Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпроси към нексаджиите :)
Автор: simbon4o   
Дата:   23-08-13 08:28

Здравейте!
Понеже въпросите са разнородни ще ги сипвам в тази тема. Мисля, че трябва да се получи полезна тема за всеки нексаджия [smilie5]

1 - искам да си купя преходник за стандартни светкавици(не сони) някакви препоръки или всички китайчета стават. Гледам има с различен захват, кой е по-стабилен.

2 - Тилт преходник към К обективи. Мисля да си взема само такъв, имам доста ръчни на К и искам да мога освен стандартно и да си ги тилтя по желание... препоръки? Гледах едни по 50$ китайски изглеждат да стават. Имаше и едни на cam.plus от тях си бях пазарил М42-К и съм доволен... като цяло всички изглеждат правени в една и съща фабрика... ама все пак някой с опит?

3 - Батерии - искам да взема поне още една батерия - каква да бъде и има ли вариант за външно зарядно, за да си ползвам апарата докато си зареждам батерията и да е по-бързо зареждането ако може... Гледах в ибей оригинална батерия със зарядно сони имаше за 40-50лв излиза... Пак ми трябва някой с опит.

4 - как да го накарам да снима 60i, не намерих как да го обърна на NTSC :).

5 - някой слагал новия фърм 1.01? Моя е с 1.00 и се чудя.

Мисля, че за сега е това, страхотна камерка с много възможности и най-глупавите менюта които съм виждал от всички камери възможни.

ПС
Какво мислите за това линк към ибей някой да го е пробвал вече? На метабоунс го знам че е супер но митаконския е много по-евтин...

ПС2 току що установих че F3 няма опция за каквото и да е дистанционно, кофти но ще трябва да живея с това :).

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: satyno   
Дата:   23-08-13 09:30

Sony-fit radio triggers and hotshoe adapters announced


Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-08-13 09:41

Има евтини оригинални батерийки. За толкова пари не си струва да си купуваш менте.

За дистанционното не е голяма драма то и другите нямат особено добра опция има само инфрачервени и няма опция за кабелни/радио и интервалометри.

Фърмуеъра задължително го ъпдейтни - самата процедура е много особена (какво да правиш Сони) - аз на момент си помислих че съм брикнал камерата а уж съм над средно статистически узер :)

А видеото е НТСЦ мисля и няма нужда да го обръщаш но аз от видео и не разбирам и не го ползвам.

Светкавици не съм слагал но мисля че има някакви малки преходничета. Тилт адаптери и спидбустери не съм си купувал още.

Имам techart адаптер за контакс Г с АФ ако ти е интересно :)

та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: satyno   
Дата:   23-08-13 09:43

За Mitakon намерих ей това, за съжаление го няма за m43, но имам вяра в братята китайци[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: Japan   
Дата:   23-08-13 10:12

s_dyakov тези са менте

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-08-13 11:00

>s_dyakov тези са менте

Незнам дали са истински - има си холограмка на кутийката и изглежда истинска - ама може и менте да са.
Но батерийката работи добре - аз не виждам разлика с оригиналната ми батерия.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: M_D   
Дата:   23-08-13 12:09

3. Вземи си произволни китайски, които не изглеждат пълна пръчка. Има комплекти с външно зарядно за прилични пари.
Аз съм стакива. Работят. Разбира се, на амперчасовете не им вярвай.

4. Не можеш. Трябва ти американски некс (или от друга ntsc държава) за тая цел, щото Сони още не са разбрали, че светът се е глобализирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-08-13 20:18

Aз се колебая между тези
зарядно с две ментета
И тези
уж оригинално с една уж оригинална
Ще реша по някой време.

Но мисля на първо време да вложа последните пари в това
тилт преходниче
и една обувка, за да направя некса малко по-функционален.
oбувка

После ще пазаря батерии. Между другото се оказа че пентакс капачките затварят на нексовия китак задницата перфектно и не се налага да пазаря капачки(комплекта на F3 е тотално окастрен...).
Митаконското турбо също е в списъка, не е скъпо а за видео ще е медец.



Публикацията е редактирана (23-08-13 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: koceto82   
Дата:   24-08-13 10:19

Добре де, как тогава да разберем кои батерии са оригинални, освен по цената може би? Че това дето е постнал Simbon4o с едната батерия и зарядното си изглеждат доста оригинални, но като му видиш цената... само зарядното струва повече на сони [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: simbon4o   
Дата:   24-08-13 12:55

Струва в бг :) в ибея го има отделно и си е евтино... В алфа форума били обсъждали кое е по-добре и препоръчаха видими менташките комплекти с по две батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: LEONIK   
Дата:   24-08-13 13:42

За какво ти е 60i видео? То всъщност е 59.94i и е несъвместимо с европейските телевизионни стандарти. 50i е със същия битрейт и изглежда по-добре. Повечето кадри в секунда не винаги означават по-високо качество.
В Павилиона се продават бързи зарядни и батерии-заместители на "Hahnel" - много са добри, нищо че са произведени в Китай (иначе фирмата е ирландска).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: simbon4o   
Дата:   24-08-13 15:35

Hahnel-a в ибей е пъти по-евтин. А за 10-те кадъра в сек ми е на мен понеже харесвам слоу моушънчета. Стандартите не ме интересуват понеже така или иначе видеото няма да го пускам без да го подпипвам... не ми е за семейни спомени камерата така да се каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси към нексаджиите :)
Автор: s_dyakov   
Дата:   26-08-13 10:59

Според мен няма разлика в батериите за тази която съм писал - даже не знам коя ми е оригиналната вече - просто на едната надписите са на английски на другата на японски.

simbon4o да кажеш после как са адаптера и обувката за светкавичката [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »