Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 lightroom 3 как ?
Автор: igg   
Дата:   17-08-13 21:50

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1079026_495741017178967_1028979037_o.jpg
интересуваме как е постигнат този ефект само с lightroom 3 ,видях го в една страничка във фб и попитах собственика и каза ,че е само преработена с LR3, въпроса ми е някой знае ли как ? ако знае да ми покаже на видео и да го качи във youtube.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   17-08-13 21:53

най-добре попитай автора пак, няма кой друг да каже как е правено

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: igg   
Дата:   17-08-13 21:58

автора не е българин и ми каза че няма време да ми обясни...

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: didesignbg   
Дата:   17-08-13 22:06

Не виждаш ли?
Бял баланс- повишена е цветната температура, т.е. към жълто, оттенъка е дръпнат към маджента.
Намалена е експонацията, избушени са плъзгачите на възстановяване и допълваща светлина, оттам и псевдо ХДР ефекта. Контраста надут, както и clarity (микроконтраст на български може би), разбира се и наситеност или vibrance (това пак е наситеност, ама по-друга).
Готов си, само че ме притеснява, че ти харесва.
За леки донастройки може да се ползва контрола върху конкретните цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: igg   
Дата:   17-08-13 22:17

мерси успях :) точно както го описа :) мерси много didesignbg

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-08-13 07:50

http://www.photoshop.com/tutorials?keywords=Lightroom+4

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: igg   
Дата:   18-08-13 11:48

много ми е труден LR 4 , и няма recovery ,lights , brightness , и не знам за мен LR 3 е по-добрия от 2те

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 11:49

има ги, но са комбинация от действието на други слайдери

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 11:53

A few options are gone from the panel and several new ones were added. The “Recovery”, “Brightness”, and “Fill Light” sliders are gone. In their place is a new “Exposure” slider that combines both the Brightness and Exposure features. “Highlights” has taken the place of the “Recovery” slider and “Whites” can be used in a similar fashion as “Fill Light.”


Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-08-13 14:42

Момци, да напомня отново, че дори и в ЕС, английският език не е обявен за единствен официален такъв. Та като поствате неразбираеми за по-голямата част от нас простосмъртните линкове, преразказвайте за какво иде реч в тях с прости изречения на БЪЛГАРСКИ език. Благодаря предварително от името на тези, които поназнайват няколко чужди езика, но по случайност английският не е сред тях.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 18:50





Публикацията е редактирана (18-08-13 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-08-13 19:58

quazimodo[smilie24]

Български език.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 20:08

Нищо против да трябва да се пише/говори на български във форума...обаче да очаквате някой да си зареже всичко и да хукне да превежда хелпове и статии - извинявайте, ама много здраве имате...ходете на курсове, ползвате нет - копи и пейст текста в преводача на гугъл...или си стойте неразбрали...излиза, че човек трябва да го е срам, че знае някой език или да го е яд, че се е опитал да пусне някаква допълнителна информация...не разбирам как може някаква неграмотност да е повод за гордост [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 20:09

Всъщност Баби - ти ли навремето беше превел хелпа на Фотошоп с гугъл преводач и искаше да го продаваш в базара като пдф файл?

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-08-13 20:47

Юри, ако името ти идва от руския език а не от каменната ера, би трябвало да ти е ясно какво искам да кажа. didezignbg нагледно ти е показал, че може да се обяснява разбираемо. А понеже ползвам руски, френски, италиански и отчасти чешки, мисля че ще мина и без английски[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-08-13 20:56

Юри, руски поне разбирам



Публикацията е редактирана (18-08-13 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-08-13 21:07

Много нарастна рейтинга на Лайтрума в Замунда днес.
Какво прави една уж дребна и незначителна тема като тази, а!?

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 21:27

Ми като толкова разбирате и не ви трябват повече езици какво оревахте орталъка??? Да, didesignbg добре е обяснил на човека и това е чудесно - имал е желание И ВРЕМЕ и го е направил...и е абсолютно нормалко ако някой не разбира нещо и да попита, друг да обясни...Обаче от начина по който сте си изложили по-горе мненията, излиза че другите са ДЛЪЖНИ да ви превеждат и сумаризират, а това не е така, ама изобщо дори...[shtrak]

За сведение само, името ми не е заради руски произход, а резултат от леко неразбирателство между майка ми и едната ми баба навремето дали да се казвам Борис или Йордан...а иначе, да руския ми е добър (между другото сам съм си го учил - с четене и гледане) ама това е извън темата [smilie6]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: lightroom 3 как ?
Автор: uri64   
Дата:   18-08-13 21:33

Баби, като си такъв "знаток руского языка" чуй това


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »