Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: batdin   
Дата:   11-08-13 21:36

Здравейте всички,
По една или друга странна причина понякога снимам с лентови камери.
Досега обаче не съм имал телеметричен апарат. Само огледално-рефлексни и една Смена.
Въпросът ми е към хората,които имат ЛИЧЕН опит: има ли смисъл да си търся такъв? Има ли голяма разлика в усещането при снимане? Не снимам улични снимки, или стрийт, както там му викате. По-скоро снимки на хора и тук-там пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-08-13 21:54

телеметричната камера си изисква майсторлък и носи удоволствие...
но марката е една! останалите са компромис

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-08-13 21:56

Да снимаш с телеметрик е удоволствие... понякога фетишизъм... но не е еза репортажни събитя, освен ако не си много на ти с ръчния фокус ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   11-08-13 21:59

Сираков, все едно аз като съм сниман окол;о 15 пъти на рентгенови плаки и да ти обясня за ИРМ, скенер, и Х рей машини, па представи си да позна да ти разчитам снимки (тези от работата ти)[smilie5]
Ще стане мазало.

Това ти го казвам, понеже говориш наизуст за ръчния фокус, в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-08-13 22:01

Противно на общоприетото телеметрика за стриит не е особенно удобен. Кефа с него е много голям. По-тих е ( не пльока огледалото) и съответно можеш да снимаш на скорост до 1/15 от ръка без да се размаца. По-семпъл е защото в повечето случай не е с автоматика. Не е незабележим - ако искаш на улицата да не те забелязват си вземи масов апарат (минаваш в най-лошия случай за турист).

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: slav4cho   
Дата:   11-08-13 22:04

Каква е разликата с огледално рефлексните ?

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   11-08-13 22:04

Противно на общоприетото телеметрика за стриит не е особенно удобен.

Не е вярно, съжалявам!

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-08-13 22:07

С какво снимаше Бресон в последните години от живота си?



Публикацията е редактирана (11-08-13 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: batdin   
Дата:   11-08-13 22:12

Джъмбо ако говори за Лайка, значи говорим за различни работи :)
Ако ще си купувам някакъв, ще е или някаква Яшика, или Канонет, или Фед/Зоркий,или подобен. По принцип предпочитам да е около 40мм. Но това не е по темата, а тя е дали въобще да си купувам.
Чувал съм да се говори за калибровка на фокуса. Да смятам ли,че има голям шанс да се разстрои с времето?

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   11-08-13 22:16

Oly XA, не помня кой номер също е телеметричен, този с 28мм обектив и не е никак скъп! С много качествен обектив! Като говорим за телеметрични в тоя ценови клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: dobrifoto1   
Дата:   11-08-13 22:24

Много време съм работил с Киев 4 - с най-голяма база,а тове е съществено.Така че държа за Киев 4


Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-08-13 22:30

Хикс_Ц.... както наблегнах - АКО не си на ТИ ще ти е трудно... ако на теб ти е лесно... на друг може да му е трудно... както съм казал.... аяко автора пита дали изобщо да снима дали ще му е лесно като на бресон?

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-08-13 22:31

ХА 2 . Ако под стриит се има предвид градски пейзаж - да удобен е. Но ако се лови динамиката на улицата или динамични ситуации на улицата - не е удобен. СЛР-а си има възможност за перфектно кадриране и бърз фокус/автофокус, включая и различните варио обективи. Единственното предимство на телеметрика са фиксираните ситуации - избирате си даден градски пейзаж , заставате на разстояние което е удачно за обектива ви, във време с подходящи светлинни условия и чакате да ви се случи идеята ( примерно бабка да размаха бастун:-) ). Тъй като е по-тих шанса бабката да ви тресне бастуна в главата са минимални. Аз съм пристрастен към телеметриката, но един фикс фокус автоматик бие повечето телеметрици.



Публикацията е редактирана (11-08-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   11-08-13 22:38

Сираков, все ми е едно на Бресон какво му е било, лесно или трудно. а да разбереш какво ти казах по-горе, ще ти повторя по-просто. Говориш наизуст, демек нямаш опшит никакъв. А, Х_С, не е Хикс_Ц, а Христо Станкулов, поздрави.

Майкдемит, никога не съм съм си играл да фокусирам, снимайки стрийт с телеметричен апарат. Намислям си какво ще с снимам, определям си скорост и бленда, нагласям си "хиперфокала" и като има нещо, коеот ми е интерено вдигагам апарата и снимам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-08-13 22:45

Така е с телеметриците - джедайската! Но ако го правиш след 18.00 става малко трудно(освен ако не пушваш до 1600). А и кадрирането при съветските телеметрици си е гадаене. Оли Трип е добър избор 40мм остър обектив, полуавтоматика, безшумен, макар и да не е далномерен.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-08-13 22:46

Христо аз ли нямам опит..... ти да не си ми майка, че да знаеш с какво съм снимал.... имам опит с няколко телеметрика И МИ БЕШЕ ТРУДНО да ловя прецизен фокус с тях.. ако на теб ти е лесно, не значи че на всички е лесно... това което и казах....


радвам се за теб, че ти е лесно... но аз споделям МОЯ опит - а ти не си човека дето да ми казва дали говоря на изуст или не

СПОДЕЛЯМ МОЯ ОПИТ... не говоря по принцип - капиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   11-08-13 23:05

Нямаш опит във фотографията общо казано, бе докторе, какво се ядосваш, толкова внимателно ти го обясних, успокой се. Не ми пиши с главни букви, и така мога да чета, все още.

Майкдимит, обикновено снимам до 1000 аса, като проявяването става с Acufine, до момента не познавам друг подобен проявител, който е изключително за пуш като промяната в контраста на изображението и зърното е минимална. Жалко, че тия които го правеха вече ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-08-13 23:11

А мислиш ли, че автора има ТВОЯ ОПИТ>?

Надали... а дали има опит като моя (скромен както предполагаш)? по-вероятно.. затова му казвам, че с телеметрик ще му е трудно да хване динамична сцена....


така че, къде ти е драмата???

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   11-08-13 23:17

Сираков, утре отивам да правя консуктациЙ в Рентгена![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-08-13 23:20

Късметлия. Аз си бия главата как да използвам хиперфокала при снимането на Канон 500D . Фиксирам си китака на 3 метра, изключвам автофокуса, дигам дупката на 11 и мазня.Фокусировка на китака на ръчен фокус е много, много лек. Имам усещането, че при по-рязко вдигане се мести гривната. Май искам невъзможното.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-08-13 23:20

Човеко, не знам къде ти е зора? Смяташ, че само ти и Бресон ли можете да дадете съвети на автора ли?

Отивай дето си искаш.... аз не съм човека, дето ще те спре... [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-08-13 23:46

Да отговоря на автора от моята малка камбанария за
"Чувал съм да се говори за калибровка на фокуса. Да смятам ли,че има голям шанс да се разстрои с времето?"

По-скоро далномера е капризен . Казват, че от удари, но моя ФЕД2 го изтървах директно на жълтите павета и нищо.Само леко огъване на ръба на обектива. Ако се разцентрова далномерната система двете кръгчета или правоъгълничета се разминават. Не е особена болка, но дразни. При съветските се оправя лесно ( има си в нета описание и на руски и на английски). Възможно е и разминаване между далномера и стъпката на обектива, което е относително лесно за оправяне ( пак чичко гугъл). Днес пипах един ФЕД5 и един Киев 4М. И двата в чудесно състояние. Киева далномера му бе перфе, но обектива му леко заяждаше. На ФЕД-а му се разминаваше около метър фокусировката. И двата ги раздаваха по 20 лева. Така че можеш да си вземеш и да пробваш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: Murnau   
Дата:   11-08-13 23:54

мразим телеметрите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: X_C   
Дата:   12-08-13 01:23

Сираков, глупав си! Зор нямам, но ти се върза на подигравката ми, която не е неоснователна както и да е.

Майкдимит, имах една Минолта CLE с трите Рокора 28, 40 и 90, светкавица, грип, и един куп анджаклами към нея, купиш я от някакъв колекцинер за малко пари... Разкошна камера, оптиката чудесна, но не ми беше удобна в един момент (преди твърдях друго). Разкарах я. Случайно това лято на един битак, попаднах на Контакс Г1 за 100 евро! Бях тръгнал да си купувам Никон Ф100, за да си снима детето, понеже него МФ не го лови и от моите ръце. Сега, Контакса е прекрасен, но ебахти бавния АФ, побърква ме!!!, Но Планара 35мм е разкош!

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметричен- има ли смисъл?
Автор: quazimodo   
Дата:   12-08-13 08:31

Имам Киев4, по принцип вади добра картинка, но вече ми е почти невъзможно да фокусирам с него при по-слаба светлина - години, какво да се прави[smilie5]. За съжаление апарата няма корекция по диоптър на визьора. Та от руските - Зорки или Фед, защото те имат такава благинка. А с 35мм обектив може да се снима и със затворени очи[smilie7].

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »