Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Технологията и материалите ...
Автор: MarinY   
Дата:   18-08-13 19:01

... Определят ли сюжета и стила на крайния резултат?
И доколко те са рамката, от която трудно се изкача?

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: MarinY   
Дата:   18-08-13 19:04

Въпросите ми са сериозни, с цялото ми уважение и приемане на знанието, моженето и труда, вложен във всеки личен резултат.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: piknik   
Дата:   18-08-13 20:23

Привет, предполагам, че въпросът ти е продиктуван от скорошните нападки към теб.
Не те познавам, както и човекът който те обижда. Той вероятно е преживял срив някакъв и е изпаднал в "обморок", както казват руснаците...

Ти персонално имаш много хубави фотографии и като ти разглеждам профила - повече от 70% ми харесват много..., което е странно.
Като гледам повечето профили с 20-60 снимки ми харесват 2-3.
При теб почти всяка снимка говори... - много ти харесвам композициите !![smitten]

Пост Скриптум : Това, че някой, който не си е подредил живота, чувства се недооценен, лични причини и пр., те напада - не трябва да те бърка.

Един се занимава с химия, фиксатори, проявяване и доказване на егото - друг показва шедьоври със "сапунерка".

Всеки си е избрал начина. Както казваше "КЕМБЪЛА" - "Никога не е късно да станеш за кашмер" Лека му пръст!



Публикацията е редактирана (18-08-13 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: MarinY   
Дата:   18-08-13 22:01

Picnik, благодаря за хубавите думи.
Да, темата е породена от размяната на "мисли" и идеи, и не толкова от последната случка. Тя беше просто един, абсолютно, непровокиран от мен капак.
Езикът и мозъкът, които са ни дадени, могат да се ползват по по-подходящ начин, който все пак, да ни отдели от ноктите и зъбите, ползвани в джунглата.
[beer]

Но темата не е за мен. Фотографска е, но важи за всяка творческа дейност. Исках и искам, да чуя мнения и да се замислим за границите, които сами си поставяме в търсенето на самоизява. И трябва ли на всякаква цена да защитаваме моментното си състояние, като рано или късно ще разберем, че то е отминало и ние сме вече други.

Не търсете задни мисли и скрит смисъл. Темата е ясна.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (18-08-13 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: MarinY   
Дата:   19-08-13 20:56

И какво?
24 часа размисъл и никакво мнение, по основни въпроси на творческата дейност!

Доколко робуваме на собствените си самоограничения и на очаквания от нас резултат? ... ХДР за пейзажи, ЧБ за портрет, убийствено правдив кадър за диви животни ...

Колко пъти гледайки чужди неща из нета, на автори, "нарушили" господстващите връзки, сме си казвали: "как не ми е хрумнало да ползвам тази комбинация?"
Или тези неща са аксиома, която не се доказва и не се нарушава?

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: borisu   
Дата:   19-08-13 22:41

Пич, просто си смешен. Правиш елементарни граматически грешки и няма как някой да те приеме на сериозно.
Аре, нищо лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: MarinY   
Дата:   19-08-13 22:55

Е, най-после, едно конкретно и обосновано мнение! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: tzl   
Дата:   19-08-13 23:55

Отговорът на въпроса е същия като: Може ли мебели в кралски стил от 16-ти век да се правят само с ръчни и нструменти или само с машини? Определят ли инструментите резултата и важни ли са за крайния резултат?

Най-важен е крайният резултат. Инструментите са въпрос на избор, възможности и способности. В този форум твърде много внимание се обръща на инструментите, но малцина тръгват да разберат кое между инструментите и крайния резултат всъщност прави работата. Това е липсващият елемент, до който болшинството така и не стигат.

Една от причините да не пиша много в този форум е защото всичко се върти около техниката и разни дреболии покрай нея, а аз от техника толкова не разбирам и не се интересувам.



Публикацията е редактирана (19-08-13 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Технологията и материалите ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-08-13 01:43

Добре, но акцентът на темата ми се иска да е на човека, а не на инструментите. Обръщам отговора ти: "Може ли само с ръчни инструменти да правиш само мебели Луи Някой си?" :)
Не искам да говорим за обективи и четки, а за това, дали ние не си ограничаваме резултата, смятайки че инструмента изисква и ни води? Според мен, това е в нас, а не в машината или технологията.



Публикацията е редактирана (20-08-13 01:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »