Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: Dimitrio   
Дата:   14-08-13 05:57

Може въпроса ми да е глупав но ще съм благодарен ако получа отговор на нещо което не можах да намеря в интернет.

Купих два обектива Канон 24-105 4Л и 70-300 ИС
Тестовите снимки на близки разтояния са добри. Когато снимам отдалечени сгради (200-300 метра)и табели и двата обектива разкривяват и замазват буквите много дразнещо на всяка бленда.
Може ли това да е от горещината и движението на горещ въздух. Тук е 40-45Ц.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: jingov   
Дата:   14-08-13 07:15

Добро утро ! Темата е много интересна . Това размацване се получава, когато снимате на статив или от ръка ! И табелата ,която е на 200-300 метра се гледа после на какво увеличение и колко е голяма .Все пак да искаш да прочетеш нещо от това растояние е най добре с хубав бинокъл , освен ако не е на магистрала [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: Dimitrio   
Дата:   14-08-13 08:03

Добро утро при мен е 10 вечерта[smilie25] . На 50% увеличение се вижда а на 100% е супер мазило. Нямам идея как да кача една снимка тук във форума. За това го купих 70-300 на кроп 1.6 за разтояния до 200-300 метра когато ми се налага да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: Dimitrio   
Дата:   14-08-13 08:10

размацване се получава от снимане на ръка със 1/8000 и по-ниски и на статив с изключен ИС. Тествах тези обективи на 5Д, 7Д, т4и.... не е от камерата или ръката повечето ми нощни снимки на Вегас са със скорост 1/2-1/10 от ръка 95 от 100 с перфектен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: Shilo   
Дата:   14-08-13 08:28

Ако размазването на образа е както този, на долните две снимки, това се дължи на маранята.


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1375375137_DSC_4741_o2_bw_FF_v.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1371149347_DSC_1519_o2-3_1_bw_FF_v.jpg



Друга причина за липсата на фокус е снимането на движещи се предмети, без да е активиран следящия фокус на фотоапарата. Тук влияние оказва и автофокусната му система.

Трето - снимане на бързодвижещи се обекти, с относително ниска скорост на експонация и за това време преместването на обекта в кадъра води до разфокусиране. Самото точно следене на обекта също е от голямо значение за получаване на ясен образ.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: Dimitrio   
Дата:   14-08-13 08:35

и аз мисля че е маранята но не разполагам с време трябва до няколко дни да взема решение дали да ги оставя за ползване.
Това е кроп 100%
https://photo-forum.net/i/1754208

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: didesignbg   
Дата:   14-08-13 08:53

мараня е[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: ivanatora   
Дата:   14-08-13 08:55

100% е мараня. Адската жега + голямото разстояние това правят. Пробвай да снимаш нещо на хладно или по на близо.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: Dimitrio   
Дата:   14-08-13 09:05

Е това е успокояващо че е мараня. Снимките на сянка наистина са добри само тези над магистралата където може би е над 60Ц не са ОК.
Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: jingov   
Дата:   14-08-13 10:40

Пробвай да снимаш табела на някоя по висока сграда, на ниското е ясно вече


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: landstar   
Дата:   14-08-13 11:32

Не му се притеснявай - гледай и по филмите при мараня е същата работа. Един световно известен фотограф беше казал, че най-добрия зум са краката. Не си спомням Бони ли беше или Джъмбо. Има го в книжката "На фокус". Вариант две - пробвай с инфрачервен филтър, пък да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: igg   
Дата:   14-08-13 12:06

Да ползвам темата , канон 50мм 1.4 USM , като снимам и ползвам най крайната лява или дясна фокусна точка и снимам вертикално и точката на фокус примерно я слагам на модела на някое от очите , снимам , снимката е на фокус, тялото е на фокус ,но не и лицето камо ли очите ? само се получава ако е на крайните точки , ако е в центъра фокусната точка всичко си е на фокус лицето очите и т.н.
от какво може да е това ?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи кривене и мазане на безкрайност
Автор: vga   
Дата:   14-08-13 12:15

От автофокусната система на Канон и от неумението ти да снимаш. Всичко може да е. Тествай и за бекфокус.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »