13 23:10

RF-603 са "бавни" тригери дори в сравнение с RF-602 и ще има тъмна ивичка на кадъра при скорост 1/200. Най-доброто решение вероятно е Meyin RF-604 като тригер. Евентулно за бъдеща втора светкавица може да се вземе RF-602.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/skgh3856.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/ecvo2462.JPG


http://www.lightingrumours.com/wp-content/uploads/2013/03/DSC_2370.jpg


Meyin RF-604:
Simple and easy to use
Cheap
Group selection useful and works well
Build quality feels good
Good performance; no misfires
Synchronises up to 1/250 second
Cross-compatible with Yongnuo RF-602 and YN560-III
Takes standard AAA batteries


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 23:40

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 23:43

Така е, RF-602 са по-бързи, но RF-603 имат други предимства.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   28-08-13 09:57

@ klez
Подлагал ли си тройката на зверски тормоз? За YN-560 имам наблюдение, че като загрее и батериите в нея се поизтощят отдава с около бленда по-малко светлина. Вероятно не съм доизчаквал да се зареди напълно светката, това стана към края на няколко сватбени сниманета и не е претендирам за обективност.
YN-560III ме изкушава с това, че се очакват съвсем скоро нови тригери, с които ще има ръчен контрол над нея YN-560 TX


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   28-08-13 12:58

satyno, точно защитата против прегряване е подобрена в третата версия. Вместо да изключи когато прегрее и да я чакаш 10-20 минути, забавя времето за презареждане. Но това го казвам на база ревюта, на "Зверски тормоз", както се изразяваш, не съм я подлагал.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: ixus   
Дата:   28-08-13 13:24

Излезе и YN 468 II също с екран ,няма синхро 1/8000 , но има и TTL мерене ,на същата цена . За сметка на това е по-маломощна. Аз вече 3 години ползвам 467 и съм много доволен.



Публикацията е редактирана (28-08-13 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   28-08-13 14:56

Както вече писах по-горе, ама няма кой да чете, за висока скорост ти трябва минимум 568EX, която има тази екстра. За да я палиш от разстояние най-добрия вариант е синхронизатори YN622C


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bzah1480.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/zdec8188.JPG


http://www.lightingrumours.com/wp-content/uploads/2012/06/yongnuo-yn622c.jpg



Това ползвам аз и смея да твърдя, че работят изключително добре. Ако купиш сега по-евтината светкавица, много скоро ще започнеш да съжаляваш и пак ще дойдеш на моята.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: vladx   
Дата:   28-08-13 17:15

mano [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   28-08-13 20:14

mano, YN622C наистина са изключителни и то за цената, на която се предлагат.
Не си прав обаче, че трябва да скача направо на TTL светкавица с високоскоростна синхронизация. Аз лично усетих нуждата от високоскоростната синхронизация след близо 2 години снимане с ръчни светкавици. Човек използва максимума от техниката си именно, когато се е почувствал ограничен. Плюс това TTL-а ще прави почти всичко вместо него и може той така и да не се научи как да управлява светлината си (не светкавицата - светлината). Ползвам YN-568 II с YN-622C и светкавицата през 90% от времето е в ръчен режим. Взех си я именно заради високоскоростната синхронизация и възможността да се управлява дистанционно, но аз по-добре от техниката знам какво искам да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-08-13 21:46

Полезна тема, поне за мен. В неделя смятам да поръчам светкавица и тригер. Никога не съм имал светкавица, така , че бъдете снизходителни ако изтърся някоя глупост [smilie18]
Днес цял ден си мисля ЗА и ПРОТИВ ТТЛ и горе долу съм на мнението на Thumper ot 20:14. Имам канон 6Д, ако има значение за светкавицата. 90% от времето снимам на М, 10% на приоритет на бленда, та си мисля, ако снимам с ТЛЛ функцията няма ли да е все едно снимам на А с камерата [smilie7] По едно време си казах, абе все пак...един път ще ми потрябва тази функция и няма да я имам. После пък се сетих, че ако се ползва на камерата и е насочена към таван/стена, ТТЛ функцията е безполезна (май [smile]) Та пак се върнах на мисълта за уН 560 III. Като знам, че ще ми трябва да снимам портрети на семейството и на приятели в домашна обстановка и ще имам време за настройка, като си помисля, че за цената на 568 ех II + тригер ще мога да си взема 2Х 560 III + тригер + 2трипода + 2 чадъра, везните май накланята към 560III. M? [smile]

A, и бихте ли споделили в кой случаи се НАЛАГА използване на TTL и HSS

благодаря [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: didesignbg   
Дата:   28-08-13 22:11

TTL е супер за сватби и подобни събития. HSS най-често се ползва навън при снимане на отворена диафрагма, когато за да я задържиш отворена се налага висока скорост.
Ако ще снимаш повече при контролирани условия със няколко светкавици на стойки вземи глупави. Ако смяташ да снимаш събития със светкавица на тялото вземи ТТЛ, за предпочитане фирмена.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   28-08-13 23:58

обобщавайки мнението на didesignbg, TTL е полезен, когато наистина трябва да си бърз и то в бързо променящи се условия. Ако ще имаш време за подготовка или пък светлинните условия, при които ще снимаш, са относително постоянни, ръчните (или както са ги нарекли "глупави") светкавици също вършат чудесна работа.
Високоскоростната синхронизация е необходима и при ред други условия - ако снимаш бързо движещ се обект при силна околна светлина или пък просто не можеш да затвориш повече блендата. Вторият случай е типичен ако се снима при обедно слънце и ти трябва запълваща светлина (такава, която омекотява дълбоките сенки от силното слънца). Тогава дори при ИСО 100 и бленда 8-11, скоростта пак трябва да е над 1/200. Това може да се компенсира и с поларизационен филтър, което аз лично правех дълго време, но първо, че не винаги е удобно постоянно да се навива и развива филтър, и второ, че един хубав CPL филтър струва над 100лв, които спокойно могат да се вложат в по-добра светкавица. Да не говорим, че обикновено 1 филтър пасва на 1-2 обектива, а за по-добрите обективи хубавите филтри са над 200лв. Разбира се, филтрите имат и друго предназначение, но сега ги разглеждаме единствено от гледна точка намаляване на светлината и от там увеличаване на скоростта.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   29-08-13 14:41

Да си кажа честно аз TTL-a изобщо не го ползвам. Всичко лепа на M и си мисля, че рано или късно всеки минава на М.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-09-13 14:41

от една седмица имам YN-560 III [cool]

ужасно е [smilie5] с директна светкавица е ужас, мазни лица, всички дефекти си личат, а и както казах по горе, нямам опит. Малко по добре е когато светкавицата е насочена към тавана или стената. Снощи си поръчах софтбокс, надявам се нещата да се подобрят значително. Колебаех се между 15х17, 19х23 и 20х30см.

избрах средния размер - 19х23. Не знам дали е правилния избор, но при цената на която се продава, мога да имам и трите размера.Снощи говорих с колега който сподели, че неговия софтбокс е 10х10 и прави огромна разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   18-09-13 15:34

Взе ли си синхронизатори? Лично аз никога не снимам с директно насочена светкавица към обекта(дори и за подсветка) и почти никога закачена на тялото. При сложена светка на тялото гледам да има поне два метра от отражаващата повърхност (примерно таван) до човека, което означава, че в затворено помещение (апартамент), където това условие не може да бъде спазено слагам светката максимално близко или направо на пода, като слагам на главата на светкавицата някаква бленда, така че да осветявам единствено тавана. Това можеш да го правиш без синхронизатори на режим S2 ( или S1 при всички никони и новите канони), като поставиш самоделка пред вградената светкавица, така че да отразява светлината и към тавана.


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-09-13 16:08

нямам вгрАДЕНА светкавица,(а и много не разбрах как работи това за което си писал). Очаква се до месец да излезе нов радиоспусък предназначен точно за този модел който е с вграден приемник.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   18-09-13 16:26

Вградената в режим TTL пали YN на S2, в ръчен режим на S1.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: vladx   
Дата:   18-09-13 17:35

Искам да ви попитам нещо. Поръчах си YN568EX II. Все още не е пристигнала, но ме интересува, ще мога ли да я паля от разстояние с вградената светкавица на Canon 40D.
Освен тази светкавица, ще си поръчам още 2-3 ръчни и TTL синхронизатори YN-622C.
И другият ми въпрос е:
Понеже 40Д е старо тяло и не можело да се управляват светкавиците през апарата!
Колко точно 40Д е ограничен в това отношение и какво няма да мога да правя с него, което ще мога да правя с 7Д и 60Д например, когато става въпрос за светкавиците.
Не мисля че е нещо кой знае колко ограничаващо! Все пак хората си снимат с 40д в студио и не се оплакват :)
[shtrak]

пс:
Samuil7, извинявам се че мнението ми е относно друга светкавица!
[beer]



Публикацията е редактирана (18-09-13 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-09-13 19:27

Вашите 560II копчето им за тест използваемо ли е? Моята си я купих днес и като цяло съм много впечатлен, но това копче не знам защо се натиска зверски трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: webdude   
Дата:   19-09-13 19:46

При мен е. Моята е https://bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=631
тази. Същата е но + ттл

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: webdude   
Дата:   19-09-13 20:16

Забравих да кажа, че е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   20-09-13 09:43

Проблемът с тест копчето съществува още от първите двойки. Двете ми YN-560II са без LCD дисплей, на около три години, на едната е трудно да се натисне тест копчето. По спомени има описан начин как да се оправи това във стробист фликр групата, но не виждам смисъл.


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Gru   
Дата:   20-09-13 10:52

"Професионалните" КИТАЙСКИ боклуци Yongnuo за мен не си заслужаваха.
Имах 2 х YN560 и 1 х YN460 на които просто изгоря електрониката.

1. За краткия им живот не успяха да си върнат парите
2. Не можеш да разчиташ на тях ( освен ако нямаш 2 резервни в чантата )
3. Познавам няколко човека със същия проблем.

Логиката : Да ама , ще си купиш 10 Yongnuo, вместо 1 по- скъпа нещо не проработи при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: glndrk   
Дата:   27-03-18 18:14

YN560-III има ли мерене?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-18 18:45

568-цата (2-ра версия за Канон) е значително по-добра от по-олекотените модели. Само затова си заслужава да се вземе нея, дори да се използват TTL, HSS и разните там залъгалки, дето ги има. Естествено не е върха на техниката, но за парите си става.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »