Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв обектив
Автор:    
Дата:   26-08-13 09:12

Здравейте,казвам се Росен,/не ми излиза името когато създавам тема/предстои ми да сменям китовите обективи на Канона който имам,но се чудя каква марка да избера,дали скъпото е най хубаво не знам и искам да се допитам до вас.И така кой да избера;
Канон,Сигма,Тамрон,Токина или Самянг.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор:    
Дата:   26-08-13 09:25

Гледам,че диаметъра на обективите отпред е различен,има ли значение това.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: imitev   
Дата:   26-08-13 09:29


Безплатен съвет - снимай си с китовите, поне докато научиш какво има значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор:    
Дата:   26-08-13 09:44

Ами обясни кое има значение и какво да гледам дори да остана с китовите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: piknik   
Дата:   26-08-13 10:03

Приятелю, привет.
Тук има доста теми - ползвай Търсачката. Главното снимай и си оценявай снимките обективно. Показвай ги и на другите за мнение.
Чети литература. Гледай в Тубето как снимат хората и ще си отговориш на основните въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: igg   
Дата:   26-08-13 10:41

Зависи какво искаш да снимаш и колко пари би дал, защото 24-70мм 2.8 на канон е към 4700лв

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор:    
Дата:   26-08-13 10:48

Опа за 18-200 става въпрос или нещо подобно.
И този Canon EF 50mm f/1.8 II защо е толкова евтин.



Публикацията е редактирана (26-08-13 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   26-08-13 11:49

Какви обективи имаш в момента и какво не ти харесва в тях? Ако представата ти за добър обектив е = обектив с огромен зум, то не е трябвало да си купуваш огледално-рефлексен фотоапарат. Тяхното предимство е имено във възможността за честа смяна на обективите според нуждите и вижданията на фотографа. А 50/1.8 II е евтин защото е най-елементарния по конструкция твърд обектив на Канон, но това не пречи да получаваш прекрасни снимки с него. Вярно, че в началото 80% евентуално ще са брак поради неточно фокусиране, но се свиква[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: piknik   
Дата:   26-08-13 12:53

" igg " много добре си отговорил...[smilie10] [smilie11]
"Авторът" на темата точно от това се интересуваше - обективи по
4700 лв. Още сега ще си купи 3 броя. Утре 5.
Браво! Много полезно мнение си дал[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: tziko   
Дата:   26-08-13 13:14

Здравейте,казвам се ,/не ми излиза името когато създавам тема/предстои ми да сменям колата,но се чудя каква марка да избера,дали скъпото е най хубаво не знам и искам да се допитам до вас.И така коя да избера;
BMW, Audi, Mercedes, Honda или Citroen.


Гледам,че размера на джантите е различен,има ли значение това.


Росенe, не го пиша това за да се заяждам, а за да видиш, как изглежда въпросът ти, от друг ъгъл. Надявам се, сам виждаш, че така поставен, отговор не може да има. Ако конкретизираш даден модел, може да ти кажем, като го сравниш с друг, кой е по-добър и в какво.


"Ами обясни кое има значение и какво да гледам дори да остана с китовите."

На обективите им се гледа първо сетлосилата и фокусното (милиметрите), после други неща, като острота, различни по вид изкривявания и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: anjsan   
Дата:   26-08-13 13:31

Като за начало си купи един Канон 50мм / 1.8 или , ако имаш повечко пари 50/ 1.4 и си готов . Няма да ти пречи дори и да продължиш да снимаш с китака 18-55. За телеобектив Канон зум нещо от рода 70-200/2.8 или пак постоянно-фокусен 135/2 или по-дълъг . Самянга е ръчнофокусен,а тамрон и сигма са след оригиналните в моята класация , макар напоследък да ги правят все по-добри , четейки разни ревюта . За Токина не знам . Поразгледай из нета,във форума,набележи си някой обектив и питай отзиви на снимали с него хора , помисли за какво ти трябва , определи бюджета.... Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: georgioiv   
Дата:   26-08-13 13:39

то поне да беше написал какъв Канон му е апарата... защото ако е ЕОС - М - язък за всичкия акъл който се е излял.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   26-08-13 14:49

Поне да беше наистина 100% акъл а то....[smilie11].

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »