Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой от двата обектива?
Автор: mitko85   
Дата:   27-08-13 07:35

Привет!
Скоро смятам да си взема един обектив. Колебая се между два модела:
-Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC HSM OS Macro за Nikon
-Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP LD Di II XR VC за Nikon

Ще ги ползвам на NIkon D7100.
Засега мнението, което съм получил от компетентно лице е, че тамрона доста трудно може да си пасне с NIkon, говорим за точен фокус. На мене лично ми харесва, че по цялата си дължина е 2.8
За другият ми казаха,че е доста добър. По-голяма дължина, но на бленда 4.
Моля за мнение, цените им са почти еднакви. За Сигмата, до колкото разбрах се очаква скоро да е в наличност.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: Andinov   
Дата:   27-08-13 08:09

Tamron-a

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: mitko85   
Дата:   27-08-13 11:04

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: k7   
Дата:   27-08-13 11:11

Аз съм ползвал нестабилизираната версия на Сигмата, на Никон Д200 и бях доволен!
Сигмата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: ss_sgp   
Дата:   27-08-13 11:15

а аз съм ползвал нестабилизирания Тамрон и също бях доволен [smile]

Лично за мен проблемът на подобни китови обективи е, че не са нито достатъчно широки, нито достатъчно дълги (или както в случая със Сигмата има дължина, но там липсва светлосилата)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-08-13 11:25

Sigma-а е на 2.8 само на 17мм имай го в предвид!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: mitko85   
Дата:   27-08-13 13:14

Ами тогава едно допъннение към въпроса: Има ли огромна разлика в тамрон 17-50/2.8 версия 1 с версия 2, освен стабилизацията. Бях чел изказвания, че втората версия не е толкова сполучлива като първата, независимо от стабилизацията.
Като гледам наистина ще се ориентирам към тамрон 17-50/2.8, но има ли смисъл да взимам 2-рата версия.
Има и Сигма 17-50 / 2.8, но в БГ цената е безумна, а не ми се рискува от чуждина.....и все пак......
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: IsoIv   
Дата:   27-08-13 13:29

Аз ползвам първата версия на Тамрон-а на Д7000 и нямам никакви проблеми с фокуса.Много приятен и много остър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: mravunko   
Дата:   27-08-13 13:29

Тампона без мотор според мен беше най-сполучлив, въпреки че е мек на Ф2.8.
Имах го и направих грешка като го смених с VR модела... Фокуса беше тука има - тука нема, но обектива е доста остър (когато има фокус).
Сигмата не съм я имал и не съм я ползвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: mitko85   
Дата:   27-08-13 13:37

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=1248&show=additional

Ето за този тамрон става дума, мисля без стабилизация, но пише че е с мотор на никона.
Какво смятате за него, струва ли си или.....?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: gbdesign   
Дата:   27-08-13 13:56

Аз ползвам ФФ версията на този Тамрон /28-75/ на D600 и съм доволен. Единствената забележка е че не работи автофокуса в режим Лайв Вю.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: uzsree   
Дата:   27-08-13 14:00

Имал съм ги и двата. Сигмата е равна и по-добра в диапазона 17-50мм, като бонус има 70мм и стабилизация. На 17мм със Сигмата нощем на тъма улица ще имаш остри снимки, за разлика от тамрона

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-13 16:46

Sigma 17-50 2.8OS.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: sd   
Дата:   27-08-13 22:24

Старата версия на Сигма 17-70 DC OS HSM вече е заменена от новата от серията Contemporary. Съвет от мен, пробвай я нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: DX   
Дата:   28-08-13 01:20

Ще си позволя и аз да се изкажа по темата, преди питащия да послуша изцяло "компетентното лице", което го съветва. Ако човек се разрови в чуждестранните форуми ще разбере, че именно със Sigma хората имат проблем с автофокуса, а не с Тамрон-а или поне не толкова, колкото с първите, когато става въпрос за работата им с Nikon. Не, че и едната и другата фирма нямат трески за дялане, но съветът ми е, ако човек се спира на Сигма обектив - да купува задължително нов, от магазина, с гаранция и опция за допълнителна калибрация в сервиз, че понякога тази от тялото не е достатъчна! Аз лично уважавам и двете марки, даже си бях наумил да взема една Sigma 10-20, но като видях колко проблеми имат с фокуса (фронт, бек, ляво, дясно...различни комбинации) - просто се отказах и съм решил да събирам за Tokina 11-16/2.8
Относно Тамрон-а - освен версиите със и без стабилизация, има и такива с мотор и без, както се спомена. Аз лично съм имал 3 от версиитe, т.е. 1. със стабилизация (VC) и мотор в него; 2. без стабилизация, но с мотор в него; както и 3. без табилизация и без мотор в него. Този със стабилизацията е най-неприятен, като оптични характеристики, че и като визуални белези. На тяло като Д3100 например стои като буркан за компоти, шумен и не достатъчно остър, бавен автофокус.
Другите два са с еднакви оптични свойства, но този с мотор-а в него фокусира по-бавно и е по-шумен, а щом ще се използва на тяло със собствен мотор в него, кактово е D7100 - то най-добре да е версията без вграден мотор. Визуално и двата са еднакви, а по обозначението не може да се прецени - кой какъв е. Пише го на кутията, както и се разбира по броя на конекторите...или поне аз по това се научих да ги познавам. Не е вярно това, че на 17мм и бленда 2.8 Тамрона е мек, е да, не е като при ф5.6, но кой обектив е, но все пак е достатъчно остър. Моите наблюдения са, че е мек е в дългия си край - 50мм и Ф2.8.
Ако светлосилата е приоритет - съвета ми е за Tamron 17-50/2.8 без стабилизация и мотор, при всички други обстоятелства бих предпочел Nikkor 16-85VR - хем от марката, хем с перфектна стабилизация, хем изключително остър, по-широк и по-дълъг...Проблемът му е само това, че си е тъмничък. Не бих взел Sigma-та въобще - хем може да береш ядове, хем си е тъмен обектив след 17-те мм! Това е моето мнение и разбиране за нещата, пък който иска да слуша [smilie3]

ПП: Поста ми не е насочен към някой от коментиралите в темата до момента! Просто питащия беше споменал в началото, че е посъветван от компетентно лице! Иначе не оспорвам компетентността на никой, особено в този форум [beer]



Публикацията е редактирана (28-08-13 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-08-13 09:39

Колкото до Тамрона, по-добре версията без стабилизация. Тъкмо идва евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   28-08-13 11:49

Аз без да имам никакъв опит с който и да било от обективите и като цяло с Тамрон бих подкрепил стабилизираните версии!

Защото колкото и да е "по-мек" стабилизирания ( но според мен едва ли има фрапираща разлика ), после в шопа или някъде другаде може да се шарпне без проблеми, а размазаната снимка от трептенията на ръката не може! А при лоши светлинни условия, дори при вдигнато ISO и голяма светлосила на обектива снимките често се размазват без стабилизация.

А за тези които ще кажат, ама аз не искам да обработвам после бих ги посъветвал да си ползват смартфона, че има и функция за директно публикуване във фейса. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива?
Автор: sherbit   
Дата:   28-08-13 13:00

Аз не съм ползвал нито единия, но снимките с нестабилизирания Тамрон са супер.



Публикацията е редактирана (28-08-13 14:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »