Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво за снимане в Москва?
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   12-08-13 15:49

И тъй, в края на месеца ми предстои седмица в Москва. Град голям, имперски, красив, с история... Само дето по едно време започнах да се замислям, че освен Червения площад и наблъсканите около и по него забележителности - Кремъл, съборите, музеите, ГУМ (не че те са малко и само там ще отидат сигурно поне 2 дни)... друго интересно всъщност не знам какво има там...
Та отворен съм за идеи
А и къде да НЕ ходя също [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: belia   
Дата:   12-08-13 16:02

мумията, ма не дават да се снима [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: easy_rider   
Дата:   12-08-13 16:16

може и без апарат да се върнеш от там , ще те пребият и ще ти го вземат

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   12-08-13 16:23

Е тоя риск май съществува където и да отида... Предполагам на някои места риска е значително по-малък.. та за това и питам...
Иначе в съседния форум ми показаха това , та ако някой се сеща още нещо, добре дошло :)
И въпросът къде да НЕ ходя, за да е по-малка вероятността да ме набият и вземат всичко остава ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: ceco100   
Дата:   12-08-13 16:55

Това,което са ти показали хич,не е малко.
[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-13 17:04

Всички тези обекти в препратката от Уикипедията могат да запълнят не една,а доста повече седмици в Москва[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: sirkhann   
Дата:   12-08-13 17:22

Жени снимай, в излишък са.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: mrge.org   
Дата:   12-08-13 19:44

ВДНХ, отпред е музея на космонавтиката
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: burningice   
Дата:   12-08-13 20:40

Айскрийм тауър!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: sisqou   
Дата:   12-08-13 20:46

Пълни глупости се пишат тук! Върнах се от Москва в края на май и мога да те уверя, че в този град може би, има най-много за снимане от където и да е другаде, ако се интересуваш от история и архитектура, разбира се. Има толкова интересни места не само за снимане, но и за разглеждане. Ако си малко по-голям и си хванал малко от времето на комунизма, ще си припомниш много неща там. А това че ще ти вземат апарата и ще те набият въобще не е вярно. Може би ни се иска да са по-големи диваци от нас, но за радост или съжаление не знам, хората там са доста по-европеизирани от нас и се чувстваш като в голям мегаполис от рода на Париж. Сигурен съм, че ще останеш с много приятни впечатления и спомени от там.
Успех! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: тьма   
Дата:   12-08-13 21:02

Арбат, малките улички - там къщите имат чудесна архитектура, метрото /особено ако си намериш една балерина от Большой театр -на всяка станция - снимка - страхотно/.
Но правилно са ти казали за жени - пълно е с красавици[smilie3]

а да, бабите също са колоритни, както и огромните дългокосмести улични котаци.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: wafen   
Дата:   12-08-13 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: Shilo   
Дата:   13-08-13 00:35

МАКС (международен авиационно-космически салон), който започва на 27.08. и завършва на 01.09.2013г. Там е желателно полетите да се гледат и снимат извън огратата, от югозападната страна на пистата. Защото от вътрешността на базата всичко е на контра.

Второто място за посещение е авиационния музей в Монино. За него е необходим цял един ден. Останалото може да се гледа и в друго време. :)

За московското метро - казаха вече. Действително всяка негова станция е уникална! Музеи - дал Бог. :)

ПС: Хората в Москва са дружелюбни и щом разберат, че сме от България, повечето се се радват. В авиационния музей, неговият началник лично ни развеждаше мен и още един приятел. Е, не беше случайно де, но фактът си е факт. :)



Публикацията е редактирана (13-08-13 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 08:16

Българина (Бог да го прости [smilie18] ) по-далеч от своята локва не вижда [smilie11] Нерде Москва - нерде сме ние , че тя Москва по-голяма от България бе [smilie5] Месец няма да ти стигне да обиколиш всичко. COMМANDER - напиши в Гугъла "Фотки с Москвы" или "Забележителности на Москва" като ТУК и все будет в порядке [smilie3]. Не съм ходил там ама като да имаха Москва Река, Червения Площад, Газпром , някакъв най-висок небостъргач , Проспект Ленина , Большой Театр , Шереметьево и разбира се Останкинската Кула....нещо като това [smilie5] Ако пък да можеш да се качиш вътре и от високо да щракнеш , цена няма да имаш [shtrak]

http://s2.ipicture.ru/uploads/20130813/MfVb3Rmp.jpg




Публикацията е редактирана (13-08-13 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   13-08-13 08:28

Благодаря на всички за идеите и писанията :) А всъщност главната причина за посещението е именно МАКС, та покрай него и града :) Че е огромно, красиво и няма да ми стигне месец - ясно, исках да прочета точно такива мнения като на wafen. Снимки - като се върна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: sisqou   
Дата:   13-08-13 10:12

Ето ти и от мен някои идеи за снимане освен Червения площад, за които може би ще ти стигне седмицата:
Църквата Василий Блажени
Храма Христос Спасител
Кремъл(оръжейната палата,храмът-камбанария, Цар Пушка)
Александровскы сад-караула и часовника
улица Тверская (бутици)
Москва Сити
Арбат
Большой театр
Третяковска галерия
и обезателно направи обиколка на Москва с лодка-нарича се "Москва-река теплоход" и не е скъпо. Също така обиколи и през нощта-много е различно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: fotorafi   
Дата:   13-08-13 10:21

Аз няма да ти давам съвети къде да снимаш, имаш много предложения. Но ще ти предложа, ако си там в събота и неделя, питай някой близък за техния битак, да те заведат. Беше в един парк, изключителен и интересен. Ако събираш някои фотоапарати, разходи се, огледай продаваните, не са скъпи. Има уникални фотоапарати и обективи. Виждал съм и оригинални, военни Лайки. Можеш и да снимаш, но за чужденците веднага завишават цените на продаваните. Споменавай, че си българин.Носталгично някой ще си спомни, че е почивал някога на Слънчев бряг или Златните и ще ти свалят цените. Новите цифрови фотоапарати по магазините, са по-скъпи от България...
Успех и късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: asahi   
Дата:   13-08-13 10:57

Снимай хора. Останалото го има на картичките.

Озаглавил съм я "Руснак някакъв":


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1129621634.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: niro   
Дата:   13-08-13 12:08

Присъедниявам се към някои по-горе - снимай хора, има и страхотни модели. Това като решиш специално да отделиш време за фотосесия, а за града и местата може да снимаш докато се разхождаш, разглеждаш, посещаваш.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: landstar   
Дата:   13-08-13 14:51

Мисля, че ще интерсно да се застопориш срещу Лубянка - КГБ-то е интересен архитектурен обект. Ако те хванат - кажи им, че си разкрил шионската мрежа на Цвъки и им носиш снимки на сивия крайслер с антенките!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: Shilo   
Дата:   13-08-13 15:07

Ако го хванат, директно отива в ГУЛАГ. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: batonga   
Дата:   13-08-13 15:14

То и там има много за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: slavoart   
Дата:   13-08-13 15:41

Да ти вземат апарата и да те пребият в Москва е много по трудно от колкото това да се случи в София. Червения площад го посети нощем, визията е различна от дневната
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/171049_1674965667302_2220111_o.jpg


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/170236_1674964747279_6242466_o.jpg


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/170261_1674966787330_798791_o.jpg


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/170567_1674960107163_7044295_o.jpg


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/170256_1674962267217_8128797_o.jpg

Лично аз ти препоръчвам да посетиш университета "ЛОМОНОСОВ" - уникална сграда:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/170373_1675000708178_5533720_o.jpg


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/170261_1674966787330_798791_o.jpg

Съвсем наблизо от него е панорамната гледка към града и стадион "Лужники"
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/171068_1675010068412_6128023_o.jpg

Съветвам те да не си правиш планове [smile] Обектите и местата за снимки сами ще ти се лепят на обектива :)
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/169716_1674999308143_5280751_o.jpg

Изключително фотогеничен град и ти завиждам благородно [smilie24] И не слушай тука приказливците с промити анти руски мозъци...по капиталистически град от Москва - няма....в добрия смисъл на думата[shtrak] Поздрави и успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 16:11

^В случая не говорим за някакъв си там град, а за столица на империя.
Мащабите и пространствата са огромни, хубаво е да се вземе няко по-широчък обектив. То май месец да вземе да не стигне , та Командъра да се върне зимата , пълен с материал и .......гол като пушка [beer]

П.П. Искам ВЕФ , ФЕД , Зенит и Матрьошка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво за снимане в Москва?
Автор: fotorafi   
Дата:   13-08-13 18:27

Университета "Ломоносов"- наистина е уникална сграда.. Построена от немски военнопленници.Около милион германци работят в СССР до 1965.... В завода Арсенал,Киев произвеждат фотоапарати Киев /Контакс/. В завода ЛОМО-Ленинград други фотоапарати. Работят по построяването и изпитанията на космически спътници, ракети.. Работят в строителството, промишлеността...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »