Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за държач и филтър
Автор: J0R0   
Дата:   15-08-13 13:34

Досега не ми се е налагало да използвам друг тип филтри, освен кръгли, които се завиват пред обектива.
Но ето че дойде и такъв момент.

Обективът е Сигма 15-30, челната леща е толкова изпъкнала (като на 12-24) че няма как да се завие класически филтър отпред. Има, но с цената на огромно винетиране и не си заслужава.

Въпросът ми е, каква система би била подходяща за да мога да закачам НД филтър пред този обектив? Как точно се прикрепва държача към обектива? Някаква система, може би, която не се завива на резбата на обектива, защото този обектив няма такава. И какви са приблизително цените на такава система, държач и НД. Става въпрос за нещо такова


https://photo-forum.net/static/training/entries/164_middle.jpg



НД и градиент при тези системи в едно стъкло ли са? В смисъл може ли градиента да се премести в крайна позиция, така че да си стане класически НД, когато трябва?

Не съм много на зор и ако цялата работа се окаже твърде сложна или скъпа, ще си ползвам 10-18 с Некса, който ми дава същият зрителен ъгъл, пък за него си имам класическите кръгли филтри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: J0R0   
Дата:   15-08-13 13:52

За някаква такава система питам, която да се фиксира с болтове за вградения сенник


http://static.photo.net/attachments/classifieds/128/1283491-170961.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-13 13:58

http://www.leefilters.com/index.php/camera/system#sw-150 имат за никор, но той явно е по-популярен...

аз съм си взел кокин система за 10-18 за некса и си върша същата работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: Satin   
Дата:   15-08-13 13:58

Френските Кокин са нелош вариант (при това не скъп). Стъклените филтри на B+W напр. са по-скъпи. НД и градиент са отделни филтри, но мисля че държача позволяваше да се ползват както поотделно, така и в комбинация (т.е. има "двойни релси"). На Кокин доколкото имам спомен обаче държача е на резба, което не знам колко ще ти свърши работа, иначе ако повечето ти обективи са с еднаква резба - ще може да се ползва и за широкоъгълни и за къси теле-обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-13 13:59

НД и градиент са отделни филтри... стига бе... аз съм се прецакал щото имам НД градиент таман 6 броя с различна граница

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: J0R0   
Дата:   15-08-13 14:24

Да, Джъмбо, нещо такова имам предвид, като държача за Никон 12-24.
Да не е на резба, защото на Сигмата отпред няма резба.
Знаеш ли къде тук се продава такъв държач?
Гледам му цената в ибей и амазон че е около 500 $, дали има и по-евтини варианти?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-13 14:26

по евтин вариант му се вика майстор....
при положение, че имаш 10-18 и компактна камера що се вкарваш в беля да мъкнеш голям тукмак?!?!!?

вземак един комплект я кокин я китайско менте (но да има държач за широко) и пуцай хем и чантата ще ти е по-лека...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: J0R0   
Дата:   15-08-13 14:37

И аз това се чудя, що се вкарвам в такива филми, ама да питам :)

Някакво ей такова китайско нещо не може ли да се пригоди към тип окачване без резба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-13 14:39

мне то си е копие на кокин...
да не говорим, че ще трябва да купуваш големи филтри а такива ментета няма... ама ако имаш излишни кинти за 15х15 см филтри.... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: Alex_Stand   
Дата:   15-08-13 16:02

Аз имам матбокс и риг система със възможност за филтри, но цената драстично скача, ако не снимаш видео и го ползваш само заради филтрите :) http://www.manfrotto.it/mattebox-flessibile-sympla-due-filtri-4x4-mva512w



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-08-13 17:28


http://photocafe.pro/wp-content/uploads/2012/06/system-sw-150-02.jpg


може би нещо подобно?


ох, да се ***, сега видях, че нагоре са ти го предложили този вариант. Не вярвам обаче братята китайци да не са измислили евтин вариант [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-08-13 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: J0R0   
Дата:   15-08-13 22:14

Да де, такова. Рових за китайски аналози, но не намирам подобно нещо.
Явно ще си снимам с Некса и класическите филтри.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: jingov   
Дата:   16-08-13 01:34

Още една капачка за обектива и майсторене ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   16-08-13 03:09

НЕЩО ПО-ДОСТЪПНО


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: heoxum   
Дата:   16-08-13 09:34

>>Автор: J0R0
>>Дата: 15-08-13 14:24
>>Знаеш ли къде тук се продава такъв държач?

Адаптер и Държач за Cokin X-Pro [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: DonBasilio   
Дата:   16-08-13 17:57

Кви са тези цени бря.
Преко сили за 10- 20 лв и си готов.

Но трудно ще ти го обясня тук.
Да опитам. Трябва ти планка за светкавица, парче PVC тръба няколко винта и гайки. От тръбата и винтовете с гайките правиш адаптера показан по горе дето струва 149 лв май.
Тръбата да е с малко по голямдиаметър от диаметъра на филтъра.
Затягаш планката за светкавица на гнездото за статива така, че да сочи напред под обектива. Трябва да стърчи пред обектива така , че да може да се закрепи тръбата с филтъра на нея с болт и гайка и да стои пред лещата.
Малко грубо може би и грозно но върши работа на първо време



Публикацията е редактирана (16-08-13 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: Neuromancer   
Дата:   20-08-13 04:06

Дръж го с ръка отпред, същата работа. Да икономисаш $20 така е тъпо, ама $500 е друго нещо.

Има сенници, които се закрепват така с винтове, ана са за конкретни обективи. Ако става за твоя, взимаш, режеш, лепиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за държач и филтър
Автор: MarinY   
Дата:   20-08-13 05:58

Имам кокин, но повечето пъти ги държа на ръка. не е проблем при експонации до 10 сек. дори при градиентен размива още повече границата.
Не съм го измислил аз. Майстори го правят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »