Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 13:13

Здравейте ,може ли един съвет,дали си струва светкавица YN-560 II - с LCD дисплей. Режими на работа - М, S1, S2 и Mult, за начинаещ фотограф. Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: photostoykov   
Дата:   27-08-13 14:45

"YN560-II представлява втора, подобрена версия на популярната светкавица Yongnuo YN560. Също както своя предшественик, Speedlite YN560-II има голямо водещо число GN 58 @ 105 mm (метри, ISO 100), предназначена за професионална употреба. Поддържа както режим на ръчно регулиране на мощността (М), така и два режима на отдалечено запалване чрез светлинен импулс (S1 и S2).


Въпреки че като технически параметри YN560-II не се различава от YN560 Classic, тя има следните важни подобрения и нововъведения:

За разлика от YN560 Classic (която има панел със светодиодни индикатори за мощност и фокусно разстояние на импулсната глава), при YN560-II настройките на светкавицата се показват на голям течнокристален дисплей с подсветка — с едри, четими отдалеч символи.
Друго предимство на YN560-II пред YN560 Classic е добавянето на програмируема стробоскопична функция (наречена "Multi"), при която светкавицата възпроизвежда автоматично серия светлинни импулси с предварително зададени брой (2 ÷ 99) и мощност (1/128 ÷ 1/8), през определен интервал от време (1 ÷ 99 кадъра в секунда).


Мощността на YN560-II се регулира ръчно в широки граници: от 1/1 до 1/128 (7 EV) със стъпка 1/3 EV, а управляемата моторна глава покрива фокусно разстояние между 24 и 105 mm (с вградения дифузер - до 18 mm). Профилът на импулсната глава е идентичен с този на Canon Speedlite 580EX II за осигуряване на пълна съвместимост на аксесоарите.

Усъвършенстваната електроника позволява рециклиране на заряда за ~3 секунди, а при използване на мощност 1/8 или по-малка YN-560 гарантира скорост до 8 кадъра/сек. Светкавицата е оборудвана с конектор за свързване на външен магазин за батерии SF-18C. При включването на външната банка светкавицата рециклира заряда за по-малко от 1 секунда след произвеждане на импулс с пълна мощност. За допълнително удобство YN-560 е снабдена със звукова сигнализация за готовност.

Комплектът на светкавицата YN560II включва краче, велурен калъф за съхранение и упътване на български език".

(с разрешението на BVI Photo Video магазин)

Още повече си заслужава Yongnuo YN560 Mark III, която има вграден приемник за радиосинхронизатор, съвместим с тригерите от сериите RF-602 и RF-603 на същия производител.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 14:51

Струва си, новата III-та версия си струва още повече. Която и да избереш няма да сгрешиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   27-08-13 15:25

Аз си купих 568EX защото има и висока скорост до 1/8000. Обмислям даже закупуването на 568EX II, която е същата, но вече може да бъде мастер. Като цяло съм доволен от марката. Готиното е, че може да се пали както от канон, така и от никон и подържа I-TTL въпреки че е канонска.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 15:30

YN-568EX II наистина е супер, и аз я ползвам, но е над 2 пъти по-скъпа от тази, за която пита Samuil7. А и щом задава такъв въпрос едва ли му трябва високоскоростна синхронизация.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   27-08-13 15:33

Споменах тази подробност защото предполагам, че човека не знае за нея. Иначе, да прав си, по-скъпа е.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   27-08-13 15:48

Имам две от първата версия на YN-560 с метално краче без LCD и стробо. Според Strobist групата във flickr е по-добра от тази с екрана. Ако сега си взимам първа ръчна светкавица бих избрал III-та версия или пак същата стара и непременно със синхронизатори, примерно Commlite Comtrig T320.
Има много статии за YN светкавиците в този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 17:08

Благодаря ви за информацията! Иначе търся такава, която да не ми отказва,като вградената (Busy), и да мога да използвам по-големи скорости (над 1/200s).На YN-560 II каква е максималната скорост?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 17:34

Максималната скорост е 1/200, но на тези въпроси би трябвало сам да си отговаряш, специфиакциите на светкавицата са достъпни навсякъде в нета. По-горе е посочен и сайт с хубави ревюта. За по-високи скорости ти трябва високоскоростна синхронизация, а тази светкавица не поддържа такава. Първо си отговори дали наистина ти трябва и знаеш ли за какво ти трябва. За да позлваш светкавицата в такъв режим отделена от апарата, ти трябват и по-специални синхронизатори, които също не са евтитни.
Отдели минимум няколко часа за четене в нета, защото много неща явно трябва да си изясниш преди да решиш каква светкавица ти трябва.



Публикацията е редактирана (27-08-13 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 17:46

ок, мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: 255111   
Дата:   27-08-13 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: kaiser.soze   
Дата:   27-08-13 20:36

560 II - £45, 560 III - £58, 568EX II £120

Въпрос: Заслужава ли си заради ТТЛ да се плати 2-3 пъти повече, не че е кой знае каква сума, но все пак...
Колко често ви се налага да ползваре ТТЛ

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: klez   
Дата:   27-08-13 21:01

Аз си взех 3тата версия, 110лв ми излезе с доставката и честно да ти кажа доволен съм. Като за непретенциозните ми нужди и смешната си цена е супер като изработка и работа

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: красис   
Дата:   27-08-13 21:07

Която и да вземеш няма да сбъркаш аз си взех YN-560 II и съм мн.доволен само за 60$ изключителна изработка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 21:25

а Canon EOS 1100D + YN-560 III ?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 22:17

Нямаш грижи, вземай я смело. Ще можеш да я палиш от разстояние и с вградената си светкавица, но по-добре си вземи един предавател RF-602 или RF-603.

С Nikon D70S и YN 560 снимам с до 1/8000s закачена на тялото без никакъв проблем.
Това не разчитай да се случи с твоя апарат. С тези светкавици апаратът ти ще снима на всякаква скорост, тъй като са ръчни и не ограничават скоростта на апарата, когато се поставят на него (за разлика от автоматичните светкавици). Но ако снимаш със скорост по-висока от синхронната, част от кадъра ти или дори целия (зависи колко по-висока е скоростта) няма да бъде осветен от светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   27-08-13 23:10

RF-603 са "бавни" тригери дори в сравнение с RF-602 и ще има тъмна ивичка на кадъра при скорост 1/200. Най-доброто решение вероятно е Meyin RF-604 като тригер. Евентулно за бъдеща втора светкавица може да се вземе RF-602.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/skgh3856.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/ecvo2462.JPG


http://www.lightingrumours.com/wp-content/uploads/2013/03/DSC_2370.jpg


Meyin RF-604:
Simple and easy to use
Cheap
Group selection useful and works well
Build quality feels good
Good performance; no misfires
Synchronises up to 1/250 second
Cross-compatible with Yongnuo RF-602 and YN560-III
Takes standard AAA batteries


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: Samuil7   
Дата:   27-08-13 23:40

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   27-08-13 23:43

Така е, RF-602 са по-бързи, но RF-603 имат други предимства.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: satyno   
Дата:   28-08-13 09:57

@ klez
Подлагал ли си тройката на зверски тормоз? За YN-560 имам наблюдение, че като загрее и батериите в нея се поизтощят отдава с около бленда по-малко светлина. Вероятно не съм доизчаквал да се зареди напълно светката, това стана към края на няколко сватбени сниманета и не е претендирам за обективност.
YN-560III ме изкушава с това, че се очакват съвсем скоро нови тригери, с които ще има ръчен контрол над нея YN-560 TX


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   28-08-13 12:58

satyno, точно защитата против прегряване е подобрена в третата версия. Вместо да изключи когато прегрее и да я чакаш 10-20 минути, забавя времето за презареждане. Но това го казвам на база ревюта, на "Зверски тормоз", както се изразяваш, не съм я подлагал.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: ixus   
Дата:   28-08-13 13:24

Излезе и YN 468 II също с екран ,няма синхро 1/8000 , но има и TTL мерене ,на същата цена . За сметка на това е по-маломощна. Аз вече 3 години ползвам 467 и съм много доволен.



Публикацията е редактирана (28-08-13 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: mano   
Дата:   28-08-13 14:56

Както вече писах по-горе, ама няма кой да чете, за висока скорост ти трябва минимум 568EX, която има тази екстра. За да я палиш от разстояние най-добрия вариант е синхронизатори YN622C


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bzah1480.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/zdec8188.JPG


http://www.lightingrumours.com/wp-content/uploads/2012/06/yongnuo-yn622c.jpg



Това ползвам аз и смея да твърдя, че работят изключително добре. Ако купиш сега по-евтината светкавица, много скоро ще започнеш да съжаляваш и пак ще дойдеш на моята.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: vladx   
Дата:   28-08-13 17:15

mano [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица YN-560 II - с LCD дисплей
Автор: thumper   
Дата:   28-08-13 20:14

mano, YN622C наистина са изключителни и то за цената, на която се предлагат.
Не си прав обаче, че трябва да скача направо на TTL светкавица с високоскоростна синхронизация. Аз лично усетих нуждата от високоскоростната синхронизация след близо 2 години снимане с ръчни светкавици. Човек използва максимума от техниката си именно, когато се е почувствал ограничен. Плюс това TTL-а ще прави почти всичко вместо него и може той така и да не се научи как да управлява светлината си (не светкавицата - светлината). Ползвам YN-568 II с YN-622C и светкавицата през 90% от времето е в ръчен режим. Взех си я именно заради високоскоростната синхронизация и възможността да се управлява дистанционно, но аз по-добре от техниката знам какво искам да направя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »