Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 светкавица или обектив
Автор: vera.nikiforova   
Дата:   21-08-13 12:15

Здравейте,

Моля за съвет. Имам никон Д90 и китовия 18-105 обектив. След 1 седмица ми предстой да снимам сватба и искам да си взема по-хубава техника, но бюджета ми се ограничава само до едно от двете или обектив, или светкавица. Имам колебание да взема светкавица SB 600 или обектив 50mm F1.4D на старо от форума. Знам че попринцип и двете са хубави за сватбена фотография, но за момента немога да си по позволя.
Благодаря предварително, всяко мнение ще ми е от полза.


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   21-08-13 12:16

Под наем за 20 лв и двете [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: vera.nikiforova   
Дата:   21-08-13 12:19

И този вариант го мислех, но разбрах че вече в Пловдив не се дава техника под наем, само за София.


Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: peter_m   
Дата:   21-08-13 12:40

Което и да вземеш ще ти трябва време за да свикнеш. Особено светкавицата, там има повече неща за учене. За 1 седмица дали ще успееш ...

Вариант да вземеш евтина светкавица YN например с ТТЛ и обектив 50 1.8г ...

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: mico78   
Дата:   21-08-13 12:46

За една седмица няма да се научиш да снимаш със светкавица .

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   21-08-13 12:49

Стига този 50/1.4Д за сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: milen4040   
Дата:   21-08-13 12:50

Аз не че съм специалист, ама няма ли да ти е дългичък 50мм за сватба?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-08-13 12:57

Една светкавица ще пас не идеално на 18-105 за сватбата. 50/1.4 няма да те спаси, ако помещението не е добре осветено и ще пропуснеш доста моменти според мен. А и още нещо - не си мисли, че разликата от 1.4 до 1.8 е голяма, по-добре вземи като се опаричиш 50/1.8 и светкавицата!

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: peter_m   
Дата:   21-08-13 13:07

50-ката само за статични и позьорски ситуации и то на открито ...

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: vera.nikiforova   
Дата:   21-08-13 13:21

Ами аз точно заради не добре осветените помещения мисля, че ще е добре да взема 50/1.4 примерно за църквата и обредният дом. Обаче се притеснявам дали за останалата част ще ми стигне вградента светкавица.
Много добре разбирам, че имам много малко време да се науча да снимам със светкавица, но булката ми е позната и тяхната фотографка се оказала бременна в 8-9 месец и в момента са без голям избор. Аз все пак искам да дам всичко от себе си и да направя най-хубавите снимки на които съм способна затова и реших да си купя нова техника.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: mico78   
Дата:   21-08-13 13:34

Вземи си 50 1.8 Г за портрети и това http://magazin.photosynthesis.bg/offer/240902010002.html


с 18-105 снимай останалата част на сватбата ,като е тъмно високо исо включена стабилизация и RAW.
Или под наем от София 24-70 + СБ900 [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-08-13 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: ksuhorukov   
Дата:   21-08-13 14:18

Аз също смятам, че е по-добре на този етап да вземеш светкавицата, за да се справиш със задачата си. В последствие вземи AF-S 50/1.8G за по-светъл обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: peter_m   
Дата:   21-08-13 14:25

Имаш ли повече от 1 батерия ... ако ще симаш с вградената светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-13 14:35

Светкавицата винаги ще свърши повече работа от обектива. Може да свършите нещо полезно, като отидете до църквата, където ще се проведе ритуала и попитате отговорните лица дали може да снимате със светкавица.Също така отивайки там в часовете, когато ще бъде ритуала, може да видите какво е наличното осветление. Така по-лесно ще решите светкавица или обектив е по-удачно да купите първо. Според мен повече работа ще ви свърши една 35-ца. Ако това е първата сватба, която снимате, поинтересувайте се в нета какво е задължително да се снима и при каква последователност се провежда ритуала. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-08-13 14:50

Имай в предвид, че дори да дадеш всичко от себе си, с използването на вградената светкавица в най-светлия ден на младоженците в даден момент може да се превърне в не дотам светъл празник, образно казано ;)
При оскъдно осветление 50/1.4 няма да те спаси в моментите на хвърлянето на жартиера, бурните танци на кумовете и гостите в ресторанта. От несполучлив опит знам! Трябва си светлина!

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: swan_   
Дата:   21-08-13 15:13

Предлагам ти, ако си купиш светкавица, да я оборудваш с хубави батериЙ. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-13 15:40

2-3 батерии за апарата, защото стабилизацията ги мори бързо[smile]+ зарядно, два комплекта презареждаеми батерии за светкавицата + зарядно, както и 2-3 по-малки карти памет вместо една голяма са си част от подсигуряващите мерки[smilie24]. При тази ситуация да се разчита на вградената светкавица е равносилно на скъсването на всякакви приятелски отношения с младоженците[smilie7].

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: vera.nikiforova   
Дата:   21-08-13 15:49

Благодаря много на всички за мненията. Светкавица ще е [smile].
Залавям се да купувам батерии, карти с памети и да чета за настройките на светкавицата.
От до момента прочетената информация TTL-a няма ли да ми спести някои главоболия.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: igg   
Дата:   21-08-13 15:56

да някои само :)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-13 16:50

Закачете на две закачалки най-тъмното си костюмче, което имате и до него най-бялата си блузка и ги щракнете няколко пъти с вградената светкавица при различни режими. Горе-долу ще придобиете представа за главоболията. А най-добре е възможно най-скоро да си вземете светкавица и да тренирате направо с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: Myth   
Дата:   21-08-13 17:01

Светкавица, + два комплкта батерии+ резервна батерия за апарата и зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: kaiser.soze   
Дата:   21-08-13 18:44

и задапаратно устройство

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: kamen.at   
Дата:   21-08-13 19:14

Твърд 50мм за сватба е неудобен,особено за закрито помещение,а 35мм пък ще докарва перспективни изкривявания при портретните снимки в едър план,и пак няма да е достатъчно широк за груповите снимки.

Вградените светкавички за мероприятия не стават,предвид че презареждат много бавно и ще изпускате доста моменти.

Външната светкавица е наистина правилното в случая решение,и ще свърши добра работа в комбинация с 18-105 ВР.

Но ТТЛ светкавица,като се научете да ползвате компенсацията и +/-.

Желая успех!



Публикацията е редактирана (22-08-13 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: tttodorov   
Дата:   22-08-13 02:01

Жули си ги с 18-105 , ти така или иначе трудно в ресторанта , ще използваш най-дългата му част ... че да ти затвори блендата и ти си мислиш че е светло а то било тъмно [smile]
За предпочитане е ттл светкавица , ако преди това не си работил с друга , защото ще е голям провал ... от личен опит ти го казвам , първото ми снимане с светкавица бе на детски рожден ден и първия половин час се чудех какво става :)
Не мисля , че ще ти трябва карта памет , една 8гб ти е достатъчна , ти няма да правиш 1000+ снимки , защото не ми се вярва да ги буцаш в рав :)
В ресторанта си следи баланса на цветовете , както и компенсацията :)
Хубаво е да разчиташ на всичките фокусни точки на апарата , а не на централната ( при липса на светлина ) в ресторанта или църквата , вече в зависимост от снимката , в повечето случай си го сложи на една централна точка :)
Освен обикновенни сватбени снимки , разчупи малко виждането и направи някакви запомнящи се снимки , който рядко си виждал по сватбите :)
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица или обектив
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-08-13 09:26

И още поне едни батериики на зарядното да стоят в контакта на ресторанта, че бързичко свършват. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »