Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 авто-фокус
Автор: imaginemylove   
Дата:   24-08-13 16:12

Привет,

Исках да те попитам един въпрос за авто-фокуса.

Преди снимах с Nikon D90 и понякога ми трябваха още крайни точки, а сега ще си взимам D600, но на него точките са разположени доста в средата.

По принцип не е проблем на определени бленди да се прекадрира забелязал съм, че горе долу от f/4 нагоре няма пробем и снимките пак си остават на добър фокус. (и съответно на режим AF-S) На каква най-отворена бленда би прекадрирал без да се притесняваш, че може да ти се размаже изображението и/или да ти избяга фокуса?

Също ако снимам на супер отворени бленди какво да правя? Идеята ми е, че ако снимам примерно с твърд обектив 50mm или 85mm f/1.8 на 1.8 се опитвам да снимам на AF-C и да нагласям точката на очите или близо до очите на хората. Какво правим ако съответно точката ми не са така разпръснати, че да мога да ги ползвам там където искам и ако се налага да прекадрирам за да постигна определена композиция. С други думи трябват ми по-крайни точки, но ако ги няма какво би ми препоръчал да направя и как да снимам?

Благодаря много за отделеното време!

Хубав ден и приятна почивка!
Пламен

Отговори на това съобщение
 Re: авто-фокус
Автор: didesignbg   
Дата:   24-08-13 17:05

Няма проблем, прекадрирането просто иска свикване. Така или иначе средната точка е най-чуствителна, много хора си я ползваме само нея.

Отговори на това съобщение
 Re: авто-фокус
Автор: iasen2   
Дата:   24-08-13 17:08

Не мога да те разбера - при бленда 1.8 и при дълбочина на фокуса няколко сантиметра за какво прекадриране говориш ?
А и на отворени бленди на странични фокусни точки по трудно се фокусира .

Отговори на това съобщение
 Re: авто-фокус
Автор: eewf   
Дата:   24-08-13 17:29

На D90 можеш да фокусираш и прекадрираш и на AF-S режим. Мисля, че се включваше 3D-то. Не съм много сигурен. Предполагам, че и на д600 ще го има.

Отговори на това съобщение
 Re: авто-фокус
Автор: gbdesign   
Дата:   24-08-13 21:16

D600 си има голям и светъл визьор, в който фокуса се вижда достатъчно добре. Преди 10-тина дни снимах почти цяла сватба на 50/1.8 с по централната точка и прекадриране, в режим AF-S и снимките с недостатъчно фокус, на правилното място, бяха не повече от 5-6%. За заснемане на неща, в които имаш време да местиш автофокусната точка, определено ще имаш време и да видиш, дали имаш и добър фокус. В краен случаи, може да снимаш и на лайв-вюто, ползвайки лупа. С обектив 85/1.8 при снимане на по-близък портрет, при бленда 1.8 ДОФ-а е не повече от 5 милиметра и е почти невъзможно и двете очи на обекта да са на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: авто-фокус
Автор: simbon4o   
Дата:   25-08-13 12:02

3Д фокуса е голяма екстра за мързеливите като мен които не обичат да местят точки, точките сами си се местят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »